Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Çizme

için 2,398 sonuç bulundu.

Çizme

Kış kampı ve özellikle soğuk hava şartlarındaki outdoor aktiviteler için outdoor çizme, kar botu veya askeri bot kullanılmalıdır. Hem ayağınızın rahatını sağlamak hem de soğuktan ve ıslak, çamur gibi etkenlerden korumak için çizme giymenizi öneririz. Kategorimizin geniş ürün yelpazesi sayesinde aradığınız outdoor çizme modellerini kolayca bulabileceksiniz.

Outdoor Çizmeler Niçin Kullanılır?

Outdoor Çizmeler Niçin Kullanılır?

Outdoor çizmeler hem outdoor aktivitelerde ayağın rahatını ve emniyetini sağlamak hem de soğuk havalardan korumak için kullanılır. Ancak sanıldığının aksine yalnızca soğuk havalarda ya da karlı günlerde kullanılmaz. Outdoor çizmeler pek çok outdoor aktivite için her mevsim kullanılabilir. Zorlu doğa koşullarının yanı sıra off-road alanlarda, göl ve bataklık kıyılarında, orman yürüyüşlerinde de bu çizmeleri tercih edebilirsiniz. Normal çizmeler gibi outdoor çizmeler de diz kapağına kadar uzayan yapısı sayesinde ayak ve bacak bölgesini suya, çamura, toza ve diğer yabancı cisimlere karşı koruma özelliğine sahiptir. Outdoor çizmeler ayrıca balıkçılık, dağcılık, trekking, avcılık ve kampçılıkla uğraşan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle sazlık ve bataklık alanlarına ayak ve bacağın ıslanmasını önleyen çizmeler balıkçı çizmesi olarak da anılmaktadır. Özellikle dere ve göl kenarlarında balık tutmayı sevenler bu çizmelerden tercih etmektedirler.

Outdoor Çizme Çeşitleri

Outdoor Çizme Çeşitleri

Outdoor çizmelerin özelliklerine ve kullanım amaçlarına göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Farklı outdoor aktiviteleri için farklı çizme modelleri bulunmaktadır. Örneğin; balıkçı çizmesi, dağcı çizmesi, kamp çizmesi bunlardan bazılarıdır. Ayrıca çizmeler materyallerine göre de farklı modellere ayrılmaktadır. Kaymaya dayanıklı kauçuk tabanlı, çelik burunlu çizmeler bulunmaktadır. Bunlar; ayakları üşümeye karşı korumanın yanı sıra burkulma ve yaralanma gibi aksilikleri de ortadan kaldırır. Oregon çizme, Lemigo çizme, Scarpa çizme, Bestard çizme en çok tercih edilen çizmelerdendir. Bu markaların farklı çizme modellerini outdoor aktiviteleriniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca doğa fotoğrafçılığı, bağ bahçe sulayıcılığı, arazi işçiliği, kara avcılığı veya balıkçılık gibi meslek gruplarıyla uğraşıyorsanız da bu markaların outdoor çizme modellerini inceleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra daha pek çok marka ve pek çok farklı çizme modeli kategorimizde sizleri bekliyor.

Outdoor Çizme Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Outdoor Çizme Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Outdoor ekipmanlar arasında en önemlileri kuşkusuz outdoor bot ve ayakkabılardır. Tüm ağırlığımızı ve yükümüzü taşıyan ayaklarımızın rahat etmesi ve herhangi bir darbe almaması outdoor deneyimimiz için oldukça önemlidir. Ancak sorunsuz bir deneyim için doğru outdoor ayakkabıyı seçmek gerekir. Bunun için de dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunlardan ilki; alacağınız çizme ya da ayakkabının ayağınıza uyguluğudur. Satın almayı düşündüğünüz çizmeyi ilk denediğinizde ayaklarınızı nasıl hissettiğinize dikkat edin. Daha sonra açılır ya da giydikçe rahatlaşır gibi bir anlayışla rahat etmediğiniz ayakkabıyı satın almayın. Bunun yanı sıra eğer spesifik bir akviteyle uğraşmıyorsanız mevsimine göre çizme seçmeye özen gösterin. Eğer özellikle uğraştığınız bir meslek ya da aktivite varsa alacağınız çizmenin buna uygun olmasına da ekstra dikkat edin. Ve maliyet. Konu ayakkabı ve çizme olduğunda maliyet faktörünü ikinci plana atmanızı öneririz. Çünkü alacağınız çizme ayak sağlığınız ve rahatınız için son derece önemlidir. Ayrıca kaliteli bir çizmenin uzun ömürlü olacağını da unutmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

ACE CARP (1)
Alba Star (1)
Armsan (4)
Avignon (2)
Belleville (27)
Captain (8)
Columbia (1)
Cormoran (1)
D.A.M. (1)
Daiwa (3)
Demar (22)
Discovery (31)
(1691)
Dolomite (2)
Dolphin (1)
Dunlop (3)
EFFE (1)
Eider (1)
Eva (2)
FLADEN (2)
Fox (1)
Gezer (101)
GriSport (3)
Hart (1)
Hummel (2)
Kaptan (2)
Kinetix (9)
KUDOS (4)
Lalizas (3)
Lescon (2)
Letoon (2)
Lumberjack (18)
Merrell (1)
Okuma (1)
Pabucchi (1)
Palalı (36)
Parstek (11)
PUSULA (1)
Remixon (5)
Salomon (7)
Savage (187)
Scooter (13)
Slazenger (8)
Speedo (1)
Yds (6)
Zeroo (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Numara

(354)
(163)
(142)
(139)
(137)
(134)
(133)
(116)
(111)
(106)
(98)
(97)
(43)
(30)
(17)
(15)
(12)
(11)
(10)
(9)
(9)
(7)
(5)
(5)
(5)
(5)
(4)
(3)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kullanıcı

Unisex (671)
Erkek (135)
Kadın (66)
Çocuk (66)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(101)
ve üzeri (147)
ve üzeri (156)
ve üzeri (158)
ve üzeri (162)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL