Hidrolik Sistem Yağı

Hidrolik yağ, motorlu araçların hidrolik fren sistemlerinde kullanılan yağ çeşididir. Direksiyon yağı olarak da bilinen hidrolik yağ çeşitleri, birçok marka tarafından üretilmektedir. Hidrolik yağı özellikleri arasında aşınma önleyici, korozyon önleyici ve su uzaklaştırıcı gibi maddeler yer almaktadır. Fren hidrolik yağları, fren performansı için çok önemlidir. Fren pedalına basıldığı zaman, hidrolik basınç fren sistemine gider, bu aşamada yüksek ısıya maruz kalır. Bu durumlarda kalitesiz fren hidrolik yağı yüksek ısıdan dolayı çabuk kaynar ve fren sisteminin verimi düşer. Kaynayan hidrolik yağı, tazyikli buhar balonları oluşturur. Fren pedalına basıldığında beklenen tepki gelmez ve fren pedalı aracın tabanına kadar iner. Bu nedenle fren mesafesi uzar ve çabuk duramaz. Dolayısıyla hidrolik yağ, fren sistemi için oldukça önemlidir. Ani fren yapılması gereken yerde frene basıldığı zaman, fren mesafesi uzarsa olası kazalar meydana gelebilir. Bu yüzden hidrolik yağını düzenli olarak değiştirmekte yarar vardır.

Hidrolik yağı ile performans arasında ciddi bağ vardır. Bu sebeple kaliteli hidrolik yağı kullanımına özen gösterilmelidir. Petrol Ofisi markası tarafından üretilen hidrolik fren yağları, sentetik bazlıdır ve motorlu araçların hidrolik fren tertibatında kullanılmak üzere özel geliştirilmiştir. Licoil hidrolik yağı, yüksek ve verimli performans sağlar. Oksidasyonu, pası ve köpürmeyi engeller. Aşınmalara karşı yüksek direnç gösterir.

Lubco markası tarafından üretilen hidrolik yağı teneke kutu halinde satılmaktadır ve yüksek kaliteli bir hidrolik sistem yağı olarak bilinir. Hava kompresörleri ve dişli kutularda kullanılabilir yapıdadır. Bütün hidrolik sistemlerde kullanılan baz yağlarla hazırlanmıştır. Üstün formülasyonu sayesinde aşınmayı önler. İçeriğindeki katkılar sayesinde oksidasyonu, pası ve köpüğü önler. Yüksek ve verimli bir performans sağlar. Akma sıcaklığı düşük, viskozite indeksi yüksektir. Bu sayede yüksek sıcaklıklarda film oluşturma ve düşük sıcaklıklarda mükemmel akış sağlayarak üstün yağlama ve güç iletimi sağlar. Kolay pompalanabilme ve filtre edilebilme özelliği taşır. Hidrolik yağ fiyatları, özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Hidrolik Sistem Yağı

için 452 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(55)
ve üzeri (74)
ve üzeri (74)
ve üzeri (74)
ve üzeri (76)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL