Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Tahliye & Temiz Su Hortumları

için 3,471 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 800,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  760,00 TL

  BüyükhanMakina
  %88
 • 999,99 TL 799,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  759,99 TL

  % 20
  GuvenSulamaSist.
  %88
 • 124,99 TL
  beryapımarket
  %100
 • 28,00 TL
  KADIOĞLUDEKARASYON
  %95
 • 2,10 TL
  YapıMarket53
  %100
 • 820,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  780,00 TL

  StarTeknik
  %97
 • 604,19 TL

  Sepette Ek İndirim

  564,19 TL

  Eroğlu
  %100
 • 299,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  279,00 TL

  ULUMAKYAPIMARKET
  %100
 • 49,90 TL 44,90 TL
  % 10
  SandalcilarYapi
  %91
 • 362,48 TL

  Sepette Ek İndirim

  342,48 TL

  Eroğlu
  %100

Tahliye ve Temiz Su Hortumları

Tahliye ve temiz su hortumlarında tıkanıklık ile karşılaştığınızda, parçaları çok hızlı bir şekilde tanımlayıp yerleştirebilmelisiniz. Bir tahliye hortumu arıza yaptığında, onu yenisi ile değiştirmek en iyi seçenektir. Böylece daha büyük hasarların önüne geçmiş olursunuz. Tahliye hortumları binaların birçok yerinde vardır. Bu su tahliye borusu çeşitleri, sistemlerin düzgün şekilde işlemesine yardımcı olur. Delikli drenaj borusu ve standart hortumlar olmak üzere birçok farklı çeşidi bulunur. Çamaşır makinesinde, bulaşık makinesinde, banyodaki giderlerde, kanalizasyon hattında, balkonlar ve bahçelerde boru hatları bulunmaktadır. Bunlar ve diğer alanlardaki boru arızalanmaları ciddi problemlere yol açabilir. Gereksinimlerinize uygun tahliye borularını bulmak için nalburiye ve hırdavat sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Terazi Hortum Çeşitleri

Terazi Hortum Çeşitleri

Bir küvetin, duşun veya lavabo giderinin üst, görünen kısmının içinde tahliye boruları yer alır. Her drenaj yolu, armatürde, genellikle bir tıpa ile donatılmış bir açıklıkla başlar ve burada atık su, armatürden kanalizasyon hatlarına veya septik alana doğru ilerler. Bu en bariz bileşen olsa da, drenaj sorunlarının buradan kaynaklanması nispeten nadirdir. Contaların veya rondelaların bir küvet ya da lavabo çanağında sızıntıya neden olabileceği durumlar dışında, en yaygın sorunlar gider borusunun aşağısında meydana gelebilir. Fakat saç, şampuan ve diğer banyo kalıntıları, gider borusunu tıkayabilir. Böyle durumlarda bir gider açma makinesi ya da kanal açma teli kullanılmalıdır. Gider açma makinesi fiyatları çeşitlilik gösterir ve bu ürünler tıkanıklığı kısa sürede ortadan kaldırabilir. Aynı şekilde gider açma teli fiyatları da her bütçeye hitap edecek skalada yer alır. Bu tellerin kullanımı oldukça basittir. Ciddi olmayan tıkanıklık problemleri için idealdir. Bir lavabo, küvet veya başka bir tesisat armatürünün hemen altında, armatür tahliye açıklığı vardır. Klozet ya da lavabodan kanallara geçiş sağlamak için kullanılan hortumlar terazi hortumu olarak bilinir. Armatürün büyüklüğüne ve türüne göre farklı terazi hortumları bulunur. Terazi hortumu 8 mm genelde klozetler içindir. Terazi hortumu 10 mm gibi ürünler de klozette kullanılabilir. 6 mm terazi hortumu çeşitleri ise lavabolar için sıklıkla tercih edilen hortumlardan biridir. Bu hortumlar zamanla aşınabilir, yıpranabilir ve akıtma yapabilir. Bu nedenle aşınan terazi hortumlarının değiştirilmesi önemlidir. Hortum terazi fiyatları ürünlerin uzunluğuna ve özelliklerine göre değişir. Hemen belli olmamakla birlikte, her tuvaletin içine kendi başına kavisli bir tahliye kapanı yerleştirilmiştir, klozet ünitesine yandan baktığınızda görebilirsiniz. Bu yerleşik bileşen, lavabo tahliye kapanı ile aynı işlevi görür, suyu hapseder ve kanalizasyon gazlarının eve yükselmesini engeller. Klozet su akıtıyorsa, sorun bu bölümde de olabilir. Klozeti detaylı bir şekilde inceleyip, problemin hangi alanda olduğunu tespit etmeniz önemlidir. Bir diğer tahliye hortumu da çamaşır makinesi içindir. Bu, çamaşır makinenize hizmet eden sifondur. Çamaşır makinesi tahliye borusu, açıkta duran bir dikey boruya boşalır ve bu da eğimli bir tahliye alanına iner. Oradan da ana tahliye borusuna iletilir. Bu parçaların çoğu bitmiş duvarların arkasına gizlenmiş olabilir, ancak dikey borunun kendisi genellikle açıktadır. Dikey boru sistemi galvanizli demir, PVC veya ABS plastikten yapılabilir.

Drenaj Tıkanıklıklarına Çözüm Sunan Ürünler

Drenaj Tıkanıklıklarına Çözüm Sunan Ürünler

Hortum ve boru tıkanıklığı birçok evde gelişen olumsuz bir durumdur. Bunların başında drenaj tıkanıklığı gelir. Kanalizasyonda veya tuvalette meydana gelen tıkanıklıkları tespit etmek ve problemin nerede olduğunu saptamak için kameralı gider açma makinesi kullanılır. Drenaj borusu yıpranmış ise değiştirilmesi gerekir. Bu alanlar için ideal borulardan biri drenaj borusu 200 lük ürün çeşitleridir. Arızanın yerine ve durumuna göre tabancalı hortum da tercih edilebilir. Bir diğer seçenek de delikli drenaj borusudur. Bunların kullanım ömrü oldukça uzundur. Çünkü yüksek kaliteli malzemeden elde edilir. Delikli drenaj borusu fiyatları ürünlerin boyutuna ve markasına göre değişir. Drenaj boruları için özel olarak üretilen bir başka ürün de drenaj süzgecidir. Küçük kalıntıların birikmesi, tıkalı bir tahliyenin ana nedenlerinden biridir. Bunların giderinize girmesini önlemenin bir yolu, bir drenaj süzgeci kullanmaktır. Drenaj süzgeci, drenajınızın açıklığına yerleştirebileceğiniz paslanmaz çelik bir nesnedir. Bu nesne, küçük boyutlu döküntülerin drenaj borularınızın içine girmesini önlemeye yardımcı olacaktır. Örneğin mutfak için yemek atığının gidere düşmemesi adına, aparatı lavabonun boşaltma açıklığının üzerine koyabilirsiniz. Ayrıca duşunuza yerleştirebileceğiniz çeşitli süzgeçler bulunmaktadır. Düşen saç, sabun köpüğü ve kir, tıkalı bir duş kanalına sahip olmanıza neden olabilir. Bu nedenle, bu konuma bir süzgeç yerleştirmek bunu önlemeye yardımcı olacaktır. Bu malzemeyi yerleştirerek, giderlerinizin tıkanma olasılığını azaltmış olursunuz. Bazı insanlar kullanılmış yemeklik yağın mutfak lavabosuna atılmasının önemli olmadığını düşünebilir. Bunun nedeni, pişirme yağının katı olmamasıdır, ancak mesele şu ki, yine de boruların içlerine yapışabilir. Bu gres o yüzeyde kalacak ve zaman geçtikçe birikecektir. Bu nedenle, bunu çözmek için kullanılmış yemeklik yağ bir teneke kutu veya kavanoza konularak atılmalıdır. Kutunuzu doldurduktan sonra çöp kutusuna atabilirsiniz. Tedbirli olmanıza rağmen, mutfak lavabonuzun altına yine de biraz döküntü gelebilir. Çok kaygan ve küçük atıklar olduğu için bu anlaşılabilir bir durumdur. Yine de bu nesneler lavabonuza düştüğünde birikebilirler. Bu yüzden, bu istenmeyen kalıntıların verdiği zararı azaltmak için gidere bir miktar kaynar su dökmek yardımcı olacaktır. Bunu haftada bir yapmak, mutfak giderinizin içindeki biriken yağı ve pisliği eritecektir. İşlem sırasında dikkatli olmalı ve herhangi bir yanık oluşmasını önlemek için sıcak suyu yavaşça dökmelisiniz.

Klima Hortum Çeşitleri

Klima Hortum Çeşitleri

Eviniz için hangi tip taşınabilir klima ünitesinin en iyisi olduğunu tam olarak anlamak için hortumların amacını anlamalısınız. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, her taşınabilir ünite bir havalandırma deliğinden hava çekmeli ve ardından onu makinenin başka bir bölümünden boşaltmalıdır. Egzoz bir hortumla evin dışına gönderilir ve hava bir başka hortumla üniteye çekilebilir. Ayrıca, herhangi bir klima sisteminin gerçekte soğuk havadan daha fazla ısıtılmış hava ürettiğini bilmenize de yardımcı olabilir. Oda soğutulacaksa, ısıtılmış havanın verimli bir şekilde uzaklaştırılması kesinlikle gereklidir. Bazı klimalar tek hortumludur. Bazılarında çift hortum bulunur. İki farklı seçenek arasındaki temel fark, elbette, bir ünitenin tek bir hortuma sahip olması ve diğerinin iki hortumunun olmasıdır. Tek hortumlu klima, odadan sıcak havayı çeker, onu soğutucu akışkanla soğutulmuş serpantinlerin yanından gönderir ve ardından ısıtılmış hava ve nemi hortum aracılığıyla ve evin dışına gönderir. Diğer portatif klima ünitesi tipi ise çift hortum ünitesidir. Bu modelde birkaç giriş ve bir çıkış hortumu vardır. Giriş yoluyla hava soğutulduğu üniteye çekilir ve daha sonra alana geri gönderilir. Makine işlem boyunca ısınır ve bir giriş hortumu klimayı soğutmak için evin dışından havayı çeker. İkinci bir hortum, ısınan havanın tamamını evin dışına gönderir. Bu verimli hava değişimiyle, ikili hortum sisteminin neredeyse tek hortum seçeneği kadar sıkı çalışması gerekmez. Bazen klimaların hortumu yıpranabilir, hasar alabilir ya da klimanın hortumunu uzatmak isteyebilirsiniz. İşte böyle durumlarda klima hortumlarından edinebilir ve ilgili parçayı yenileyebilirsiniz. Her iki türde de klima tahliye hortumu ek yapma işlemi uygulayabilirsiniz. Klima tahliye hortumu fiyatı ürünlerin markasına ve büyüklüğüne göre değişir. Bir diğer hortum çeşidi de poliüretan hortum türleridir. Poliüretan spiral hortum sert, elastik, kompakt yapıdadır. Bu hortumlar tüm endüstriyel sektörlerde ve konutlarda sıklıkla tercih edilir. Polieter poliüretan hortumlar eter bazlıdır. Bu yüzden sıvılarla ve özellikle su ile temas ettiğinde iyi bir dirence sahiptir. Poliüretan hortum fiyatları ürünlere göre değişir. Siz de bahçe hortumu tabancası ve tahliye boruları gibi birçok seçeneği Fırat tahliye ve temiz su hortumları sayfamızda bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Fırat (132)
Vestel (9)
Ugr (256)
Gama (152)
Kalde (102)
Visam (90)
Eltos (54)
Tema (35)
3M (33)
Sedef (18)
Poelsan (14)
ECA (12)
TÜM (12)
Japar (9)
Global (8)
Artema (7)
Wert (5)
Atlas (4)
GPD (4)
Gmt (4)
Regal (4)
Beze (3)
Kale (3)
Karcher (3)
MaxiFlow (3)
Vitra (3)
404 (2)
414 (2)
AFS (2)
Ack (2)
B.A.S. (2)
Braun (2)
Cermix (2)
Geberit (2)
Meşem (2)
Novax (2)
Redboard (2)
Rtrmax (2)
Turkqua (2)
3dKauçuk (1)
A1 (1)
ABLOY (1)
APlus (1)
Abax (1)
Adr (1)
Ayvaz (1)
Best (1)
Bufer (1)
Contacall (1)
DKS (1)
Daf (1)
Ege (1)
Eks (1)
Ersa (1)
Hunter (1)
Icf (1)
Kas (1)
Knipex (1)
Lion (1)
Lps (1)
Mercan (1)
Nkp (1)
Norm (1)
Osaka (1)
Pilsa (1)
Roney (1)
Rox (1)
Sgs (1)
Star (1)
TDS (1)
Tomax (1)
İtimat (1)
Şenpres (1)
(2064)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(374)
ve üzeri (519)
ve üzeri (567)
ve üzeri (577)
ve üzeri (616)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL