TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Scrabble

için 116 sonuç bulundu.

Scrabble

Bireysel veya eşli olarak oynayabileceğiniz, 121 farklı dilde, toplam 150 milyondan fazla satılan, dünyanın en ünlü kelime oyunlarından olan Scrabble ile eğlenceye yer açın. Kaliteli ve iyi tasarlanmış oyun malzemeleri ile kelimeler oluşturup ve birbirine bağlarken, hem çok eğlenecek hem de yeni kelimeler öğreneceksiniz. İster evde masa başında isterseniz deniz kenarında, nerede olursanız olun Scrabble oynarken zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz. Farklı stratejiler geliştirerek, en yüksek puanı almaya çalışacağınız bu keyifli kelime oyununda her oyun yeni bir beyin jimnastiği olacak.

Scrabble Nedir?

Scrabble Nedir?

Kutu oyunları arasında oldukça yaygın olan Scrabble kelime oyunu ile eğlence hiç son bulmayacak. Ailenizle ya da arkadaş grubunuzla oynayabileceğiniz bu oyunla dilediğiniz her yerde heyecan yanınızda. Taşlı yapısı sayesinde açık alanlarda, rüzgardan etkilenmeyen Scrabble; balkonda, bahçede, sahilde ve aklınıza gelen tüm alanlarda sevdiklerinizle birlikte oynamaktan keyif alacağınız bir oyundur. Dilerseniz bireysel, dilerseniz grup olarak da oynayabileceğiniz Scrabble kutu oyunu ile küçük büyük herkes keyif alacak. Scrabble nedir sorusuna; oyun tahtası üzerine dikey ve yatay olarak dizilen harfler ile farklı kelimeler oluşturmak ve puan toplamak üzerine kurulu olan tur bazlı bir oyundur, olarak cevap verilebilir. Elinizdeki harflerle oluşturduğunuz kelimeleri, oyun tahtasına yerleştirerek, oyunun sonunda en yüksek puanı toplayan oyuncunun kazandığı dünya çapında sevilen bir kelime oyunudur.

Scrabble Nasıl Oynanır?

Scrabble Nasıl Oynanır?

Scrabble, 2, 3 veya 4 kişi ile oynanabilen taşlı bir kelime oluşturma oyunudur. Scrabble nasıl oynanır sorusuna verilebilecek en basit yanıt; bireysel ya da eşli olarak oynanan, her oyuncunun bir harf tahtası alarak ve kese içinden 7 harf taşı çekerek başladığı bir oyundur. Farklı puan değerlerine sahip harf taşlarını kullanarak, Scrabble tahtası üzerinde birbirine bağlanabilen kelimelerin yaratılmasıyla oluşur. Her taşın harfin sağ alt köşesinde yazılı bir puan değeri vardır. Oyunun amacı yüksek puanlı harf dizeleriyle oluşturulan kelimeler ile en yüksek puanı toplamaktır. Her oyuncu, oyun tahtasındaki yüksek çarpanlı puan değerlerine sahip özel harf ve kelime karelerini en avantajlı şekilde kullanarak, elindeki harflerle en iyi kelime kombinasyonlarını yaratmaya çalışmaktır. Kese içerisindeki harflerin tükenmesiyle Scrabble kelime oyunu sona erer ve tüm oyuncuların oyun boyunca oluşturduğu kelimelerden aldığı puanlar toplanır. En yüksek puana sahip oyuncu, oyunun kazananıdır. Kelime hazinenizi ve yaratıcı zekânızı kullanarak daha yüksek puanlar kazanabileceğiniz oyunda zaman zaman sözlüğe de başvurabilirsiniz. Ayrıca, Ters Scrabble, Konulu Scrabble, Beş taş, Scrabble Bingo gibi farklı oyun türlerini de deneyerek oyun keyfinizi katlayabilirsiniz.

Scrabble ile Kelime Dağarcığınızı Geliştirin

Scrabble ile Kelime Dağarcığınızı Geliştirin

Kaç yaşında olursanız olun, başından kalkmak istemeyeceğiniz Scrabble oyunu başlangıçta, harf tahtasına dizili olan 7 adet taş ile kelime oluşturma oyunu gibi basit görünse de oyun ilerlediğinde ve diğer oyuncular farklı kelimelerle oyun tahtasını doldurmaya başladığında işler biraz daha karmaşık bir hâl alır. Çünkü kelime tahtanızda oluşturduğunuz kelimeleri yerleştirecek yer bulmak hiç de kolay olmayacaktır. Bu yüzden oyun tahtası üzerinde olan kelimelerin arasına, elinizdeki harf taşlarını sıkıştırmaya başlar, daha kısa kelimeler ile puan toplamaya çalışırsınız. Oyun ilerledikçe sözlük karıştırmaya, daha fazla düşünmeye, strateji geliştirmeye çabalarsınız. Rakipleriniz de aynı şekilde davranmaya başlayacağından yüksek puan almak gittikçe zorlaşır. Bu da hem oyun keyfini artırır hem de farkında olmadan kelime dağarcığınızı geliştirirsiniz. Bu keyifli oyunun, Scrabble Original, Scrabble Junior, Scrabble Travel gibi farklı çeşitleri vardır. Scrabble Travel, daha küçük bir yapıya sahiptir. Mıknatıslı harf taşları sayesinde yolculuğunuz sırasında bile keyifle oynayabilirsiniz. Oyun tahtası üzerinde faklı resimler bulunan Scrabble Junior ise küçük yaştaki oyunculara yöneliktir. Birer ip ucu niteliğinde olan bu resimler sayesinde kelimelerini kolayca oluşturabilirler. Tüm bu oyun modellerini sitemiz üzerinden inceleyebilir ve Scrabble fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz. Diğer kutu oyunları için Kutu Oyunları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(13)
Hasbro (3)
KS Games (2)
Mattel (31)
Star (5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş

(13)
(9)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(11)
ve üzeri (14)
ve üzeri (15)
ve üzeri (18)
ve üzeri (20)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL