Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Gönderime Göre Çiçek

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ev Bitkisi

için 2,699 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ev Bitkisi

Özellikle kadınların sevdiği ve ev dekorasyonunda da sıkça yer verdiği birçok küçük ama keyifli detay bulunur. Bunlardan birisi de ev bitkisi olur. Evlerde istendiği takdirde hemen her odada kullanılabilen ürünler, sıcak bir hava yaratarak eve adapte olma sürecini kısa tutarlar. Strese karşı oldukça iyi geldiği bilinen bitki bakmak, çiçek yetiştirmek evlere renk katar ve canlı bir görünüm yaratılmasına yol açar. Ev bitkisi türleri arasından gıda üretimi gibi yapmak için kullanılan bitkiler yer almaz. Sadece süs, dekor ve bahçecilik amacıyla tercih edilen bu ürünler, kullanıldıkları alanda görsel açıdan etkili olurlar. Ev içerisinde yetiştirmeye uygunluk gösteren birden fazla ev bitkisi bulunur. Bunların evlerde yetişebiliyor olması, bakım açısından da kolay yaşattığı için öncelik olarak kadınların ilgisini çeker. Evlerde rahatlıkla yetiştirilebilen bitkilerden bazıları menekşe, fulya, benjamin, orkide, zambak, begonya, açelyadır. Bunlara ek olarak yelken çiçeği, bambu palmiyesi, herdem yeşil ve Atatürk çiçeği de evlerde beslenebilen çiçek türleridir. Bunların arasında yer alan bazı çeşitler, belirli odalarda konumlandırıldığı zaman fayda sağlaması açısından bilinirler. Hissedilebilen bu pozitif etkiler ile daha popüler hale gelen ürünler, hemen her evde kendilerine bir köşede yer açarlar. Buna örnek olarak benjamin çiçeği ele alınabilir. Genellikle yatak odalarına koymak üzere tercih edilen çiçek türü, yaydıkları enerji sayesinde her güne daha dinç ve canlı bir şekilde başlamanızı sağlarlar. Bu açıdan sorun yaşayan kişilerin odalarına benjamin çiçeklerinden koymaları, zaman içerisinde etkisini hissetmelerine yardımcı olur ve güne başlamak zorluktan keyifli bir hale dönüşür. Ev saksı bitkisi olarak sınıflandırılan bu ürünler, gerek küçük gerek büyük saksılar içerisinde konumlandırılabilir. Buna göre seçim yapmak da hem kullanılacakları ortamların büyüklüğü hem de çiçeklerin ne oranda gelişmiş olduğuna bağlı olur. Bu aşamada tercih tamamen sizin inisiyatifinizdedir.

Ev Bitkisi Çeşitleri ile Sağlıklı Yaşam Alanı Kurun

Ev Bitkisi Çeşitleri ile Sağlıklı Yaşam Alanı Kurun

Eğer evde sigara içilen bir ortam varsa veyahut da çalışma odalarında yazıcı, fotokopi makinesi gibi elektronik aletler bulunuyorsa buralar için de en uygun bitki Krizantem olur. Yeşil ev bitkisi çeşitleri içerisinden satın almayı düşündüğünüz ürünler, odaların ferah ve enerjik görünmesine yardımcı olur. Seçim aşamasında öncelik olarak görselliğe önem veriyor olsanız da bir diğer dikkat ettiğiniz şey, bitkilerin sağladığı faydalar olmalıdır. Buna göre de bitkileri doğru noktalarda konumlandırılarak alınan verimi artırmış olursunuz. Zevkinize ve evin dekoruna uygun olarak almayı düşündüğünüz tüm bitkiler, kullandığının alanlara tam uyum sağlayarak bütünleşik bir görüntü oluşturmanıza fırsat yaratır. Bunun haricinde evlere bitki yerleştirmekle birlikle ev bitkisi bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunur. Yerleştirme aşamasında özen gösterilmesi ve gözden kaçırılmaması gereken şey, ışıktır. Doğrudan güneş ışığına maruz kalması uygun olmayan bitkiler, direkt güneş ışığını almayan, yeterli oranda güneş ışığını gören bir noktada konumlanması daha doğru olur. Bir diğer husus da ısı derecesidir. Ev süs bitkisi çeşitleri, büyüme dönemine geçtikleri zaman sabit bir ısıya maruz kalma ihtiyacı hissederler. Bu nedenle kış döneminde, soğuk hava alabilecek cam kenarları veya perde arkalarına bu bitkilerden yerleştirmemek daha iyi sonuçlar almanıza ve bitkilerin kısa süre içerisinde ölmemelerine yardımcı olur. Yerleştirme sürecinde dikkat edilebilecek son aşama da nem oranını hesaba katmaktır. İnce yapraklı bitkiler nem sevdikleri, buna ihtiyaç duydukları için ağırlıklı olarak banyo gibi ortamlarda kullanılırlar. Kalın yapraklı olan bitkiler ise tam tersi salon, çalışma odası gibi kuru alanları sevdikleri için buralarda konuşlanırlar. Bununla birlikte bakım yaparken dikkat edileceklerde ise sulama, besleme, alınan ısı, nem oranı, ışık oranı gibi faktörler bulunur. Bunların içinde önemi yüksek olan sulamadır. Bitki az sulanırsa büyüme ve gelişme aşamasında birtakım sıkıntılar ile karşılaşmak mümkündür. Yaprakları zayıflar, alt yapraklar dökülür ve kısa sürede ölürler. Aksi durumda ise fazla sulanırsa, çürüme, büyümeme ve zayıflama gibi sorunlarla karşılaşılır.

Evinizin Dekorasyonuna Ev Bitkisi Çeşitleri ile Katkıda Bulunun

Evinizin Dekorasyonuna Ev Bitkisi Çeşitleri ile Katkıda Bulunun

Evinizin mevcut ambiyansına uygun ya da yeni bir dekorasyon çalışması yapmayı düşünüyorsanız buna uygun olarak seçebileceğiniz birçok bitki çeşidi bulunur. Ortamlara sıcaklık katmakla birlikte belirli noktalarda sağlık açısından da fayda sağlarlar. Canlı oldukları gibi yapay modelleriyle de sıklıkla dekorasyon alanında tercih edilen ürünler, kaliteli olmalarıyla hiçbir olumsuz etkide bulunmazlar. Geniş yapraklı, küçük çiçekli bitkilerden başlayarak hemen her çeşidi ile alıcısını bekleyen bitkiler, uzun süre kullanılmaları sayesinde oldukça popülerdirler. İç mekân bitkisi olarak da bilinen ürünler, ihtiyaç duyulan zamanlarda belli aralıklarla yapılan bakımları sayesinde canlılıklarını korurlar. Kapalı ortamlarda, gereksinimleri olan su besini takviyesi sağlandığında uzun süre canlı kalırlar ve dekorasyona katkı sağlarlar. Bu canlı ev bitkisi çeşitleri büyük saksı çiçekleri, çiçekli bitkiler, kaktüsler, hepsi birer ev bitkisi çeşidi olarak piyasada yer alırlar. Aynı şekilde salon bitkisi veya iç mekân bitkisi olarak da adlandırılırlar. Evlerin farklı odalarında istenen noktalarda, belirli faktörlere dikkat edilerek konumlandırılarak kullanılabilen ev bitkileri, eğer hobi bahçeniz varsa burada bakmak için de oldukça idealdirler. Gerek salon gerek oturma odalarında tercih edilen büyük ve uzun yapraklı gösterişli bitkiler, dekora katkı sağlamanın yanı sıra ortamın havasını temiz tutma konusunda da başarılıdırlar. Alınan bitkiye göre farklılık gösteren bakım süreci, iç mekân bitkilerinin hemen hepsinde farklı şekilde belirlenir. Buna örnek olarak kaktüs ile orkide gösterilebilir. Her iki bitki de saksı bitkisi olsalar da bakım teknikleri olarak birbirlerinden farklılaşırlar. Anlaşılacağı üzere her bitkinin bakımı farklı şekillerde yapılır. Ancak öncelik olarak hemen her bitki, güneş alan ama güneşe doğrudan maruz kalmayacakları, yeterli oranda ışık alacakları noktalara konulmalıdır. Canlı olanlarda bu duruma dikkat edilmesi, yapay ev bitkisi çeşitlerinde bu durumu tamamen devre dışı bırakır. Yapay olanların dekoratif amaçlı kullanılıyor olmaları, konumlandırılacak noktaların istenen şekilde belirlenmesini sağlar. Tüm bahçe ve çiçek ürünlerine bakabilirsiniz.

Ev Bitkisi Çeşitleri Sayesinde Evlerinizde Temiz Hava Soluyun

Ev Bitkisi Çeşitleri Sayesinde Evlerinizde Temiz Hava Soluyun

Bitkilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri ve canlı kalabilmeleri için ihtiyaç duydukları oranda su almaları, oldukça önemlidir. Geniş odalara yerleştirilmeye uygun olan bitkilerin daha fazla suya ihtiyaç duydukları görülürken, kaktüs gibi her noktada rahatça konumlandırılan bitkiler ise daha az oranda su ile yaşamaya devam ederler. Bunun için de bitkinizin türüne göre sulama yapmanız daha doğru olur. Hassas yapraklı bir bitkiye sahipseniz veya sahip olmak istiyorsanız, su değdirmemeye özen göstermeniz gerekir. Ayrıca, bu bitkiler, ev koşullarında saksı içerisinde yetiştirilebilen ve yaşayabilen bitkiler olarak bilinirler. Ev bitkisi büyük veya küçük fark etmeksizin yaşam alanlarında yetiştirilebilirler. Barış çiçeğinden salon çamına, kaktüsten antoryum bitkisine, orkideden menekşeye kadar birçok çiçekli veya çiçeksiz bitki evlerde yerlerini alırlar. Ev bitkisi ağaç formunda olan türleri de evler için sıklıkla tercih edilen modellerden biri olarak karşınıza çıkarlar. Daha gösterişli ve enerjik bir hava yaratmak için de ideal olan ürünler çeşitlilik içerisinde bulunurlar. Salon, ev, iç mekân bitkilerinin temel özellikleri, kök kısımlarının çok fazla büyümüyor olmasıdır. Bu sayede saksı içerisinde yeterli düzeyde bakımları yapılır ve canlılıkları sürdürülebilir. Yüksek miktarda köklenme yapmayan ağaçlar, büyük saksılarda muhafaza edilerek kullanılırlar ve evlerde yaşayabilirler. Bu türlerin belirli zamanlarda düzenli olarak toprakları değişmeli ve bitki gübrelemesi yapılmalıdır. Böylelikle daha uzun süre boyunca bakılabilirler ve yaşam alanlarına temiz havayla birlikte hâkimiyetlerini sürdürebilirler. Özel bir çiçeklik alarak ve ev çiçeklerini buraya yerleştirerek odaların yeterli miktarda güneş ve ışık alan noktasına koyabileceğiniz bitkiler, farklı renklerde olmaları ile bulundukları yere canlılık katarlar. Aynı zamanda ev dekorasyon bitkileri olarak da kullanılmalarıyla görsel açıdan son derece estetik alanlar yaratmak mümkün olur. Ferah, enerjik ve canlı bir havanın hâkim olmasını sağlayan bitkiler, evlerde olduğu gibi ofislerde de isteğe ve uygunluğa göre yetiştirilebilirler.

Evleri Tamamlayan Parçalardan Olan Ev Bitkisi Çeşitleri

Evleri Tamamlayan Parçalardan Olan Ev Bitkisi Çeşitleri

Evlerde iç dekorasyonu sağlamak, küçük detaylarla gerçekleştiriliyor olsa da oldukça önemlidir ve dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Bu anlamda kullanışlı olduğu kadar görünümleriyle de evlerde sıcak bir hava oluşturan uzun ev bitkisi çeşitleri, ortamlarda istenen havanın eksiksiz bir şekilde yaratılmasına katkıda bulunurlar. Sadece evlerde değil iş yerlerinde, ofislerde, kafelerde, okullarda, restoranlarda yani insan hayatının döndüğü mekânlarda yer edinen bitkiler sağladıkları faydalarla da revaçta olmayı başarırlar. Çiçekli, çiçeksiz, büyük, küçük gibi özellikler çerçevesi içinde satın alınmayı düşünülen ürünler, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve zevklerine hitap edecek şekilde üretilirler. Evler için alınan ürünlerin mobilyalar, halılar, perdeler ile uyum içerisinde olmasına da dikkat edilir. Ortamlarda bütünleşik bir görünüm yaratmak için kullanılan detaylardan biri olmalarıyla öne çıkan ürünler, ev dekorasyonunda büyük çaplı bir etki oluştururlar. Aynı zamanda ev bitkileri, kullanıcıların mevcut alanda yaratmak ve yansıtmak istedikleri duyguyu yansıtmalarına da yardımcı olurlar. Büyüklükleri ile bilinen geniş yapraklı ev bitkisi çeşitleri zaman zaman mobilyalardan dahi daha dikkat çekici olmaları ile tercih edilirler. Böylece dekoratif olarak büyük ölçekli bir etki yaratılır ve ortama renklilik, canlılık hâkim olur. Bunun dışında daha minimal bir ortam yaratılmak isteniyorsa kullanılan türler çeşitlilik gösterir. Farklı özelliklere de sahip olan bu türler, mevsimsel olarak farklı görünümlere bürünebilirler. Bu durum da canlılıklarını sürdürdüklerini ve farklı formlarda ortamları her zaman güzelleştirdiklerini gözler önüne serer. Yeşil yapraklı ev bitkisi çeşitleri başta olmak üzere canlı olan tüm bitkilerin uzun süreli kullanılması için bakımına yoğun olarak özen göstermek gerekir. Her bitkinin büyüme şekli ile birlikte topraklarının da farklı olması, sahip olacağınız bitkiyi tanımanız açısından önemli detaylardır. Böylece ihtiyaçları olan su miktarını, gerektiği durumlarda zamanında gübreleme yapmanız uzun süre canlılıklarını korumalarını sağlar. Ayrıca düzenli bir şekilde tozunu almanız da yaşam alanlarınıza etki eden bu bitkilerin uzun ömürlü olmalarına yardımcı olur.

Doğanın Güzelliğini Evlerinize Ev Bitkisi Çeşitleri ile Taşıyın

Doğanın Güzelliğini Evlerinize Ev Bitkisi Çeşitleri ile Taşıyın

Evlerde huzurun ve dinginliğin hâkim olmasını sağlayan yeşil alanlar, çoğu evde sevilerek uygulanan, devamlılığı sürdürülen ortamlar olurlar. Yaşam alanlarını süslemekle birlikte rahatlatıcı bir ortam oluşturulmasına da imkân tanıyan bitkiler, stresten uzaklaşabilmeyi mümkün kılmalarıyla önemli bir yere sahipler. Psikologlar tarafından dahi insanların kendilerini daha iyi hissetmeleri amacıyla önerilen bitkiler, insan hayatının minimal boyuttaki kurtarıcı olarak nitelendirilebilir. Ev bitkisi büyük yapraklı olanlar ve çiçekli bitkilerin yaydıkları kokular da ferahlık açısından istenen bir havanın oluşmasına katkı sağlar. Saksı boyutu olarak da büyük olabilen ağaç boyutundaki ürünlerin yanına yerleştirilen minderler, sandalyeler temiz bir hava ile kitap okumanın, kahve içmenin adresi olurlar. Aynı zamanda dekoratif açıdan da son derece şık bütünlük sağlayan bitkiler, insan hayatında önemli yerlere sahip olurlar. Günümüzde özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için doğaya ulaşmak oldukça güçtür. Bu nedenle yaşanan iç mekânları canlandırmak ve nefes olabilmeleri için kullanılan bitkiler, ihtiyaç duyulan terapi etkisinde bulunurlar. Bu bitkiler ile vakit geçirmek, ilgilenmek ve bakımlarını yapmak ruhsal olarak iyi hissedilmesini sağlar. Günün yorgunluğunu atmak için vesile olan ürünler, evlerin dışında iş yeri ve okul gibi alanlarda da kullanılırlar. Hatta günün büyük bir çoğunluğunda alışveriş merkezlerinde ve mağazalarda da karşınıza çıkan bitkiler, kapalı alanları canlı kılmak için yoğun olarak tercih edilirler. Farklı renkleri bulunan ürünler arasında yer alan mor yapraklı ev bitkisi dikkat çeken rengi ile ortamlara farklı bir dokunuş gerçekleştirmek isteyenler için ideal bir seçenektir. Aynı zamanda kapalı ortamlara da renkleriyle enerji katan ve boğucu etkiden uzaklaşılmasını sağlayan ürünler, bu anlamda insanların etkili yardımcılarından biri haline gelirler. Değişen faktörlerden kaynaklı olarak değişen ev bitkileri fiyatları genel olarak değerlendirildiği zaman oldukça ekonomiktir. Bütçeyi zorlamayan alternatifler ile beğeninize sunulan bitkiler arasından istediğinizi seçmekte özgürsünüz. Bu arada çiçekleriniz için budama makası lazım olabilir.

Evde Hangi Bitkiler Yetişir?

Doğanın neşesini, enerjisini, dinamizmini ev ortamlarına yansıtmak ve aynı huzuru yakalamaya çalışmak mümkündür. Dekoratif olarak da etkisi hissedilen ev bitkileri arasında balkon saksı çiçeklerinden yeşil yapraklı ev çiçeklerine, menekşelerden kalanşolara kadar birçok tür bulunur. Yaşam alanlarına renk ve ferahlık katan bu ürünler, rahatlatıcı etkilerini de hissettirirler. Ev içerisinde saksıda yetiştirilebilir olan birden fazla tür bulunur. Bunların başında barış, flamingo, Atatürk, ebegümeci gibi türler gelir. Yasemin, sardunya, Afrika menekşeleri, tercih edilen türlerden olmaları ile bilinirler. Aynı zamanda orkide, deve tabanı, kaktüs ve menekşe de evlerde yer açılabilen bitkilerden olurlar. Bunlara ek olarak limon, portakal gibi turunçgillerin de yetiştirilebilmesi kısa süreli de olsa saksılarda büyütülebilirler. Böylece meyvelerin yapraklarından yayılan koku evlerinizin doğal kokusu haline gelir.

Ev Bitkileri Nasıl Bakılır?

Öncelikli olarak bitkilerin ışık alan, doğrudan güneş ışığına maruz kalmadıkları alanlara yerleştirilmesi gerekir. Bunun yanı sıra sabit ısıda kalacakları noktalarda bulunmaları, kış aylarınca cam kenarlarında konumlandırılmamaları da önemli bir noktadır. Aynı zamanda ince yapraklı olanları yoğun olarak neme ihtiyaç duymalarına karşı banyolar, kalın yaprakların kuru ortamı sevmelerine yönelik de salonlar uygun olurlar. Bitkilerin rutin olarak bakımını gerçekleştirmek de bundan sonra başlar. Sulama, besleme gibi standart bakımların haricinde ihtiyaçları olan zamanlarda yapraklarını temizlemek, baharda saksılarını değiştirmek, belirli zamanlarda ise üst tabaka toprağının değişmesi bakım için yeterli hamleler olur. Bu bilgiler ışığında gerek duyulan zamanlarda bakımı kolaylıkla yapılan bitkiler, düzenli sulamalarla da uzun süre canlılıklarını korurlar.

Ev Bitkileri Nasıl Çoğaltılır?

Evlere renk ve canlılık katmanın eğlenceli hali ev bitkileri ile mümkündür. Her geçen gün popülerleşen bir akım haline gelen bu durum, evlerde tamamen farklı bir ambiyans yaratmak için son derece idealdirler. Zaman içerisinde daha çok kendine çeken ev bitkisi yetiştirme, çoğaltmaya kadar vararak evinizin her noktasına bir bitki yerleştirmeye kadar sürüp gider. Her bitkinin farklı bir çoğaltılma şekli bulunur. Örneği sukulent ile deve tabanının çoğaltılması arasında bir takım farklılıklar görülür. Bunların yanı sıra pilea, kauçuk, sardunya, begonya gibi bitkiler de evlerde çoğaltılabilen türler arasında yer alırlar. Sizler de evlerinizin havasını tamamen etkisi altına alacak ve oldukça dekoratif görünecek ev bitkileri ile enerjik bir hale getirebilirsiniz.