Uyku Tulumları

Doğa sporlarının ve kamp hayatının vazgeçilmez ekipmanlarından biri olan uyku tulumu hem vücut ısınızı korumaya hem de güvenli bir uyku deneyimi yaşayarak günde daha enerjik ve zinde uyanmanıza yardımcı olur. Uyku tulumu kamp hayatı için adeta olmazsa olmazdır. Eğer siz de sık sık kamp yapıyorsanız kategorimizde yer alan uyku tulumlarını inceleyebilir ve kendinize uygun bir tulumu hemen sipariş edebilirsiniz.

Uyku Tulumu Nedir, Ne İşe Yarar?

Uyku Tulumu Nedir, Ne İşe Yarar?

Uyku tulumları; uyumak amacıyla içine girilen tulum şeklindeki yataklara verilen isimdir. Outdoor sporlarla uğraşanlar ve kamp yapmayı sevenler için adeta zaruri bir gereksinim olan uyku tulumu farklı model seçenekleriyle sizlere sunulmaktadır. Doğru seçilmiş bir uyku tulumu hem üşümenizi engeller hem de uyku kalitenizin çok daha yüksek olmasını sağlar. Uyku tulumlarında genellikle iki tür dolgu seçeneği bulunmaktadır. Bunlar kaz tüyü dolgu ve sentetik dolgudur. Kaz tüyü dolgu sentetik dolgu ile kıyaslandığında daha hafiftir ve daha az yer kaplar. Dolayısıyla kaz tüyü dolguya sahip uyku tulumları özellikle outdoor aktivitesi sırasında ekipmanlarını çantasında taşıyan kullanıcılar için idealdir. Örneğin; trekking ya da tırmanma sporuyla haşır neşirseniz hafif ve daha az yer kaplayan kaz tüyü dolgulu uyku tulumlarını tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Ancak kamp için uyku tulumu alacaksanız hafiflik faktörünü gözütmeyebilirsiniz.

Uyku Tulumu Çeşitleri

Uyku Tulumu Çeşitleri

Uyku tulumu çeşitleri hayli fazladır. Bu yüzden hangi uyku tulumunun hangi özelliklere sahip olduğunu bilmeniz ve doğru bir seçim yapmanız önemlidir. Uyku tulumu çeşitlerinden bazıları; entegre matlı ya da matsız uyku tulumları, bivak ya da kamp için elverişli uyku tulumlarıdır. Planlı ya da plansız olarak sınırlı malzeme ile geceleme şekli olan bivak için farklı uyku tulumları kamp için ise ayrı uyku tulumları vardır. Bivak amaçlı uyku tulumları genel olarak; hafif, kompakt, sırt çantasında taşınabilir boyutlardadır. Bivak tulumlar genellikle kapüşonlu yapıya sahiplerdir. Soğuk havada baş bölgesinin korunması amaçlanmıştır. Bivak uyku tulumları arasında entegre matı bulunan ve bulunmayanlar yer almaktadır. Kamp uyku tulumu modelleri ise; yaya olarak taşımayı gerektirmediğinden ya da çok kısa mesafe taşıma gerektirdiğinden hafiflik ya da kompaktlık özelliğini gözetmeniz gerekmez. Kamp uyku tulumlarında da matlı ve matsız modeller bulunmaktadır. Ayrıca uyku tulumlarının tek kişilik ve çift kişilik model seçkileri de vardır.

Uyku Tulumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyku Tulumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli ve doğru bir uyku tulumu seçebilmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlardan ilki uyku tulumunu kullanacağınız bölgenin iklimidir. Bunun için uyku tulumu seçerken etiketinde yer alan extreme ve comfort değerlerine bakabilirsiniz. Daha sonra alacağınız uyku tulumunun kumaş kalitesine dikkat edin. Zira uyku tulumunun kalite ve fiyat performansını etkileyen en önemli unsur tulumun kumaşıdır. Bunun yanı sıra yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi tulumun dolgu malzemesi konusunda da seçici olmalısınız. Sık sık bivak yapıyorsanız kaz tüyü dolgu uyku tulumlarını kamp için ise sentetik dolgu uyku tulumlarını tercih edebilirsiniz. Özetle uyku tulumu seçerken yapacağınız aktiviteleri, kamp mı yoksa bivak için mi uyku tulumu ihtiyacınız olduğunu, gideceğiniz yerin iklimini ve tulumun genel özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Uyku tulumunun yanı sıra diğer kamp malzemelerini de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Uyku Tulumları

için 3,051 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2as (3)
Action (1)
ALBASTAR (1)
And1 (4)
Andoutdoor (47)
AX (3)
Berg (9)
Bestway (9)
Captain (4)
CARINTHIA (5)
Coghlan's (13)
Coghlans (26)
Coleman (5)
Dazzer (17)
Deuter (17)
Discovery (19)
(861)
Easy Camp (76)
Easycamp (50)
Evolite (368)
Ferrino (326)
Free Camp (7)
FREECAMP (16)
Go Travel (3)
Hannah (29)
High Peak (21)
Husky (250)
Kanyon (1)
Kaptan (20)
Karrimor (1)
Köroğlu (9)
Lafuma (20)
Makalu (23)
Markasız (29)
Marmot (96)
Nature (10)
Nurgaz (8)
Outwell (38)
Pavillo (3)
Pinguin (58)
Pinquin (1)
Polar (1)
PROLOGİC (2)
Quechua (8)
Rab (4)
Remixon (24)
Remz (1)
Robens (47)
SARL HR (26)
Savage (130)
Square (58)
STURM (7)
Tan (1)
Theragone (1)
Thermodry (3)
Toread (3)
Trekmates (8)
TRESPASS (1)
Tril (1)
Trimm (7)
VANGO (5)
Vaude (25)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(117)
ve üzeri (161)
ve üzeri (177)
ve üzeri (180)
ve üzeri (186)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL