Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Mdf
Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Çift Kişilik Baza

için 856 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çift Kişilik Baza

Baza kategorisi içerisinde yer alan çift kişilik baza bir evin temel ihtiyaçlarından biri olarak sayılmaktadır. Yeni bir ev kurulma aşamasında özellikle de ev küçükse sandıklı bazalar çokça tercih edilmektedir. Sandığı bulunan bazalar küçük evlerde dolap için yer bulmakta sıkıntı yaşandığında çözüm olarak göze çarpmaktadır. Fazla eşyası olan evlerde çokça tercih edilen bu çift kişilik baza çeşitlerinde uygun depolama alanları yaratılırken şık görünen bir yatağa sahip olmak da mümkün olmaktadır; çünkü çift kişilik karyola, yatak ve baza yapıldığı materyal ve dış görünüm olarak da birçok seçeneği barındıran kullanışlı ve dinamik ev mobilyalarından biridir. Bu yönleriyle de iyi bir eşya muhafaza etme alanı olmanın yanında ev dekorasyonuna da destek olabilecek parçalar haline getirilmeleri mümkündür. İyi bir baza seçimi bu faktörlerin dışında kişiyi birçok yönden etkilemektedir. Kişinin sağlığı da alınan bazayla doğru orantılı olmaktadır. Baza kişinin vücuduna ve alışkanlıklarına ne kadar uygunsa o kadar rahat bir uyku çekilecektir. Çok yüksek ya da çok alçak yerlerde yatmak yerine kişi kendisinin rahat ettiği yükseklikte bazayı bularak uykusunu daha sağlıklı bir hale getirebilmektedir. Bazanın alınan yatakla eşleşmesi de kişinin kaliteli bir uyku çekmesine yardımcı olacaktır. Yatak ya da bazadan hangisi önce alınıyorsa diğerinin yüksekliği de hesaba katılmalıdır. Ancak bütün bu süreçte alınması gerekenler birbiriyle uyum içinde tamamlanırsa baza da kendi işlevlerini tümüyle yerine getirebilecektir. Böylelikle, doğru bir ölçüde ve özellikte bazayla güne daha zinde başlayarak daha sağlıklı ve huzurlu bir gün geçirmek mümkün olacaktır.

<strong>Çift Kişilik Baza Modelleri</strong>

Çift Kişilik Baza Modelleri

Çift kişilik bazalar temelde sandıklı-sandıksız, yatak başlığı olan ve olmayan şeklinde farklılıklar gösterebilmektedir. Yatak başlığı bulunan modellerde yatak başlığı seçimi için de ayrı kategoriler bulunmaktadır. Bu başlık yumuşak ya da sert yapıda seçilebilir. Yumuşak yatak başlıklarında yatağa yaslanma halindeyken sırtın zarar görmemesini sağlamaktadır. Diğerlerinde bu işlev olmamakla birlikte dekoratif birçok seçeneğe sahiptir. Ferforje denilen baza çeşidinde de yatak başlığı yumuşak olmamaktadır. Retro bir görünüm için tercih edilebilen bir model olan ferforje, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım vaadi vermektedir. Çift kişilik baza ve yatak başlığı seçimi dışında diğer modellerde de seçim yapılacak başka kategoriler ve özellikler bulunmaktadır. Yapıldıkları maddeler esas alınarak bir sınıflandırma yapılacak olursa da ahşap, sunta ve benzeri materyallerin yanında kumaşla kaplanmış olan baza çeşitleri de vardır. Süet ya da istenilen başka bir kumaş türüyle kaplanmış olan baza ile yatak odasındaki diğer mobilyalarla bütünlük sağlanabilir. İşlevsellik olarak sınıflandırılacak olursa da bazı bazalar iki ayrı tek kişilik bazaya dönüştürülebilirken bazıları bitişik halde olabilmektedir. Genelde sandıklı olan bu modellerde iç kısım bölmelere ayrılmış durumdadır. Böylelikle yerleştirilecek eşyaları sınıflandırabilme şansı doğmaktadır. Sandıksız bazalarda dışarıdan bakıldığında daha ince ve daha düzenli bir görünüme sahip olmalarıyla tercih edilen modellerden olmaktadır. Bu modeller depolama problemi yaşanmayan ve daha az eşyanın bulunduğu evler tarafından seçilip uzun süre kullanılabilmektedir. Bu baza modellerinin yanı sıra ev dekorasyonunda kullanılan renklerle uyumlu şekilde seçilebilecek yuvarlak çift kişilik baza çeşitleri de bulunmaktadır. Birçok renk seçeneği olan bu bazalarda uyku kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır. Bu baza modellerinde çoğunlukla herhangi bir depolama alanı bulunmamaktadır. Normal ölçütlerdeki çift kişilik baza modellerinde çocuk kilidi bulunan ve bulunmayan seçenekler de bulunmaktadır. Çocuk kilidi bulunan baza modelleri en güvenlisi olarak görülmektedir. Kazaların önüne geçilmesi için etkili bir mekanizmadır. Ancak ev sadece yetişkinlerden oluşuyorsa ve bazanın mekanizması, yatağı kaldırmada büyük kolaylık sağlıyorsa çocuk kilidi bulunmayan ranza da tercih edilebilmektedir.

Ölçülerine Göre Çift Kişilik Bazalar

Ölçülerine Göre Çift Kişilik Bazalar

Bazalar kişinin en rahat şekilde uyuması için bir zemin ve bunun dışında depolama alanı vb. olarak birçok işlevde kullanılabilmektedir. Temel amacında, yatılacak yatağa uygun bir zemin hazırlamak olduğu için seçilecek ölçü burada önemli gelmektedir. Tek kişilikte de çift kişilik bazalarda da ölçü olarak seçim yapılabilecek birden fazla opsiyon bulunmaktadır. Çift kişilik yatak kullanım açısından iki kişiye hizmet edeceği için, farklı boy ve kilolarda insanlar düşünülerek tasarlanmaktadır. En ve boy olmak üzere iki ölçüye sahip olan bazalarla kişinin kendine uygun olanı bulması kolaylaştırılmıştır. Çift kişilik baza ölçüsü seçimi yapılırken sadece boy ve kilo gibi nicel kriterlere bağlı kalmak doğru olmayabilir. Buna ek olarak kişinin, kişilerin uyuma stilleri de önemli gelmektedir. Kişi sakin ve fazla hareket etmeden derin bir uyku çekiyorsa boyuyla orantılı bir yatak almak uygun olacaktır. Aksine uyku esnasında fazla hareket edilip yer değiştirme sık yaşanıyorsa da oluşabilecek kazaları önlemek açısından daha geniş ölçülerde bir baza tercih edilebilmektedir. 200x200 ölçülerinde bir baza bu kullanım için uygun olacaktır. Daha küçük baza ölçüleri de mevcuttur. 190x200 ya da 190x190 da bu skalada yatak ölçülerinden birkaçıdır. Seçilecek olan yatak da baza ölçüsünü belirlemede bir etken roldür. Bu ölçüler eğer çok büyük geliyor ve oda bu ölçülerden daha küçük bir bazayı rahatlıkla barındırabilecekse de 160x200, 180x200 ve hatta 140x190 ölçüsündeki 1,5 kişilik yatakta denilen bazalar tercih edilebilir.

Baza Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baza Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baza ve yatağın birlikte ulaşılabildiği setler de mevcuttur. Bunlar da seçim yaparken değerlendirilebilecek seçeneklerdendir. Ölçü seçimini doğru yapmak en önemli kriterlerden biridir. Ölçü seçiminin dışında bazanın yüksekliği de kişinin seçimine kalmıştır. Hem alınacak yatak hem de alınacak baza seçiminde bu yükseklik, kişinin tercihine kalmaktadır. Sandıklı bazalarda genelde bu yükseklik daha fazla olmakla beraber sandıksız kör bazalarda ise içeriye bir depolama alanı kurulmadığından daha alçak baza çeşitlerine ulaşmak mümkündür. Sandıklı bir baza tercih edilecekse bu yükseklik seçimi içine koyulabilecek eşya kapasitesini oluşturduğundan seçim yaparken bunu da göz ardı etmemek gerekir. Daha alçak bir bazanın içerisindeki alan daha küçük olacak ve daha az eşyayı muhafaza edebilecektir. İçine koyulmak istenen yükün ağırlığı da baza seçiminde etkili olacaktır. Ne kadar ağır bir yük depolanmak isteniyorsa o kadar sağlam tabanlı bir baza seçilmelidir. Aksi takdirde uzun kullanımda ağırlığa bağlı olarak bazanın alt kısmında deformasyon görülebilmektedir. Yükseklik ve bazanın en-boy ölçülerinde doğru ölçü bulunduktan sonra bazanın mekanizmalarının sağlamlığına bakılmalıdır. Baza eğer düzgün bir mekanizma ve sağlam bir materyale sahipse, bu şartlar altında uzun ömürlü kullanım olanağı sağlayan bir ev mobilyasıdır. Özellikle aksam kısmının uzun süre pratik şekilde çalışabilecek bir sisteme sahip olması önemlidir. Aksam kısmı bazayı açmada ve kapatmada kolaylık sağlayan kısımdır. Bu raylı sistemde korozyon sebepli bir çürümeye olanak vermeyecek materyallerin kullanıp kullanılmadığına dikkat edilebilir. Ayrıca bu sistemin güvenli olup olmadığına bakılmalıdır. Baza açıldıktan sonra otomatik olarak ya da manuel şekilde onu kontrol eden bir sistemin varlığı önemlidir. Amortisörlerin ağırlığı kaldırmada kullanıcıya olaylık sağlıyor olması da dikkat edilebilecek bir diğer noktadır. Çünkü baza ne kadar rahat ve hafif bir şekilde açılabiliyorsa o kadar kolay bir kullanım sağlanacak demektir. Çift kişilik baza seti halinde bir seçim yapılmayıp; yatak başlığı ile birlikte satılan bir baza alınmayacaksa yatak başlığında dikkat edilebilecek bazı noktalar vardır. Renk, kumaş ve doku gibi dekoratif kısımları kişiden kişiye değişiklik gösterebilmekle beraber yatak başlığının baza ölçülerine uygun ve hafif olması taşıma ve kurulum açısından kolaylık sağlayacaktır.

Yapıldıkları Malzemeye Göre Çift Kişilik Baza Çeşitleri

Yapıldıkları Malzemeye Göre Çift Kişilik Baza Çeşitleri

Çift kişilik bazaların yapıldıkları materyal hem dış görünüm hem de kullanım açısından birçok farklılığa sebep olmaktadır. Alınacak bazanın hangi renkte görüneceği de bazen bazanın yapıldığı materyal sonucunda oluşmaktadır. Bazalar hangi materyalden yapılmış olursa olsun uzun vadeli kullanıma uygun mobilyalar olmaktadır. Çocuk bulunan bir eve baza alınmak isteniyorsa daha sağlam materyalden kullanılmış bazaların tercih edilmesi doğru olabilmektedir. Bunun için de ahşaptan ya da metalden yapılmış bir baza tercihi daha doğru olacaktır. Çift kişilik bir baza alınırken materyal seçimi daha iyi bir sonuç almak için uygulanmaktadır. Materyal seçtikten sonra kişinin baza seçenekleri herhangi bir kategoride azalmamaktadır. Özellikle baza seçiminde önemli olan ölçü kısmında bir kısıtlılık söz konusu olmayacaktır. İstenilen çift kişilik baza ebatları istenilen materyalden bulunabilmektedir. Bazanın yapıldığı materyal tercih edilebilirliği yüksek bir materyalse çift kişilik bazanın her ölçüsünde bir model bulmak daha da mümkün olacaktır. Metal ve ahşap dışında bazalar MDF, suntalam, ferforje şekilde de üretilebilmektedir. Ferforje şekilde üretilen bazalarda 1,5 kişilik denilen ölçüler çocuk ve gençler tarafından da kullanılabilmektedir. Dekoratif açıdan da tatmin edici bir görünüme sahip olan ferforje çift kişilik baza çeşitleri kullanım yönünden de kolay ve sorunsuz bir seçenek olmaktadır. Bir diğer seçenek de yuvarlak baza çeşitleridir. Bu bazalar da pamuklu örme bir kumaştan yapılmaktadır. Dilerseniz Yataş çift kişilik yatak modellerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

<strong>Çift Kişilik Baza Fiyatları</strong>

Çift Kişilik Baza Fiyatları ve Ölçütleri

Çift kişilik baza fiyatları birçok kategoriye göre değişiklik gösterebilen bir durumdur. Baza alırken dikkat edilmesi gereken noktaların hepsi bazanın fiyatını değiştiren etmenlerden biridir. Çift kişilik baza seçimi yapılırken, bazadan alınacak verimliliğin artması için kişinin istekleri doğrultusunda işe yarayacak bir baza alınması doğru olacaktır. Küçük bir odaya en büyük ölçüde baza almak, odadan ve bazadan alınacak verimliliği aksi yönde etkileyecektir. Bu seçim yapılırken, çift kişilik baza boyutları değişkenlik gösterebildiği için alınacak bazanın ölçülerine iyi bakılmalıdır. Eğer bazadan önce yatak alındıysa o ölçülerde bir baza alınması önemlidir. Ahşaptan üretilen bir çift kişilik baza ve MDF ya da suntalem kullanılarak üretilen bir çift kişilik bazanın fiyatı aynı olmamaktadır. Ölçü de fiyata etki eden bir diğer etmendir. Alınmak istenen ölçü büyüdükçe yani daha geniş bir baza alınmak istendikçe fiyatta değişiklik gözlenecektir. Baza normal standartların dışında daha geniş olarak alınmak isterse de fiyat değişecektir. Alışılagelmiş kare, dikdörtgen baza çeşitlerinin dışında yuvarlak bazalar için de diğer çift kişilik bazalara göre farklı bir fiyat biçilecektir. Bazanın aksam ve kilidinin otomatik ya da manuel bir şekilde takılması da başka bir etken olmaktadır. Çift kişilik bazanın fiyatını, bu bölgede kullanılan materyalin korozyona karşı ne kadar dayanıklı bir materyal olduğu da etkilemektedir. Bunlar ve bunun gibi daha birçok faktör çift kişilik baza takımı ya da direkt bazayı seçerken fiyatı etkileyen durumlardan olmaktadır. Bütün bu seçeneklerin içinde sizin için en doğru olan çift kişilik bazayı bulmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Çift Kişilik Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Baza seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Öncelikle bazanın ne kadar geniş olmasının istendiğine karar verilmelidir. Bazanın, sadece yatak olarak kullanılmak için değil aynı zamanda bir eşya depolama alanı olarak kullanılması planlanıyorsa daha geniş ölçülerde bir baza tercihi yapmak uygun olacaktır. Bazanın altındaki sandık kısmı, evlerde kullanılmayan birçok eşyayı saklama görevi görmektedir. Mevsim geçişlerinde kullanılmayan kıyafetlerden, nevresimlere kadar birçok eşya burada depolanabilmektedir. Eşya depolamak gibi bir niyet yoksa direkt sandıksız, kör baza da denilen bazalara yönelinebilir. Her iki baza çeşidinde de en önemli noktalardan biri bazanın hangi malzemeden üretildiğidir. Düşünülenin aksine bazanın yapıldığı madde sadece dekoratif bir görünüm kazandırmanın dışında bazanın ne kadar uzun ömürlü olacağının da habercisi olmaktadır. Alınan bazadaki ray sistemlerinin düzgün çalışıp çalışmadığı iyi kontrol edilmelidir. Baza açıldıktan sonra kullanılacak olan emniyet sisteminin bulunması da önemlidir. Bu emniyet sayesinde, baza açıldığında yukarıda kalan yükün aşağıya düşme riski ortadan kaldırılmaktadır. Özellikle çocukların olduğu evlerde baza seçilirken emniyet sistemine dikkat edilmesi çok önemlidir. Bazayı kaldırmak için sarf edilecek gücün daha az olması da yine bu sistemin iyi çalışmasına bağlıdır. Zorlanmadan kaldırılabilen bir baza seçmek belde, omuz ve kollarda oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçecektir.

Çift Kişilik Baza Nasıl Seçilir?

Çift kişilik baza seçimi için nasıl ve ne büyüklükte bir bazaya ihtiyaç duyulduğu tespit edilmelidir. İlk aşamada hangi malzemeden yapılmış bir baza almak istenildiğine karar verilmesi seçenekleri azaltmaya yardımcı olacaktır. Ahşap, MDF, sunta, yonga levha ya da ferforje bir baza modeli bu etapta tercih edilebilecek seçenekler arasındadır. Bazanın materyaline karar verdikten sonra sandıklı mı sandıksız mı bir baza almak istendiğine karar verilmelidir. Yatak başlığı ayrı alınmak istenmiyorsa; yatak başlığı ve bazanın birlikte olduğu kategoriler tercih edilebilir. Bu seçenekler içinden uygun olan seçildikten sonra bazanın dekoratif yanlarına bakılarak bir seçim yapmaya yönelebilinir.

Çift Kişilik Baza Ölçüleri Nelerdir?

Çift kişilik bazalar prensipte iki kişinin kullanması için tasarlanmış olsa da, tek başına kullanmak içinde tercih edildikleri görülmektedir. Özellikle daha geniş bir alanda rahat uyuyabilen kişiler tarafından 1,5 kişilik yatak da denilen baza ölçüleri tercih edilebilmektedir. Bu bazalar normalde iki kişinin uyuması için de oldukça yeterlidir ancak geniş olması nedeniyle tek kişilik baza olarak da alınabilecek bazalardandır. 1,5 kişilik de denilen bu baza çift kişilik bazaların en küçüğü olarak geçmektedir. Bu bazanın ölçüsü 140x190’dır. Bunun devamında ölçüler genişleyerek devam eder. Diğer baza ölçüleri ise; 140x200, 150x200, 160x200, 180x200, 190x190, 190x200 ve 200x200 olarak sıralanabilmektedir.