Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Cam Mozaik

için 308 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Cam Mozaik

Mozaik; bir yerin farklı farklı renklere sahip olan küçük parçaların bir araya getirilmesi sonucu oluşturan şekillerdir. Genel olarak; oluşturan bütün daha güzel bir görünüm kazansın diye bu yola başvurulmaktadır. Dekorasyonda sık sık başvurulan yöntemlerden birisidir. Modern görünümün önem kazandığı son dönemlerde mozaiklerin de kullanımı artmıştır. İstediğiniz renk, malzeme ve modeli tercih ederek kendi tercihiniz, zevkinize, beğeninize göre istediğiniz birçok yeri mozaik yardımıyla kaplayabilirsiniz. Taş, cam, tuğla, deniz kabuğu gibi çok çeşitli malzemelerden yapılabilmektedir. Bu malzemeler arasında kullanım sıklığı en fazla olan camdır. Cam yapısı itibariyle oldukça dayanıklı bir malzemedir. Dekorasyon alanında da sıklıkla başvurulan malzemelerden birini oluşturmaktadır. Cam mozaik dekoratif ve kullanışlı bir kaplama malzemesi olma görevi görür. Hem iç hem dış mekanlarda kullanılan bir üründür. Duvarlar mimari olarak daha zengin ve güzel bir görünüme sahip olur. Her bir parça 10 × 10, 13 × 13, 20 × 20, 20 × 40 mm gibi farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Bu mozaikler 3. sınıf kağıt bir tabakanın üzerine yapıştırılmaktadır. Mozaik duvara yapıştırılırken kağıda yapışmış olan kısım dış tarafa gelmektedir. Kaplama işi bittikten sonra kağıt ısıtma işlemi ile mozaiğin yüzeyinden temizlenmektedir. Camdan mozaik elde etmek için öncelikle hurda camlar toplanmaktadır. Yabancı maddelerden temizlenen bu camlar, değirmen yardımıyla yaklaşık 4.5 - 5 saat arasında bir sürede öğütülmektedir ve tane boyutuna getirilmektedir. Renkli ürün elde edilmek istendiğinde özel cam boyası eklenmektedir. Cam tozu yarı mamul haline getirilmek için fırınlanmaktadır. Bu fırınlanma işleminden sonra dizgi işlemiyle kurutma kalıplarında kurutularak kutulanır. 1 metrekare cam mozaik, 31 × 31 cm ebatlarında 10 adet plakadan oluşmaktadır. Cam mozaiğin tane ebatlarına göre yaklaşık 8 - 11 kg' dır. 1 kutu cam mozaik 3 metrekare olup 30 plakadan oluşmaktadır. 24 - 33 kg ağırlığındadır. Cam mozaik kaplama işlemi ile binaların dış yüzeyleri kaplanıldığında bu işlem binayı daha güzel bir görünüme kavuşturmaktadır. Hoş ve zarif bir görünüm katarak binanın göze hitap etmesini sağlar. Farklı renk alternatifleri sayesinde istenilen ve beğenilen renklerde binanın dış cephesi mozaikle kaplanılabilmektedir. Ayrıca mozaikler nem ve sudan etkilenmez. Bu sayede binanın dış cephesi yağmurdan ve kardan korunmuş olur. Mozaikler yardımıyla rutubet gibi istenmeyen durumların oluşması engellenir. Uzun bir süre kullanım imkanı sağlayan bu mozaikler kolayca temizlenerek dış cephenin sürekli boyanmasını önlemektedir. Ayrıca sıcak veya soğuk havalarda ısının içeriye girmesini önleyici etkileri mevcuttur.

 Seç Beğen Al: Cam Mozaik Çeşitleri

Seç Beğen Al: Cam Mozaik Çeşitleri

Mozaik duvarlara, iç cepheye, dış cepheye farklı ve güzel bir görünüm katmaktadır. Farklı çeşitleri olan mozaikleri tarzınıza ve tercihinize uygun olarak belirleyebilirsiniz. Cam mozaik çeşitleri denilince akla gelen ilk modellerden birisi renkli cam mozaik çeşididir. Renkli cam mozaikte, tek renk yerine birçok farklı renk bir arada kullanılmaktadır. Bu sayede ürün daha canlı bir hale gelmektedir. Mor, mavi, kırmızı, bordo, beyaz, gri, siyah, pembe gibi çok farklı renklerde üretimi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra farklı renk kombinasyonları da bir araya getirilerek daha modern bir görünüm ortaya çıkabilmektedir. Tarzınıza ve zevkinize göre bir seçim yaparak isteğinize göre bir mozaik seçimi yapabilirsiniz. Diğer bir çeşit olarak karşımıza tezgah arası cam mozaik çıkmaktadır. Nalburiye ve hırdavat sayfamızda da pek çok farklı tezgah arası cam mozaiğe ulaşmanız mümkündür. Genel olarak mutfakta kullanılan bir mozaik çeşididir. Dolapların alt kısmı ve mutfak tezgahının üst kısmı arasındaki alana uygulama yapılmaktadır. Bu sayede mutfağınız yeni bir görünüm kazanacak ve mutfağınıza yeni bir hava katacak. Bu işlem yapıldıktan sonra mozaiğin temizliği oldukça basit bir biçimde yapılabilmektedir. Ayrıca istediğiniz model ve renkte seçebileceğiniz mozaikler ile mutfağınızda kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Düz beyaz duvar boyası yerine bu mozaiklerle donatılan mutfaklar daha canlı ve daha şık görünmektedir. Cam ana maddesi olduğu için herhangi bir leke oluştuğunda duvardaki lekeyi temizlemekten daha kolay bir biçimde temizlenmektedir. Ayrıca temizlik işlemi sonrasında leke veya bakteri kalmamaktadır. Mutfağınıza modern bir dokunuş kazandıracak ürün kaliteli yapısıyla oldukça dayanıklıdır. Cam mozaikle kaplatılan tezgah arası uzun ömürlü oluşuyla çabuk deforme olmaz. Mozaik suya ve neme karşı dayanıklı olan bir üründür. Bu sebeple mutfak gibi suyun çok sık kullanıldığı bir alanda mozaik kullanmak bu yönden oldukça akıllıca bir seçim olacaktır. 3D cam mozaik diğer bir mozaik çeşididir. Tezgah arası modeller gibi daha çok mutfakta kullanılan bir mozaik çeşididir. Dijital ortamda istenilen 3 boyutlu resimler mozaik üzerine basılmaktadır. Bu sayede çok çeşitli baskılar elde edilmekte ve mutfağınız çok canlı bir yapıya kavuşulabilmektedir. İstediğiniz modellerde baskılar ile mutfağınız tarzınızı yansıtacak. Mutfağın yanı sıra banyo, havuz gibi alanlarda da sıklıkla 3D cam mozaikler kullanılabilmektedir. Temizliği ise oldukça kolay bir biçimde yapılmaktadır. Ardında leke, iz vb. bırakmayan mozaik ile temizliğiniz çok çaba harcamaya gerek kalmadan kısa süre içerisinde bitecektir.

 Cam Mozaik Kullanım Alanları

Cam Mozaik Kullanım Alanları

Mozaik çok farklı alanlarla kullanılabilmektedir. Bunlardan ilki binaların dış cephelerini kaplamadır. Binaların dış cephesini boyamaz uzun ve masraflı bir iş olabilmektedir. Ancak camdan yapılmış mozaik malzemeyle kaplanan dış cephe boyama gerektirmez. Cam yüzeye sahip olması sebebiyle temizliği oldukça kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Cam yüzeyler silindikten sonra ardında çok leke bırakmaz. Mozaikler de aynı şekilde camdan yapıldıkları için bu yüzeylerde temizleme sonrası (silmek, yıkamak vb.) leke veya iz kalmaz. Bakteri de barındırmayan yüzey kullanım açısından sağlıklıdır. Ayrıca dış cepheyi nemden sudan koruyarak yalıtım sağlar. Mozaiğin diğer bir kullanım alanı, havuz cam mozaik kaplamadır. Yüzme havuzlarının zemini çeşitli malzemeler ile kaplanabilmektedir. Mozaik de bu malzemeler arasında en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Havuzun daha canlı ve modern görünmesini sağlayan mozaikler istenilen desen ve renklerde tercih edilebilmektedir. Havuzun zemini tamamen kaplanarak yapılmaktadır. Su ve nem geçirmeyen özelliği sebebiyle havuz suyla doldurulduktan sonra herhangi bir sıkıntı ortaya çıkmamaktadır. Kaliteli cam ham maddeden üretilen ürün uzun ömürlüdür. Havuzun zeminini kaplattıktan sonra uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz. Havuz haricinde banyo, hamam, sauna gibi alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Banyo, hamam ve sauna alanlarının tüm mekan kaplaması yapılmakla birlikte dekor amaçlı sadece bazı kısımları da kaplanabilmektedir. Dekor amaçlı kullanıldığında oldukça şık bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Tamamen kaplandığında ise hem şık bir görünüm hem de uzun süre kullanım imkanı sunar. Su geçirmez yapısı sayesinde üründe şişme gibi deformasyonlar görülmez. Fayansların temizliği daha zor olabilmektedir. Ancak mozaikler camdan yapıldığında kolayca temizlenebilir. Cam yapısı itibariyle temizlik yapan kişilere kolayca silme, yıkama vb. kolaylığı sağlar. Cam mozaiğin diğer bir kullanım alanı mutfaklardır. Özellikle tezgahın üstü ve mutfak dolaplarının altı olan tezgah arası kısım olarak adlandırılan alanın kaplanmasında sıklıkla kullanılmaktadır. Yine ürünün istenen renkte seçilebilmesi ve temizleme kolaylığı mozaiğin mutfakta kullanılma artılarıdır. Diğer bir kullanım alanı antre, hol ve balkon gibi mekanların kaplanmasıdır. Bu alanlar daha renkli ve modern hale getirilmek istendiğinde en sık başvurulan yöntemlerden birisi de mozaikler olmaktadır. Bunun yanı sıra kolon ve sütun gibi bölümler de mozaik ile kaplanabilmektedir. Örneğin bir iş yeri veya spor salonu bu sayede daha canlı ve daha güzel bir görünüme kavuşturulabiliyor. Bu alanların haricinde istenilen hemen hemen her yüzeyde ve yerde mozaikler kullanılabilmektedir. İsterseniz MCM cam mozaik modellerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Yüzeye Cam Mozaik Nasıl Yapılır?

Yüzeye Cam Mozaik Nasıl Yapılır?

Cam mozaik kaplama işlemi sırasında bazı dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk dikkat edilmesi gerekli olan nokta araç gereçlerin hazırlanmasıdır (su kovası, kürek, mala, metre, mozaik yapıştırıcısı vb.). İşlem sırasında kullanılacak olan malzemelerin temiz olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Mozaik kaplaması yapılacak olan alana öncelikle çimento harcı ile sıva yapılmalıdır. Harç tenekesine içilebilecek kadar temizlikte olan su gerektiği kadar koyulmalıdır (mozaik yapıştırıcısının arkasında yazan su oranı kadar su koyulmalıdır) Daha sonra mozaik yapıştırıcısı bu su içerisine ilave edilmelidir. Yapıştırıcı suyu emene kadar beklenmelidir. Genelde bu 1 ile 3 dakika arasındadır. Daha sonra bu yapıştırıcı homojen olana karıştırılmalıdır. Uygulanmadan önce yapıştırıcı 5 ile 10 dakika kadar bekletilmelidir. Daha sonra uygulama yapılmadan son kez karıştırılarak cam mozaiğin yapıştırılacağı alana mala yardımıyla sürülmelidir. Cam mozaiğin arkasına da aynı işlem yapılmalıdır. Bu noktada harcın boşlukları tamamen doldurduğundan emin olunmalıdır. Mozaik kaplaması yapılacak olan yüzeyin alt köşelerine cam mozaik levhası son derece düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir. Cam mozaik levhalar yüzeye titizlikle ve bitişik olarak yerleştirilmelidir. Bu levhaların çeşitli malzemelerle güç uygulanarak yüzeye tam olarak yapıştırılmalıdır. Yapıştırma işleminden sonra yapıştırıcının kuruması ve iyice yapışması amacıyla 6 ile 12 saat arasında beklenmelidir. 6 - 12 saat sonrasında mozaik üzerindeki kağıt çıkarılabilir. Bu kağıdı çıkarma işlemi ısıtma yoluyla yapılmaktadır. Kağıdı kaldırırken son derece dikkatli davranılmalıdır. Son kontroller yapılarak açık kalan yerler harç veya fuga ile tekrar doldurulmalıdır. Son olarak mozaiğin üstü bir bez yardımıyla silinerek parlatılmalıdır. Bu işlemler sonrasında yüzeyiniz kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. Yapışkanlı cam mozaik kendinden yapışkanlı olan mozaiklere verilen isimdir. Mozaik taş yapışkanlı folyo kaplama olarak geçmektedir. İstenilen modelleri ve renkleri mevcuttur. Yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmadan kendinden yapışkanlı olduğu için kolayca uygulanabilir. Sudan, yağdan, nemden etkilenmeyen ürün genel olarak tezgah aralarını kaplamada yani mutfaklarda kullanılmaktadır. Silinebilecek şekilde tasarlanan ürün istediğiniz ölçü ve modellerde tasarlanabilmektedir. Genel olarak duvar kağıtları kategorisi içerisinde yapışkanlı folyolar arasında satışa sunulmaktadır.

Kristal Cam Mozaik ile Yüzeyleriniz Parlasın

Kristal Cam Mozaik ile Yüzeyleriniz Parlasın

Kristal cam mozaik slis kumundan üretilmektedir. Slis kumu, diğer kumlara oranla içerisinde daha az metal malzeme barındırmaktadır. Üretimi renksiz olarak yapılmaktadır. Renklendirme işlemi daha sonra soğuk boyama adı verilen bir işlem ile gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple diğer cam mozaiklerin aksine yapıştırma harçları kristal cam mozaiklerin yapıştırılmasında kullanılmamalıdır. Yapıştırma harçları mozaiğin zarar görmesine neden olabilir. Renklendirmek için sonrasında soğuk boyama işlemi yapılan bu ürünler yapıştırma harçları ile kimyasal bir tepkime yaşayabilir. Bu tarz durumların önüne geçmek için yapıştırma harçları konusunda son derece dikkatli davranmak gerekmektedir. Bu mozaiklerin diğer mozaiklerden bir diğer farkı da daha parlak ve daha ışıltılı bir görünümü vardır. Genelde tezgah arası bölümlerdeki yüzeylere uygulanır. Bu sayede mutfağınız daha parlak ve daha ışıltılı bir görünüm kazanacaktır. Mutfağınıza yeni bir görünüm kazandıracak bu ürünler sayesinde mutfağınız son derece şık bir görünüme kavuşacak ve parlayacak. Bu parlaklık aynı zamanda mutfağınıza bir canlılık da getirecektir. Mozaiklerin diğer bir avantajı uygulanan yüzeylere yeni bir görünüm kazandırmasıdır. Bu yeni görünüm uzun yıllar eskimez. Uzun ömürlü olan mozaik malzemeler ile mutfaktan banyoya, havuzdan kolonlara, balkondan hole istediğiniz her yeri yenileyebilirsiniz. Sayfamızda pek çok farklı desen ve renkte cam mozaik modelleri sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz. Mozaik ile birlikte evlerinize canlılık katmaya karar vermeniz durumunda ihtiyacınız olan metre sayısını hesaplamak da oldukça kolay. Genellikle mutfaktaki tezgah araları 2 ve 3 metrekareden oluşmaktadır. Siz bu tezgah uzunluğunu bir metre yardımıyla ölçerek hesaplayabilirsinizi. Tezgah uzunluğunuzu belirledikten sonra bu sayıyı 0. 60 ile çarparak alacağınız metreyi hesaplayabilirsiniz. Sayfamızda yer alan mozaikler zevkinize ve ihtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz farklı boy, renk ve desenlere sahiptir. Ürünlerimiz özel ambalajları ile büyük bir hassasiyetle kullanıcılarına ulaştırılmaktadır. Bu ürünler; uzun ömürlü oluşu, kolay temizlenebilirliği ve oldukça dayanıklı yapıları ile evinizde ve daha çeşitli kullanım alanlarınızda size eşlik edecektir. Kolayca temizlenebilme özellikleri ile temizlik sırasında uzun çabalar harcamanıza gerek kalmadan kolayca bu yüzeyleri temizleyebilirsiniz.

Çeşit Çeşit Cam Mozaik Çeşitleri

Çeşit Çeşit Cam Mozaikler

Genelde camdan yapılan mozaikler kare olarak tasarlanmaktadır. Ancak dikdörtgen yuvarlak biçiminde tasarlanan mozaikler de bulunmaktadır. Hemen hemen istenen her renkte mozaik bulunabilmektedir. Düz renkli mozaikler bulabileceğiniz gibi renk renk tasarlanan mozaikler de bulmak mevcuttur. Düz renk mozaikler daha sakin ve rahatlatıcı bir ortam oluşturmanızı sağlar. Bu ortamlar size dinginlik verecektir. Renkli olan mozaikler ise daha canlı ve enerjik bir ortam elde etmenizi sağlayacaktır. Böylece daha canlı bir biçimde güne başlayabilirsiniz. Tamamen kendi zevkinize ve tarzınıza göre seçebileceğiniz modellere sayfamızı inceleyerek çok kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz. Mutfak, banyo, balkon, hol, kolon, sütun, havuz, bina gibi pek çok iç ve dış cephe içerisinde bu mozaikleri kullanarak kaplama yapabilirsiniz. Cam mozaik fiyatları çeşitlilik göstermektedir. İstediğiniz modele, renge ve markaya göre bu fiyat değişikliği yaşanabilmektedir. Fiyatları görmek ve bilgi sahibi olmak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Renk, fiyat ve desenleri ile farklılık gösterebilen ürünlerimizin kullanım alanları, mutfak tezgah arası ve banyo klozet arkası şeklinde sıralanabilir. Evlerinizde kullanabileceğiniz mozaikleri yapı ve görünüm itibariyle parlak, ışıltılı ya da mat olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınıza ve tercihinize göre ürünlerimizin kalınlıkları, ebatları çeşitlilik göstermektedir. Mozaik tipi olarak kristal, file uygulama gibi farklı desen ve dekorlarla evlerinize şıklık katabilirsiniz. Bu noktada sayfamızda oldukça geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Özellikle kristal mozaiklerde yapıştırıcı olarak çimento bazlı yapıştırıcı kullanılması tavsiye edilir. Diğer yapıştırıcılar kimyasal tepkime oluşturarak ürüne zarar verir ve istediğiniz sonuçları almanızı engeller. Uygulama yaparken kristal cam mozaik filelerin birbirlerine tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Mozaiklerin kullanım alanları genelde mutfak ve banyo olması sebebiyle su ve nem geçirmez özelliklere sahiptir. Kaliteli, dayanıklı ve su geçirmez özellikleri ile satın aldığınız mozaikleri evlerinizde kullanmak üzere tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz. Mozaikler kaliteleri ve üretimi esnasında kullanılan malzemeleri itibarıyla dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Kullanımı ve uygulamaları son derece basit ve rahattır. Mutfaklarda tezgah arasına, banyolarda ve dekoratif amaçlı olarak kullanıma uygundur. Farklı seramik çeşitleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.