TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fidan

için 14,109 sonuç bulundu.

Fidan

Bahçenizi güzelleştirmenin en güzel yolu onu çok çeşitli bitki ve ağaçlar ile yeşillendirmek. Şehir yaşamının ve tasarımlarının yeşile çok az yer bırakan gelişimi nedeniyle hemen herkesin gözü ve ruhu yeşili arıyor. Kimilerimiz kendi bahçelerine ve kendi arazilerine sahip olduklarında biraz daha şanslı hissedebiliyor çünkü doğa ile kurulan bağın iyileştirici bir gücü var. Eğer siz de bahçenizi ya da arazinizi yeşillendirmek istiyorsanız, hem kendiniz hem de doğa için iyi bir şeyler yaparak fidan dikebilir, onları büyütebilirsiniz.

Fidan Nedir?

Fidan Nedir?

Fidan, bir bitkinin, bir çiçeğin ya da bir ağacın en genç halidir diyebiliriz. Meyve fidanı, sebze fidanı ve ağaç fidanı olarak üç ana grupta değerlendirebileceğimiz fidanlar, gerek meyve ve sebze almak ve taze ürünler tüketmek isteyenler için gerekse de bahçe dekorasyonu ve güzelleştirme amacı güdenler için ilk başvurulacak canlı bitkiler. Bütün fidanların meyve ya da sebze vermesi gerekmiyor. Peyzaj amaçlı kullanılan çiçek fideleri ve fidanlar da mevcut. Meyve, sebze ve çiçek bahçeleri ya da bağ kurmak istiyorsanız, tohumundan yeni çıkmış ya da köklendirilmiş aşısız veya aşılı fidan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Aşılı fidan tercih etmek ağacın veya bitkinin büyüdükçe yabanileşmesini önleyeceğinden daha uygun olabilir.

Fidan Dikimi Nasıl Olur?

Fidan Dikimi Nasıl Olur?

Fidan dikimi, satın aldığınız fidanların türüne göre farklılık gösterir. Eğer elinizde açık köklü ya da çıplak köklü olarak bilinen fidan çeşitleri varsa, fidan dikimi fidanların uykuda olduğu zaman aralığına göre yapılır. Bu aralık genellikle Kasım ve Nisan ayları arasındadır. Fidan seçiminden sonra toprağa açılacak olan çukur boyutlarına dikkat etmelisiniz. Derinlik ve genişlik açısından tüplü fidan kök boğazını saracak şekilde bir çukur açmalısınız. Genel olarak 60 cm genişlik ve 80 cm derinlik önerilmektedir. Fidan dikimi esnasında fidanınızın köklerinin kırılmamasına özen göstermelisiniz. Fidanı çukura yerleştirmeden önce dibe besleyici gübre koymayı ihmal etmeyin. Eğer aşılı fidan dikecekseniz, aşılı bölge toprak üzerinde kalacak şekilde çukuru toprakla doldurabilirsiniz.

Fidan Çeşitleri

Fidan Çeşitleri

Kategorimizde bulabileceğiniz fidan çeşitleri hemen her ihtiyaca ve talebe hitap eden bir ürün bolluğu gösterir. Ürünlerimiz arasında bulamayacağınız bir fidan yok desek yeridir. Meyve fidanı çeşitlerimiz aşılı, aşısız, tüplü ve çıplak köklü olarak satışa sunulmaktadır. Sebze ve ağaç fidanları da böyledir. Gül fidanı, kamkat fidanı, ceviz fidanı, limon fidanı, zeytin fidanı ve çam fidanı, hatta pek çok ender bulunan tropikal meyve ağaçlarının aşılı fidanları için kategorimizi incelemeniz yeterlidir. 1001 Fidan, E-fidancım, Karadeniz Fidancılık gibi marka ve mağazalarımızın fidan çeşitlerini en uygun fidan fiyatları ile kategorimizden satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Gönderime Göre Çiçek

Doğum Günü (8458)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Marka

1001fidan (132)
ABC (71)
Agromak (1)
Baco (1)
Bahçem (288)
C (27)
(11302)
E-fidancım (1646)
Efba (31)
Eget (5)
Eltos (1)
eren (1)
Fidanci (182)
Fidanova (2)
Fideland (4)
Güler (1)
İTHAL (1)
Konseptde (2)
Koruma (1)
SERFİRAZ (7)
Sezgin (5)
Yapı (1)
Ünal (7)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(615)
ve üzeri (878)
ve üzeri (1,011)
ve üzeri (1,079)
ve üzeri (1,193)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL