Baza

için 3,468 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Baza

Yatağın yerden daha yüksekte olmasını sağlayan ve genel olarak ahşap ya da metal ile yapılan, üzeri de deri veya kumaş ile kaplanan yatak çerçevelerine baza denilmektedir. Bazalar en çok içerisine çok sayıda malzeme koyulması sebebi ile tercih edilmektedir. Bazaların depolama özelliğinin olması sebebi ile çok kullanışlı yatak modelleridir. Baza genel olarak başlığı ile birlikte kombin şekilde satılmaktadır. İstenildiği takdirde tek başına bazanın kasası da alınabilmektedir. Özellikle yatak odası küçük olan kişilerin baza modelleri seçmesi çok daha yararlıdır. Çünkü küçük mekanlar yerin dar olması sebebi ile eşyaların nereye konulacağı bilinemez. Bu nedenle baza içerisine eşyalar koyulacağı için dolap yerine kullanma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bu yatak modelinin içerisine yatak, yorgan, kullanılmayan kıyafetler gibi çok sayıda eşya sıyrılabilmektedir. Çoğu insan içerisine malzeme koymak için özellikle bu modelleri tercih etmektedir.

Küçük Evler için Hayat Kolaylaştıran Baza Modelleri

Küçük Evler için Hayat Kolaylaştıran Baza Modelleri

Bazaların çok sayıda modeli bulunmaktadır. Yuvarlak baza, kör baza, çift kişilik baza, baza tek kişilik bu modellerden bazılarıdır. Kör baza modelinin depolama alanı bulunmamaktadır. Yalnızca yatağından yerden daha yüksekte olmasını sağlayan bir modeldir. Depolama alanı isteyenler bu modeli tercih etmemelidir. Yurtlarda, otellerde, sosyal tesislerde bu kör baza modelleri kullanılmaktadır. Evlerde genel olarak baza çift kişilik olarak ya da tek kişilik olarak alınmakta ve kullanılmaktadır. Ekonomik duruma uygun bir şekilde baza yuvarlak, deri, kumaş şeklinde tercih edilebilir. Evin genişliği ve yatak odasının renklerine en uygun baza modeli tercih edilmelidir. Yatak odası mobilyanızı değiştirecekseniz mutlaka yatak ölçülerine uygun olan bazalara bakmalısınız. Ev eşyaları arasında en kullanışlı modeller arasında yer alan bazalar, üzerine yatak konulan ve sandık şeklinde olan bir eşyadır. Genel olarak baza çeşitleri üç grupta incelenmektedir. Bunlardan ilki kör baza, ikinci olanı sandıklı baza, son olarak da latalı sandıklı bazalar vardır. Kör bazaların depolama alanı bulunmamaktadır. Sandıklı bazalar klasik herkes tarafından bilinen ve en çok tercih edilen baza modelidir. Latalı bazalarda ise dar ve kalın bir tahta kullanılmaktadır. Bu özellik sayesinde yatak daha esnek ve dinamik zeminli olduğundan içerisindeki iç yatak hava alacaktır. Bu sebeple de yatağın ömrü daha uzun olmaktadır. Ayrıca rutubet, nem, bakteri oluşumu da bu tür bazalar önlenir. Latalı bazayı özellikle yaysız yatağı olanlar kullanmalıdır. Ekstra konfor sağlayan bu model sayesinde daha rahat şekilde uyunur. Visko ve lateks yataklar için bu baza çeşidi çok uyumludur. Baza alacaklar bu çeşitlerden herhangi birini deneyebilir. Yatak odasına ve Mobilyalara en uygun ve ihtiyaçlar çerçevesinde baza modellerinden bir tanesi seçilebilir. Bazaların içerisine çok fazla eşya konulması çok büyük bir avantajdır. Yazlık, kışlık kıyafetlerinin değişimi sırasında kıyafetlerin nereye koyacağı hakkında fikri olmayanlar, yatağını yorganını hiçbir yere sığdıramayanlar baza modelleri sayesinde bu tür sorunlarına çözüm bulabilmektedir.

Baza Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Baza Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bazalar; sandıklı, kör ve latalı olmak üzere üç grupta incelenmektedir. Bunlardan en çok tercih edileni, sandıklı baza modelleri olmaktadır. Kör bazalar otellerde, öğrenci yurtlarında toplu bir şekilde satın alınarak kullanılmaktadır. Kör bazaların yalnızca görünümünü sandıklı bazaya benzemektedir. Fakat içerisinde herhangi bir malzeme konulmamaktadır. Baza fiyatları açısından incelendiğinde kör baza modelleri en uygun baza çeşididir. Yatak yerden daha yüksek olması amacı ile baza şeklinde görünmektedir. Ev için satın alacakların çok tercih ettiği bir model değildir. Çünkü, içerisine herhangi bir eşya konulmaz. Bazaların en yaygın kullanılma amacı sandık olarak da değerlendirilebiliyor olmasıdır. Latalı sandıklı bazalar ise son dönemin çok tercih edilen baza modellerinden bir tanesidir. Yatağı tutan yüzeyde latalar bulunmaktadır. Bu latalar bazı modellerde metal bazı modellerde de ahşaptır. Türüne ve malzemesine göre baza fiyatları tek kişilik ya da baza fiyatları çift kişilik değişmektedir. Latalar eğik bir şekildedir. Bu eğimli yüzeyin üzerine yatak yerleştirilir. Dünyaya bakıldığında Amerika ve İskandinav ülkelerinde en çok sandıklı bazalar tercih edilmektedir. Avrupa’da ise latalı baza modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Ülkemizde de sandıklı bazalar çok fazla tercih edilmektedir. Baza modelleri sayesinde esnek ve dinamik bir zemin olması sebebi ile uyku kalitesi artmaktadır. Tabii ki bu durumda yatağın rahatlığı da oldukça önemlidir. Baza kullanımında yatak üzerindeki yükler hafiflediği için yatağın ömrü uzamaktadır. Sandıklı bazaların, latalı bazalara göre daha ağır olduğu görünmektedir. Bu nedenle nakliye sırasında ya da ev içerisinde yer değişikliği olacaksa ağır olması sebebi ile zorluklar da yaşanabilmektedir.

Depolama Alanı Olarak Kullanılan Baza Yataklar

Depolama Alanı Olarak Kullanılan Baza Yataklar

Bazalar kendi içerisinde tek kişilik ve çift kişilik olmak üzere ikiye ayrılır. Modeli her ne olursa olsun her modelin hem tek kişilik hem de çift kişilik modeli bulunmaktadır. Baza ölçüsü bakıldığında uzunluğu genelde 190 ya da 200 cm uzunluğundadır. Eni de bazanın çeşidine ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Baza ölçüleri büyüdükçe yatak genişler. Eğer iç yatağınız mevcut ise bazayı ona göre tercih etmelisiniz. Aksi halde farklı bir iç yatak daha almanız gerekebilir. Baza ebatları genişlik olarak 80 santimetreden 200 santimetreye kadar değişmektedir. 200*200 santimetre olan baza çeşitleri kare şeklindedir. Yuvarlak baza çeşitleri de bulunmaktadır. Bazalı yataklar ev hayatının daha kolay olmasını sağlayan yatak modelleridir. Baza satın alırken mekanizmasına çok dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü bazaların mekanizması sadece açılıp kapanmak için kullanılmaz. Aynı zamanda üzerindeki yatağı da taşımaktadır. Tek kişilik bazaların mekanizmasının kaldıracağı çift kişilik bazalara göre daha az olmaktadır. Bu sebepte tek kişilik baza modellerinde kol gücüne çok fazla gerek yoktur. Bazanın tabanında kullanılan malzeme de oldukça önemlidir. Eğer ağır eşyalar baza içerisine koyulacaksa tabanının daha sağlam bir malzemeden yapılmış olması gerekmektedir. Bazanın uzun ömürlü ve sağlam olması için güvenilir yerlerden satın alınması gerekmektedir. Sürekli yatak değişikliği olamayacağı için sağlam bir model baza tercih edilmesi gerekmektedir. Baza yataklar hayatı kolaylaştırmaları bakımından çok tercih edilmektedir. Evlerden, misafirhanelere, otellerden, sosyal tesislere kadar birçok yaşam alanında baza yataklar tercih edilmektedir. Küçük evlerin en büyük yardımcısı olan baza yatakların açıldığında güvenlik aparatlarının takıldığından emin olmak gerekmektedir. Aniden kapanma ihtimaline karşı bu önlemin alınması şarttır. Depolama özelliği ile en çok tercih edilen ve kullanılan yatak modelleridir. İçerisine çok sayıda malzeme koyulduğundan özellikle küçük evlerde çok fazla işe yaramaktadır. Sizlerde baza modelleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Karyola, Yatak, Baza sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ölçüler

(1217)
(753)
(748)
(590)
(519)
(503)
(482)
(383)
(43)
(23)
(15)
(10)
(6)
(4)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ölçü

(1367)
(1106)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

MDF (825)
Kumaş (349)
Çelik (141)
Deri (95)
Metal (77)
Suntalam (75)
Suntalem (9)
Suni Deri (8)
(4)
(3)
(3)
(3)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(218)
ve üzeri (346)
ve üzeri (384)
ve üzeri (394)
ve üzeri (409)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL