TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ev Bitkisi

için 4,621 sonuç bulundu.

Ev Bitkisi

Kadınların vazgeçilmezlerden olan ve ev dekorasyonunda önemli bir yer tutan ev bitkisi evlere sıcacık bir yuva görünümü kazandırmaktadır. Stres atmak için birebir olan evde çiçek yetiştirme işi ayrıca evleri de renklendirir ve evlere canlılık katar. Ev içi bitkileri besin elde etmek amacıyla yetiştirilmeyen süs, dekorasyon veya bahçecilik yapmak amacıyla yetiştirilen bitkilere denmektedir.

Ev Bitkisi ile Sağlıklı Yaşam

Ev Bitkisi ile Sağlıklı Yaşam

Ev saksı bitkisi düşük bütçe ile zevksiz döşenmiş ve sıkıcı görünen yerleri canlandırmak için eşsiz bir nimettir. Evde yetiştirilen bitkilerinin evlere olarak oldukça güzel görünümkatmalarının yanı sıra sağlık açısından da oldukça fazla yararları bulunmaktadır. Kapalı yer bitkilerine dokunmak ya da koklamak fizyolojik ve psikolojik stresi azaltmaktadır. Toprağın içinde doğal antidepresan görevi gören bakterile sayesinde saksı toprağı bile günlük stresleri azaltmaya yaramaktadır. Evinizde bulunan ev bitkisi ağaç görevi görerek evlerde bulunan hava kalitesini düzenliyor. Ayrıca bitkiler terleme yaparak yapraklarından nem salabiliyor. Böylece evlerde doğal nemlendirici görevi görerek kış aylarında kuru havanın elimine edilmesini sağlıyor. Ayrıca bu araştırmalarda bitkilerin olduğu bir yerde bulunmanın hafızayı yüzde 20 oranında iyileştirebildiği görülmüştür.

Ev Bitkisi Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ev Bitkisi Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Evde yetiştirilebilen çok çeşitli ev bitkisi türleri bulunmaktadır. Bu bitkilerden bazıları benjamin, menekşe, fulya, nergis, begonya, orkide, zambak, açelya, krizantem, yelken çiçeği, herdemyeşil, bambu palmiyes, Atatürk çiçeği gibi çiçeklerdir. Bu çiceklerden bazıları belli başlı odalara konulduğunda sağladığı yararlar oldukça hissedilebilir hala gelmektedir. Örneğin, benjamin çiçeğini yatak odasına koymak sizin güne çok daha dinç ve enerjik başlamanızı sağlayacaktadır. Eğer sigara içilen bir ortamsa ve çalışma odasında yazıcı, fotokopi makinesi gibi cihazlar mevcutsa bu oda için en ideal bitki ise Krizantem olacaktır. Eğer siz deevde yetişen bitkiler satın alarak odalarınızın ferahlamasını ve cıvıl cıvıl görünmesini ve bitkilerin sağladığı faydalardan yararlanmak istiyorsanız sayfamızdan odalarınıza ve zevklerinize uygun çiçeklerden birini seçebilir ve uygun fiyatlara onlara sahip olabilirsiniz.

Ev Bitkisi Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ev Bitkisi Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Evlere bitki yerleştirilirken ve ev bitkileri bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Yerleştirirken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ışıktır. Hiçbir bitki doğrudan güneş ışığına maruz kalmak istemez o yüzden direk güneş ışığı almayan yeter koymak gerekmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken husus ise ısıdır. Büyüme dönemlerinde bitkiler sabit ısıda kalmayı severler. O yüzden kış aylarında ve soğuk havalarda soğuğun girebileceği cam kenarlarında ve perde arkalarında bitki bırakmamak en idealidir. Yerleştirilirken dikkat edilmesi gereken son nokta ise nemliliktir. İnce yaprağı olan bitkiler neme ihtiyaç duydukları için banyo gibi ortamları severler. Kalın yapraklılar ise salon gibi daha kuru ortamları sevmektedirler. Ev bitkisi bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar sulama, beslenme, aldığı ısı ve ışık miktarları ve bulunduğu ortamdaki nem miktarı. Bu noktalardan en önemli olanı ise sulamadır. Eğer bitki az sulanırsa hiç büyümez veya çok az büyür, yaprakları zayıftır, çicekleri kısa süreli olur ve alt yaprakları kolayca düşer. Fazla sulanırsa da çiçekleri çürür, yaprakları az büyür ve zayıftır. Bir bitkinin suya ihtiyacı olup olmadığını anlamak için parmak toprağa 2-3 cm kadar sokulur, eğer toprak kuru gelirse çiçek sulanır. Ev bitkilerinin yanı sıra yetiştirmek istediğiniz diğer bitki çeşitlerini Çiçek & Bitki kategorimiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1001fidan (7)
Abb (8)
Adr (1)
Afloday (6)
Arge (8)
BAHÇECİ (13)
Bahçem (15)
Bufer (5)
Buffer (33)
DAB (1)
Dekor (5)
(2401)
Doğal (1)
Doğatech (1)
Efba (12)
End (8)
eren (4)
Fidanburada (128)
Fidanci (71)
Fidanova (113)
Fideland (19)
Genta (1)
Inter (2)
Ital (91)
İTHAL (617)
Kress (11)
Kuralkan (50)
Leo (12)
Nema (25)
Pratigo (2)
Sezgin (1)
Shark (1)
Tasarım (1)
Tema (2)
TÜM (491)
Vilmorin (1)
ZYIA (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Gönderime Göre Çiçek

Yeni İş (10)
(4)
(4)
(3)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(579)
ve üzeri (809)
ve üzeri (874)
ve üzeri (906)
ve üzeri (951)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL