Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Bba
Xcj
Orz
Ww
Msr
Rox
Gci
Bkm
MSR
Wmf
DFT
Dft
Brs
3M
WMF
Eko
Han
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Hacim (Litre)

Başka bir kelime deneyin

Kapasite

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kullanıcı

Başka bir kelime deneyin

Mevsim

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Model

Derece

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kamp Malzemeleri

için 22,814 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Kamp Malzemeleri

İş, okul, kariyer ile uğraşırken alışılan kalabalık, gürültü, karmaşık şehir hayatı, ve bunların getirdiği yorgunluk ile yüksek oranda stres herkese zaman zaman zor anlar yaşatmıştır. Şehrin, işin, okulun ve genel olarak sorumlulukların stresini atmak, kafa dinlemek, kendinize ya da sevdiklerinize zaman ayırmak, onlarla tekrar göz göze bakıp bağ kurmak için birebir olan bir aktivitedir kamp yapmak. 7’den 70’e herkesin sevdiği, yaparken hem dinlendiği hem eğlendiği, uzun yıllardan beri sevilerek yapılan bir etkinliktir. Kaliteli zaman geçirmek ve şehrin kalabalığından, kargaşasından, gürültüsünden ve stresinden kaçmak için kampa gidilebilir ve bu aktivite insanların çoğunda iyi bir etki bırakır, mutlu eder. Kamp bardaklarından çay kahve içerken güneşin doğuşunu ve batışını izlemek, kuşların cıvıltısını, yaprakların rüzgarla yaptığı sesleri dinlemek, dalgaları dinlemek, bir yandan hafif bir müzik açmak, anın keyfini çıkarmak, birlikte yemek hazırlamak, yemek, oturup yıldızları izlemek gibi kamp aktiviteleri çok zevklidir ve insanlara kamp yapmayı sevdirir. Tabii bu güzellikleri yaşamak için kamp malzemelerine ihtiyacınız vardır. Aksi halde hazırlıksız öylesine gidilen bir kamp, hazırlıklı gittiğiniz kamptan daha zorlu ve yorucu geçebilir. Sağlam, kolay kırılmayan, aynı zamanda uygun boyutlarda olan malzemeler kamp tecrübenizi hem kolaylaştırır hem de güzelleştirir. Doğru boyutlarda ve sağlam bir çadır, yemek içmek için kamp tabakları, bardakları ve çatal kaşıkları, termos, kamp sandalyesi , masası ve bunun gibi kamp yapmayı kolaylaştıran malzemelerinizin olduğu bir kamp, yapacağınız diğer hazırlıksız kamplardan çok daha kaliteli olacaktır. Daha kaliteli zaman geçireceğinizin bir nevi garantisi gibidir. Daha çok eğlenmek, daha rahat bir kamp deneyimi yaşamak ve maksimum verimi almak hazırlıklı bir kamp ile daha kolaydır.

 Kampta Kullanılacak Malzemeler

Kampta Kullanılacak Malzemeler

Bazı malzemeler olmadan kamp yapmak düşünülemez bile. Bunlardan ilki gününüzü dışarıda geçirdikten sonra dönüp içinde yanınızdakilerle sohbetler edeceğiniz, dinleneceğiniz, eşyalarınızı güvenle saklayıp uyuyacağınız çadırdır. Ailecek ya da arkadaşlarınızla gittiğiniz bir kampta gün boyu gezindikten, birlikte vakit geçirdikten sonra iyi bir uyku çekip ertesi gün dinç şekilde uyanmak istersiniz. Bunu sağlamanız için gereken malzemelerin başında da uyku tulumu , şişme yatak gibi malzemeler gelir. Vazgeçilmez sayılabilecek malzemelerden bir diğeri de büyük ve güçlü aydınlatması olan bir el feneridir. Özellikle geceyi kamp alanında, ormanda, sahilde vs. geçirmeyi düşünüyorsanız gece yolunuzu bulmak, etrafta dolanmak, tuvalete gitmek için iyi bir el fenerine ihtiyacınız olacaktır. Güzel bir kamp için ihtiyacınız olan diğer malzemelerden bazıları sandalye, masa, yemek pişirme ve yeme malzemeleridir. Yemek pişirmek için portatif ocağa ya da ızgaraya, tencereye, tavaya ihtiyacınız olurken yemek için kullanımı kolay olan genelde plastikten yapılan sağlam ve güvenli, kırılma tehlikesi olmayan kamp tabaklarına, bardaklarına, çatal ve bıçaklarına ihtiyacınız olur. Yanınızda gideceğiniz kamp alanlarına gazlı içecekler ya da alkollü içecekler gibi soğuk içecekler götürmek istediğinizde soğutucu en büyük yardımcınız olacakken, çay, kahve gibi sıcak içecek götürmek istediğinizde termosa ihtiyaç duyarsınız. Termosunuzu da ihtiyaca göre almalısınız. Daha fazla kişiyle gidilen kamp ya da pikniklerde daha büyük hacimli termoslar kullanırken, daha az kişiyle gidilen kamp ve pikniklerde daha ufak termoslar tercih edilebilir. Gittiğiniz yerde çayınızı kahvenizi tekrar ısıtacak bir yeriniz yoksa ve daha uzun saatler kalacaksanız termosunuzu içindeki sıvıyı uzun süre sıcak tutuyor olduğundan emin olarak almaya özen göstermelisiniz. Çayınızı kamp yapacağınız yerde demlemek ya da kahve suyunuzu orada ısıtmak isterseniz ise çaydanlığa ihtiyacınız olacaktır. Bu çaydanlıkları da aynı şekilde kampa gittiğiniz kişi sayısına, kullanma amacınıza ve kullanma sıklığınıza göre daha büyük ya da daha küçük hacimli bir çaydanlık tercih etmelisiniz. Kampa gidilen yerler genelde herkese açıktır bu yüzden kirli olabilir ya da genel olarak kamp, piknik gibi aktiviteler kum, toprak alanlarda yapılır. Bu durumda yanınızda götüreceğiniz yiyeceklerin temiz ve düzenli kalması için piknik sepetleri ya da çantalarından faydalanabilirsiniz. Piknik çantaları derin olduğunda daha fazla eşya alırlar ve böylece eşyalarınızı, yiyeceklerinizi sığdırmanın telaşına girmezsiniz. Kamp matınızın olması ise sizi ve eşyalarınızı kirden, topraktan ve haşerelerden uzak tutacaktır. Aynı zamanda her zaman kullandığınız kişisel bakım malzemeleriniz ile bazı temel hijyen ürünlerinizin yanınızda olması temiz bir kamp geçirmenizi sağlayacaktır. Bu da konforunuzu daha da artıracaktır.

 İyi Bir Kamp için Kamp Malzemelerinin Önemi

İyi Bir Kamp için Kamp Malzemelerinin Önemi

Kamp başlı başına kaliteli zaman geçirmek ve dinlenmek için birebir olan bir etkinlik olsa da gerekli malzemelere sahip olmadığınızda beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiğiniz kişiyle, kampa kiminle giderseniz gidin onlarla geçirdiğiniz bu serüvenin olabildiğinin en iyi olmasını istersiniz. Kamp malzemelerine olan ihtiyaç kampa giden kişi sayısına, kamp yapılan alana, hava durumuna, mevsime göre değişebilir fakat bazı malzemeler her durumda şarttır. Örneğin kamp çadırı olmayan bir kamptan maksimum verim almak, var olan bir kamptan verim almaktan daha zordur. Rahat uyuyamadığınız, lezzetli yemekler pişirip yiyemediğiniz, çayınızı kahvenizi rahatla tadını çıkararak içemediğiniz kamplar pek rahat geçmez, daha fazla uğraş ister ve zorluklar çıkar. Böyle bir kamp geçirmeyi kimse istemez, eve dönüşte daha bile yorgun hissedebilirsiniz. Eğer tatile çocuklarınızla çıkıyorsanız onların ihtiyaç duyacağı malzemeleri özellikle almalısınız. Aksi halde kamp deneyiminizin ortasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunları deneyimlememek için malzemelerimizi hazır etmeli, öyle yola çıkmalısınız. Kamp ve seyahat sırasında başınıza öngöremediğiniz kazalar gelebilir maalesef ki. Bu durumda yanınızda her zaman acil durum seti taşımalısınız. Bu acil durum setine yara bandı, yanık kremi gibi acil durumlarda kullanılan kremler ve düzenli kullandığınız ilaçları koyabilirsiniz. Böylece hiçbir riske girmeden rahatça kampınızı tamamlayabilirsiniz. Her kötü duruma karşı elinizde gerekli malzemeleri bulundurarak hoşunuza gitmeyecek durumların önüne geçmiş olursunuz. Güzel ve güvenli bir kamp, piknik ve türevi aktivitelerin anahtarı sevdiğiniz kişilerle gitmek ve gitmeden gerekli olan tüm malzemeleri almış bir şekilde hazır olmaktır.

Kamp Çeşitlerine Göre Gereken Malzemeler

Kamp Çeşitlerine Göre Gereken Malzemeler

Kampa çıkmanın birçok sebebi olabilir. Şehrin gürültüsünden ve kargaşasından uzaklaşmak, kafa dinlemek, kendinize ve düşüncelerinize vakit ayırmak, ailenizle güzel anılar biriktirmek, sevdiğiniz kişiyle birlikte zaman geçirmek, arkadaşlarınızla eğlenmek, doğayla iç içe olmak... Kamp yapmanın sebepleri fazla olduğu gibi seçenekleri de fazladır. Dağ kampı, sahil kampı, orman kampı, piknik kampı şeklinde sizin tercihinize ve sevdiğiniz mekanlara göre çeşitlenebilir. Kamp türlerinin çoğunda ihtiyaç duyacağınız malzemeler benzer olmakla beraber kullanacağınız malzemeler de sizin zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre değişebilir. Örneğin 1-2 gün gibi kısa süreli bir kamp ya da pikniğe gitmeyi düşünüyorsanız kahveye su ısıtacağınız bir cezve, basit yemekler hazırlayabileceğiniz orta boy bir tava ile çatal bıçaklar yeterli olacaktır fakat daha uzun süreli bir kampa gitmeyi planlıyorsanız kişi ve yapılacak yemeklere göre tencereler ve daha büyük tavalar gerekebilir. Aynı şekilde sahilde oturmak için mat kullanırken piknikte diğer kamp piknik malzemeleri yanında piknik sandalyesi kullanmak isteyebilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız malzemeler kampa gelen kişi sayısına, bu kişilerin yaşlarına, yapacağınız aktivitelere, mevsime ve hava durumuna göre değişebilir. Piknik kamplarında daha açık, güneşli havaya uygun, çim üzerinde kullanmaya uygun malzemeler kullanılabilir. Siz de deneyimlemek istediğiniz kamp türüne göre gereken malzemeleri tedarik etmek için sayfamızı inceleyip size ve zevkinize en uygun ürünleri seçebilirsiniz. Çok fazla sayı ve çeşitteki ürünler arasından size uygun olanları bulmanız zor olmayacaktır. Aradığınız ürünü sayfamızda kolayca bulabilirsiniz. Bu arada uyku tulumları sayfamızı ziyaret etmeniz faydalı olacaktır.

Bütçenize Göre Kamp Malzemesi Alışverişi

Bütçenize Göre Kamp Malzemesi Alışverişi

Mükemmel bir kamp planlamak ve deneyimlemek için bir dizi malzemelere ihtiyacınız olur. Bu malzemeler sayesinde kamp yapmanız kolaylaşırken, kamptan aldığınız zevk de konforunuz da artar. Kamp yapmak her yaştan insanın sevebileceği bir aktivitedir. Bununla beraber herkesin bütçesi farklıdır. Bu kimsenin kamp deneyimini etkilemek zorunda değildir. Her bütçeye göre konforlu geçecek ve bir kamptan beklediklerinizi karşılayacak kamplar düzenlenebilir. Tek yapmanız gereken kendi bütçenize göre malzeme bulmaktır. Dilediğiniz kriterlere sahip ürünleri bulmak teknoloji ve internet sayesinde öncesine göre çok daha kolaydır. Ürünler genellikle hacim, kalite ve fiyat gibi özellikler açısından çeşitlenir. Bu çeşitlenmenin birçok sebebi vardır. Bir ürün hacimce daha büyükse genelde daha pahalı olur. Bazı ürünler daha pahalı materyallerden yapılırken diğerlerinde daha uygun fiyatlı materyaller kullanılır. Durum böyle olunca pahalı materyal kullanılan ürün diğerlerinden daha yüksek fiyatta satılır. Aynı şekilde ürünün yapım şekli, kullanılan makine ve sağlamlığı da ürünlerin fiyatlarında farklılıklara sebep olabilir. Örneğin daha ufak, daha az güçlü bir kamp ocağı , pişirme gücü daha fazla olan, daha kullanışlı ve büyük bir benzerine göre daha az fiyata satılır. Bunun gibi daha büyük, daha fazla insan kapasitesi olan bir çadır, daha ufak bir çadıra göre daha yüksek fiyata satılabilir. Yine aynı şekilde termos alırken daha büyük hacimli ya da daha uzun süre sıcak tutan termoslar, daha az süre sıcak tutan ya da daha ufak termoslara göre daha yüksek bir fiyata satılıyor olabilir. Bu yüzden ürün satın alırken ihtiyacınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurduğunuzda size en uygun ürünü rahatça bulabilirsiniz. Ayrıca Marmot kamp çadırı modellerine de bakmayı unutmayın.

Kamp Yaparken Kullanılabilecek Ekstra Malzemeler ve Öneriler

Kamp Yaparken Kullanılabilecek Ekstra Malzemeler ve Öneriler

Kamp yaparken kesinlikle ihtiyacınız olan malzemelerin yanında, bulunması şart olmayan fakat olduklarında kampınızı daha da rahat geçirmenize yarayabilecek ya da daha eğlenceli olmasını sağlayabilecek malzemeler de vardır. Bu malzemelerden örnek verecek olursak, ampta uyku kalitenizi artırmak için kampet kullanabilirsiniz. Bu da konforunuzu artıracak bir malzemedir. Rahatlığınızı ve deneyiminizi iyice artırmak ya da kampta daha uzun bir süre kalmak istiyorsanız, rahatınıza ve hijyeninize çok düşkünseniz eğer portatif tuvalet ve duş çadırlarından bile alabilirsiniz. Bunun dışında kampları daha eğlenceli ve zevkli kılmak için hamak ve salıncak da fazla kullanılan kamp malzemelerindendir. Sevdiğiniz insanlarla gittiğiniz kamplarda bu ürünlerle eğlencenize eğlence katabilirsiniz. Bunların yanında daha güvenli, risksiz bir kamp için koruyucu bazı ürünler vardır. Bunlardan biri de su geçirmez folyolardır. Bunlarla kaldığınız yerde kendinizin ve eşyalarınızın kuru kaldığından emin olabilirsiniz. Aldığınız, faydasının dokunacağına inandığınız her kamp malzemesi kampınızın ya da pikniğinizin daha da konforlu ve zevkli geçmesini, herkesin kamptan mutlu, dinlenmiş ve aynı zamanda eğlenmiş, kaliteli zaman geçirmiş şekilde ayrılmasını sağlayacaktır. Güzel geçirilmiş bir kamp ya da piknik demek, birçok kişinin hafızasına kazınacak ve yıllarca unutulmayacak anılar demek. En iyi şekilde organize olup en hazırlıklı şekilde gitmek işte bu yüzden bu gibi etkinliklerde çok önemlidir. Kamp malzemelerini alırken kaliteli ürünlerden seçmek de çok önemlidir ki zaten bu ürünlere yapacağınız masraf aynı zamanda yatırım olarak düşünülebilir. Eğer malzemelerinize iyi bakarsanız bir kez aldığınız malzemeleri bir daha almanıza gerek bile kalmaz. Kamp eşyalarınızı her kamp sonunda yıpratmadan toplayıp temizleyip uygun bir yere kaldırdığınızda istediğiniz kadar kampta kullanabilirsiniz. Her kampa gitmek istediğinizde ayrı eşya almanıza gerek kalmaz. Kamp malzemelerinizi farklı alanlarda da kullanabilirsiniz. Örneğin termosunuzu okul ya da iş yerine götürebilirsiniz. Matınızı iç ya da dış ortamlarda egzersiz yaparken kullanabilirsiniz. Portatif olan ve kullanımı çok rahat olan kamp için aldığınız sandalye ve masalarınızı balkonunuzda da kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem fazla yer kaplamaz hem de yağmur yağması gibi bir durumda normal ev masa ve sandalyeleri gibi zarar görmezler. Bunun dışında kamp ürünlerinden sayılan ızgaralar ve ev ocaklarına göre ufak olan kamp ocakları yine evde ya da ev bahçesinde, balkonunda kullanılabilir.

Kamp Malzemeleri Nelerdir?

En temel kamp malzemelerini sayacak olursak: çadır, uyku tulumu, kamp ocağı, tava, termos, el feneri diyebiliriz. Bunun yanında alternatifler mevcuttur. Uyku tulumu yerine kampet, şişme yatak, hamak gibi seçenekler de uyumak için kullanılabilir. Portatif kamp masası ve sandalyeleri de kampın vazgeçilmezlerinden sayılabilir. İçecekleri soğuk tutmak için soğutucular kullanılırken çay kahve gibi sıcak içeceklerimizin sıcak kalması için ihtiyacımız olan boyutta termoslardan yararlanabiliriz. Yemek yapmak ve yemek için tava, tencere, tabak, bardak, çatal, bıçak, kaşık gibi temel malzemelere ihtiyacımız olur. Kamp ya da pikniği daha eğlenceli hale getirmek hamak, salıncak ve eğlenceli oyunlar ile mümkün olur.

Hangi Kamp Malzemelerini Kullanmalıyım?

Teknolojinin gelişmesiyle istediğimiz özelliklere göre malzemeler bulmak çok kolaylaştı. Kendinize uygun olan malzemeleri seçmelisiniz. Alacağınız malzemeler kampa gittiğiniz kişi sayısına, kimlerle gittiğinize, mevsime ve hava durumuna göre değişmeli. Aynı zamanda alacağınız malzemelerin kaliteli, uzun süreli dayanacak ürünler olmasına önem vermelisiniz. Özellikle çadır, uyku tulumu, ocak/ızgara ve yemek için alacağınız ürünler almanız gereken temel ürünlerdendir. Bunlara özellikle dikkat etmelisiniz.

Kamp Malzemelerinin Özellikleri Nelerdir?

Kamp malzemelerinin hepsinin genel olarak özelliği kamp ya da pikniğiniz boyunca konforunuzu artırmak, siz güzel ve unutamayacağınız vakitler geçirirken sizin temel ihtiyaçlarınızı karşılamaktır. Aynı zamanda kamp sırasında çıkabilecek herhangi bir sorunun önüne geçip yaşayabileceğiniz en iyi kamp deneyimini size yaşatmaktır. Çadır, tente gibi ürünlerin özelliği güvenliğinizi sağlamakken, uyku tulumu, şişme yatak, kampet gibi ürünlerin özelliği sizin güzel bir uyku çekerek dinlenmenizi sağlamaktır. Kamp mutfak gereçlerinin özelliği ise siz kamp ve pikniğin keyfini sürerken güzel yemekler pişirip yemenizi, konforlu bir şekilde içeceklerinizi içmenizi sağlamaktır. Eğlence malzemelerinin görevi ise kampınızı olabileceği en eğlenceli hale getirip keyif almanızı sağlamaktır.