TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ekmek Bıçağı

için 432 sonuç bulundu.

Ekmek Bıçağı

Hiç ekmeğinizi standart bir mutfak bıçağı ile dilimlediniz mi? Tabii ki dilimlediniz, gayet de dilimlendi. Ancak hemen ardından aynı ekmeği ekmek bıçağı ile dilimlediğinizde bugüne kadar bu bıçağı neden kullanmadığınızı sorgulamaya başladığınıza eminiz. Birbirinden kullanışlı ekmek bıçağı modelleri mutfağınıza kolaylık getirmek üzere sizi bekliyor.

Ekmek Bıçağının Diğer Bıçaklardan Farkı Nedir?

Ekmek Bıçağının Diğer Bıçaklardan Farkı Nedir?

Ekmek bıçağı seçimine geldiğiniz zaman bilmeniz gereken iki şey var: Ekmek bıçakları, tırtıkları yapıları gereği bilenmesi neredeyse imkansız olan bıçaklardandır, bu yüzden de en kaliteli ekmek bıçağının bile ömrü en fazla 5 yıldır. Bununla birlikte söz konusu farklı ekmek bıçağı markaları ve modelleri olduğu zaman aslında hepsinin birbiri ile aşağı yukarı aynı özellikte ve fonksiyonda olduğunu söylemek mümkündür; bu yüzden de ekmek bıçağı seçiminde estetik seçimlerinizi ön planda tutmanız, kaliteden ödün verdiğiniz anlamına gelmez. Tabii buna rağmen bir ekmek bıçağı seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler de yok değil. Şimdi gelin bunlara birlikte bakalım.

Ekmek Bıçağı Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Ekmek Bıçağı Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Mutfağınız için bir ekmek bıçağı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken dört temel faktör var: Uzunluk, dişli bıçak ağzı, dişlerin yapısı ve esneklik. Önce uzunluğu ele alalım. İdeal bir ekmek bıçağının ağız uzunluğu, standart bir ekmek somunundan daha uzun olmalı. Bununla birlikte bıçak ağzı dişli, yani tırtıklı olmalı. Bu tırtıklar, dışı sert içi yumuşak olan ekmeklerin dilimlenmesinde ergonomi ve kullanışlılık sağlayan, bir ekmek bıçağını ekmek bıçağı yapan en önemli özelliktir. Söz konusu dişlerin türü olduğu zaman ise tercihiniz büyük dişli, küçük dişli ya da oymalı arasında olacaktır. Uzman şefler, ekmek bıçaklarının diş şekline göre ayrımını şu şekilde yapıyor: Pasta, kek ve benzeri yumuşak ürünler için oymalı bıçaklar, kabuklu ve yumuşak ekmekler için küçük dişli, tost ekmeği gibi sert ekmek türleri için ise büyük dişli ekmek bıçakları kullanılması tavsiye ediliyor. Ekmek bıçağı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken son faktör olan esnekliğe geldik. Standart bir bıçak satın alırken genellikle bıçak ağzının olabildiğince sert ve hareketsiz olması tercih edilirken ekmek bıçaklarında durum tam tersidir. Hafif esnek ve hafif bir bıçak ağzı, hali hazırda şekli kolaylıkla bozulan ekmekleri çok daha biçimli bir biçimde dilimlemenize yardımcı olur.

Ekmek Bıçağı Modelleri & Fiyatları Neler?

Ekmek Bıçağı Modelleri & Fiyatları Neler?

Söz konusu ekmek bıçağı modelleri olduğu zaman bıçakların çoğunlukla birbirine benzer yapıda ve modelde üretildiğinden bahsetmiştik. Bununla birlikte piyasaya yeni yeni sürülmeye başlayan elektrikli ekmek bıçağı modelleri de manuel bıçaklara kıyasla daha pratik bir kullanım sağladığı için sıklıkla tercih ediliyor. Çelik ekmek bıçağı çeşitleri çoğunlukta karşınıza çıkacak modeller olurken seramik ekmek bıçaklarına da rastlamanız mümkün. Söz konusu ekmek bıçağı fiyatları olduğu zaman ise diğer bıçaklara kıyasla bir miktar daha yüksek fiyatlarla karşılaşabileceğinizi belirtelim. Özellikle tavsiye edilen kriterlere uyan bir ekmek bıçağı satın alırken bir yatırım yaptığınızı düşünürseniz fiyatların aslında oldukça makul olduğunu fark edeceğinizi de söylemekte fayda var. Tefal, Emsan, Jumbo, Roc, Schafer ve Zwilling gibi güvenilir bıçak üreticilerinin en kaliteli ürünleri bu kategoride beğeninize sunuluyor. Birbirinden kaliteli ve çeşitli diğer mutfak gereçleri için buraya tıklamanız yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3 Er (3)
7numara (1)
Arçelik (1)
Bambum (5)
Cooker (1)
DEGLON (2)
(240)
Emsan (1)
Epinox (2)
EWs (1)
Fontignac (1)
Globy (1)
IVO (3)
Karaca (1)
King (1)
Korkmaz (2)
Lazoğlu (16)
Marob (1)
Pirge (50)
Rooc (4)
STİLEVS (1)
SUNCOOK (1)
Sürbisa (13)
TantiToni (1)
Tefal (4)
The Mia (1)
Tramontina (27)
WMF (2)
Zwilling (4)
Zyliss (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(10)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Formu

(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(45)
ve üzeri (52)
ve üzeri (57)
ve üzeri (57)
ve üzeri (59)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL