TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Buat

için 885 sonuç bulundu.

Buat

Yıllardan beri mevcut yapıların inşaatında yapılan tasarımlar, o yapıların kullanımını daha yararlı ve pratik bir hale getirmektedir. Buat sayesinde elektrik ve telefon gibi kablolar, tek bir yerde toplanır ve oradan en ideal şekilde mevcut alana yayılır. Hem daha düzgün bir çalışma gerçekleşmiş olur hem de daha toplu, düzenli bir görünüm ortaya çıkar. Aynı zamanda canlıları bu elektrik sistemlerindeki mevcut tehlikelere karşı korumak da sahip olduğu en iyi özelliklerden biridir. Buat nedir sorusunun açık ve net cevabı, elektrik tesisatlarını birbirine bağlayan kutulardır denilebilir. Her yapıda olması gereken bir üründür. Buatlar, her yapı için farklı çeşitlerde yer alabilir. Buatların fiyatları ise oldukça ekonomik seçeneklerde piyasada bulunmaktadır.

Buat Bağlantıları Güvenli ve Kullanışlı Hale Getirir

Buat Bağlantıları Güvenli ve Kullanışlı Hale Getirir

Her yapıda kullanılan buatlar, tesisat düzeni açısından oldukça önemli bir güvenlik önlemidir. Her yapıda ve amaçta farklı buat kullanılabilir. Kabloların ve elektrik tesisatının birbirine bağlandığı bu buat noktaları, yapılması zorunlu olan bir bağlantı sistemidir. Buat kasa olarak da bilinen bu sistem, elektrik bağlantılarını evde, işyerinde veya mevcut yapıdaki herkes için daha güvenli hale getirir. Aynı zamanda daha sağlam ve sağlıklı bir elektrik sistemine olanak sağlar. Bu buat kasalar, genellikle dört ya da iki çıkışlı olarak kullanılmaktadır. Buat kutusu denilen ürünler, genellikle plastikten üretilmektedir. Bundan dolayı da herkesin sahip olması gereken bu ürün, ekonomik fiyatlar ile piyasada bulunmaktadır. Markadan markaya ve üründen ürüne değişmekle beraber bütün buatlar ekonomik fiyatlıdır denilebilir. Yıllardan beri her yapıda kullanılan bu ürünler, çoğu kişinin bilmediği ama yüksek yarar sağlayan ürünlerdir. Buatların, dört tarafı de delik olmak durumundadır. Elektrik ve telefon kablolarının daha sağlıklı bağlanması ve elektrik tesisatının daha sıkıntısız bağlanması, dört tarafının delik olmasına bağlıdır. Sıva üstü ve sıva altı olmak üzere iki tip buat çeşidi mevcuttur. Sıva altında olan buatlar, görünüm açısından oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle lüks yapılarda sıvı altı buatlar tercih edilir. Yıllardan beri var olan bu buatlar, genellikle sıvı üstü şeklinde yapılmaktadır. Günümüzde estetik görünümün çok fazla önem kazanması ile sıvı altı buatlar piyasaya sunulmaktadır. Buat bağlantı aparatı sayesinde her yapının elektrik tesisatı düzenli bir şekilde kurulmaktadır. Elektrik bağlantılarının ve telefon bağlantılarının tek bir yerde toplanmasını ve mevcut alana en ideal şekilde taşınmasını bu buat bağlantı aparatları yapmaktadır. Birçok kablonun ortalarda dolanması ve birbirine karışması oldukça kötü bir görünüme neden olabilir. Buatlar ile bu kötü görünümün ve karışıklığın önüne geçilmiş olur. Yıllardan beri buatsız bir ev, işyeri veya herhangi bir yapı yapılmamaktadır. Oldukça basit bir mekanizma ile yapılan bu buatlar, birçok sistemin birleşmesi ve yapıdaki tesisatın kullanışlı, kolay bir şekilde işlemesi için gereklidir. Bu tesisatın bağlanma noktalarının açık orta bir yerde olmaması daha güvenli olmasına olanak sağlamaktadır.

Buat Çeşitleri Her Yapıya Uyumlu Olarak Piyasada Yer Almaktadır

Buat Çeşitleri Her Yapıya Uyumlu Olarak Piyasada Yer Almaktadır

Buat, yapıya ve ihtiyaca göre farklı çeşitlere sahiptir. Bütün buatlar, elektrik ve telefon tesisatının en iyi ve en güvenli şekilde kurulması amacı ile kullanılmaktadır. Buat çeşitleri farklı isimler ile piyasada bulunmaktadır. Buatlar, farklı yapılarda kolay kullanım sağlamaktadır. Farklı boyutları olan çeşitler ile buatların yapımı, genellikle inşaat sırasında mümkün olmaktadır. Her çeşidin farklı özelliği vardır. Örneğin, antigron buatlar özellikle nemli yerlerde çok fazla tercih edilir. Sıvı üstü elektrik tesisatı için en ideal seçeneklerden biridir. Antigron buatların, dairesel ve kare şeklinde 2 adet seçeneği mevcuttur. Milimetre seçeneklerine göre ihtiyaç olanı tercih etmek mümkündür. Çelik buatlar, oldukça sağlam olmaları ile piyasada çok büyük yer kaplamaktadır. Yüksek mekanik dirence sahip olan bu buatlar, perçilenmiş dökme çelikten üretilmektedir. Bir başka çok kullanılan buat seçeneklerinden biri de kare buatlardır. Tesisatın iletken bağlantıların en fazla bulunduğu, ana nokta denilen dağıtım yerlerinde kare buatlar en ideal işleve sahiptir. Buat kutusu çeşitlerinden bir diğeri ise, norm buat olarak bilinen bir seçenektir. Dairesel olarak kullanılan bu buatlar, en fazla seçilen modellerden biridir. Farklı çap boyutlara sahip olması ile her yapıda kullanımı mümkündür. 40 mm, 37 mm, 70 mm gibi birçok boyut seçeneği mevcuttur. Bir başka seçenek ise kondulet buat olarak bilinmektedir. Bu buat, kablolara ek yapma gibi daha geniş tesisat planlarında oldukça fazla tercih edilen bir çeşittir. 0,50 ve 1 inç gibi farklı boyutlar ile üretimi gerçekleşebilir. Buat bağlantıları her yapıda farklı olabilmektedir. Bahsedilen çeşitlerden başka çeşitler de mevcut olmaktadır. Boru girişlerinin boyutuna ve mevcut kullanım alanındaki tesisatın içeriğine, büyüklüğüne göre buat seçeneklerinden biri tercih edilebilir. Bazı buatlar tek kullanımlık şekilde de bulunmaktadır. Her bütçeye ve her yapıya göre mevcut olan seçenekler mevcuttur. Tesisatın ve kabloların büyüklüğüne göre istediğiniz buat seçeneğine sahip olabilirsiniz.

Buat Elektrik Tesisatının En İdeal Şekilde Kurulmasını Sağlar

Buat Elektrik Tesisatının En İdeal Şekilde Kurulmasını Sağlar

Evde, işyerinde, alışveriş merkezlerinde, görünmeyen ve yapıda olması gereken birçok ürün bulunmaktadır. Buatlar, bunlardan biridir. Buat elektrik tesisatının en sorunsuz ve en hızlı şekilde işlemesine olanak sağlarken, kabloların karışık görünümünden de sizleri kurtarır. Uzun yıllardır her yapıda kullanılan bu ürünler, oldukça minik boyutlu olmalarının yanı sıra, çok yararlıdır. Her yapıya ve her kablonun büyüklüğüne uygun olacak şekilde birçok çeşit barındıran buatlar, sorunsuz bir şekilde işlemesi için dayanıklı hammadde ile üretilmektedir. Özellikle boruların çok fazla olduğu yerlerde buatın kullanılması daha ideal sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Genellikle plastik olan bu hammadde, bazı çeşitlerde çelik olarak değişmektedir. Çelik olarak üretilen buatlar, daha dayanıklı ve daha sağlamlardır. Dış etkenlerden korunma oranı daha fazladır. Yapıya göre çelik veya plastik olanlar arasından tercih yapmak mümkündür. Genellikle inşaat esnasında kurulumu ve tasarımı yapılan buatlar, yapı kullanılmadan önce yerleştirilir ve kullanımı mümkün hale getirilir. Çok uzun süre dayanıklı olmalarının yanı sıra, olası bir sıkıntıda tesisatta ve kablolarda problem çıkartan buatların değişimi mümkündür. Buat açma seti satın alarak, ihtiyacınız olan ürünlere sahip olabilirsiniz. Duvar kırma malzemelerine de sahip olan bu set ile buata kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Setlerden biri, 11 parça ahşap kartonpiyer alçıpan panç seti olarak geçmektedir. 9 adet buhat açma, 1 adet plastik çanta, 2 tane matkap adaptörü ve 1 tane alyan bulunan bu set, matkap ile birlikte kullanılması mümkün olan bir settir. Çelik dışında bütün buatlara ulaşmasını sağlamaktadır. Buhat açma seçenekleri 64 mm, 44 mm gibi farklı seçenekler ile bulunmaktadır. Böylelikle dilediğiniz buata kolaylıkla ulaşabilir ve onu değiştirebilirsiniz. Plastik çantası ile seti muhafaza etmek ve başka bir zamanda kullanmak için saklamak da oldukça kolaydır. Buat fiyatları üründen ürüne, çeşitten çeşide farklılık göstermektedir. Genel olarak bütün bütçelere hitap edecek seçenekler mevcuttur. Buatları açmak ve değiştirmek için satılan set fiyatları da buatlar gibi, ekonomik seçenekler ile piyasaya sunulmaktadır. Böylelikle, her yapıda kullanılan buatlara fazla bir bütçe ayırmak ve ekstra masraf yapmak zorunda kalınmaz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2Y (5)
Abb (12)
Aklight (1)
Altınsoy (1)
Ars (8)
Bay-Tec (18)
Bemis (27)
Cata (2)
Class (1)
(302)
DLX (1)
Emas (1)
Etien (9)
Far (8)
Green (1)
Gwest (15)
Kaim (4)
Legrand (5)
LEGRAND (2)
Makel (6)
Meshwork (1)
Mutlusan (50)
Nexo (2)
Ortaç (13)
S-Link (1)
Solmazsan (5)
T-Plast (1)
Tem (9)
Todrill (1)
Troy (1)
Trusty (1)
Viko (1)
Wago (30)
Çebi (4)
Çet-San (25)
ÇETİNKAYA (136)
Çetsan (90)
ÇETSAN (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(155)
ve üzeri (183)
ve üzeri (192)
ve üzeri (193)
ve üzeri (195)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL