TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Enerji Kabloları

için 4,646 sonuç bulundu.

Enerji Kabloları

19’uncu yüzyılın sonlarında elektrik ve telefonun icadıyla birlikte kablolar da insan hayatına bir daha hiç çıkmamak üzere girmeye başlamıştır. İcadından günümüze kadar yer üstündeki direklere çekilen kablolar marifetiyle iletimi sağlanan elektrik ve telefon hizmetleri artık yer altından farklı elektrik kablosu çeşitleri ile gerçekleştiriliyor. Elektrik kablosu, kullanım alanlarına ve üretildiği malzemeye göre farklı çeşitlere ayrılıyor.

Enerji Kablosu Nedir? Kullanım Alanları ve Özellikleri Nelerdir?

Enerji Kablosu Nedir? Kullanım Alanları ve Özellikleri Nelerdir?

Elektrik enerjisini ileterek iki elektrik cihazını birbirine bağlayan ve elektriksel olarak yalıtılmış bir ya da daha fazla damardan meydana gelen materyallere elektrik kablosu ya da enerji kablosu adı verilir. Elektrik kablolarının iç iletkenleri genellikle tavlanmış çıplak veya yuvarlak bakır tellerden, kısmen de burulmuş alüminyum tellerden oluşmaktadır. Enerji kabloları genellikle sudan arındırılmış ve kapalı alanlarda, elektrik dağıtım panolarında ya da sabit tesislerde kullanılmaktadır. Çok damarlı elektrik kablolarının insanların yoğun olarak yaşadığı hastane, alışveriş merkezi, okul gibi kurumlar ile yüksek katlı binalarda kullanılmaması; bunun yerine yangına dayanıklı elektrik kablolarının kullanılması gerekir. Bakır ve alüminyum enerji kabloları, kimyasal etkilere karşı dayanıklı olup, su geçirmeyen ve suyu emmeyen dış kılıf yalıtkanıyla farklı ortam ve atmosfer koşullarına uyum gösterecek şekilde üretilmiştir. Bunun yanı sıra ani olarak meydana gelebilecek sıcaklık artışlarına karşı dayanıklı olup 300 volttan 1 kV’ye kadar çalışma gerilimine sahiptirler. Enerji kabloları ve özellikleri ile elektrik kablosu fiyatları hakkında daha fazla bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Elektrik Kablosu Çeşitleri

Elektrik Kablosu Çeşitleri

Kullanım alanlarına göre farklı özeliklere sahip olan enerji kablosu çeşitleri, birçok kritere göre sınıflandırılmaktadır: İşletmenin çalışma şartlarına göre ağır işetme ve hafif veya normal işletme enerji kabloları olarak ikiye ayrılmaktadır. Kablonun kullanım amacına göre, yer altı ve havai hat enerji kabloları olarak sınıflandırılmaktadır. Kablonun kullanılacağı tesisin türüne göre, hareketli ve sabit tesislere göre enerji kabloları olmak üzere yine ikiye ayrılmaktadır. Kablodaki yalıtkanın türüne göre termoplastik, termoset ve HFFR yalıtkanlı enerji kabloları olmak üzere üçe ayrılmaktadır. İletkenin türüne göre bakır ve alüminyum iletkenli enerji kabloları şeklinde sınıflandırılırken; iletkenin sayısına göre tekli ve çoklu iletkenli kablolar şeklinde sınıflandırmak mümkündür. Kablodan geçecek gerilimin değerine göre; 600 volt altı, 600 volt ila 1 kV arası, 1 kV ila 36 kV arası ve 36 kV üzeri gerilim voltaj değerlerine göre dört kategoride sınıflandırılmaktadır. Elektrik kablosu renkleri ve renk kodları kablo hakkında bilgi veren önemli bir ayrıntıdır. Buna göre yeşil sarı renge sahip kablolar topraklama iletkeni, mavi kablolar nötr iletkeni, kahverengi kablolar tek fazlı ve üç fazlı faz iletkeni olduğu anlamı taşımaktadır.

Güç Kablosu nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Güç Kablosu nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Elektrik kablosu türlerinden biri olan güç kaynağı kablosu, bir cihazı duvar prizine ya da uzatma kablosu ile elektrik prizine bağlayan bir elektrik kablosu türüdür. Bu kavram, çoğunlukla yerel hat voltajında tek fazlı bir alternatif akım güç kaynağına bağlanmak amacıyla elektrik fişi kullanan kablolar için kullanılmaktadır. Bunun haricinde güç kabloları, yüksek voltajlı kablo kullanılması suretiyle, alternatif ve doğru akım gücünün topluca iletimi için de kullanılmaktadır. Kullanıldığı alanlar, ağırlıklı olarak elektronik ve bilişim sektörüdür. Özellikle masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, günümüzde iş ve eğitim hayatı ile günlük yaşamın vazgeçilmezi haline geldiği için bu cihazların güç kablosu çeşitleri de en fazla talep edilen kablo türleri arasındaki yerini almıştır. Bunun yanı sıra yazıcı, ekran kartı ve SATA güç kabloları, radyo, teyp ve DVD çalarlar için güç kabloları, uydu alıcısı ve soket çoklayıcı güç kabloları da kategorideki diğer ürün çeşitleridir. Kablolar sayfamızı inceleyerek güç kablosu fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Y (22)
3M (1)
3MK (1)
Abb (233)
Ack (20)
Aeg (7)
Agp (1)
ALKAN (17)
Altınsoy (1)
Alvino (1)
Arge (8)
Ars (1)
Asafe (6)
Bemis (4)
Best (4)
Brio (2)
Bylion (8)
Cable Ako (33)
Cata (13)
Catpower (1)
Daf Kilit (1)
De-Pa (3)
Delta (1)
Demirbağ (1)
Desmak (1)
Dewalt (1)
(2520)
EAE (2)
Ege Kablo (1)
El-max (3)
Eleks (1)
Elit (1)
Eltos (1)
Emas (1)
End (2)
Energizer (6)
Entes (1)
Era (2)
Erse (89)
Far (2)
Forlife (2)
Fuji (4)
GLOBAL (2)
Green (2)
Helios (1)
Hes (134)
HOROZ (1)
Hünka (3)
İTHAL (2)
İzeltaş (2)
Jitool (2)
Kale (1)
Kamosonic (3)
Kayı (2)
Kengo (1)
Kym Kablo (19)
Lightson (1)
Maflen (16)
Makel (1)
Master (2)
Mekas (1)
Meshwork (1)
NADE (1)
NE-AD (2)
Nexans (21)
Noas (1)
Nora (4)
Oag (1)
ONUR (2)
Ortaç (36)
Osaka (18)
Osram (7)
PELSAN (1)
PERIUM (6)
Perium (2)
Philips (14)
Prolink (2)
Prysmian (17)
Reçber (54)
S-Link (4)
Sarıçam (1)
SEKA ÇT (1)
Selda (1)
Sgs (1)
Siemens (2)
Sylvania (2)
Tamer (9)
Technomax (2)
Tek-İş (1)
Troy (11)
Viko (8)
Wert (2)
YCL (1)
Yılpa (1)
Çet-San (9)
Çetsan (8)
Örgün (10)
Öznur Kablo (830)
Ünal (27)
ŞAVK (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(655)
ve üzeri (852)
ve üzeri (921)
ve üzeri (941)
ve üzeri (992)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL