TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kablo Kanalları

için 1,664 sonuç bulundu.

Kablo Kanalları

Kablo kanalı pek çok farklı kullanım senaryosuna sahip bir ürün. Kabloların güvenliğini ve düzenini başarıyla sağlamak için pek çok farklı yöntem bulunmakta. Günümüzde en sık tercih edilen kablo koruma yöntemleri, kablo kanalları ve kablo makaronları olarak öne çıkmakta. Kabloların özellikle dış mekanlarda korunması, elektriksel yalıtımının sağlanması ve nem, toz gibi dış etkenlere maruz kalmadan kullanım ömürlerine devam etmeleri çok önemlidir. Kablo korumasında kablo kanalı çeşitleri oldukça önemli bir parametredir. PVC malzemeden imal edilen ve farklı yapısal çeşitleri bulunan kablo kanalları farklı boyutlarda bulunabilir. Her türlü kabloya uyum sağlayabilen ve her türlü farklı ebatta bulunabilen kablo kanalları son yıllarda oldukça farklı çeşitlerde bulunabilir hale gelmiştir. Yerli üretim olarak Dünya çapında standartlara uygun olarak üretilen kablo kanalları internet üzerinden de rahatlıkla satın alınabilir. Satın alınacak ürünün boyutlarının tam anlamıyla bilinmesi, gereken kabloların genişliğinin ve uzunluğunun ölçülmesi kablo kanalı satın alma öncesi oldukça önemlidir. Kablo kanalı fiyatları da aslında sağlamış olduğu koruma ve yalıtım göz önüne alındığında oldukça uygun ve maliyetsiz bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Kablo ve elektrik sistemleri yalıtımı her türlü mekan için oldukça önemlidir. Elektrik sistemleri nedeniyle yaşanan arızaların sebebiyet verebileceği sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda kablo kanalları oldukça önemli çözümlerdir.

Farklı Ebatlarda Pek Çok Farklı Çözüm

Farklı Ebatlarda Pek Çok Farklı Çözüm

Farklı ebatlara ve çözümlere sahip kablo kanalları bulunmaktadır. Kablo kanalı ebatları incelendiğinde pek çok farklı çözüm bulunabilir. 1.5 milimetre kalınlıktan başlayarak 2.5 milimetre, 5 milimetre gibi farklı genişliklerde bulunabilen makaronlar 20-25 milimetre gibi genişliklere dahil ulaşabilmekte. 16x16 boyutlarda da bulunabilecek kablo kanalları mevcuttur. Balık sırtı modelde bulunabilecek kablo kanalları her türlü ortama uyum sağlayabilen düşük profilli bir görünümde ve gizlenerek güvence altına alınmış kablolar sunar. Kablo kanalı balık sırtı modelleriyle yapışkanlı ve 60x15 boyutlarıyla geniş ancak mümkün olabilecek en temiz görünüme sahiptir. Balık sırtı kablo kanalları özellikle kafe, restoran gibi gün içerisinde sıkça tercih edilen ve pek çok insanın gözünün üstünde olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Özellikle çok miktarda kabloyu yükseklik anlamında düşük profil ile koruyup ilettiği göz önüne alındığında balık sırtı kablo kanalı modelleri her türlü koşula uyum sağlayabilir. Kablo kanalı ölçüleri iç çap ölçüsüne göre belirlenir. İç çap genişliği göz önünde bulundurulmalı ve içinden geçirilmek istediğiniz kabloların genişliğine göre belirlenmelidir. Birden çok ve kalın kablo geçirileceği durumlarda geniş kablo kanalları tercih edilmelidir. Isıyla daralan makaronlar, 25 milimetre iç çapa kadar destek sunabilirken plastik PVC kaplama kablo kanalı modelleri her türlü iç çapa sahip olabilir. Bu nedenle elinizde kaplanması ve güvenle iletilmesi gereken birden çok kablo varsa, PVC kablo kanallarını tercih etmeniz önerilir. Isıyla daralan makaron kablo kanalları daha ince ve az miktarda kablo kullanılacağı zaman tercih edilebilir. Isıyla daralan makaron ölçüleri incelendiğinde geniş bir skalada makaron bulunduğu görülebilir. Ayrıca PVC maddeden üretilmiş kablo kanalları da, her türlü kullanım amacına uygun ebatlarda üretilmektedir. Kablo kanalı siyah ve beyaz gibi renk seçeneklerinde bulunabilir. Siyah renkteki kablo kanalları, kablolamanın gözden uzak ve mümkün olduğunca kamufle olmasını sağlayabilir. Özellikle halka açık ortamlarda bu siyah renkteki kablo kanalları kullanılabilir.

Endüstriyel Firmalara da Kablolama Çözümleri

Endüstriyel Firmalara da Kablolama Çözümleri

Her türlü koşula uygun olarak tasarlanmış kablo kanalları bulunmaktadır. Kablo kanalı köşe ve kenar bölgeler için farklı eklem ve düzlem şekillerinde bulunmakta. Kablo kanalının ilerleyeceği düzlem ne şekilde olursa olsun, uygun bir model seçtiğinizde rahatlıkla kablo koruma uygulaması yapabilir, kabloların dış etkenlere karşı korunmasını sağlayabilirsiniz. Derli toplu bir görünüm sağlamak için kullanabileceğiniz hareketli kablo kanalı modelleri de her türlü koşula ve engele uyum sağlayabilecek yapıdadır. Hareketli kablo kanalları kullandığınızda elde edeceğiniz pek çok avantaj bulunmaktadır. Bunların ilki, kabloların hareket nedeniyle mukavemet göstermesi ve kablo hareketine uyum sağlayabilen kablo kanallarına ihtiyaç duyulmasıdır. Hareketli kanallar sayesinde hareket halindeki kablolar zarar görmeyecektir. Kablo kanalı yapışkanlı çeşitleri sayesinde duvar, zemin ve tavan gibi yerlere de kolaylıkla monte edilebilmektedir. Kablolama yapıldıktan sonra kablo kanalının arkasındaki yapışkan tabakanın jelatini sökülür. Yapışkanlı kablo kanalı istenen alana rahatlıkla monte edilebilir, yapışkanın mukavemetine zarar vermeyecek dış etkenler olmadığı sürece yapışkan tabaka sayesinde kablo kanalı uzun yıllar kullanılabilir. Kabloların korunmasını ve gizlenmesini, düzenli görünümü sağlar. Kablo kanalı plastik yapısı sayesinde yalıtkan özellik göstermektedir. PVC malzemeden üretilen kablo kanalları sayesinde elektriksel, ısıya karşı ve neme karşı yalıtım sağlanır. Yalıtımın oldukça önemli olduğu elektrik kablolama sistemleri için kablo kanalı kullanımı oldukça önemlidir. Isı ile uygulanabilen makaronlar sayesinde de kablolar hem dışarıdan yalıtılır, hem de düzenli bir görünüme kavuşur. Aynı gruptaki kablolar aynı kanal içerisinden geçirildiğinde yaşanacak sorunların tespiti ve müdahalesi kolaylaşmaktadır. Isı ile daralan makaron kablo kanalları, fön makinesi, ısı makinesi veya ateş ile daraltılabilir. Kablolar içerisinden geçirildikten sonra ısıyla daralan makaron ısıtılarak kablolama tamamlanabilir. Kablo kanalı kahverengi gibi pek çok farklı renk seçeneğiyle mevcuttur. Gizlenebilecek ve kablolamayı güvenilir bir şekilde sağlayabilecek yapıdaki kablo kanalları PVC malzemeden ve metalden üretilmektedir. Aynı zamanda ısıyla daralan makaron kablolama çözümleri de mevcuttur. Isıyla daralan kablo kanalları daha ziyade siyah renktedir. Isıyla daralması sayesinde minimum derecede yer kaplar. Birden fazla kabloyu tek bir makaron içerisinde hapsederek suyla, nemle temasını engeller ve güvenilir bir kablolama sağlayabilirsiniz.

Isı ile Daralan Makaron Kablo Kanalları

Isı ile Daralan Makaron Kablo Kanalları

Isı ile daralan makaron kablo kanalları hem tadilat ve tamirat işlerinde, hem de elektronik çalışmalarda sıkça kullanılmaktadır. Kablo kanalı süpürgelik modelleriyle zeminin süpürgelik kısımlarından da yönlendirilebilir. Süpürgelik bölümleri için özel olarak üretilmiş kablo kanalları bulunmaktadır. Kablo kanalı metal versiyonları da bulunmaktadır. Metal kablo kanalları özellikle plastiğin mukavemet gösteremeyeceği durumlar için kullanılır. PVC malzeme her ne kadar dayanıklı olsa da, metal kablo kanalları kadar yüksek dirence sahip değillerdir. Metal kablo kanalları üst düzeyde dirence sahiptir. Endüstriyel alanlarda sıkça kullanılan metal kablo kanalları sayfalarımız üzerinden rahatlıkla bulunabilir. Kablo kanalı boyutları incelendiğinde rahatlıkla ihtiyaç duyulan tüm boyutlarda kablo kanalı bulunabildiği görülecektir. Kablo kanalı seçiminde boyut önemli bir parametre olarak karşımıza çıkmaktadır. Endüstriyel veya ev-kafe kullanımı farketmeksizin ihtiyaç duyulan kablolama için gerekli boyutlarda kablo kanalları gerekmektedir. Doğru boyuttaki kablo kanalı seçimi yapıldığı zaman herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmayacaktır. Özellikle kablo kanalı priz için kullanılabilir, ev içi kullanım veya kafe-restoran kullanımı için bu prizden itibaren uzanan kablo kanalları tercih edilmektedir. Priz güvenliği ve elektrik kablolama sistemlerinin güvence altına alınıp uzun ömürlü bir şekilde çalışması için kablo kanalları sıklıkla tercih edilmektedir. Kablo kanalı renkli modelleri ile de tercih edilebilir. Her türlü dekorasyona uygun olarak renk seçeneği bulunan kablo kanalları PVC malzemeden imal edilmektedir. Enerji yönetimi ve kablolama çözümleri açısından önemli bir parametre olan PVC kablo kanalları sayfalarımız üzerinden bulunabilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Y (9)
Abb (3)
Ars (1)
Asafe (1)
Cata (12)
De-Pa (2)
Depa (6)
(716)
DLX (2)
Era (1)
Far (6)
Fetih (2)
Gwest (2)
İTHAL (1)
Legrand (13)
Maflen (8)
MAS (23)
Mutlusan (519)
NE-AD (16)
Nexo (14)
Onka (6)
Ortaç (7)
Petrix (3)
Philips (1)
Sgs (16)
Stanley (1)
Tamer (1)
VİKO (1)
Woer (107)
Çetsan (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(361)
ve üzeri (449)
ve üzeri (466)
ve üzeri (472)
ve üzeri (486)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL