Filtreleri Temizle
Marka
Mobil

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Litre

Başka bir kelime deneyin

Viskozite

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mobil Motor Yağı

için 249 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mobil Motor Yağı

Motor yağı, içten yanmalı motora sahip taşıtların motorlarında bulunan mekanik parçaların arasında kaygan bir yağ tabakası oluşturarak söz konusu mekanik parçaların birbirileri ile olan sürtünme kuvvetini azaltır ve bu sayede aracınızın performansını arttırır. Aynı zamanda motorun içerisinde çalışan parçaların temizliğinden de sorumludur yani araç motorunun ömrünün uzatılmasında çok önemli bir aktördür. Piyasada birçok motor yağı markası ve çeşidi bulunmaktadır. Tüm bunların arasından her türlü motorlu taşıt için gönül rahatlığı ile seçeceğiniz Mobil motor yağı, aracınızın motoru için yapabileceğiniz en iyi tercih olacaktır. Mobil yağ, motorunuzdaki sürtünme ve aşınmayı azaltırken muhteşem bir motor temizliği vadder. Motor parçaları arasında oluşabilecek sızdırmaların önüne geçer ve oluşan baskı nedeniyle motorun fazla ısınmasına engel olur. Mobil partiküllü motor yağı aracınızın motorunu en az sizin kadar önemser ve üstün teknolojisi sayesinde onu en iyi şekilde korur.

Mobil Motor Yağı Aracınız İçin En İyisi

Mobil Motor Yağı Aracınız İçin En İyisi

Aracınızın motoru çalışmaya başladığı an, motor yağını ilk olarak yağ pompası yardımıyla yağ filtresinden geçirir ve sonra krank ve yataklar arasına gönderir. Bu işlemin arkasından yağ üst kısma çıkarak piston ve silindiler arasında yağlanmayı sağlar. Daha sonra krank milini yağlama işlevini yerine getirir ve eğer motorda turbo şarj varsa bu kısma geçer bu sayede motorun tamamının yağlar. Tüm bunların yanında mobil yağ, motorun temizlenmesini de sağlar. Araç motorları çok geniş sıcaklık değerleri arasında, devinim içerisinde durmadan çalışan, yüzlerce hareketli parçadan oluşmaktadır ve oldukça karmaşık bir makinedir. Bu nedenle aracınız için seçtiğiniz motor yağı hem motor parçalarının aşınmasına hem de motorda kir oluşmasına karşı uzun süre boyunca direnebilecek kalitede olmalıdır. Araç motorları karbon enerjisiyle çalıştığı için bu motorda kurum ve is çıkar. Kurum, is ve diğer karbon atıkları motor parçalarının gücünü negatif yönde etkiler. Mobil motor yağı ile bu kurumlar çözülerek motor parçalarından temizlenir. Özellikle dizel motorlar benzinlilere göre daha fazla kurum ürettiği için bu kurumlar biriktiği silindir duvarlarından yine yağ sayesinde temizlenebilmektedir. Filtreden geçen yağ bu kurumları filtrede bırakır ve motordaki döngüsüne devam eder. Yanlış ve kalitesiz yağ kullanılması durumu tüm bu motor parçalarının hızla aşınmasına neden olur ve motorun ömrünü büyük ölçüde kısaltır. Ancak mobil tam sentetik dizel motor yağı ile turbo şarja sahip dizel aracınızın motor bakımını en iyi şekilde gerçekleştirebileceksiniz. mobil tam sentetik motor yağı taşıtlarınızda üstün motor temizliği, aşınmaya karşı koruma, metal parçalarda dayanıklılık ve gelişmiş yakıt ekonomisi sağlamak üzere laboratuvarda özel olarak tasarlanmış mühendislik harikası bir sentetik motor yağıdır. Yapacağınız bu mantıklı mobil yağ seçimi ile araç motorunuzu memnun ederek, motorunuzu ilk günkü tazeliğine kavuşturacaksınız. Mobil dizel motor yağı, zorlu yoluculuklarınızda aracınızın motorunu destekleyerek sizi asla yarı yolda bırakmaz. Aracınızın motoruna en uygun mobil motor yağı seçimi ü için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Tüm Araçlar İçin Sentetik Mobil Motor Yağı’nın Önemi

Tüm Araçlar İçin Sentetik Mobil Motor Yağı’nın Önemi

Klasik motor yağları basitçe rafine edilmiş ham petrolden elde edilmiş yağlardır. Fakat tam sentetik veya yarı sentetik motor yağları ise uzun araştırmalar ve geniş ar-ge çalışmalarının ortak bir eseri ortaya çıkmıştır. Alanında uzman mühendisler tarafından büyük bir titizlikle laboratuvar ortamında üretilmektedir. Sentetik yağın klasik motor yağından en büyük farkı ise rafine edildikten sonra distilasyon işlemine tabi tutulmasıdır. Daha sonra en saf haline getirilmiş olan yağ, temel moleküllerine ayrıştırılır. Ayrıştırma işlemi sonrası bu moleküller tekrar bir araya getirilir ve içlerine katkı maddeleri ihtiva edilerek güçlendirilir. Bu sayede aracınızın motorunu, aşınma, yüksek sıcaklık ve kurum birikmesi gibi olumsuz durumlara karşı daha iyi şekilde korur. Sentetik motor yağının elde edildiği işlemler bütünü sayesinde, ham motor yağlarında saf olmayan şekilde bulunan maddelerin temizlenmesinin yanında, yağdaki moleküllerin, modern motorların modeline yapısına ve ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmesi sağlanır. Özel olarak bir araya getirilmiş bu moleküller, daha iyi bir koruma ve yüksek performans düzeyi sağlayarak motorunuzun ömrünü uzatır, motorunuzun bu yüksek performans stabilitesini uzun süre korumasını sağlar. Mobil motor yağı çeşitleri ve geniş ürün yelpazesi ile her türlü motorun ihtiyacını karşılayarak, klasik motor yağlarına oranla motorunuzu çok daha temiz tutar. Motor yağı, motorunuzda dolaşım gerçekleştirirken kurumlardan oluşan bir birikinti toplar. Klasik motor yağları, zaman içerisinde, motorun verimliliğini azaltarak en sonunda motorunuzun ömrünü kısaltacak bir tortu birikimine neden olurlar. Sentetik yağlar, klasik motor yağlarına göre çok daha az sayıda yapay madde içerir ve bu sayede tortu birikmesine karşı koyar ve motorunuzda pislik oluşmasına engel olur. Temizliğin yanında diğer önemli konulardan biri ise sentetik ve yarı sentetik yağların aşınmaya karşı, klasik yağlara oranla daha yüksek bir performans grafiği çizmesidir. Aracınızda bulunan motorun parçaları birbirlerine devamlı temas halindedir ve sürekli sürtünmektedir. Bu sürtünme ise çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Motorunuzda bulunan parçalar bu zorlu çalışma ortamında, aşınır ve bozulur. Klasik motor yağlarının motorda bulundukları süre arttıkça, motordaki aşınmayı engelleme özellikleri gitgide azalır. Sentetik yağlar ise, içeriğinde bulunan yapay bileşenler ile aşınmaya karşı koruma özelliklerini çok daha uzun süre muhafaza ederler. Siz de mobil dizel motor yağı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve mobil motor yağı kullanıcı yorumları ile tavsiyelerini okuyarak aracınız için en doğru kararı verebilmek adına sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Aracınız İçin Doğru Mobil Motor Yağı Seçimi

Aracınız İçin Doğru Mobil Motor Yağı Seçimi

Mobil'in sahip olduğu yeni nesil sentetik motor yağları teknolojisi; özel hidrokarbonların sentezlenmesiyle çok gelişmiş bir üretim ve arıtma işleminden geçmesinden oluşmaktadır. Bu sayede geniş sıcaklık aralığı içerisinde işlevinden hiçbir şey kaybetmeyen, hatta ve hatta soğukta daha akışkan bir kıvama sahip olan, sıcakta ise artan motor sıcaklığına karşı daha koruyucu bir forma sahip olabilen saf ve kaliteli ürünlerdir. Bütün çalışma ortamlarında, olumsuz hava ve yol koşullarında motorun hareketli parçalarının yüzeyini kaplar. Soğuk havada sahip olduğu kusursuz akıcılık özelliği sayesinde motorunuz çalışır çalışmaz derhal harekete geçer ve motorunuzun parçalarına ulaşır, böylece yağlama işlevini hemen yerine getirmeye başlar. Tortu ve birikinti oluşumuna karşı dirençli yapısıyla onları devamlı kontrol altında tutar. Mobil'in motosiklet, otomobil, hafif ve orta ticari ile ağır taşıtlar için özel olarak piyasaya sürdüğü sentetik motor yağları, motoru korur ve motorun performansını arttırır. Motosikletler için üretilen çeşitli motor yağları, yüksek hız performansına sahip motosiklet ve soğuk kış günlerinde kullanılan kar motosikleti gibi araçlar için mükemmel bir tercih olacaktır. Motosikletinizin piston ve egzoz alanlarında motoru temizlerken, yüksek sıcaklıklarda aşınmaya karşı korur. Otomobiller için üretilen motor yağları ise kanıtlanmış temizleme gücü ve aşınmaya karşı maksimum koruma yeteneğiyle motor ömrünü uzatırken zorlu koşullarda koruma sağlar. Soğuk havalarda hızla harekete geçer ve motorun ilk çalıştığı an oluşabilecek aşınmaları önler. Mobil motor yağları inanılmaz yakıt tasarrufu sağlar. Çeşitli Mobil motor yağları kamyonet ve minibüs motorları için muhteşem bir destekleyicidir. Şehir içinde dur-kalk yapan bu araçların motorlarında oluşabilecek partikülleri engelleyerek motorda tıkanmaya engel olur. Ağır vasıtalar için üretilmiş olan alternatifler ise ağır araç motorunu ve emisyon sistemini korur, uzun yolda yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Uzun yolculuklarınızda kat ettiğiniz kilometrelere rağmen yağ değişim aralığınızı uzatır. Kısacası mobil motor yağı benzin LPG ve dizel bütün araçlarınızda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Mobil motor yağı fiyatı ürün çeşidine ve özelliğine değişiklik gösterecektir. Sahip olduğunuz motorlu aracınızın yağ değişimini yapmadan önce araç motorlarının ömrünü uzatan Mobil motor yağları için servis parçaları sayfamıza göz atabilirsiniz.