Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Ürün Formu

Başka bir kelime deneyin

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kesme Tahtası

için 2,635 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Kesme Tahtası

Kesme tahtası, mutfakların en çok kullanılan yardımcılarından bir tanesidir. Kullanacağınız kesme tahtası ile birbirinden lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Kesme tahtaları üretildiği malzemeler, kullanım fonksiyonları ve renkleri bakımından farklı modellerde üretilir. Sizler de mutfakta geçirdiğiniz süreyi ve yaptığınız yemekleri baz alarak ihtiyaçlarınıza uygun bir kesme tahtası seçebilirsiniz. Kesme tahtalarını seçerken hem kullanım kolaylığını hem de hijyenik olmasını göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız. Almak istediğiniz modelin temizliği ne kadar kolay olursa size kullanım açısından o kadar kolaylık sağlayacaktır. Bu kategori altında binlerce farklı kesme tahtası bulabilirsiniz. Her boyutta ve renkte farklı farklı üretilen kesme tahtalar arasından ihtiyaçlarınıza yönelik olan bir küçük mutfak gereçleri modeli satın alabilirsiniz.

 Mutfakların Vazgeçilmez Parçası Kesme Tahtası

Mutfakların Vazgeçilmez Parçası Kesme Tahtası

Mutfakların vazgeçilmez parçalarından bir tanesi de şüphesiz ki kesme tahtalarıdır. Kesme tahtaları günlük hayatta hem ev hanımlarının hem de mutfakla içli dışlı olan diğer insanların en çok kullandığı eşyaların başında geliyor. Sebze ve meyvelerin doğranması, et doğrama gibi işlemler kesme tahtası üzerinde gerçekleştirilir. Özellikle yemek yapım sırasında kullanılan kesme tahtaları onlarca farklı modelde karşınıza çıkar. Kesme tahtası seçimi oldukça önemli bir konudur. İlk olarak kesme tahtaları farklı boyutlarda üretilmektedir. Kesme tahtasının boyutu sizin yemek yapma alışkanlıklarınıza ve kullanacağınız ürünlerin çokluğuna göre değişir. Eğer geniş bir aile için yemek yapacaksanız rahat kullanım için büyük kesme tahtası modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer tek kişilik ya da iki kişilik yemek hazırlayacaksanız daha küçük kesme tahtası modellerini tercih edebilirsiniz. Kesme tahtalarının kullanımı kadar temizliği de oldukça önemli bir noktadır. Kesme tahtalarının seçilmesi esnasında üretimde kullanılan malzeme de oldukça önemlidir. Kesme tahtaları ahşap, plastik, silikon, bambu ya da cam ürünler kullanılarak onlarca farklı kesme tahtası modeli arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz. Örneğin et kesmek için plastik ya da silikon kesme tahtası modellerini kullanabileceğiniz gibi sebze ya da meyve kesmek için cam ya da bambu modelleri tercih edebilirsiniz. Kesme tahtası alacağınız zaman hayvansal ürünleri ve diğer gıda maddelerini kesmek için farklı tahtalar tercih etmelisiniz. Çünkü her gıdanın üzerinde bulunan mikroorganizmalar farklılık gösterir. Bunların birbirine karışması bakterilerin oluşmasına neden olabilir. Bu tür durumların önüne geçmek için et kesme tahtası ve sebze kesme tahtası olmak üzere farklı ürünler alabilirsiniz. Mutfakların vazgeçilmez parçalarından bir tanesi olan kesme tahtalarının temizliği de bir hayli önemlidir. Özellikle hayvansal gıdaların kesildiği tahtaların derinlemesine temizlenmesi çok önemlidir. Kesme tahtalarını temizlemek için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. İlk olarak sirkeli su ile bakterilerden arınabileceği gibi kötü kokuların da önüne geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra kesme tahtanızı karbonat ile temizleyerek de istediğiniz temizliği sağlayabilirsiniz. Çizilmiş olan tahtaların temizlenmesi için genellikle zımpara yöntemi kullanılır. Bu yöntem tahtanın temizlenmesini sağladığı gibi çiziklerin ortadan kalkmasını da sağlayacaktır.

 Hazneli Kesme Tahtaları ile Daha İşlevsel Bir Kullanım

Hazneli Kesme Tahtaları ile Daha İşlevsel Bir Kullanım

Kesme tahtaları onlarca farklı model ile karşınıza geliyor. Bu modeller mutfakların en tamamlayıcı ve yardımcı eşyalarından biri olan kesme tahtalarının daha kullanışlı ve işlevsel olmasına yol açar. Son yıllarda piyasaya çıkan hazneli kesme tahtası modelleri hem fonksiyonel açıdan hem de kullanım açısından sıkça tercih eden modellerin başında geliyor. Hazneli kesme tahtaları plastik ve ahşap malzemeler kullanılarak üretilir. Bu kesme tahtalarının diğer modellerden farkı tahtanın altında bulunan tepsi sistemidir. Bu sayede kestiğiniz meyve sebzeleri her defasında farklı bir kaba boşaltmak yerine yan taraflara iterek tepsinin içine atabilirsiniz. Hazneli kesme tahtası modellerinin bir diğeri ise haznenin tepsi şeklinde değil kesme bölümünün yanında çukur şeklinde olanıdır. Bu çekmeceli kesme tahtası modellerinden farklı olarak kesme tahtasının yanında ufak bir çukur oluşturulmuş şekilde üretilir. Kestiğiniz gıda maddelerini bu hazneye iterek biriktirebilirsiniz. Hazneli kesme tahtası modelleri farklı boyutlarda ve modellerde üretilir. İsterseniz büyük boyutlu bir hazneye sahip olan kesme tahtası alarak işlerinizi tek seferde halledebilirsiniz. Örneğin salata yapacağınız zaman büyük bir hazneli kesme tahtası kullanarak salata kesim işleminin ardından doğradığınız ürünleri bu hazne içerisinde karıştırarak salatanızı tamamlayabilirsiniz. Tepsili kesme tahtası modelleri son yılların en çok kullanılan mutfak araçlarının başında geliyor. Kullanması ve temizlenmesi oldukça kolay olan bu ürünler sayesinde kesme ve doğrama işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Hazneli kesme tahtaları mermer malzeme kullanarak da üretilebilir. Mermer hem oldukça sağlıklı hem de oldukça gösterişli ürünlerdir. Yemek yaparken aynı zamanda şıklık arıyorsanız mermer Gondol kesme tahtası modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda haznesini kullanarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 Birbirinden Renkli Kesme Tahtası Modelleri ile Mutfağınıza Renk Katın

Birbirinden Renkli Kesme Tahtası Modelleri ile Mutfağınıza Renk Katın

Kesme tahtası modelleri arasında seçim yaparken dikkat edilen önemli noktalarından bir tanesi de renk faktörüdür. Kesme tahtası renkleri onlarca farklı şekilde karşımıza çıkar ve mutfakta kullandığınız diğer ürünler ile bir bütün olabilir. Kesme tahtaları genellikle silikon ya da plastik modellerde farklı renkler ile üretilir. Kesme tahtasının rengi kullanım faktörünü etkilemek fakat mutfakta bulunan diğer eşyalar ile bir bütünlük oluşturması açısından oldukça önemlidir. Kesme tahtaları yalnızca plastik ya da silikon olduğu zaman farklı renkler de değil diğer malzemeler ile üretildiği zaman da farklı renklere sahip olabilir. Polietilen kesme tahtası modelleri de farklı renk aralıklarına sahip olabilir. Özellikle et kesme işlemleri için kullanılan bu tahtalardan istediğiniz renk seçimini yapabileceğiniz gibi set halinde de alabilirsiniz. Beyaz, kırmızı mavi, sarı ve yeşil başta olmak üzere siyah kesme tahtası modelleri de en çok tercih edilen renklerin başında gelir. Kesme tahtalarını tek tek alabileceğiniz gibi takım halinde de alabilirsiniz. Renkli kesme tahtası modelleri set olarak satıldığı zaman genelde üç ya da dört farklı boyuta sahip olan parçaların bir araya gelmesi ile oluşur. Tek tek kesme tahtası almak yerine bir set almanız halinde aynı anda farklı boyutlarda tahtalara sahip olabilirsiniz. Kesme tahtası seti alırken aynı renklere sahip olan setleri alabileceğiniz gibi farklı renklerde olan setleri de tercih edebilirsiniz. Profesyonel mutfaklarda kullanılan kesme tahtalarında renkler, o tahtanın üzerinde hangi ürün ile işlem yapılacağı hakkında bilgi verir. Kırmızı kesme tahtası kırmızı et, mavi kesme tahtası çiğ deniz ürünleri, sarı kesme tahtası çiğ kümes hayvanları, kahverengi kesme tahtası pişmiş ürünler, yeşil kesme tahtası çiğ sebzeler ve beyaz kesme tahtası da unlu mamuller ve süt ürünleri ile işlem yapmak için kullanılır. Profesyonel kesme tahtası modelleri özellikle bu renklerde üretilmiş olup profesyonel mutfakta çalışan kişiler de bu renklerin ne anlama geldiğini bilerek çalışmalarını gerçekleştirirler. Ev ortamında kullandığınız kesme tahtalarının ise farklı renklerde olması herhangi bir sorun teşkil etmez. Seçiminizi Neva kesme tahtası modelleri arasından kendi zevklerinize uygun olarak yapabilirsiniz.

 Katlanabilir Kesme Tahtası Modeli ile Yenilik Mutfağınıza Geliyor

Katlanabilir Kesme Tahtası Modeli ile Yenilik Mutfağınıza Geliyor

Mutfaklarda son yıllarda görmeye başladığımız en yeni ürünlerin başında katlanabilir kesme tahtası modelleri geliyor. Katlanabilir kesme tahtası genel olarak akordiyonlu katlanır kesme tahtası olarak da bilinir. Kullanım açısından çok işlevsel bir model olmasının yanı sıra kullanımı ve temizliği de oldukça kolaydır. İlk olarak akordiyonu açıp içerisinde doğramak istediğiniz sebze ve meyvelerin tamamını yıkayabilirsiniz. Ardından akordiyonu kapatarak sepeti bir kesme tahtasına çevirebilirsiniz. Katlanabilir kesme tahtası, saklanması aşamasında da kullanıcılara pratik çözümler sunar. Tahtanızı ister sepet isterseniz de kesim tahtası olarak kullandıktan sonra temizliğini sağlayıp kolayca muhafaza edebilirsiniz. Akordiyonu kapattıktan sonra saklaması oldukça kolay olan bu kesme tahtaları ile birbirinden lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Katlanabilir kesme tahtası modellerinin bir diğeri ise antibakteriyel özelliklere sahip olan pratik kesme tahtası modelleridir. Plastik malzeme kullanılarak üretilmiş olan bu kesme kesme tahtası modellerini yanlarından kıvırarak kullanabilirsiniz. Plastik kesme tahtası olarak kullanabileceğiniz bu modeller de son derece kullanışlı ürünlerdir. Katlanabilir kesme tahtası olarak kullanabileceğini bir diğer model ise esnek kesme tahtası modelleridir. Esnek kesme tahtalarını hem ince yapıları hem de üretildiği malzemenin esnek olması nedeniyle istediğiniz gibi kıvırarak kullanabilirsiniz. Esnek kesme tahtalarının kullanımı ve saklanması çok kolaydır. Oldukça ince yapıda olmaları nedeniyle dolaplarınızda yer kaplama sorunu yaratmaz. Kesme tahtaları birbirinden farklı modellerde olabileceği için fiyatları da değişkenlik gösterir. Kesme tahtası modelleri hem üretildiği malzemeye hem de yapısına göre farklılık gösterir. Ahşap ve bambu kesme tahtası modelleri ile plastik kesme tahtası modellerinin fiyatları arasında bir fark olması kaçınılmazdır. Sayfamızda göz atarak kesme tahtası fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 Kesme Tahtası Modelleri ile Lezzetli Yemeklere İmzanızı Atın

Kesme Tahtası Modelleri ile Lezzetli Yemeklere İmzanızı Atın

Kesme tahtaları onlarca farklı modelde üretilir. Her kesme tahtasının kullanım şekli ve üretildiği malzeme farklıdır. İlk olarak son yılların en popüler kesme tahtası modelleri arasında cam kesme tahtası geliyor. Cam kesme tahtaları hem çok şık hem de oldukça sağlıklı modellerin başında gelir. Üstelik temizlenmesi de oldukça kolaydır. Fakat cam kesme tahtası modelleri bıçakların körelmesine neden olabilir. Bu durumda tercih tamamen size bağlıdır. Sağlıklı kesme tahtası modelleri denildiği zaman akla ahşap kesme tahtası ve bambu kesme tahtası modelleri de gelmektedir. Bambu kesme tahtaları üzerinde kesik ve çizik olmadığı takdirde sunum tahtası olarak da kullanılabilen ürünlerdir. Ürünlerinizi sağlıklı bir kesim tahtası üzerinde doğramak istiyorsanız ahşap ya da bambu modelleri tercih edebilirsiniz. Mutfaklarda çok daha şık ve farklı bir kesme tahtası olarak mermer kesme tahtası modelleri de kullanılabilir. Özellikle siyah ve üzerinde desenler bulunan mermer kullanılarak üretilmiş olan kesme tahtaları oldukça popüler ürünler arasında yer alıyor. Kesme tahtası modeller denildiği zaman kullanılıp kaldırılan modellerin yanı sıra bir de tezgâh üstü kesme tahtası modelleri gelir. Tezgâh üstü kesme tahtaları genellikle küçük ebatlarda değil daha büyük ebatlarda üretilmiş ve tezgâh üzerinde devamlı duracak bir parça olarak üretilmiştir. Bu nedenle eğer mutfakta çok fazla zaman geçiriyorsanız küçük kesme tahtası yerine tezgâh üstü modelleri tercih edebilirsiniz. Kesme tahtası modelleri üretildiği malzemeler dışında kullanım amacı olarak da farklı modellere ayrılır. Örneğin ekmek kesme tahtası ve et kesmek için kullanılan kesme tahtaları farklı yapılarda olabilir. Et kesmek için kullanabileceğiniz tahtalar genellikle ahşap kullanılarak üretilmiş olup daha kalın ve sağlam modellerdir. Kesme tahtası modelleri şekil ve renk itibari ile de farklılık gösterir. Yuvarlak kesme tahtası, kare ya da dikdörtgen kesme tahtası modelleri kullanarak mutfak işlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra onlarca farklı renk ve desene sahip olan kesme tahtası modelleri ile mutfağınızda bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Sayfamızda yüzlerce farklı kesme tahtası bulmanız mümkündür. Silikon modellerden ahşap modellere, büyük boy kesme tahtalarından daha küçük boylara kadar her ebat ve malzeme de kesme tahtası bulmanız mümkündür.

Kesme Tahtası Nasıl Temizlenir?

Kesme tahtalarının kullanımı kadar temizliği de oldukça önemlidir. Kesme tahtalarının üzerinde onlarca farklı gıda maddesi ile işlem yapıldığı için detaylı bir temizlik yapılmalıdır. Kesme tahtasının üretildiği malzemelere göre temizliğin nasıl yapıldığı da değişebilir. İlk olarak cam ya da mermer kesme tahtası kullanıyorsanız bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Ahşap ya da bambu kesme tahtası kullanıyorsanız kesinlikle makinede yıkamamalısınız. Yüksek sıcaklık ahşabın yapısının bozulmasına ya da çatlamasına neden olabilir. Bütün kesme tahtası modellerini sirkeli su ile dezenfekte edebilirsiniz. Sirke bakterilerin ölmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Bütün kesme tahtası modellerini temizleyebileceğiniz bir başka yöntem ise oksijenli su ile temizlemektir. Kabasını aldığınız kesme tahtasını biraz ıslattıktan sonra oksijenli su döküp sünger yardımı ile temizleyebilirsiniz. Durulamayı unutmamalısınız. Kesme tahtalarının temizliği için kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise karbonattır. Kesme tahtasının üzerine bir miktar karbonat döktükten sonra ılık su ve sünger yardımı ile silerek temizliğini sağlayabilirsiniz.

Kesme Tahtası Hangi Ağaçtan Olmalı?

Kesme tahtası modelleri arasında en çok kullanılan ürünlerin başında ahşap kesme tahtası geliyor. Ahşap kesme tahtalarının üretilmesi aşamasında farklı ağaçlar kullanılır. Ahşap kesme tahtaların bıçaklarında zarar görmesini engellediği için sıklıkla kullanılır. Ahşap kesme tahtası üretilirken kullanılan ilk ağaç bambudur. Bambu kesme tahtası olarak bulabileceğiniz bu modeller oldukça dayanıklı ve kullanışlıdır. Bunun dışında ahşap kesme tahtaları üretilirken genellikle meşe ve iroko ağacı kullanılır. Kesme tahtası üretiminde sağlam ve uzun süre kullanıma uygun olan dayanıklı ağaçlar kullanılmalıdır. Ahşap kesme tahtası alacağınız zaman hangi ağaçtan üretildiğine bakarak detayları öğrenebilirsiniz. Ahşap kesme tahtasının sağlam bir ağaçtan olması çok önemlidir. Çünkü günlük hayatta çok fazla kullanılacağı için su gibi maddelere dayanıklı olması gerekir.

Kesme Tahtası Nasıl Yağlanır?

Bazı kesme tahtası modellerinin uzun yıllar sağlam bir şekilde kullanılabilmesi için zaman zaman yağlanması gerekir. Özellikle ahşap kesme tahtası ve bambu kesme tahtası modellerinin yağlanarak kullanması gerekir. Ahşap kesme tahtalarını belli aralıklar ile zeytinyağı ile silmeniz ahşabın kullanım ömrünü çoğaltır. Bir çorba kaşığı zeytinyağını kesme tahtasının üzerine döküp kâğıt havlu ile sildiğiniz zaman yağlama işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi uyguladığınız zaman ahşabın kullanım ömrünü artırdığınız gibi ahşap malzemenin bakımını da yapabilirsiniz.