Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Karat

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Taş Rengi

Başka bir kelime deneyin

Maden Rengi

Başka bir kelime deneyin

Taş Berraklığı

Başka bir kelime deneyin

Yüzük Ölçüsü

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Taş Cinsi

Başka bir kelime deneyin

Maden

Başka bir kelime deneyin

Maden Ayarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Pırlanta Yüzük

için 7,761 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Pırlanta Yüzük

Pırlanta, yeryüzünün derinliklerinde milyonlarca yılda oluşan elmasın kesilip şekillendirilmesiyle elde edilen oldukça değerli ve sert bir taştır. Kömürün yerin derinlerinde uygun basınç ve sıcaklık gibi etkenler sonucunda elmasa dönüşmesi sonucunda oluşurlar. Milyonlarca yıl geçmesi gerektiği ve çıkarılması için oldukça derinlere inmek gerektiği gibi çok zahmetli bir iştir. Bu yüzden elmaslar bile başlı başına değerliyken, ustalar tarafından şekillendirilip göz alıcı mücevherlere dönüştürülen takıların büyüleyici etkisi altında kalmamak işten bile değil. Kadınların son zamanlarda yüzük seçimlerinde tercihlerini pırlanta yüzük modelleri tarafına kullanmaları ile yüzlerce çeşitte pırlanta yüzük piyasaya sürülmüştür. Pırlantalar hayatınızda görebileceğiniz en eski varlıklardandır. Bilinen canlı yaşamı var olmadan önce oluşan pırlantalar, 900 milyon ile 3,2 milyar yaş aralığında olmaktadırlar. Böyle tarihi bir varlığı kim taşımak istemez ki… Tarihi yanlarının yanında görüntüsü ve ışıl ışıl parlaması ile bütün gözleri üzerine çeken pırlantalar, her kadının hayali olmaktadır. Birçok firmanın sertifikalı olarak sattığı pırlanta yüzükler, geri satılabilir olması açısından da yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Dünyaca itibar sahibi pırlanta sertifikalarından bazıları; HRD, IGI, GIA, AGSL, IDL olmaktadır. Bin bir zorlukla çıkarılan elmaslar, Sierra Leone olmak üzere Afrika’nın geri kalmış ülkelerinden çıkarılmaktadır. İç savaş hüküm süren bu ülkelerde, bazı elmas şirketleri iç savaşı desteklemektedir. Zor çalışma şartlarına sahip olan fakir insanları kötü sağlık şartlarında çalıştırarak, elmas çıkarılabilmektedir. Bunun üzerine bu insanlık dramına karşı elmaslar 2 şekilde sınıflandırılmaktadır. Bunlar savaş (conflict) ve savaş dışı (conflict- free) olarak ayrılmıştır. İç savaşın olduğu ülkelerde çıkarılan elmaslara (conflict), sağlıklı koşullarda ve ücretli olarak çalışanların çıkardığı iç savaş olmayan ülkelerdeki elmaslara (conflict- free) denmektedir. Birçok pırlanta mücevherlerde bu ibarelere denk gelmek mümkündür. Sizler de pırlanta takılar , kolyeler ve birbirinden özel tasarım ürünlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 Değerli Taşların Işıltılı Dünyası

Değerli Taşların Işıltılı Dünyası

Milyonlarca yıl yerin derinliklerinde oluşan elmas, yeryüzüne çıkarılmasıyla usta zanaatkarların ellerinde işlenerek bugünkü ışıltılı pırlanta halini alabilmekte. Böylesine zahmetli olarak işlenen ve yüzükleri süsleyen pırlantalar ışıltısı ile herkes tarafından çok sevilmektedir. Sadece görüntüsüne bakıp pırlantaların nasıl ışıltılı hale geldiğini birçok insan bilmemektedir. Dünyada bulunan değerli taşlardan biri olan pırlantalar, dünyada bilinen en sert doğal madde olan elmastan yapılmaktadır. Dünyadaki en sert madde olmasından dolayı hiçbir madde ile elmasları kesip, zarar vermeniz mümkün değildir. Sadece başka bir elmas kullanılarak şekillendirilen elmaslar, çeşitli açılarda kesilerek içinde ışığın yansıması sağlanır. Böylelikle elmaslar göz alıcı parlaklığına kavuşur. Şekillendirme aşamasında her taş kesme ve cilalama sırasında kendi ağırlığından yarısından fazlasını kaybetmektedir. Pırlantalar taç, kemer ve külah bölümlerinden oluşmaktadır. En fazla yansıma ve parlaklığın bulunduğu kısım taç kısmıdır. Taç kısmında 33 adet faset bulunmaktadır. Fasetlerin fazla olma nedeniyle bu kısım oldukça parlak görünmektedir. Parlak görünen taç bölümü, diğer bölümlere oranla daha beyaz görünmektedir. Kemer bölümü taç kısmından sonraki yerdir. Bu bölüm doğal, cilalı veya fasetli olabilmektedir. Kemer kalınlığı pırlantanın parlaklığını etkileyen faktörlerden birisidir. Kalın kemere sahip pırlantalar daha mat görünürken, ince kemerli pırlantalar ise mıhlamaya karşı dayanıksız bulunmaktadır. Kemer pırlantayı sağlam tutan demirbaşlardan biridir. Bu yüzden kemer kalınlığı ideal seviyede olmalıdır. Kemerin altında bulundan diğer bölüm ise külah kısmıdır. Külah kısmı, bu bölümde bulunan 24 adet faset sayesinde pırlantaya giren ışınları dışarıya yansıtarak göz alıcı olmasını sağlayan bölümdür. Külah kısmının doğru kesilmesi, yansıma açısından pırlanta parlaklığını etkileyeceği için, çok önemlidir. Külah ne kadar doğru açılara sahipse pırlantaya taçtan giren ışık iç kısımda yansıyarak yine taç kısmından çıkar. Böylece pırlantalar göz alıcı güzelliğe sahip olur, ışıl ışıl parlarlar. Elmas kristalleri çok dağınık olup, tespiti oldukça zordur. Yeryüzüne yakın kısımlarda bulunabildiği gibi yerin metrelerce derinliklerinde de bulunabilmektedir. Pırlanta rengi, pırlantadaki renk eksikliğini belirtmektedir. Açık sarı olarak görülebilen elmasların nedeni yer altında bulunan azotların etkisine maruz kalmasıdır. Rengi olmayan elmaslar, renk tonu olan elmaslardan daha değerli bulunmaktadır. Renk sıralaması yapıldığında en renksiz olan D’den başlayarak Z’ye kadar giden renk skalası bulunmakta. D’ye doğru değeri artarken, Z ‘ye doğru değeri azalmaktadır. Sarı ve kahverengi elmaslar pek fazla tercih edilmemektedir. Pembe, menekşe rengi ve yeşil elmaslar aranan ve istenen elmaslardır. Dilerseniz Baget pırlanta yüzük seçeneklerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Göz Alıcı Pırlanta Yüzük Modelleri

Göz Alıcı Pırlanta Yüzük Modelleri

Pırlantalar birçok kesimleri ile süslenerek alıcıya çıkmaktadır. Her pırlanta kendisine özgü şekle sahip olarak çıkar bu yüzden her biri eşsiz değerli taşlardandır. Pırlanta şekli zevke göre tercih edilmektedir. Pırlanta şekli, yüzük alımındaki ilk öncelik olabilmektedir. Kesim şekilleri pırlantaların ışığı yansıtma şeklini de belirlemektedir. Birçok model ışık dönüşünü kusursuz bir şekilde tamamlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Dünyada bulunan en popüler pırlanta yuvarlak olanlardır. Tek taş pırlanta yüzük modellerinin en gözdesi olan yuvarlak taşlar, pırlantaya rakipsiz bir ışıltı ve parlaklık vermektedir. Bu da onu üstün kılarak, tercih edilmesini sağlar. Pırlanta yüzük seçimi yaparken, tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Tarzını seçmekte zorlanıyorsanız, seçiminizi yuvarlak olanlardan yana kullanmanız uygun olabilmektedir. Zamansız parçalardan olan yuvarlak pırlanta yüzük her zevke hitap eden geleneksel bir modeldir. Zarif ve sade görünüme sahip olan yuvarlak pırlantaların yanı sıra oval pırlanta yüzük modelleri de oldukça parlak ve ışıltılı görünmektedir. Aynı zamanda pırlantanın oval kesilmesi, yuvarlağa oranla daha büyük algılanmasını sağlayabilmektedir. Yuvarlak pırlantadan sonra en çok tercih edilen prenses pırlantadır. Zarif ve zamansız görünümüyle nişan yüzüğü olarak kullanılabilen prenses pırlanta yüzük fantastik ışıltısı ile oldukça popüler bir seçim olmaktadır. Kare kesimlere sahip olan bu yüzükler tarzı ve ışıltısıyla herkesi büyüleyebilmektedir. Kare veya dört köşeli olabilen bu pırlantalar olağanüstü parlaklık veren ve 70’in üzerinde fasete sahip olan pırlanta çeşididir. Zerafetin simgesi olan zümrüt pırlanta yüzük çeşitleri, çarpıcı görüntüsü ile görenleri mest edecek güzelliğe sahiptir. Tercihlerini farklı seçimlerden yana kullanmak isteyenlerin seçimi olan zümrüt yüzükler, parlaklık seviyesi nispeten düşük olmasına rağmen kesimleri ile daha şeffaf görünüm sunarlar. zümrüt yüzük modelleri ile benzerlik gösteren asscher pırlanta yüzükler, büyük pırlanta yüzük çeşitlerindendir. Sade görünüme sahip olan bu yüzükler, sadeliği ile herkesi büyüleyecektir. Parmakları uzun gösteren model olan markiz pırlanta yüzük sayesinde benzersiz bir deneyime ortak olabilir, çarpıcı görünümlere imza atabilirsiniz. Markiz kadar sivri görünümlerde istemiyorsanız damla pırlanta yüzük çeşitleri tek taraflı sivri kısmı sayesinde daha yumuşak bir görünüm yakalamak mümkündür. Su damlası gibi görünüme sahip bu yüzükler saflığı ve berraklığı ile pencerenize düşen bir damla gibi saf görünüm verir. Saflığın romantizmle buluştuğu kalp pırlanta yüzük modelleri sevimlilik arayanların tercihi olmaktadır. Aşkını ilan etmede kalbini vermek isteyenlerin tercihi olan kalp yüzükler çok farklı türevlere sahip olabilmektedir. Sade veya gösterişli gibi birçok model çeşitliliği sayesinde herkesin tercihi olabilmektedir. Son zamanın en popülerlerinden biri olan baget pırlanta yüzük modelleri ile göz alıcı yüzüklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

 Pırlanta Yüzük Seçimi

Pırlanta Yüzük Seçimi

Pırlanta yüzük seçimi yaparken modelin yanı sıra bir dizi dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Evlilik tekliflerinin baş karakteri olan pırlanta yüzükler sayesinde birçok kullanıcı hayatındaki ilk pırlanta deneyimini yaşamaktadır. Temelde bulunan birkaç kural sayesinde, pırlantanın değerini ve kalitesini anlamak mümkündür. Genellikle pırlanta yüzük deneyimi ile ilk kez karşılaşanlar karatın ne anlama geldiğini bilmemektedir. Akıllardaki soru işaretlerini gidermek ve daha anlaşılır olması açısından karatın anlamını açıklığa kavuşturmak, satıcı ve alıcı iletişimi açısından faydalı olacaktır. Karat, bir pırlantanın ağırlığını ifade eden bir terimdir. “Karat” , eski mücevher tüccarlarının pırlantaları tartmak için kullandığı ve en küçük pırlantalarda bile sonuç veren “carob” adındaki keçi boynuzu tohumunun isminden gelmektedir. Karat bir ağırlık ölçüsüdür ve kesinlikle boyut ölçüsü değildir. Bu konuda alıcılar kafa karışıklığı yaşamakta olduğu için dikkat edilmelidir. Aynı ağırlığa (karat) sahip pırlantalar birbirinden farklı büyüklükte olabilirler. Keçi boynuzu tohumları aynı elmaslar gibi hemen hemen aynı ağırlığa sahip olmaktaydı bu yüzden eskiden 1 pırlanta 1 keçi boynuzu tohumunun ağırlığına denk gelmektedir. Günümüzde karat, 0.2 gram (200mg) olarak standart bir ölçü haline gelmiştir. Bir pırlantanın sahip olduğu kesim ve şekil oranları, her pırlantada farklı olabilmektedir. Bir diğer etken pırlanta berraklığıdır. Doğada her elmas kendine özgü karakteristik özelliklere sahiptir. Karakteristik özelliklerinden birini, yer altında kristalleşirken içine karışan diğer maddeler belirler. Yer altında yüksek basınç ve sıcaklıkta oluşan bu elmaslar, inklüzyon denilen küçük kusurlara sahiptirler. Bu kusurlar elmasları özgün kılan karakteristik özelliktir. Pırlantada bulunan kusurlar (inklüzyon) ne kadar az ise, o pırlanta daha değerli ve görece yüksek fiyatlı olur. Doğal kusurlar (inklüzyon) ne kadar az olursa elmas, o kadar fazla ışık yansıtacak ve görenlerin gözlerini kamaştıracaktır. Pırlantalar için berraklık skalası yapılmış bulunmaktadır. Bu skala sayesinde en parlak FL seviyesinden, en kusurlu olan I2 derecelerini görebilirsiniz. Kusursuz pırlantadan kusurluya doğru sıralama yapıldığında FL- IF, VVS1- VVS2, VS1- VS2, SI1- SI2, I1, I2- I3 şeklinde sıralanmaktadır. Doğal kusur bulundurmayan pırlanta bulunması çok güç olduğu için, en az kusurlu olan pırlantalara kusursuza yakın sayılarak tercih edilir. Bu kusurlar 10x büyütme ile görülebilecek derecededir. Yerine, şekline, çokluğuna bağlı olarak kusurlar, taşın içinden yansıyan ışığa müdahale ederek pırlanta parlaklığına etki edebilmektedir. Elmas yüzük çeşitleri de, özel günleri taçlandıracak hediye seçenekleri ile sayfamızda sizleri bekliyor!

 En Uygun Pırlanta Yüzük Fiyatları

En Uygun Pırlanta Yüzük Fiyatları

Bir pırlantanın değerini belirleyen çok fazla faktör bulunmaktadır. Mücevherat sektöründe bulunan pırlantalar, ülkemizde en çok rengine göre tercih edilmektedir. Fakat her ne kadar renge önem verilse de bu oldukça yanlış bir alım biçimidir. Rengi oldukça iyi olan bir pırlanta ustalar tarafından iyi kesilmemişse ışığı doğru düzgün yansıtmayabilir. Bununla birlikte pırlantaların göz alıcı ışıltıları, olması gerekenden daha az görülebilmektedir. Pırlanta yüzük almak birçok insan için alışılagelmiş bir durum değildir. Ancak belli kurallar gözden kaçırılmadığı sürece en uygun pırlanta yüzüğü seçmek mümkündür. Büyük pırlantalar, küçük olanlara göre daha yüksek fiyatlı bulunmaktadır. Fakat sadece büyüklük fiyatı etkilemez. Pırlantanın kaç karat olduğu, berraklığı, işçiliği, elmas kesim şekli gibi birçok faktör, pırlanta yüzük fiyatları , konusunda etkileyici rol oynamaktadır. Bir elmasını kesimi parlaklığı açısından önemli bir husustur. İyi kesimlere sahip pırlantalar, içlerindeki ışık dönüşü sayesinde parlaklık ve berraklığı ile herkesi büyüleyecektir. Elmaslar bazen çok derin veya sığ da kesilebilir. Bu pırlantalar kesimleri yüzünden taşa giren ışıkların alttan ve yanlardan kaçmasını sağlar. Işıkların kaçması da nispeten daha az parlak ve daha az berrak bir pırlanta olmasını sağlar bu da pırlantanın ışıltısı ve güzelliğini olumsuz etkilemektedir. Pırlantanın kesimi de fiyatlar üzerinde oldukça etkin rol oynamaktadır.

 Aradığınız Tüm Pırlanta Yüzük Modelleri

Aradığınız Tüm Pırlanta Yüzük Modelleri

En sevilen tamtur pırlanta yüzük modelleri çeşitli markalar ile oturduğunuz yerden beğeninize sunuluyor. Büyüleyici rengiyle kendisine hayran bırakan pırlanta zümrüt yüzük çeşitleri, adeta Hürrem sultanın parmağından çıkmış gibi büyülemekte. Işıltıyı katlamak isteyenlerin tercihi olan beştaş pırlanta yüzük çeşitleri, seçkin görünümü sayesinde oldukça trend modeller arasındadır. Taşların büyüklüğü ve karatı değişebildiği gibi kendi bütçenize ve zevkinize uygun beştaş yüzükleri bulmak kolay hale geliyor. Pırlantaların diğer değerli taşlarla kullanılması, cazibesini arttırmasına sebep olmaktadır. Tercih edebileceğiniz değerli taşlarla süslü safir pırlanta yüzük ve yakut pırlanta yüzük modelleri sayesinde klasik görünümlerden uzaklaşarak bu renkli alemin kapılarını açmak mümkün. Safir rengiyle elegant görünüme yol açan bu değerli yüzükler şık görünümlerin yanı sıra görenleri cezbetmektedir. Ateş kızılı görünümüyle içlerinizi yakan pırlanta yakut yüzük modelleri ise sahip oldukları yüksek enerjili renkleriyle oldukça dikkat çekici olmaktadırlar. Aşkın rengi olan kırmızının yakutta hayat bulmasıyla birçok kesim tarzında bulunabilmektedirler. Tasarımların ve renklerin çeşit çeşit olduğu bu enfes pırlantalar ile sevdiklerinizi mutlu edebilmek sizin elinizde. Binlerce çeşit ve modellerin bulunduğu yüzük çeşitleri sizleri bekliyor.