TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Okey

için 1,107 sonuç bulundu.

Okey

Okey oyunu pek çok farklı kültürden insanların ortak oyun zevki olarak yer alıyor. Çok kişili oyun özelliği sayesinde kişiler arası etkileşimi keyifli olarak artırılması ise tercih edilirliğini artıran en önemli unsur olarak ön plana çıkıyor. Okey benzeri oyunların temel özelliği çeşitli oyuncular arasında kartların dağıtılması, belli turlar içerisinde kart çekilmesi ve ortaya konarak belli üstünlüklere göre oyuncuların kazanması olarak belirleniyor. Oyun, oyuncuların ellerindeki seriler ile set oluşturması esasına dayanıyor. Setler, farklı renk aynı sayı ile oluşurken; seri özelliği aynı renk grubuna ait sayıların birbiri ardına dizilimi şeklinde oynanıyor. Her set veya serinin en az üç taşa sahip olması gerekiyor.

Okey Nasıl Oynanır?

Okey Nasıl Oynanır?

Okey taşları, 106 adet olarak takım içinde yer alıyor. 4 farklı renkte olan taş grupları, 1'den 13'e kadar numaralandırılıyor. Her sayıdan 8 adet bulunuyor; bunlar iki siyah, iki sarı, iki kırmızı ve iki mavi şeklinde yer alıyor. Oyunda zar yardımcılığı ile her el değişken şeklinde belirlenen özel taş okey bulunuyor. Genel adı okey olan bu taş, "joker taş" olarak da biliniyor. Bu isimle anılmasının sebebi, belirlendiği oyunda her taşın yerine geçebiliyor olması. Her yöreye göre farklılık göstermekle birlikte bu taş ile oyunu sonlandırmanın ödülü bulunuyor. Bunlar haricinde numarasız iki özel taş bulunuyor ve bu taşlar sahte okey olarak kullanılıyor. Sahte okeyler, okey taşının özelliksiz halidir ve seri veya set kullanımında sadece okey özel taşının yerlerine kullanılabiliyorlar.

Okey Oyunu Çeşitleri

Okey Oyunu Çeşitleri

Okey'in pek çok çeşidi bulunuyor. Çeşitler yörelere göre farklılık göstermekle beraber kurallarda farklılaşabiliyor. Okey oyunu çeşitleri, 34, 51, 101, perişan, düz okey gibi başlıca okey türlerinden oluşuyor. 34 oyununda elinizdeki seri veya setlerin toplamı 34'ü, 51 oyununda 51'i, 101 oyununda da 101'i tutması veya geçmesi gerekiyor. Perişan olarak bilinen Okey'de ise elinizde yer alan taşların seri veya set dışında kalanları, oyun sonunda belirlenen okey renginin özel puanlaması ile çarpılarak hanenize eksi bakiye olarak yazılıyor. Oyunların çeşidine göre taş dağıtımı değişiyor. Düz okey türünde her oyuncu 14 adet taş alırken; sadece oyunu başlatacak kişi 15 taş alıyor ve ilk taşı atarak oyunu başlatıyor. Sonrasında sıra ile herkes kendi taşlarına uygunsa rakibinin taşını alıyor veya ortaya konan taştan çekiyor ve rakibine taş atarak devam ettiriyor. Oyunda tüm taşlarını seri veya set yapan kişi oyunu en önce bitirerek hanesine puan yazdırıyor.

Okey Takımı Modelleri

Okey Takımı Modelleri

Teknolojinin gelişmesiyle internet üzerinden okey oynama sayısı gün geçtikçe artıyor. Fakat elbette dostlarla bir araya gelindiğinde oynanan okey oyunları bir klasik olarak hayatımızdaki yerini koruyor. Siz de evinize, iş yerinize veya dilediğiniz herhangi bir mekana okey takımı modelleri içerisinden beğendiğiniz bir modeli alabilir, boş zamanlarınıza keyif katabilirsiniz. Okey fiyatları modeline göre farklılık gösteriyor. Istaka ve taşların yapıldığı malzemeler, okey takımı fiyatları için belirleyici unsur olarak yer alıyor. Siz de zevkinize ve isteğinize uygun özel yapım okey seti bulabilir ya da standart okey ile evinizi renklendirebilirsiniz. Daha fazla oyun takımı için Oyun Takımı kategorimizi ziyaret edin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4M (2)
Alex Toys (1)
Dagedar (1)
(193)
DSG (1)
Eddy (1)
Erse (4)
ESER (1)
Feber (1)
Kanka (6)
Kral (1)
KS (1)
KS Games (3)
Prestij (2)
Star (186)
Star Trek (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(67)
ve üzeri (117)
ve üzeri (135)
ve üzeri (148)
ve üzeri (152)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL