TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Masif Ahşap

için 239 sonuç bulundu.

Masif Ahşap

Mobilyalarda sıklıkla tercih edilen bir tür olan masif ahşap türleri, tek bir ağaçtan elde edilen odun parçalarının, tabaka biçiminde yapıştırılması ile elde edilmektedirler. Tamamıyla doğal olmaları sayesinde tercih edilen bu ahşap türü, ağacın en doğal hali olmaktadır. Aynı zamanda kullanım ömrü bakımından son derece dayanıklı olmaları sayesinde bu ahşap türü ile üretilen mobilyalar daha dayanıklı olmaktadır.

Masif Ahşap Plakalar İle Doğal ve Dayanıklı Mobilyalar

Masif Ahşap Plakalar İle Doğal ve Dayanıklı Mobilyalar

Kullanım alanı oldukça geniş olan masif ahşap plaka; merdiven basamaklarında, ev ve ofis dekorasyonlarında, tavan ve taban döşemelerinde, kapı imalatında, okul sıralarında ve spor salonlarında kullanılmaktadır. Ahşabın, Yer Kaplaması veya doldurma işlemi yapılmamış som hali olan bu plakalar, dekorasyonda doğal çizgilere önem verenler tarafından tercih edilmektedir. Tamamıyla doğal ağaç liflerinden oluşan bu plakalar, ağacın desenini, dokusunu ve rengini korurlar. Yapay ahşap türlerine kıyasla kolaylıkla deforme olmamaları sayesinde ömürleri 200 ila 250 seneye kadar çıkabilmektedir. Yerli veya yabancı ağaçlar kullanılarak bu türde plakalar elde edilebilmektedir. Dayanıklı oldukları gibi aynı zamanda geri dönüştürülebilir olan bu türdeki yapılar, çok az bakım gerektiren yapıları ve vida tutma konusundaki dayanıklılıkları ile mobilyaların daha sağlam bir yapıda olmasına temel olurlar. Bu plaka türü kullanılarak oluşturulan bir mobilya, evinizde bulunan bağıl nemin; %45 ila 57 oranında tutarak; mantar, bakteri ve böceklerin üremesine engel olacak bir ortam oluşturur. Aynı zamanda bu yapısı sayesinde astım türü solunum problemlerini en aza indirgeyecek koşulların oluşmasında başrol oynarlar.

Masif Ahşap Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Masif Ahşap Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bu plaka gibi doğal yapısının ön planda olduğu ahşap türleri, ortamın hava sirkülasyonuna yardımcı olan unsurlardır. Genellikle mobilya satın almayı düşünen kişiler, bu türde üretilen mobilyaların çoğunlukta olduğunu fark ederler. Dolayısıyla bu noktada masif ahşap nedir sorusu akıllara gelir. Tamamıyla doğal ve dayanıklı yapısı ile mobilyalara ayrı bir kalite getiren bu doğal maddeler, kaynak ağaca göre farklı renkler ve farklı özellikler kazanmaktadır. Bu plakaların elde edildiği ağaçların başında meşe ağacı gelir. Renk olarak kirli sarı tonlarında olan bu tür plakalar, nem ve havanın, mobilyalar üzerinde gösterdiği deforme etkilere karşı en dayanıklı çeşitler olmaktadır. Özel dokuları sayesinde daha kolay bir biçimde boyanabilen bu türdeki masifler; yapıların iç ve dış kısımlarında; pencere, kapı, döşeme ve parkelerde tercih edilir. Ayrıca, yumuşak türdeki meşe ağacından elde edilen masifler ise mobilya üretiminde veya çeşitli yapıların iç bölümlerinde tercih edilir. Bir başka masif türü de kayın ağacından elde edilen türdür. Kırmızı tonlarında masifler elde edilmesini sağlayan bu ağaç, sert dokusu ile dayanıklı ve uzun ömürlü mobilyalar oluşturulmasını sağlarlar. Nalburiye & Hırdavat sayfası üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Dekoratif Ürünlerde Masif Ahşap Estetiği

Dekoratif Ürünlerde Masif Ahşap Estetiği

Dekorasyon alanında en çok tercih edilen materyallerden bir tanesi olan masifler, çam ağaçlarından da elde edilebilmektedir. Bu ağaçtan elde edilenler sarı ve kırmızı tonlarında olmaktadır. Kolaylıkla işlenebilir yapıları, iyi orandaki elastikiyetleri sayesinde tercih edilen bu tür masifler; doğrama, kapı, pencere gibi çeşitli alanlarda kullanılarak çok sayıda masif ahşap mobilya elde edilir. Ladin ağacından elde edilen masifler ise sarı ve beyaz tonlarında masifler elde etmede kullanılır. Kolaylıkla işlenebilir ve soyulabilir yapıda olmalarının yanı sıra, vidalama ve çivilenme konusunda iyi değillerdir. Bu bağlamda genelde marangozluk işleri ile sandık ve kutu yapımı başta olmak üzere, müzik aletlerinde bu türde masif tercih edilir. Masif elde etmede kullanılan bir başka ağaç türü de sapelli(sapele) ağacı olmaktadır. Gri renkteki masiflerin ham maddesi olan bu ağaçlar, sıkı yapıya sahip, esnekliği az olan masifler elde edilmesini sağlarlar. Farklı hava koşullarında danayıklı olmaları sayesinde çok değişik sektörlerde değerlendirilmektedirler. Genellikle Yapı Market & Bahçe alanlarının dış ve iç bölümlerinde; parke, doğrama ve merdiven yapımında kullanıldıkları gibi aynı zamanda gemicilikte de kullanılabilen bir masif türüdür.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3dKauçuk (1)
Bahco (1)
(171)
Dyo (2)
Samet (17)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(38)
ve üzeri (53)
ve üzeri (57)
ve üzeri (59)
ve üzeri (62)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL