Kategoriler

Materyal

Yonga levha (466)
Suntalam (137)
Metal (67)
Ahşap (38)
MDF (16)
(3)
(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Ölçüler

(633)
(60)
(7)
(5)
(4)
(4)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

(322)
(207)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (54)
4 yıldız ve üzeri (106)
3 yıldız ve üzeri (125)
2 yıldız ve üzeri (126)
1 yıldız ve üzeri (129)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ranza

için 1,011 sonuç bulundu.

Ranza

Küçük yatak odaları için vazgeçilmez çözümlerden biri olan ranza, yaratıcı tasarımlarıyla evleri renklendiriyor. Özellikle çocuk ve genç odalarında tercih edilen ranzalar arasında birbirinden renkli ve şık model bulunuyor. Ranza modelleri spor ya da klasik çizgiler taşıdığı gibi alternatif ve çok işlevli parçalarla beraber kullanıldığında ortaya oldukça renkli sonuçlar çıkabiliyor. En küçük alandan olabilecek en yüksek verimi almayı sağlayan bu karyola tipi ile bir oda iki ya da daha fazla sayıda insan rahatlıkla uyuyabiliyor ya da kaliteli zaman geçirebiliyor. Ranza fiyatları ise ürünlerin tasarımsal farklılıklarına göre değişkenlik gösteriyor. Gelişmiş özellikleri bulunan tasarımlar ile sade modeller arasında doğal olarak fiyat farklılığı bulunuyor.

Ranza Alternatifleri ile Ferah Yatak Odaları

Ranza Alternatifleri ile Ferah Yatak Odaları

Çocuk ve genç odalarının havasını değiştiren, küçük alanlarda yaşanan sorunlara kalıcı ve tarz sahibi sunan ranza çeşitleri büyük ilgi görüyor. Özellikle son yıllarda ortaya çıkan minimalleşme akımları ile beraber çoğu kullanıcı evlerinde az yer kaplayan ve çok fazla işlev gören mobilyaları tercih ediyor. Modern ranza takımı çeşitleri de hem görsel hem de işlevsel olarak kullanıcılara oldukça fazla imkan sunuyor. Bu takımlarda sadece çoklu uyku alanı değil aynı zamanda kıyafet, kitap ya da oyuncak depolama alanlarına, ders çalışmak için masalara ya da aydınlatma sistemlerine yer verilebiliyor. Bu modeller arasında sabit olanlar olduğu gibi basit işlemler sonrasında dönüşebilen özelliklere sahip tasarımlar da bulunuyor. Özellikle giyinme dolabı, komodin, çalışma masası, oturma alanı gibi birçok farklı özelliği içeren 2’li ranza modelleri büyük ilgi görüyor. Genç ya da çocuk odasına ait tüm işlevleri tek bir duvarda sunabilen bu mobilyalar aynı zamanda şık ve eğlenceli görüntüleriyle de dikkat çekiyor. İki farklı karyolayı yerleştirecek alan bulmakta zorlanan ya da odayı daha ferah bir düzene kavuşturmak isteyen ailelerin çocukları için tercih edebilecekleri birçok model bulunuyor. Tercih yaparken odanın ve satın alacak ranza ölçüleri önemli olurken hemen her tip odaya uygun bir alternatif bulunuyor. 2'li modellerin yanında 3’lü ranza tasarımları da özellikle kalabalık ailelerin sıklıkla tercih ettiği tasarımlar arasında yer alıyor. Genel görünüş olarak 2'li ranzayı andıran bu modellerde sıklıkla alttaki yatağın altından bir ek yatak daha çıkabiliyor. Tavan yüksekliği uygun olan alanlarda ise kullanıcılar üç yatağın üst üste dizildiği modelleri de tercih edebiliyor. 3’lü ranza modelleri ve fiyatları ürünlerin sunduğu ek özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Ranzada yer verilen dolap, çalışma masası, aydınlatmanın yanı sıra kullanılan malzemede bu değişkenliğe sebep olabiliyor. Ranza modelleri ve fiyatları incelenerek tasarım ve malzeme farklılıklarının etiket üzerindeki etkisini görmek mümkün oluyor. Müşterilerin beklentileri, mekanların duyduğu ihtiyaç ve tarz farklılıklarına yönelik Dakron ranza modelleri ve diğer markalara ait tasarımlar sahiplerine kavuşmayı bekliyor.

Birbirinden Eğlenceli Ranza Modelleri

Birbirinden Eğlenceli Ranza Modelleri

Özellikle çocuk odalarını renklendirmek için tercih edilen ranzalar, hem genç hem de misafir yatak odalarında birbirinden eğlenceli dekor imkanları sunuyor. Kalabalık aileler için uyku alanı sorunu çözen 3’lü modeller metal ya da ahşap detayları renkli boyalarla birleştirdiğinde çocuk ve gençler için severek kullanacakları mobilyalar ortaya çıkıyor. Kişisel zevklere göre farklı alternatiflerin tercih edilebileceği çeşitli modeller arasında hem sade hem de çok fonksiyonlu ürünler bulunuyor. Basit bir platform üzerine kurulu yatak alanlarına yer verilen sade modeller sadece karyola ihtiyacı bulunan aileleri mutlu ederken çok fonksiyonlu ürünler küçük alanlarda çok işlev yerine getirebiliyor. Kaydıraklı ranza modellerinde olduğu gibi alternatif tasarımlarıyla da öne çıkıyor. Kullanıcılar çocukları için kaydıraklı modelleri tercih edebilecekleri gibi daha büyük yaş grubundaki çocuklar ya da gençler için asma merdivenin yer aldığı tasarımlar da öne çıkıyor. Kalabalık ailelere hem depolama hem de uyuma alanı sağlayan 4 kişilik ranza alternatifleri ise farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Birbirinden farklı uygulamalar ile 4 kişinin rahatlıkla uyuyabileceği alanlar oluşturan 4’lü ranza tasarımları arasında da klasikleşen modeller bulunuyor. Bir köşeden dağılan ikili ranzalar ile oluşturulmuş tasarımlar alışılmış sade görüntüyü sunarken bazı modeller hem dikey hem yatay olarak yerleştirilen yataklar ile odaya dinamik bir yapı kazandırabiliyor. En az alandan en çok işlevi elde etmek isteyen kullanıcılar için sadece çoklu yataklı modeller değil tek kişilik modeller de bulunuyor. Tek kişilik ranza modelleri arasında çocuklar ve yetişkinler için farklı çözümler bulunuyor. Çocuklar için çalışma masası, kıyafet dolabı gibi alanların yanı sıra oyuncak çekmecesi ve oyun alanı gibi dokunuşlar da bulunuyor. Bu alanlar ile çocuklar keyifli zaman geçirirken oda hem ferah bir görünüm kazanıyor hem de olabilecek en çok işlev kazanılıyor. Yetişkin ranza demir modelleriyle öne çıkıyor. Sade bir oturma ve çalışma alanı içeren modeller büyük ilgi görüyor. Profesyonel destekle ya da kullanıcıların kendilerinin gerçekleştirebilecekleri ranza kurulumu ile odalar kısa sürede renkleniyor. Siz de Show ranza modellerine ve diğer markaların ranza çeşitlerine göz atarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Küçük Odalar İçin Ranza Modelleri

Küçük Odalar İçin Ranza Modelleri

Minimal bir yaşamı tercih eden ya da ufak alanlarda yaratıcı çözümler bulmaktan hoşlanan kişiler modern ranza tasarımlarıyla oldukça renkli dekorlar oluşturabiliyor. Ahşap ranza modelleri olduğu gibi metal, ceviz ya da masif gibi farklı malzemelerden üretilen modeller de mevcuttur. Farklı zevklere sahip kullanıcılar bu ürünler arasından diledikleri modelleri tercih edebiliyor. Özellikle küçük odalarda hem işlevsel hem de görsel olarak etkileyici çözümler sunan ranzalar 3 kişilik modelleriyle kalabalık nüfusa tek kişilik modelleriyle ise alandan tasarruf etmek isteyenlere hitap ediyor. Ranza yavrulu modelleri arasında ise sadece ihtiyaç olduğunda kullanılmak üzere baza içine saklanan yataklara yer veriliyor. İster tek kişilik ister iki kişilik olarak tasarlanabilecek bu modeller arasında geniş çekmecelerin ve rafların olduğu tasarımlar büyük ilgi görüyor. Sahip olunan alan ve kişisel zevklere göre yeniden düzenlenebilen tasarımlar ise özellikle sık değişiklik yapmayı seven kişilerin tercihi oluyor. Ranza ve fiyatları sundukları ek işlevlere göre değişiklik gösteriyor. Sadece yatak alanına sahip 2 katlı ranza fiyatları ile oturma, oyun ve çalışma alanına sahip ürünlerin fiyatları birbirinden farklılaşıyor. Kullanıcılar sahip oldukları bütçe ve duydukları ihtiyaçlara göre farklı ve renkli tasarımları tercih edebiliyor. Özellikle kaydıraklı ve oyun alanına sahip modeller çocuklardan büyük ilgi görürken minimal çizgilere sahip ve küçük bir odadan büyük işlevsel bölümler yaratan tasarımlar genç yetişkinlerin tercihi oluyor. Bu modeller minimal yaşamayı seven kişilerce evlerinde hem ferah hem de kullanışlı alanlar oluşturmak için de kullanılıyor. Bazı müşteriler ise evlerine gelen yatılı misafirleri daha yüksek konforda ağırlamak için konuk odalarında modern ve şık ranzaları tercih edebiliyor. Böylelikle kişiler olabilecek en çok kişiyi en rahat ve ferah şekilde odalarda misafir edebiliyor. Ranza fiyatları ve modelleri kişisel zevk ve isteklere göre değişkenlik gösterirken yüzlerce ürün arasından her bütçeye ve isteğe uygun bir alternatife ulaşmak mümkün oluyor.

Çocuk Odası İçin Ranza Modelleri

Çocuk Odası İçin Ranza Modelleri

Çocuk odasını daha etkili kullanmak, kardeşler için hem eğlenceli hem de renkli alanlar oluşturmak için birbirden yaratıcı ranza tasarımları bulunuyor. Her yaştan çocuğun severek kullanabileceği mobilyalar olarak çıkan ranzalı karyolalar arasında oldukça farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Ranza beyaz gibi klasikleşen renkleri mavi, mor, pembe gibi renklerle birleşen modelleriyle özellikle küçük yaş gruplarına hitap edebiliyor. Gökkuşağının tüm renklerinin kullanıldığı çocuk ranzaları ister tekli ister ikili yatak seçenekleriyle satın alınabiliniyor. Ranzalar 2 kişilik kullanımlar için oldukça farklı alternatifler sunabiliyor. Alışmış iki katlı modellerin yanı sıra asitmetrik modeller ve yatak alanı dışında çalışma ve depolama alanları da sunan Setay ranza modelleri öne çıkıyor. Bu tasarımlar özellikle küçük odaları olan çocuklar için hem kullanışlı hem de eğlenceli yatak odaları yaratıyor. 2’li tasarımları arasında daha sonra yatak eklenebilecek genişleyebilen modüler modeller de bulunuyor. Bu modeller ilerde gelebilecek yatılı misafirler için gömülü yatak alternatifinin yanı sıra eklenebilecek kat ile yeni kardeşe açılacak alanı da olanaklı kılıyor. Çocuk odasını renkli ve neşeli kılmak isteyen kullanıcılar merdivenli modelleri kaydırak gibi oyuncaklarla beraber satın almayı tercih edebiliyor. Özellikle yüksek tavana sahip odalarda tercih edebilecek 4 katlı ranza tasarımlarında oldukça eğlenceli sonuçlar verebilen kaydıraklar çocukları da bir hayli mutlu ediyor. Kalabalık nüfusa sahip aileler için etkileyici bir çözüm olan 4’lü ranza modelleri ve fiyatları ürünlerin içerdiği kaydırak, dolap, çalışma masası gibi ek özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Dört çocuğun rahatlıkla uyuyabileceği ve eşyalarını depolayabileceği bir oda yaratmak için tercih edilebilecek bu modeller uzun yıllar rahatlıkla kullanılabiliyor. Üstelik çoğu ranza modeli zaman için çocukların zevklerine göre yeniden düzenlenebilecek şekilde üretiliyor. Kullanıcılar isterlerse bu modüler setleri tercih ederek zaman içinde değişen istek ve zevklere göre odaları yeniden düzenleyebiliyor. Kullanıcılar bu setlere istedikleri parçaları ekleyebildikleri gibi ürün eksiltmesi de yapabiliyor.

Özel Tasarım Ranza Çeşitleri

Özel Tasarım Ranza Çeşitleri

Oda boyutları standart ölçülerin dışında olan ya da isteklerini hazır üretim mobilyaların karşılayamadığı müşteriler özel ranza boyutları ile ürünler tasarlatabiliyor. Yatak odası mobilyası üreten birçok atölye ve firma tüketiciden gelecek ölçülere göre ranza tasarlayıp kısa sürede teslim edebiliyor. Farklı ranza modelleri arasında kalan müşteriler için de ortak özelliklere dayalı yeni tasarımlar oluşturulabiliyor. Kullanıcı memnuniyetini arttıran bu uygulamalar ile özellikle çocuklu aileler, çocuklarına hayallerindeki odayı hediye etmenin mutluluğu yaşayabiliyor. Hazır olarak satışa sunulan modellere sahip ranza uygun fiyat avantajına sahip olsa da tasarım modeller kişilere hem amaca yönelik çözüm sunuyor hem de onları özel hissettiriyor. Kullanıcıların en çok tercih ettiği ranza 2 katlı modelleri oluyor. Bu modeller arasında asma merdivenli tasarımlar kadar büyük ve geniş merdivenlerin çekmece olarak kullanıldığı renkli alternatifler de öne çıkıyor. Özellikle küçük yaş grubundan çocukların rahatlıkla kullanabileceği bu modeller geniş depolama alanı sunduğu için aileleri de mutlu ediyor. Çocuk odası dışında genç odası içinde tercih edilebilecek 2 katlı modellerin tek yataklı modelleri de dikkat çekiyor. Bu yapıdaki özel tasarımlar arasında uyku alanı odanın üst kısmında konumlandırırken alt taraftaki boşluk kişinin kişisel ilgi ve isteklerine göre şekillendirilebiliyor. Kitaplık, çalışma masası, kanepe, televizyon izleme alanı, hobi köşesi olarak değerlendirilebilecek yatak altı kısım küçük alanlarda yaratıcı uygulamalara izin veriyor. Kalabalık aileler ya da özel yurtlar için bir seçenek olan 4 kişilik ranza modelleri ise isteğe göre farklı niteliklerle üretilebiliyor. Bu ranzalar tavan yüksekliğine bağlı olarak katlı olarak tercih edilebileceği gibi odanın yapısal durumuna göre iki kat içine yayılan dört farklı yatak da kullanılabiliyor. Bazı tasarımlarda yavrulayan ranza modelleri, bazılarında ise asimetrik olarak köşeden duvarlara yayılan bazalar bulunuyor. 4 Kişilik ranza modelleri ve fiyatları sağladıkları bu işlevsellik ve dekor avantajlarına göre birbirlerinden farklılaşıyor.

Ranza Kaç Yaş İçin Uygundur?

Ranza kullanımı hemen her yaştan kişi için uygundur. Ancak çocuklar için daha dikkatli seçimler yapılması gerekir. Ranzada tercih edilen merdivenin yapısı, kullanılan materyal, ranzanın yüksekliği gibi birçok faktör, yaşı küçük olan çocuklar için daha güvenli ve eğlenceli alanlar oluşturmak için göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük yaş grupları için sivri köşelerden uzak tasarımlar tercih edilmesi gerektiği gibi ranzanın yüksekliği de çocuğun rahatlıkla çıkabileceği ya da istenmeyen durumların yaşanması durumunda zarar görmeyeceği şekilde uygulanabilir. Merdivenlere yumuşak kenarlıklar eklemek, daha geniş basamaklar kullanmak gibi önemler ile ranzanın kolay kullanımı da sağlanabilir. Gerekli güvenlik önlemleri alındığında ve çocukların fiziksel yeterliliklerine uygun tercihler yapıldığında ranzalı yatak odası modelleri her yaş grubu için oldukça kullanışlı ve eğlenceli bir alternatif olur.

Ranza Nasıl Kurulur?

Satın alınan ranza eğer demonte olarak satılan bir ürün ise ürünün kutusundan montajı yapmaya yaracak aletler ve kurulum şeması çıkacaktır. Kullanıcılar bu kılavuza uyum sağlayarak kurulumu oldukça kısa sürede ve sorunsuz olarak gerçekleştirebilir. Ancak bazı modeller profesyonel kurulum hizmeti gerektirebilir. Özellikle özel tasarım ürünlerin odanın yapısı ile tam uyum sağlayabilmesi için kurulum sırasında ufak rötuşlar gerektirebilir. Bu nedenle bazı özellikli modellerin kurulumunda bir montaj ustasından destek almak daha etkili ve olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Ancak birçok ürün kişilerin yardım almaksızın kendi başlarına rahatlıkla kurabilecekleri şekilde üretilmektedir. Üstelik bu ürünler kolaylıkla sökülüp toparlanabilir ve hasar görmeden yeniden kurulabilir. Bu nedenle demonte ürünler sık taşınan ya da oda değişikliği yapmayı seven aileler için iyi bir alternatif olarak öne çıkar.

Ranza Kaç Kilo Taşır?

Ranzalar oldukça farklı ve çeşitli modellerle piyasaya sürdükleri için taşıyabilecekleri kilo miktarı da değişkenlik gösterir. Çocuklar için tasarlanan ve tek yataklı modeller ile yetişkinler için hazırlanan dört katlı modellerin ağırlığa karşı gösterdiği direnç farklı olacaktır. Ancak ürünler çocuklar için ya da yetişkinler için üretilmiş olursa olsun belli bir standarda sahip olarak piyasaya sunulur. Bu sınırda standart kiloya sahip bir yetişkinin kilosu göz önüne alarak belirlenir. Özel üretim ranzalar için ise bu durum değişkenlik gösterebilir. Ranzayı kullanacak kişinin durumuna göre ranza istenirse güçlendirilebilir.