Jenga

Jenga, en bilindik zihinsel ve fiziksel beceri oyunları arasındadır. Genelde tahta malzemeden üretilmektedir. 54 bloktan oluşur, her katta 3 blok olmak üzere 18 katlı bir kule görünümündedir. İlk üç blok doğu-batı olarak dizilmişse, üstündeki üç blokta kuzey- güney olarak dizilmeli. Oyuncular, sırasıyla bu kulenin katlarından bir bloğu çeker ve kulenin üstüne yine başlangıçtaki gibi dizmeye devam eder. Yalnız bunu yaparken oyuncularının tek elinin havada olması zorunlu kurallardan biridir. Kule devrilmeden önce son bloğu kim çektiyse o kişi oyunu kaybeder. Oyunu tekrar oynamak için blokları dizme görevi de kaybeden kişiye aittir. Jenga nasıl oynanır diye merak ediyorsanız, internette bulunan jenga videolarını izleyebilir ve oyun hakkında taktik öğrenebilirsiniz. Oldukça eğlenceli olan bu oyunu oynarken çok eğleneceksiniz.

Özellikle öğrenci evlerinin en sevilen kutu oyunları arasında yer alan jenga ile siz de ailenizle veya arkadaşlarınızla eğlenceli vakti geçirebilirsiniz. Jenga, Kenya dilinde inşa etmek anlamına gelir. Oyunun ismi ve anlamı buradan gelmektedir. 2 kişi ile oynanabilirken kalabalık gruplar ile de oynanabilir. Jenga oynarken, düzeltme kabını yatay duruma getirin ve jenga bloklarını üçlü sıralar halinde dizin. Her sıra birbirine dik açılı olmalı. Düzeltme kalıbı dikkatli bir şekilde dik pozisyona getirilmeli ve kule düzeltilip kalıp çıkartılmalı. Oyuna başlayan kişi kuleyi kurandır. Jenga oyununda, istenilen sıradan bir blok çekilir ve en üste yerleştirilir. Oyun sırası saat yönünde ilerler.

Evinizde, yazlığınızda ya da iş yerinizde boş vakitlerinizi değerlendirmek için jenga oynayabilirsiniz. Jenga fiyatları için kategorimizi inceleyebilir ve dilediğinizi kolayca satın alabilirsiniz. Jenga oyununun sadece çocuklara göre olduğunu düşünen yetişkinler kesinlikle yanılıyor. Çünkü jenga, her yaş kategorisindeki bireylere hitap ediyor. Tüm konsantrenizi oyuna vereceğiniz için günlük problemleri bir kenara bırakabilir ve bir süre eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik jenga oynayarak çocuğunuzu daha yakından tanıma fırsatı da bulabilirsiniz. Bu oyun sayesinde kendi öngörünüzü test edebilir, mantığınızı ve becerinizi kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Jenga

için 335 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(4)
(64)
(1)
Hasbro (30)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş

(11)
(10)
(8)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(16)
ve üzeri (29)
ve üzeri (34)
ve üzeri (37)
ve üzeri (42)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL