Kategoriler

Kampanyalar

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (117)
4 yıldız ve üzeri (209)
3 yıldız ve üzeri (230)
2 yıldız ve üzeri (232)
1 yıldız ve üzeri (242)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Arka Görüş Kamerası

için 750 sonuç bulundu.

Geri Görüş Kamerası

Araç kullanan kişilere kolaylık sağlamak amacıyla bazı aksesuarlar satılmaktadır. Bu aksesuarlar özellikle otomobiller için üretilmektedir. Araçlarda kullanılan pratik aksesuarlar şoförlerin iş yükünü azaltmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte otomobillerde kullanılan aksesuarlarda değişimler olmuştur. Teknolojik gelişmeler araçlarda kullanılan donanımları da etkilemiştir. Günümüzde araçlarda en fazla kullanılan teknolojik aksesuarlar arasında geri görüş kamerası da yer almaktadır. Pratikliği ve sağladığı kolaylıklarla öne çıkan geri görüş kameraları artık her araba için üretilen bir özelliktir. Geri görüş kameraları bazı otomobillerin donanımında yer alırken bazı araçlara sonradan takılabilir. Genellikle yeni çıkan ve tam donanımlı otomobillerde arka görüş kamerası bulunmaktadır. Ancak sıfır kilometre olmayan ve trafikte çok fazla görülen araçların çoğunda arka görüş kamerası bulunmamaktadır. Bu nedenle geri dönüş kameraları araçlara sonradan eklenebilecek bir donanımdır. Araç arka kameraları ile şoför koltuğuna oturduğunuzda hem güvenli hem de huzurlu hissedeceksiniz. Geri görüş kameraları içerisinde pek çok özelliği ve donanımı barındırmaktadır. Bu kameraların asıl amacı şoförlere yardımcı olmak ve iş yükünü azaltmaktır. Araç arka görüş kamerası özellikle otomobilinizi park etmek istediğinizde ve dar alanlarda manevra yapmanız gerektiğinde fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Aracınızı park etmek istediğiniz yeri kamera sayesinde görebiliyor ve manevraları buna göre yapabiliyorsunuz. Ayrıca dar alanlara girmeniz veya çıkmanız gerektiğinde de yine araç kamerasından yardım alabilirsiniz. Araç kullanmaya yeni başlayan kişilerin en büyük yardımcılarından biri olan arka araç kameraları, yaklaşılan bir cisim varsa sinyal ile bilgi vermektedir. Kameranın sensörü başka bir cisme yaklaştıkça uyarı anlamında ses çıkarmaya başlar. Bu da park esnasında büyük kolaylık ve pratiklik sağlar. Araç arka kameraları şoförlere sunduğu avantajlardan dolayı otomobillerin vazgeçilmez donanımları haline gelmeyi başarmıştır. Eğer aracınızda arka görüş kamerası bulunmuyorsa bu aksesuarı sonradan ekleyebilirsiniz. Geri görüş kamerasını kendiniz veya profesyonel ekipler tarafından taktırabilirsiniz.

Geri Görüş Kamerası Özellikleri

Geri Görüş Kamerası Özellikleri

Araçlar için tasarlanan geri görüş kameraları pek çok marka tarafından üretilmektedir. Bu nedenle modeller arasında farklılık olmaktadır. Geri görüş kameralarının temel özellikleri aynıdır. Ancak modeller çeşitlendikçe özelliklerde de değişiklik olmaktadır. Bu nedenle geri görüş kamerası fiyatları markalara ve modellere göre değişmektedir. Geri görüş kamerası almak istediğinizde ilk olarak özelliklerini dikkate almanız gerekir. Araçların en önemli aksesuarı haline gelen bu kameraların su geçirmez özelliği çok önemlidir. Su geçirmez sistemler yağmur ve kar yağışı gibi havalarda tam performans ile çalışmaya imkan sağlar. Su geçirmez geri görüş kameraları sayesinde yollarda biriken su birikintilerinden de endişe etmenize gerek kalmaz. Araç arka kamera modellerindeki bir diğer özellik ise gece görüşüdür. Gece görüşü olan kameralar sayesinde ışığın az olduğu alanlarda da arkanızı görebilir ve aracınızı park edebilirsiniz. Kamerayla uyumlu çalışan araç içi monitörü kendinize en uygun şekilde ayarlayabilir ve en rahat kullanımı sağlayabilirsiniz. Araç kameralarındaki özelliklerden olan geniş açı sayesinde kör noktaları en geniş perspektifle görebilirsiniz. Geri görüş kameraları araçtaki monitör ile en uyumlu şekilde çalışır. Araç içindeki monitörde kameranın açıları net bir şekilde görülebilir ve kılavuz çizgiler belirgin şekilde ayarlanmıştır. Monitördeki çizgiler sayesinde arkanızdaki araç veya cisimlere ne kadar yaklaştığını anlayabilir ve manevranızı ayarlayabilirsiniz. Geri görüş kameraları araç ile ayarlanırken geri vitese geçildiği anda devreye girer. Bu nedenle bu aksesuarların bir diğer adı geri vites kamerası olmuştur. Araç geri vitese alındığı anda çalışmaya başlayan kameralar aracın arka ve kör noktalarının en iyi açılarda görülmesini sağlar. Park sensörü araç kameralarına eklenen bir özelliktir. Sensör aracınızla yaklaştığınız yerde çıkardığı seslerle ne kadar gitmeniz gerektiğini belirler. Araç geri görüş kameralarının park sensörü, gece görüşü, monitör, ekran çözünürlüğü gibi özellikleri fiyatlarını belirlemektedir. Bu özelliklere göre kendinize uygun olan oto elektroniği donanımını alabilirsiniz.

Konforlu Geri Görüş Kamerası Modelleri

Konforlu Geri Görüş Kamerası Modelleri

Otomobillerin en önemli donanımları haline gelen geri görüş kameraları farklı model ve özelliklerde sunulmaktadır. Kameraların modelinde yer alan özellikler fiyatlarını belirlemektedir. Modelleri çeşitlilik gösteren arka görüş kameraları ile sürüş deneyiminizi geliştirebilirsiniz. Aracın arka açılarını en iyi şekilde görmenizi sağlayan geri görüş kameraları arasında seçim yaparken ihtiyaçlarınızı ve aracınıza en uygun donanımı tercih edebilirsiniz. Geri görüş kameraları modellerinde öne çıkanlar kablosuz ve ekranlı modellerdir. Özellikle monitörlü geri görüş kamerası modelleri son yıllarda en fazla tercih edilen ürünler arasında yar almayı başardı. Arka görüş kamerası kablosuz modeller hem kullanım hem de performans açısından büyük fayda sağlamaktadır. Kablosuz geri görüş kameralarının montajı kolaydır. Bluetooth teknolojisi ile çalışan kameralarda park sensörü, gece görüşü gibi özellikler yer almaktadır. Bluetooth arka görüş kamerası modellerinden herhangi bir tanesini aldığınızda kuruluma kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Geri görüş kameralarında en fazla tercih edilen model ekranlı, LCD ve monitörlü olanlardır. Geri görüş kamerası ekranlı modelleri araç içerisindeki monitörden kör noktaları görebilme imkanını sağlar. Aracınızı geri vitese aldığınızda donanımdaki monitör açılır ve kolay bir şekilde manevra yapabilirsiniz. Ekranlı modellerde araç geri vitese alınmadığı durumlarda multimedya ekran açılmaktadır. Multimedya ekrandan radyo, AUX,USB, CD, müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca bu ekranlar video oynatmaya da uygundur. Bu modeller hem park edebilmenizde hem de seyahatlerinizde güvenli olmanızı ve sıkılmamanızı sağlar. Ekranlı model satın almak isterseniz çözünürlüğe dikkat etmelisiniz. Arka görüş kamerası modelleri araç içerisinde farklı alanlarda da değerlendirilmektedir. Dikiz aynası veya yan aynalara da kamera takılabilmektedir. Ancak bu modellerin kullanılabileceği en uygun alan aracın arka kısmıdır. Geri görüş kamerası modelleri arasından seçim yapmak size kalmıştır. Otomobilinizin özelliklerine ve ihtiyacınıza göre USB ve SD çevirici modül seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Geri Görüş Kamerası Kullanımı Nasıldır?

Geri Görüş Kamerası Kullanımı Nasıldır?

Otomobillerde standart olarak 2 adet yan ayna ve 1 adet dikiz aynası bulunmaktadır. Bu aynalar sayesinde otomobilin parkı ya da bir yere yanaşması kolay bir şekilde yapılmaktadır. Aynalar akan trafikte de arka, sağ ve sol bölgelerin görülmesini sağlar. Son dönemin en fazla kullanılan otomobil aksesuarlarından olan geri görüş kamerası park veya dar bir alana girilirken kolay manevra yapılmasını sağlar. Aracınızı park ederken dikiz aynası ve yan aynalar çoğu zaman zorluk çıkarabilir. Geri görüş kameraları otomobillerin arka bölümünün tamamen görülmesini sağlar. Özellikle karanlık yerlerde dikiz aynası ve yan aynalarla park yapmak zordur. Geri görüş kamerası gece özelliği sayesinde parkların kolaylaştırır. Geri görüş kamerası araç içerisinde farklı yerlerde konumlandırılabilir. Aynalara takılan kameralar aynada küçük bir monitör olmasını sağlar. Arka görüş kamerası dikiz aynası için kullanılabilir ve aynanın kendisini engellemez. Bu kameralar ayna üzerine yerleştirilir ve küçük bir alan kaplar. Dikiz aynanızda çok küçük bir alanda kameranın monitörü yer alır ve rahat bir şekilde arka bölümü görebilirsiniz. Yine aynı şekilde geri görüş kamerası ayna modelleri yan aynalara takılabilir. Yan aynalarda yer alan kameralarda da küçük bir monitör bulunur ve kolay görüş sağlar. Yan aynalar için kameralar üretilse en fazla tercih edilen dikiz aynalarına takılabilenlerdir. Geri görüş kamerası dikiz aynalı için yanı görevi üstlenerek çalışmaktadır. Arka görüş kameraları artık plaka bölgesine, tampon altına veya farklı pozisyonlarda yerleştirilmektedir. Arka kısma koyulan kameralarda en iyi açı yakalanmaya çalışılmaktadır. Arka görüş kameraları küçük olduğu için otomobilin arka aksanına kolay bir şekilde takılabilmektedir. Aldığınız bir geri görüş kamerasını aracınızda en iyi çalışarak yere yerleştirebilirsiniz. En iyi açı ve görüşü yakaladıktan sonra park anlarında daha kolay hareket edebileceksiniz.

Geri Görüş Kamerası Avantajları

Geri Görüş Kamerası Avantajları

Sürücüler için araçlarla geri yanaşmak ve park yapmak en sıkıntılı durumlardandır. Dikiz ve yan aynaları en doğru açıyla ayarlamış olsanız da kör noktaları görmeniz imkansızdır. Özellikle park esnasında bu kör noktalar soruna neden olmaktadır. Tam bu noktada geri görüş kameraları büyük avantaj sağlamaktadır. Geri görüş kameraları ile park yaparken veya dar alanlara girmeniz gerektiğinde her noktayı net bir şekilde görebilir ve manevralarınızı ayarlayabilirsiniz. Geri görüş kamerası olmayan araçlarda park yapmak dakikalar sürebilmektedir. Aracınızdaki bir geri görüş kamerası ile kör noktaları görerek park yapabileceksiniz. Geri görüş kameraları araç içerisine koyulan ekranlarla entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu aksesuarı özel kılan avantajı budur. Aracınızla geri yanaşırken ekrandan arkanızı rahat bir şekilde görebilirsiniz. Araç içerisindeki ekranda kameranın açıları ve ne kadar gelebileceğiniz çizgilerle belirlenmiştir. Yeşil alanlar standart yanaşma ölçünüz, kırmızı bölge ise durmanız gereken noktalardır. Araç kameralarında bulunan park sensörü yaklaşırken ses çıkarmaktadır. Bu ses yanaşma durumunuza göre değişmektedir. Arkanızdaki bir cisme çok fazla yaklaştığınızda seri bir ses çıkar ve durmanız konusunda uyarı verilir. Özellikle ehliyetini yeni almış sürücüler için geri görüş kameraları büyük kolaylık sağlamaktadır. Geniş açılı kameralar tercih ederseniz arkanızdaki alanı daha geniş açılardan görebilecek ve noktalar daha belirgin şekilde gözükecektir. Geri görüş kamerası montajı da önemli kolaylıklardandır. Geri görüş kameraları aracın arka veya aynalarına kolay bir şekilde yerleştirilebilir. Kablosuz özelliklerdeki donanımlar da kolay kurulum ve küçüklüğüyle öne çıkar. Geri görüş kamerası kablosuz modelleri plaka, tampon altı gibi yerlere kolay bir şekilde takılabilir. Araç arka kameralarının küçük olması kolay kurulum ve darbelere karşı ürünü korumaktadır. Araç kameraları gece görüşü özelliği karanlık alanlarda park yapmanızı kolaylaştırır. Karanlık yerleri en iyi şekilde görebilir ve aracınızı park edebilirsiniz. Araç kameraları su geçirmez özelliktedir. Bu sayede yağmur, kar yağışı gibi hava olayları sizi engellemez. Ayrıca yolda oluşan su birikintilerini de dert etmenize gerek kalmaz. Aynı zamanda bluetooth araç kiti satın alarak da aracınızın donanımını güçlendirebilirsiniz.

Geri Görüş Alırken Dikkat Edilecekler

Geri Görüş Kamerası Alırken Dikkat Edilecekler

Geri görüş kamerası almak istediğinizde pek çok noktaya dikkat etmelisiniz. Öncelikle kamera donanımının küçük olması ve kolay bir şekilde takılabilir olmasına özne göstermelisiniz. Ayrıca su geçirmezlik, ışıklı, gece görüşü, park sensörü dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir. Arka görüş kamerası almadan önce bir araştırma yapabilirsiniz. Bunun için geri görüş kamerası tavsiye kısmını okuyabilirsiniz. Tavsiyelere dikkat etmeniz ürün seçiminizde dikkatli olmanızı sağlar. Arka görüş kamera fiyatları model ve markalara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle ürün satın almadan önce özellik ve fiyat araştırması yapmalısınız. Bu sayede hem ihtiyacınız olan ürünü belirleyebilir hem de ekonomik olarak kârlı çıkabilirsiniz. Geri görüş kameranızda görüş alanı ve açısına dikkat etmeniz gerekir. Geniş açılı kameralar seçmelisiniz. Geniş açılı kameralarla park gibi alanlarda daha rahat hareket edebilir ve kör noktaları görebilirsiniz. Bu noktada kameranızı en geniş görüş açısını alabileceği yere yerleştirmelisiniz. Park kameralarında yardımcı çizgiler büyük önem taşır. Kablosuz ve park sensörlü sistemlerde yardımcı çizgiler bulunur ve nerde durulması gerektiği kolay bir şekilde belirlenir. Geri görüş kameranızı kullanmaya başladığınızdan andan itibaren bu aksesuarın temizliğine özen göstermelisiniz. Kameranın merceğinin kirlenmesi görüşünüzü kısıtlar. Bu durumda kolay bir şekilde park yapamazsınız. Otomobilinizi temizlerken geri görüş kamerasını da silmeyi ihmal etmeyin. Geri görüş kameralarınızın kurulumunu kendiniz yapabilirsiniz. Ancak kablo aksanlı ve detaylı set satın almışsanız profesyonel yardım almalısınız. Kamera kurulumunda yanlış bir adım atmanız ürününüzün bozulmasına ve kendinize zarar vermenize yol açabilir. Otomobilinizde multimedya ekran varsa fazladan bir monitör almanıza gerek yoktur. Geri görüş kameraları araçtaki multimedya sistemiyle uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Geri görüş kameralarından en iyi şekilde verim almak için plaka aydınlatma ışığına, tampon altına ve en iyi açıyı sunan yerlere kameralarınızı takabilirsiniz.

Geri Görüş Kamerası Nasıl Takılır?

Araç arka görüş kameralarının kılavuzlarda gösterilen şekilde takılması gerekmektedir. Öncelikle kameralarının yerleştirilmesi gereken yerler plaka altı, tampon altı veya en uygun açının alınacağı yerlerdir. Geri görüş kameraları bağlanırken araç içerisindeki multimedya ekran ve geri vites lambası ile entegre bir şekilde çalışması gerekir. Bunun için kamera kablolarının geri vites lambası ve araç içi ekran kablolarıyla bağlantısının düzgün bir şekilde yapılması gerekir. Eğer kamera donanımını aracınıza takamazsanız profesyonel kişilerden yardım alabilirsiniz. Ürünü takarken hata yapmanız size ve aksesuara zarar verebilir. Kamera donanımındaki hangi kablonun nereye takılması gerektiği ürünlerin kılavuzunda gösterilmektedir. Geri görüş kameranızı takarken kılavuzda gösterilenlerin dışına çıkmadan işlem yapmaya özen gösterin.

En İyi Geri Görüş Kamerası Hangisi?

En iyi performansı sunan geri görüş kameraları geniş açı sunan ve az ışıkta çalışabilenlerdir. Kameraların gece görüşü olması karanlık alanları da görebilmenizi sağlar. Geniş açılı kameralar ise daha fazla alana hakim olmanıza ve kör noktaları daha net bir şekilde görebilmenize imkan verir. Ayrıca geri görüş kameralarında park sensörü özelliğinin de olması gerekir. Park sensörlerinde CCD analog ve CMOS ise dijital sistemlerdir. Bazı geri görüş kameralarında minimum LUX değerleri yer almaktadır. Bu kapsamda LUX değeri karanlıkta çalışabilme özelliğini gösterir. LUX değeri düşük olan kameralar karanlık alanlarda en iyi performansı sağlar. Geniş açı için kameralarınızın 190 dereceye kadar çıkabilmesi gerekir. Genel olarak 100 dereceden başlayan açı değerleri bazı modellerde 190 dereceye çıkabilmektedir.

Geri Görül Kamerası Nereye Takılır?

Geri görüş kameraları aynalara ve aracın arka kısmına takılmaktadır. Araç içerisindeki dikiz aynasına yerleştirilen kameralar küçüktür ve ayna üzerinde küçük bir ekranla geri görüş sağlar. Aynalardaki küçük monitörler kalitesi aracınızı park ederken büyük kolaylık sağlamaktadır. Geri görüş kameralarının en fazla kullanıldığı yerler aracın arka kısmıdır. Bu nedenle plaka ışıklarının altına, tampon altına ve uygun pozisyonlara geri görüş kamerası koyulmaktadır. Geri görüş kamerasının koyulduğu yerin en iyi açıyı ve görüşü sağlıyor olması gerekir. Aracınızın özelliklerine göre geri görüş kamerasını koyacağınız yeri seçebilirsiniz. Geri görüş kameraları araç içerisindeki monitör ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Kameranın arka kısımdan aldığı görüntüler direkt olarak içerideki monitöre yansıtılmaktadır.

Araç Görüş Kamerası Nasıl Çalışır?

Araç görüş kamerası park esnasında ya da arka kısmı görmeniz gereken durumlarda geri görüş sağlamaktadır. Geri görüş kameraları kablolu ve kablosuz olacak şekilde üretilmektedir. Kablolu modeller direkt olarak geri vites lambası ve multimedya ekrana bağlanmaktadır. Kablosuz modeller ise Bluetooth teknolojisi ile çalışır. Geri görüş kameraları aracın geri vitese geçmesi ile birlikte işlevini yerine getirmeye başlar. Araç geri vitese geçtiğinde arka kısmı en net şekilde görmeye başlarsınız. Bu sayede herhangi bir yere çarpmanız ve aracınıza zarar gelmesi engellenmiş olur. Geri görüş kameralarına ek özellik olarak park çizgisi, LCD ekran gibi özellikler de eklenmektedir. Bu özellikler sürücülerin daha kolay manevra yapmasını sağlar.