TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Elektrik Bantları

için 1,769 sonuç bulundu.

Elektrik Bantları

Ev ya da ofis gibi her gün kullanılan yaşam alanlarındaki aydınlatma ya da tesisat gibi elektrik ve elektronik işleri genellikle işin profesyonellerine emanet. Başta iş sağlığı ve iş güvenliği dikkate alınarak böyle olması da kesinlikle gerekiyor elbette. Evlerdeki elektrik tesisatına korunmasız olarak bilinçsiz biçimde müdahale etmek oldukça tehlikeli ve istenmeyen durumlar yaratabilir. Öte yandan herkesin evinde bulundurması gereken küçük de olsa bir tamir çantasından söz etmek gerekli. Bu çantada bulunan malzemeler, alanında uzman bir usta çağırdığınız anda da ilk işinize yaşayacak olan şeyler olarak işaret edilebilir. Elektrik izole bant olarak da bilinen kalın elektrik bandı çok amaçlı kullanımı ve işlevselliği ile işte bu çantanın da vazgeçilmez öğeleri arasında sayılmaya aday. Açık uçlu elektrik kabloları bu türden bant ile kapatılarak hem güvenlik sağlanıyor hem de kabloların düzen içinde kalması sağlanabiliyor. Aksi halde tüm kablolar ayrı bir yöne doğru dağılırken; açık kalan elektrik uçlarının size ve sevdiklerinize zarar verme riski her zaman var. Siz de izolasyon ya da koruma gibi amaçlarla elektrik bandı arayışı içindeyseniz ya da bu ürünü alıp şimdiden evinizde bulundurmak istiyorsanız; tüm fiyat, model ve marka çeşitlerine sayfamız aracılığı ile saniyeler içinde ulaşmanız mümkün. Elektrik bant çeşitleri sizi şaşırtacak kadar çok sayıda seçeneğe sahip.

Elektrik Bandı Kullanım Alanları Nelerdir?

Elektrik Bandı Kullanım Alanları Nelerdir?

Adından da anlaşıldığı gibi elektrik bandı nedir sorusunun cevabı, tamamen kullanım amacında saklı. Bu ürünü elektrik kabloları ile evdeki aydınlatma ve tesisat sistemine bağlı olan her bir üründe kullanmanız son derece mümkün. Elektrik yalıtımının dışında, ısı yalıtımı ya da split klimalarda boru yalıtımı gibi amaçlarla da 3m elektrik bandı gibi izole edici malzemelere başvurulabiliyor. Bu konularda deneyiminiz yoksa elbette bu yalıtım ve koruma işlemlerini bir profesyonel eşliğinde yapmalısınız. Eriyen elektrik bandı gibi çok özel ürünler piyasada mevcut. Ancak bu iddialı ürünler dışında nihayetinde tek taraflı yapışma özelliği olan bir banttan söz ediliyor. Kablo denetleme, yüzey koruma ve işaretleme gibi amaçlara da bu türden tek taraflı bantların hizmet etmesi son derece mümkün. Bantların yalıtım özelliği bir ek özellik olmakla birlikte; evde bandınızın bulunmaması durumunda koli bandıyla yapabileceğiniz her şeyi de bu ürünün yapıştırıcı özelliği sayesinde yapabilirsiniz. Elbette böyle bir durum elektrik bandı ne işe yarar sorusunun ilk cevabı olmasa da ambalajlama ve koruma bu alternatif amaçların başında geliyor. Özellikle cep telefonu ve bataryası tamirinde ya da özellikle klimada kullanılması gereken bant tipleri olabileceği gibi, yine uzmanlık gerektiren bu konularda birlikte çalıştığınız kişi sizi yönlendirecektir. Siz de yaşam alanınızdaki ihtiyaçlara en hızlı çözümü bulmak niyetindeyseniz, sayfamızda yapı marketlerde bulabileceğiniz her şeyi tek bir tıkla bulabilirsiniz.

Farklı Elektrik Bandı Seçenekleri Mevcut

Farklı Elektrik Bandı Seçenekleri Mevcut

Elektrik bandı renkleri denildiği zaman bu kavram daha çok siyah renk ile bağdaşmış olsa da piyasada bu anlamda çok farklı seçenekler de mevcut. Her şeyin yenilik ve inovasyondan geçtiği dünyada elektrik ve elektronik de bundan geri kalmıyor. Gün geçtikçe ev dekorasyonuna daha çok uyan ve kullanıldığında uyumsuz bir görüntü yaratmayan teknik malzemeler daha çok tercih ediliyor. Eskiden her türlü borunun ve kablonun açık açık sergilendiği ofis türü ortamlarda bile, bugün tüm gereksiz malzemeler hoş dekoratif ayrıntıların arkasına gizlenmiş durumda. Kablolara takılıp düşme riskinin ortadan kalkması da bu anlamda büyük bir güvenlik önlemi niteliğinde. Bant arayışınızda karşınıza çıkabilen Sarı elektrik bandı dekoratif olarak tercih edebileceğiniz seçeneklerden yalnızca biri. Bunların üzerinde farklı renklerde şerit ve desenler olabildiği gibi çok daha sade tasarımlar da alıcı buluyor. Siyah, gri gibi koyu renkler; aynı şekilde koyu duvarlarda kullanılabilir. Mavi, kırmızı ya da yeşil gibi tonlar ise daha renkli yerler olan çocuk odalarında, mutfaklarda ya da duvar kağıtlarının kullanıldığı tüm odalarda işe yarayacaktır. Ne kadar görsel olursa olsun yine de boruları ve kabloları olabildiğince göz hizasının altında tutmak tamamen size kalmış bir seçim. Bu sayede gelecekte yaşanabilecek olası sorunlar da önden halledilmiş olabilir. Oldukça da uygun fiyata sunulan ürünler işlevsellik beklentisini karşılamakta genellikle oldukça başarılı. Elektrik bandı fiyatları ürün satın alırken seçimlerinizi özgürce yapmanıza da genellikle olanak tanıyor. Ürünlerin en yüksek kaliteli olanını bulmanızda fiyat yönünden bir sakınca yok. Uzun süre dayanıklılık ve gerilmeye hassaslık bu anlamda önemli noktalar. Genellikle evlerdeki ufak tefek işler için kullanılan bu bantlar, verimli olarak da birden fazla noktada kullanılabiliyor. Eğer daha büyük oranda bir tadilata girişmek üzere karar aşamasındaysanız, yanmaz elektrik bandı gibi iş güvenliğini ön plana çıkaran yenilikçi ürünlerden çok daha fazla sayıda satın almanızda da fayda olabilir.

Elektrik Bandı Satın Alırken Dikkat Edilen Özellikler Neler?

Elektrik Bandı Satın Alırken Dikkat Edilen Özellikler Neler?

Tekli satın almalarda birim fiyatı çok yüksek sayılmadığından elektrik bant fiyatları da birinci öncelik olmuyor. Öte yandan daha büyük paketler halinde ürün satın alırken kuruş cinsinden birim fiyat farkları bile toplama büyük etkide bulunabilecektir. Bu nedenle siyah elektrik bandı fiyat arayışınızda; kullanım amacınız ve ihtiyaç duyduğunuz hacim büyük önem taşımakta. Emniyetli ve kolay kullanılabilmesi, sızdırmaz olması, ısıya dayanıklı ve hatta yanmaz özellikte olması, kalitesi, montajının kolay olması, yırtılmaması ve uzun ömürlü olması bantlarda aranan özelliklerden başlıcalarıdır. Ayrıca suya dayanıklı olarak satışa sunulan ürünler de bulunur. Banyo ve türevi yerlerde bunlara da göz atmak isteyebilirsiniz. Farklı metrelerde ambalajlanan ve satılan ürünler de bulunmaktadır. Özellikle değişen hava koşulları ile birlikte; nemden ya da sıcaktan dolayı yerinden çıkan bantlar evin dekorasyonunu da hızla bozabiliyor. Bu da kullanıcılar açısından hiç de istenmeyen bir durum. Bant ne kadar kaliteli ve uzun ömürlü olursa olsun; doğru ürünü seçtikten sonra müşterilerin de yapması gereken şeyler olduğunu mutlaka hatırlatmak gerek. Örneğin ürünü direkt güneş ışığından korumak bu önlemlerden biri olarak rahatlıkla gösterilebilir. Aksi halde güneşin ürün üzerinde hem renk olarak solmaya hem de kalite olarak yapıştırıcı özelliğini kaybetmeye mahkûm olacağı bir gerçek. Elektrik izolasyon bantları ayrıca teknik yönden oldukça farklı özelliklere sahip olabilir. Dolayısıyla da teknik kişiler tarafından farklı beklentiler size dile getirilebilir. Bu gibi ürünlerin konu hakkında tecrübesi olmayan kişiler tarafından adeta bilinçsizce kullanılması kesinlikle doğru değil. Bunun en başında da sıvı elektrik bandı olarak anılan ve adından da anlaşıldığı gibi sıvı bir biçimde kabloların üzerinde izolasyon sağlayan ürünler bulunur. Su geçirmeme iddiası taşıyan bu tür ürünlerin dolayısıyla korozyonu da önlediği yönünde bilgiler mevcut. Bant gibi bir ürünü sıvı formda hayal etmek kolay olmasa da şeffaflık aynı zamanda görsel nedenlerle de tercih konusu olabiliyor. Siz de ister yenilikçi, isterseniz de klasik elektrik çözümlerini yaşam alanınıza taşımak isterseniz ihtiyacınız olan her şey sayfamızda, yalnızca bir tık uzağınızda olabilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2Y (25)
3M (16)
404 (2)
A1 (1)
Abb (19)
Ack (18)
Aeg (1)
Alfa (7)
Ars (4)
Asafe (1)
Ataba (1)
Bay-Tec (22)
Best (4)
Bol (1)
Bold (2)
Brio (3)
Cable Ako (4)
Cartlon (1)
Cata (80)
Class (1)
Coroplast (8)
Cvs (1)
(916)
EAE (2)
ED-SON (1)
Emfa (1)
Era (2)
Fetih (1)
Forlife (1)
Fuji (1)
GE (1)
Gewiss (2)
Givi (1)
GLOBAL (43)
Globe (29)
Globox (2)
Goldx (6)
Granitto (1)
Gwest (10)
Helios (2)
Hlite (1)
Horoz (5)
İTHAL (5)
İzeltaş (4)
Kaan (1)
Kanca (1)
Legrand (2)
Luna (1)
Made (1)
Mate (1)
momentum (1)
Mutlusan (4)
Nexo (4)
Noas (1)
Nora (2)
Oag (8)
Omron (1)
ONAS (2)
Onas (2)
Ortaç (21)
Osram (2)
Ovivo (1)
Panfix (1)
Pelsan (3)
Philips (3)
Picador (1)
Rtrmax (1)
Sgs (13)
Siemens (4)
Sigma (1)
Startape (31)
Südor (1)
T-Plast (1)
Tamer (19)
Technomax (1)
Tem (3)
Tesa (9)
Tesla (1)
Tomax (1)
Torkom (1)
UNI-T (1)
Universal (1)
Ve-Ge (2)
Viko (3)
Viptec (1)
Wert (3)
Würth (2)
Yale (1)
YCL (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(392)
ve üzeri (503)
ve üzeri (534)
ve üzeri (539)
ve üzeri (554)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL