TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Baza

için 1,783 sonuç bulundu.

Baza

Sağlıklı bir yaşantı için kaliteli uyku uyumak son derece önemlidir. Uykunun kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri de yataklardır. Yataklar konforlu ve ergonomik olduğu sürece daha güzel ve deliksiz bir uyku imkanı sunmaktadır. Yüksekliği, genişliği, malzemesi ve daha birçok faktöre bağlı olarak yatak modelleri farklılaşmaktadır. Yatağın dış yapısını ve iskeletini temsil eden modeller kullanım pratikliği sunduğu için her daim tercih edilmektedir. Baza yatak çeşitlerinden biri olarak son derece kullanışlı ve kurtarıcıdır. Tasarım olarak gözlere hitap edenler işlevleri ile de kendine hayran bıraktırır. Evlerde fazladan depolama alanı yaratması, kaliteli ve uzun ömürlü olması gibi sebeplerden ötürü bazalar sıkça tercih edilmektedir. Baza ölçüsü çift kişilik, tek kişilik gibi üzerinde uyuyacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Çift kişilik olanlar daha geniş ve iki kişinin rahatça uyuyabileceği kadar geniştir. Bunun yanı sıra tek kişilik olanlarda nitekim daha küçük ve tek kişinin kullanımına uygundur. Derin ve rahat bir uyku uyumak için baza seçimi son derece önemlidir ve yatağı yerleştirdiğinizde sizlere konforu sunmalı. Bazalar yatak altında kocaman bir depo görevi gördüğü için tüm gereksiz ve az kullanılan eşyaların dolabı olmaktadır. Kış aylarında yazlık kıyafetleri ve yatak için kullandığınız yorgan vb. ürünleri, yazın kışlıkları koyabileceğiniz büyükçe bir dolap görevi görmektedir. Yalnızca yatak eşyaları ve giysileri değil dilediğiniz her şeyi altında muhafaza edebilirsiniz. Kalabalık görüntünün oluşmasını engeller ve düzeni sağlar. Baza çeşitleri tasarımlarına göre farklılaşmaktadır. Kimi modeller daha yüksek ve geniş iken kimileri daha ufak boyutlardadır. Bu sayede yatak odası için en ideal seçimi yapmayı kolaylaştırır. Dar bir oda için tek kişilik ve büyük olmayanları tercih ederek alandan tasarruf edebilirsiniz. Hem depo görevi hem de yatak işlevi ile evinizde size çokça fayda sağlayacak. Siz de karyola, yatak, baza kategorimize göz atarak aradığınız bazayı bulabilirsiniz.

ek Kişilik Baza Modelleri ve Özellikleri

Tek Kişilik Baza Modelleri ve Özellikleri

Bazalar farklı boyutları ile çeşitli kullanım imkânları sunmaktadır. Baza tek kişilik olanları bir kişinin kullanımına uygundur. Çocuğunuzun odası için alacağınız bazanın içerisine az kullanılan ve görüntüsü ile rahatsız eden eşyaları koyarak daha düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Hem eşyalar daha düzgün bir şekilde kalmış olacak, kaybolmayacak ve dağılmayacak hem de rahat bir uyku için sizlere yardımcı olacak. Tek kişilik olanlar genelde 90 cmx190 cm boyutlarındadır. Boyutlar aşağı yukarı değişkenlik göstermekle beraber çoğunlukla bu ölçüdedir. Eni 90 cm boyu 190 cm ölçüsünde olan tek kişilikler yine 90x190 cm boyutlarındaki yataklarla birebir uyuşmaktadır. Bazalar 1.sınıf kalitesi ile uzun süreli kullanım imkânı sunmaktadır. Baza 90x190 cm boyutunda olanlar özellikle çok büyük olmadığı için odalara rahatlıkla sığmaktadır. Tek kişilik battaniyelerle, pikelerle ve yatak örtüleriyle birlikte kullanılabilir. Her bakımdan oldukça avantaj sağlayan bu tek kişilik modeller yıllarca modası geçmeyen ürünler olduğu için sık sık mobilya değiştirmeniz gerekmez. Odaya adlığınız tüm dolap ve masalarla uyumlu olan bu tek kişilik bazalar farklı ölçülerle de olabilmektedir. Baza 90x200 cm ölçüleri ile 10 cm daha geniş boyutları ile boyu uzun olan bireyler için daha da konfor sağlamaktadır. Bu tarz özel ölçülü olanlar genişliği uykuyu çok daha keyifli hale getirmektedir. Rahatlığı ile beğenileri toplayan bu çeşitler ideal genişliği ile de her yere sığmaktadır. Bu modeller sayesinde hem deliksiz ve rahat bir uyku uyuma şansı hem de devasa bir depolama alanı yaratma şansı sizlerin oluyor. Sunduğu avantajlar ile evlerde her ihtiyaca cevap olarak son derece işlevsel ürünlerdir. Sağlam demirleri ve yaylı sistemi ile ağırlıklarla uğraşmadan yatağı açıp kapatabilirsiniz. Çocuklar tarafından kolaylıkla açılamayanlar güvenli bir yatak ortamı ve dolap imkanı da yaratmaktadır. Çocuğunuzun erişmesini istemediğiniz ürünleri burada depolayabilirsiniz. 90x190 baza yine evlerde çocuklarınız için tercih edebileceğiniz boyutları ile çocuk odalarının en ideal boyutlu yataklarıdır. Hem her yere sığan hem son derece rahat olan hem de içerisi ile bir depo imkanı sunanlar yaşamı kolaylaştırıyor.

Konforu İle Sağlıklı Uykunun Başlangıcı Çift Kişilik Bazalar

Konforu İle Sağlıklı Uykunun Başlangıcı Çift Kişilik Bazalar

Bazalar yalnızca tek kişilik değil çift kişilik olarak da üretilmektedir. İki kişinin birlikte rahatça yatabileceği boyuttaki bu yataklar konforu sonuna kadar yaşatmaktadır. Çift kişilik baza geniş ölçüleri ve genişliği ile tüm eşyaları saklayabilecek boyuta sahiptir. İçerisi oldukça büyük olduğu için içerisine hem kıyafetler hem yatakla ilgili eşyalar hem de evde depolamak istediğiniz her eşyayı sığdırabilirsiniz. Yüksek depo kapasitesi ile kullanışlılığını daha da yukarılara taşımaktadır. Baza çift kişilik olarak özellikle yeni evlenen çiftlerin eşyalarını muhafaza etmek için oldukça kullanışlı bir alan yaratmaktadır. Geniş yatağı ile uykunun keyfini çıkaranlar büyük depolama alanı sayesinde de ev içinde kalabalığa sebep olan eşyaların yarattığı sorunu da ortadan kaldırmış oluyor. Böylelikle modeller sayesinde çok daha düzenli ve bakımlı bir görünüm elde ediliyor. Çift kişilik baza 180x200 cm boyutları ile ortalamayı ifade etmektedir. Çoğunlukla standardı bu ölçü olsa da farklı boyutlarda çift kişilik bazalar da mevcuttur. Dar alanlı yatak odalarında çokça tercih edilen baza 160x200 cm ölçülerinde olup daha ufak boyutludur. Bu sayede alanı daraltmayarak rahat bir uykuyu sizlere sunar. Bunun gibi yine çift kişilik olup daha ufak baza 140x190 cm ölçüleri ile çok daha küçük odalara sığmaktadır. Hem rahat bir uyku imkanı hem de geniş bir dolap imkanı sunan bu modeller kullanışlılığı ile odalarda yaşamı daha kolay hale getiriyor. Baza çift kişilik olmasının yanı sıra tek başına yatan kişilerde bu yatakları tercih edebilmektedir. Geniş olduğu için çok daha rahat bir uyku şansı tanıyan bu yataklar yatarken konforu en üst seviyeye çıkarmaktadır. Tek başına büyükçe bir yatakta yatmak isteyenler bu yatağı tercih ederek uyku kalitesini artırmaktadır. Günün büyük bir bölümünün uykuda geçtiği bilindiği için bunu en güzel şekilde geçirmek isteyenler bu geniş yatakları çokça sevmektedir. Her bakımdan avantajları ile evlerde yaşamı oldukça kolay hale getirenler yıllar boyunca görünümünü koruyarak yüksek performans sergilemektedir. Ürün sayfamızda Setay baza ve diğer markalara ait baza modellerini görüntüleyebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Baza Modelleri

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Baza Modelleri

Bazalar çokça farklı modeli ile her ihtiyaca yönelik çeşitleri mevcut olan ürünlerdir. Her zevke hitap edecek tasarım çeşitliliği ile farklı dekorasyonu olan alanlara uyum sağlamaktadır. Kumaşları, boyutları ve daha birçok özelliği ile bu bazalar çeşitlenmektedir. Baza modelleri tek kişilik ve çift kişilik olmasının yanı sıra başlığı ve alt kumaşı ile de farklılığı yansıtmaktadır. Sandıklı olanlar iç genişliği ile birçok eşyayı depolayacak kapasiteye sahiptir. İçerisine istenilen her ürün konulabilir. Böylelikle evdeki eşyalar kötü görünümü değil aksine daha düzenli ve özenli bir görüntüyü sağlar. Baza uzunlukları farklılaştığı gibi iç tasarımı ve dizaynı da değişkenlik göstermektedir. Deri kaplamalılar son derece kaliteli görünümü ile şıklığı yatak odalarına taşımaktadır. Kaliteli derisi ve farklı tasarımı ile deri çeşitler hem başlığı hem de bazanın sandık kısmının dışı deri kumaştan oluşmaktadır. Bu sayede temizliği de son derece kolay olup nemli bir bezle tozu alınarak çok daha kolay temizlenebilmektedir. Kapak sistemindeki yayı ile daha güvenli bir şekilde kapatılmasını sağlamaktadır. Durdurma özelliği ile kapatılırken bir anda kapağın kapanmasını önler ve ağırlığı ile bel gibi vücut alanlarında ağrı oluşmasını engeller. Baza ayakları metal olduğu için son derece dayanıklı ve kalitelidir. Uzun yıllar boyunca kırılmadan ve eğilip bükülmeden kullanılabilir. Genelde dört ayaklı olup bazılarında dayanıklılığı artırmak adına köşelerde 6 ayak ve yatağın ortasında 1 ayak daha bulunmaktadır. Bu sayede çok daha fazla ağırlığı kaldırabilir duruma gelmektedir. Ayaklarının dayanıklılığı ile uzun yıllar kullanım imkânı ve uygun fiyata yüksek kaliteyi sunmaktadır.

Baza Başlıkları ile Farklı Tarzları Yansıtan Bazalar

Baza Başlıkları ile Farklı Tarzları Yansıtan Bazalar

Bazalar yalnızca sandık ve yatak kısmından oluşmaz. Başlığı da tarzınızı yansıtacak ürünlerdendir. Yatağın en görünür kısmı olan başlıkları tasarımları ile odaya farklı bir görünüm katmaktadır. Baza başlığı deri materyalden oluşabilir ve bu da yatağa çok şık bir görünüm sunmaktadır. Deri başlıkları beyaz, siyah ve kahverengi gibi renklerden oluşabilmektedir. Bilhassa siyah rengi her odaya ve dekora uyum sağlamaktadır. Siyahın klasik ve asil duruşunu odaya yansıtmaktadır. Baza başlıkları ve sandık kısımları kadife kumaşı ile kaplı olanlar ise çok güzel bir görünüm sunmaktadır. Süet ve kadife görüntüsü ile son derece şık görünmektedir. Başlığı odaya girildiğinde ilk dikkat çeken eşyalardan biri olarak tasarımı da önem taşımaktadır. Başlıklarının bazıları daha geniş ve büyük iken bazıları daha küçük boyutlu olmaktadır. Bu başlıkları arasında odanıza ve tarzınıza en uygun modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Tarzınızı yansıtacağını düşündüğünüz başlıkları ile odanızı çok daha şık hale getirebilirsiniz. Baza başlıkları geniş renk çeşitliliği ile birçok farklı dekorun oluşmasını sağlamaktadır. Baza pembe rengi ve pembe başlığı ile özellikle kız çocuklarının çokça sevdiği modellerden biri olmaktadır. Pembenin tatlı tonu ve görünümü odaya yansıyarak dekoru çok daha sevimli görünmektedir. Yalnızca kız çocukları değil her yaştan bireyin severek kullandığı bu pembe renkli olanlar rahat bir uyku sunacağını rengi ile açıkça belli etmektedir. Pembenin yumuşaklığı simgeleyen tonları her dekora uyum sağlamaktadır. Baza 2 kişilik olanlarda son zamanlarda özellikle bej tonları ağırlıkta olarak tercih edilmektedir. Bej tonu gibi soğuk tonlar hem açık renkli hem de koyu renkli eşyalarla uyum sağlamaktadır. Kurtarıcı renk tonları ile farklı tasarımların ve dekorasyonların ortaya çıkmasına da yardımcı olur. Ürün sayfamızda çeşitlerin yanı sıra ranza modellerini de görüntüleyebilirsiniz.

En Hesaplı Baza Modelleri Fırsatlar ile  Sizlerle!

En Hesaplı Baza Modelleri Fırsatlar ile Sizlerle!

Bazaların farklı boyutları ve tasarımları ile her eve ve beğeniye uygun modelleri bulunmaktadır. Rengi, deseni, modeli ve ölçüleri ile bazalar yaşamı kolaylaştıran yatak odası mobilyalarıdır. Sandıkları sayesinde çokça eşyanın muhafaza edilmesini sağlar ve yatak odalarını çok daha düzenli bir hale getirir. Baza takımı içerisinde baza sandığı, başlığı ve yatağı bulunmaktadır. Tam anlamıyla uykuyu en güzel şekilde sizlere sunan bu modeller kuş tüyü yatakları ve daha birçok ortopedik yatağı ile konforlu bir uykunun başlangıcı olmaktadır. Geniş uyku yüzeyli baza 100x200 cm boyutları ile derin ve kaliteli bir uyku sunmaktadır. Büyük yataklarda geniş geniş uyumayı sevenlerin tek kişilik bazalardan büyük olan bu boyuttakileri tercih etmektedir. Uzun boylu iseniz yine 90x190 cm bazadan daha büyük olan bu modelleri kullanabilirsiniz. Baza seti içerisinde yine sandığı ve başlığı bulunmaktadır. Başlığı set içerisinde en önemli parçalardan biri olarak tamamıyla tarzınızı yansıtmaktadır. Bu sayede sizlerde en beğendiğiniz modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Farklı renkleri, tasarımları ve kumaşları ile en beğeneceğiniz modeller sizlerin oluyor. Baza ölçüsü özel boyutları ile uykunuzu en güzel şekilde tamamlamanızı sağlar. Her bakımdan hem kullanışlı hem de son derece önemli olan çeşitler farklı fiyatlara sahiptir. Baza fiyatları renk, desen, kumaş ve tasarım gibi birçok etkene bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Baza Nasıl Kapatılır?

Bazanın kapatılması için gerekli olan yaylı sistem son derece önemlidir. Yaylı sistemde duraklama özelliği kapağının aniden kapanmasını ve kaza gibi durumların oluşmasını engeller. Aksi takdirde ani bir şekilde kapanan kapaklarına el ve kol sıkışması gibi durumlar oluşabilir. Kapağı açıldığında sonuna kadar ittirilip dikkatlice oturtulmalıdır. Kapatılırken ise yine tamamen yukarı ittirilip yavaşça aşağıya indirilmelidir. Temkinli bir şekilde kapağının kapatılması gerekmektedir. Kapağının tamamen indirildiğinden ve yatağın sandık üzerine tamamen oturtulduğundan emin olunmalıdır. Aksi takdirde aniden açılarak kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.

Baza Nasıl Temizlenir?

Bazaların temizliği kullanım ömrünü uzattığı için önem taşımaktadır. Sık sık ve düzenli bir şekilde temizlenenler hem daha sağlıklı bir uykuya hem de çok daha temiz bir yatak odasına sahip olunmasını sağlar. Temizlerken kumaşına göre temizlik yapılmalıdır. Herhangi bir şekilde kimyasal ürünleri temizlerken kullanılması önerilmemektedir. Hem gece yatarken tamamen o hava teneffüs edileceği için hem de yapısında bozulmalara sebep olacağı için bu ayrıntıya dikkat edilmelidir. Süet ve kadife gibi kumaşlardan oluşan modellerin dışını nemli bir bez yardımıyla temizlerken sandık kısmını süpürge ile süpürebilirsiniz. Böylelikle içerisindeki tüm toz ve kir temizlenmiş oluyor. Temizlenirken genelde ağır kokulu ürünler kullanılmamalıdır.

Baza Nasıl Kurulur?

Kurulurken doğru bir şekilde oluşturulması kullanımını etkileyeceği için dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Kurulumu yapılırken başlığı tek başına bir parça olduğu için ile başka onu sabitlemek ve temel oluşturmak daha doğru olacaktır. Ardından çift kişilik ise yanlarında bulunan geçirmeli kısımlar yardımıyla birbirine sabitlenmelidir. Bu sabitlenmenin olması yatağın ayrılmasını engellediği için dikkatlice yapılmalıdır. Ayakları bu birleşim yapılmadan önce her bazanın ayarlanan kısımlarına takılmalı ki bu işlem çok daha kolay yapılsın. Bazanın kurulumunu yapılırken parçaları eksiksiz kullanmaya ve en doğru şekli ile oluşturmaya dikkat edilmelidir.

Hangi Bazayı Kullanmalıyım?

Seçim yaparken uyku kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Uzun boylu ve daha geniş yapılı bireyler tek kişilik tercih etseler bile bu tercihi 90x190 cm boyutundan ziyade 100x200 gibi daha geniş boyutlu yataklardan yana kullanmaları daha keyifli bir şekilde uyumalarını sağlayacaktır. Seçimi yapılırken yine kullanılacağı odanın büyüklüğü de önemli bir konudur. Çok geniş bir yatak odasına sahip değilseniz ve çift kişilik bir model alacaksanız en geniş olanlarını değil de daha ufak boyuttaki iki kişilikleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem iyi bir modele hem de oda da genişçe alana sahip olabilirsiniz. Burada odanız genişse ve rahat uyumayı seviyorsanız daha büyük olan 180 cmx200 cm boyutlarındaki modelleri tercih edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ölçü

(681)
(428)
Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

(872)
(543)
(541)
(527)
(450)
(426)
(368)
(340)
(52)
(36)
(26)
(20)
(13)
(10)
(6)
(4)
(4)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

MDF (500)
Kumaş (245)
Çelik (133)
Metal (124)
Deri (41)
Suntalam (10)
Suni Deri (7)
Plastik (6)
(4)
(3)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(210)
ve üzeri (346)
ve üzeri (376)
ve üzeri (382)
ve üzeri (397)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL