Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Fidan

için 13,028 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 205,00 TL
  KaradenizFidancılık
  %100
 • 123,45 TL
  EGETVAKFIİKTİSADİİŞL
  %100
 • 59,61 TL 57,45 TL
  % 4
  BİTKİDİZAYN
  %100
 • 76,70 TL 68,51 TL
  % 11
  MUTBİRLİK
  %100
 • 100,00 TL 69,90 TL
  % 30
  lalaahmet
  %100
 • 71,51 TL 63,60 TL
  % 11
  MUTBİRLİK
  %100
 • 64,83 TL 61,59 TL
  % 5
  FLORAMUT
  %100
 • 59,61 TL 57,45 TL
  % 4
  BİTKİDİZAYN
  %100

Fidan

Şehir yaşamından sıkılarak bahçeli evlere geçen kişiler bitki ve ağaç büyüterek mekanı güzelleştirmektedir. Bunun için bitki ve ağaçlar fazlasıyla ilgi görmektedir. Bu sayede bahçeli evlerin çevresi yeşillenerek şık bir hal almaktadır. Bahçeleri yeşillendirmek için fidan kullanılmaktadır. Fidan çeşitleri arasından istediğinizi seçerek bahçenizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Bahçeler için genel olarak meyve fidanları sunulmaktadır. Meyve fidanlarını yetiştirirken bazı talimatlara uymanız gerekmektedir. Bu fidanlar büyüdüklerinde hem şık bir ortam oluşturur hem de meyve vermektedir. Meyve fidanları bahçe peyzajında önemli bir yere sahiptir. Herkesin beğenisini kazanan bu fidanların bakımının iyi bir şekilde yapılması gerekir. Meyve türlerinin yanı sıra peyzajda kullanılabilecek ağaç ve bitkilerin de fidanları satılmaktadır. Olgunlaştığında büyük yeşil bir ağaç haline gelen çam fidanı bu bakımdan öne çıkmaktadır. Bahçeleri yeşillendirmek isteyen kişiler ağaç olarak en fazla çam seçimi yapmaktadır. Çam ağacı yapısı ve özellikleri gereği meyvelere göre daha fazla büyür ve daha yeşil bir ortam oluşmasına katkı sağlar. Bahçelerde bitki olarak ise gül en fazla tercih edilenlerden bir tanesidir. Gül fidanı yapısı ve güzel kokusuyla bahçe dekorasyonunda fazlasıyla kullanılmaktadır. Fidanlar bir bitki, ağaç veya meyvenin olgunlaşmamış haline denmektedir. Fidanlar meyve, sebze ve bitki olarak üç gruba ayrılmaktadır. Bahçe dekorasyonlarında en fazla tercih edilenler ise ağaç ve meyve fidanlarıdır. Meyvelerin özellikleri ve yapısı farklılık göstermektedir. Fidanlar kapsamında çok fazla ürün bulunmaktadır. Bu nedenle fidan fiyatları tercih edilen ürüne göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda fidan ve ürünün özellikleri etkili olmaktadır. Bahçenizi güzelleştirmek için çiçek fide ve fidanları da bulunmaktadır. Meyve, bitki veya ağaçlar ile uyumlu bir bahçe yaratabilirsiniz. Tüm ürünler arasındaki uyum bahçenizin yeşil ve daha güzel gözükmesini sağlar. Evinizin bahçesinde kullanabileceğiniz pek çok fidan bulunmaktadır. Bu fidanlar arasından estetik zevklerinize ve ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Tüm kaktüs modellerini de keşfedebilirsiniz.

Alanınıza Uygun Fidan Çeşitleri

Alanınıza Uygun Fidan Çeşitleri

Fidanlar küçük ev bahçeleri veya tarım için oluşturulan büyük bahçelerde ekilebilir. Eğer yeterli araziniz varsa fidanlarınızı tarımsal faaliyetler için de kullanabilirsiniz. Meyve, sebze ve bitki olmak üzere bitkiler üç gruba ayrılmaktadır. Bahçelerde en fazla yetiştirilen fidanlar bunlardır. Bu nedenle fidan çeşitleri bakımından çok fazla ürüne ulaşabilirsiniz. Fidan çeşitleri her ihtiyaca cevap verebilmesi için çok fazla üründen oluşmaktadır. Fidanınızı yetiştirmek istediğiniz ürüne göre seçebilirsiniz. Bazı fidanlar ağaç olarak ekilse de meyve verebilmektedir. Bundan dolayı meyve fidanı bölümünde daha fazla ürün bulunmaktadır. Meyve fidanlarında aşılı ve aşısız, tüplü ve çıplak köklü modeller bulunmaktadır. Ayrıca bitki ve sebze fidanlarında da aynı çeşitler yer almaktadır. Bu çeşitler arasından seçim yapmadan önce ihtiyacınızı belirlemeli ve fidanlar hakkında bilgi almalısınız. Fidanların hepsinin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Seçeceğiniz fidanın yetiştirilmesinde dikkatli ve özenli olmalısınız. Bu fidanlar iyi bir şekilde bakılırsa büyüdüklerinde en iyi şekilde verim verir. Bazı fidanlar ağaç olarak büyümektedir. Zeytin fidanı en önemli örneklerdendir. Ağaç olarak büyüyen zeytin verimli döneminde meyve vermeye başlar. Tüm ağaçların verimlilik zamanları değişiklik göstermektedir. Ağaç haline gelen fidanların büyümesi biraz daha zaman alabilir. Seçilen her fidanın dikimi özeldir. Bu bakımdan her fidanın kendisine göre bir dikilme şekli vardır. Fidan dikimi sırasında belirtilen talimatlara uymalısınız. Fidan çeşitliliğinin fazla olması üretim yapan marka sayısının çokluğu da etkilidir. Markaların özel olarak ürettiği fidanlar farklılık göstermektedir. Yetiştirdiğiniz fidanların sayısını kendi ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Evinizin bahçesinde yetiştirmek için seçeceğiniz meyve fidanlarının ürünlerini zamanı geldiğinde toplayabilirsiniz. Bahçe boyutuna göre fidan sayısını seçmelisiniz. Bu fidanlar büyüdüklerinde bahçe tasarımınızın vazgeçilmezi haline gelir. Hem ürün vermesi hem de yeşillendirme açısından fidanlar en iyi yardımcılarınızdan biri olacak. Fidanınızı yetiştirdiğinizde bahçenizdeki şıklığı anında hissedeceksiniz. Eviniz için bonsai tercih edebilirsiniz.

Bahçenize En Uygun Fidanlar

Bahçenize En Uygun Fidanlar

Fidanlar özellikleri ve bakımları ile farklılık göstermektedir. Her ürünün büyüme oranı ve zamanlaması farklı olmaktadır. Bahçenize ürün seçerken bu özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Bahçelerde her türlü meyve ve bitki fidanının yetiştiriciliği yapılabilmektedir. Bahçenizin durumuna göre uygun meyve veya sebzeyi seçebilirsiniz. Bahçelerde özellikler meyve verimi ve tasarımıyla tercih edilen fidanlar arasından üzüm yer almaktadır. Üzüm fidanı verdiği meyve ve tasarımıyla hemen her bahçede kullanılmaktadır. Özellikle dallarının uzaması ile birlikte çardak şekline gelen üzüm, yaprak ve yapısıyla yaz günlerinde oturmak için uygun alanlar oluşturmaktadır. Verimli dönemlerinde verdiği üzüm meyveleri ise fazlasıyla lezzetli olmaktadır. Bazı meyve fidanları büyüdüklerinde ağaç haline gelebilir. Limon fidanı büyüdüğünde bir ağaç haline gelir ve güzel kokular yayar. Güzel kokusu ve yeşilliği ile hoş bir görüntü oluşturan bu fidan dönemi geldiğinde limon verir. Bu sayede kendi ekmiş olduğunuz bir fidandan limon elde etmiş olursunuz. Limon ağaçları küçük bahçelerin yanında büyük tarımsal amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Bu meyvelerin yanında yerde yetişen ürünler de bulunur. Çilek fidanı yerde yetişen ve en fazla tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Çilek bahar aylarında yenen bir bitkidir. Kırmızı görüntüsü ve yeşil yaprakları ile bahçenizde çileklere yer verebilirsiniz. Çilek tadıyla en fazla yenilen bahar meyvelerinden bir tanesidir. Böğürtlen de yine yerde yetiştirilen ve sevilen meyveler arasında yer almaktadır. Böğürtlen fidanı alarak kendi ürünlerinizi kolay bir şekilde yetiştirebilirsiniz. İster ticari ister zevk olarak yetiştirebileceğiniz böğürtlenlerden en iyi şekilde verim alabilirsiniz. Ağaç veya bitki olarak seçtiğiniz fidanlar ilgi isteyen ürünlerdir. Bu nedenle bakımlarının doğru ve eksiksiz olarak yapılması gerekir. Ceviz insan sağlığına yararları ve ağaç olarak güzel görüşüyle bahçenize şıklık katabilir. Ceviz fidanı yetiştirerek ürünlerinizi zamanında tüketebilirsiniz. Tamamıyla doğal olan bu ürünler ile sağlıklı bir şekilde beslenebilirsiniz.

Fidanlar ile Bahçenizi Yeşillendirin

Fidanlar ile Bahçenizi Yeşillendirin

Bahçenizde yetiştirmek üzere aldığınız tüm fidanlar büyüdüklerinde ortamın yeşillenmesini sağlar. Doğanın güzelliklerini barındıran bu fidanlar ağaç ve meyveleriyle tam bir huzur kaynağı haline gelir. Ayrıca fidanlar büyüdüklerinde verdiği ürünlerde sağlık açısından da önemlidir. Doğal yollarla elde edeceğiniz meyvelerin hepsi sağlığa yararlıdır. Bu nedenle yetiştireceğiniz ürünler hem sağlık hem de zarafet olarak mutlu hissetmenizi sağlar. Evinizin bahçesini yeşil fidanlarla donatabilirsiniz. Yeşil her zaman insanlara mutluluk veren bir renktir. Doğa ile birleşen yeşil ise sağlık ve göz zevki olarak sizi mutlu eder. Yetiştirdiğiniz meyveleri en lezzetli halleriyle tüketebilirsiniz. Meyve ve bitkilerin yetiştirilme dönemleri farklılık göstermektedir. Bazı meyveler yaz aylarında bazıları ise kış aylarında tüketilmektedir. Mandalina kış aylarında en fazla tüketilen turunçgillerden bir tanesidir. C Vitamini açısından güçlü olan bu meyveyi bahçenizde yetiştirebilirsiniz. Mandalina fidanı bakımını yaparak büyütebilirsiniz. Yetiştiğinde bir ağaç haline gelen ve yeşil yaprakları ile meyve veren bu fidan bahçenizin görünüşünü değiştirebilir. Mandalina yetiştiği dönemde yaydığı koku ve görüntüsüyle hoş bir ortam oluşmasına katkı sağlar. Badem de bahçelerinizi süsleyen ağaçlar arasında olabilir. Badem fidanı görüntüsü ve renkli yaprakları ile ortamın havasını değiştiren ürünlerdendir. Ayrıca yetişen badem sağlık açısından pek çok faydayı içerisinde barındırmaktadır. Bu ağaçlar yetiştirilirken bol miktarda güneşe ve suya ihtiyaç duymaktadır. Kamkat meyvesi diğer turunçgillere oranla daha soğuk havalarda yetiştirilebilir. Soğuk bir iklimdeyseniz kamkat fidanı alarak yetiştiricilik yapabilirsiniz. Kamkat ağaçları özellikle ilkbahar aylarında güzel kokulu çiçek ve yapraklarını açmaya başlar. Bu ağacın çiçekleri çok hoş bir görüntü oluşmasına yardımcı olur. Bahçelere hoş görüntü kazandırmak için farklı meyve ve bitkileri aynı anda yetiştirebilirsiniz. Şeftali fidanı yetiştirdiğiniz yerde ayrıca yaban mersini fidanı da yetiştirebilirsiniz. Farklı meyve ve bitkiler bahçenizin daha yeşil ve daha güzel görünmesini sağlar. Ayrıca bahçenizde farklı meyveler sayesinde güzel kokular harmanlanabilir.

Fidan Yetiştirme

Fidan Yetiştirme

Fidan tiplerinin özellikleri ürüne göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı ağaçların büyüme süresi farklı olmaktadır. Tercih ettiğiniz fidanı doğru bir şekilde yetiştirmeniz gerekir. Açık köklü veya çıplak köklü bir fidanınız varsa, dikim işlemleri fidanların uykuda olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Dikim yapacağınız zamanlar genel olarak Kasım ve Nisan arası aylar olmaktadır. Ayrıca fidan yetiştirme sırasında kazılması gereken toprak büyüklüğü de değişebilir. Dikim sırasında fidanların köklerine zarar gelmemesine dikkat etmelisiniz. Kırılan veya zarar gören kökler fidanların sağlıklı şekilde yetişmesini engeller. İncir fidanı dikmek için gerekli kurallara uymalısınız. İncir fidanı için toprağı 30 santimetre kadar eşmelisiniz. Fidanı eştiğiniz yere dik bir şekilde koyduktan sonra çıkan toprağı dolgu olarak kullanabilirsiniz. Dikimden sonra fidanın ihtiyacı olan suyu vermelisiniz. Bunun için ilk olarak 5 ile 15 litre arasında sulama yapmanız gerekir. Fidanları dikerken unutmamanız gereken en önemli nokta ürünlerin dik bir şekilde yerleştirilmesidir. Aynı kural kiraz fidanı için de geçerlidir. Kiraz fidanınızı dikerken en az 30 cm çukur eşmeniz gerekir. Sulama için ise eğer iklim yağışsız ise 10 ile 15 günde bir olacak şekilde sılama yapılmalıdır. Kışın çok fazla yağmur yağarsa sulama yapmanıza gerek yoktur. Her fidanın dikim tarzı ve sulama özellikleri farklıdır. Bu nedenle aldığınız fidan ile ilgili tüm detaylara dikkat etmelisiniz. Ayrıca yetiştireceğiniz ürünlere ne zaman ihtiyacınız olacağı da önemlidir. Örneğin kivi yaz aylarında sürekli olarak tüketilen bir meyvedir. Ürününüzü doğru zamanda tüketmek için kivi fidanı dikimini belirtilen mevsimlerde yapmalısınız. Fidanlarınızı ekerken besleyici gübreleri ihmal etmemiz gerekir. Bunun için fidanı dikmek için açtığınız çukura ilk olarak besleyici gübreyi eklemlisiniz. Bu gübreler ürünün daha verimli hale gelmesini sağlar. Satın aldığınız fidanın ilk olarak özelliklerine bakmalı ve talimatlara uygun bir şekilde dikim işlemi yapmanız gerekmektedir. Fidanınıza uygun saksılar için sayfamıza bakabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Fidan Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Fidan Fiyatları

Günümüzde fidan üretimi yapan pek çok marka bulunmaktadır. Bu nedenle fidan fiyatları türlere göre değişiklik göstermektedir. Fidanlar meyve, bitki ve sebze olarak üçe ayrılmaktadır. Her tür kendi içerisinde farklı ürünlere sahiptir. Bu kadar fazla ürün olması fiyatların da değişmesine neden olmuştur. Ancak yetiştirmek istenilen ürüne göre her bütçeye uygun fidan bulunmaktadır. Kısa bir fiyat araştırması yaparak kendinize uygun olan fidana kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Örneğin dut yetiştirmek istediğinizde öncelikle ürün bulmak için araştırma yapmalısınız. Araştırmanızda dut fidanı özelliklerine ve markaların fiyatlarına bakabilirsiniz. Bahçelerde en fazla bulunan fidan türü arasında meyveler yer almaktadır. Meyve çeşitleri arasında da çok fazla ürün bulunur. Bu nedenle meyve fidanı fiyatları ürüne göre değişiklik göstermektedir. Meyvelerin fiyatları da her bütçeye uygun olacak şekilde ayarlanmaktadır. Fiyat belirlemesinde meyvenin özellikleri ve fidanın gelişmişlik düzeyi etkili olmaktadır. Daha gelişmiş olarak satılan fidanlar ekildikten sonra daha hızlı bir şekilde büyümektedir. Az gelişmiş olarak sunulan fidanlarda ise büyüme süresi uzun olabilir. Ancak bu ürünlerin verimi daha fazla olmaktadır. Yine bahçelerin en fazla tercih edilen bitkilerinden bir tanesi çam ağaçlarıdır. Çam ağaçları büyüklüğü ve özellikleri sayesinde ortamın güzelleşmesini sağlamaktadır. Çam fidanları da çeşitlilik göstermektedir. Çeşitliliğin fazla olması çam fidanı fiyatları ile ilgili etkili olmuştur. Çam fidanlarının özellikleri fiyatların değişmesine neden olmuştur. Fidanları kendiniz yetiştirebileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Seçtiğiniz fidan hediyelik ürününü sevdiklerinize verebilirsiniz. Hediyeniz bahçelerde yetişerek güzel bir ortama katkı sağlayabilir. Bu sayede sevdiğiniz insanları sevindirebilirsiniz. Bahçenizde veya hediye olarak aldığınız fidanların etkisi anında belli olmaktadır. Bahçenin havasını değiştirilen bu fidanlar sunduğu ürünlerle birlikte daha fazla yetiştirme yapılmasını sağlamaktadır. Siz de fidanlar arasından araştırma yaparak bütçenize en uygun ürünü kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Fidan Nasıl Dikilir?

Fidan dikmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Fidanlar yapısı gereği hassas ve zarar görebilecek ürünlerdir. Bu nedenle açtığınız çukura dikerken dikkat etmelisiniz. Fidanların çukurlara yerleştirilirken dik bir şekilde koyulması gerekir. Ayrıca fidanın alt kısmındaki köklere kesinlikle zarar gelmemelidir. Bu kökler fidanın büyümesinde çok etkilidir. Zarar gören kökler fidanın iyi bir şekilde büyümemesine neden olabilir. Fidanların dikiminde açacağınız çukurlar da çok önemlidir. Çukurun en az 30 cm boyunda olması gerekmektedir. Ayrıca bu derinlik alınan fidana göre değişiklik gösterebilir. Fidan çok fazla çeşidi olan bir üründür. Bu neden aldığınız fidanın özelliklerine ve dikim talimatlarına uymalısınız. Dikim sonrasında fidanın bakımının güzel bir şekilde yapılması gerekir. Sulama ve gübreleme işlemlerinin aksatılmadan düzenli olarak yapılması gerekir. Fidanınızın ihtiyaçlarını karşılarsanız en iyi şekilde verim alabilirsiniz. Ayrıca fidanı dikeceğiniz mevsim de çok önemlidir. Fidanların dikilmesi için uygun zaman aralıkları bulunmaktadır. Fidanınızı bu zaman aralıklarında dikmelisiniz.

Fidan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Fidan seçiminizde dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu fidanın ekim yapacağınız yer ile uyumlu olmasıdır. Fidanınızın iyi bir şekilde yetişebilmesi için toprak ve iklimle uyumlu olması gerekir. Almak istediğiniz fidanın uygunluğuna özelliklerinden bakabilirsiniz. Her fidanın kendisine göre özellikleri bulunmaktadır. Fidan alırken ihtiyaçlarınız da önemlidir. Hangi ürüne ne zaman ihtiyacınız olacağına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ekim yapacağınız alanın ebatları da önemlidir. Güzel bir görüntü için fidanlarınızın belli aralıklarla düzenli olarak dikilmesi gerekir. Fidan almadan önce ürünler arasında araştırma yapabilirsiniz. Fidan çeşitleri markalara göre değişmektedir. Bütçenize göre fidan bulmak için fidan ve özellik araştırması yapabilirsiniz. İhtiyacınıza göre ürünü bulmakta araştırma yapmak çok önemlidir. Bu sayede bütçenize göre alışveriş yapabilirsiniz. Yetiştirmek istediğiniz fidana kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Fidanınızı yetiştirirken özelliklerine ve bakımına özen göstermelisiniz. Bu sayede fidanınızdan en iyi şekilde verim alabilirsiniz.

Fidan Bakımı Nasıl Yapılır?

Fidanlar dikildikten sonra düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Fidanlar arasından çok fazla çeşit ve özellik olduğu için ürünlerin bakımları da değişiklik gösterebilir. Diktiğiniz fidana göre uygun bakımı yapmalısınız. Fidanının bakımlı olması güzel bir şekilde yetişmesini ve verim vermesini sağlar. Bazı fidanlar ilk yıllarında çiçeklenir ve meyve verebilir. Özellikle çıplak kök bir fidan seçtiyseniz iyi bir şekilde büyüme açısından çiçek ve meyvelerin zamanında koparılması gerekir. Bu sayede fidanın enerjisi ve köklerini yapılandırması sağlanabilir. Diktiğiniz fidan ağaç boyutuna geldiğinde güçsüz dallar varsa bunları koparmalısınız. Budama bakım açısından en önemli noktadır. Budama zamanları tercih ettiğiniz fidana göre değişebilir. Diktiğiniz fidanın özelliklerine göre uygun budamaları yapmalısınız. Budama sayesinde daha güçlü ve taze dalların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Gübreleme de bakımda unutulmaması gereken bir konudur. Gübrelemeyi dikimden hemen sonra kullanmanız için uygun ürünler bulunmaktadır. İlk dikimlerde yavaş etki gösteren organik maddeli gübreleri tercih etmelisiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

E-fidancım (1414)
Bahçem (371)
1001fidan (243)
Fidanci (110)
AliBotanik (54)
C (29)
Efba (29)
Kress (15)
BAHÇECİ (12)
SERFİRAZ (6)
Eget (5)
Fideland (3)
Abax (2)
Akdeniz (2)
Ünal (2)
İTHAL (2)
ABC (1)
Digi (1)
Ekonef (1)
Eltos (1)
FAWORİ (1)
Fidanova (1)
Fipa (1)
Green (1)
Güler (1)
Konseptde (1)
Koruma (1)
Standart (1)
Syngenta (1)
Testonic (1)
ZYIA (1)
(10145)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Gönderime Göre Çiçek

Doğum Günü (5238)
(5)
(3)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(638)
ve üzeri (944)
ve üzeri (1,112)
ve üzeri (1,182)
ve üzeri (1,320)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL