Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Makyaj Fırçası & Aplikatör

için 5,854 sonuç bulundu.

Makyaj Fırçası ve Aplikatör

Kadınların günlük hayatının bir parçası da makyaj yapmaktır. Farklı amaçlar ile makyaj yapmayı seven ve tercih eden kadınlar, makyaj malzemelerinin yanı sıra farklı amaçlar için kullanılan makyaj fırçalarına da ihtiyaç duyarlar. Makyaj fırçası kullanımı doğru yapıldığı takdirde uygulanan makyaj da o oranda doğru olacaktır. Doğru bir makyaj yapmanın en önemli kuralı da doğru fırçaların kullanılmasıdır. Makyaj fırçası çeşitleri onlarca farklı şekilde ortaya çıkar. Fondöten fırçasından ruj fırçasına kadar her ürün için kullanılması gereken fırça model başkadır. İlk olarak en çok kullanılan fırça çeşitlerinden biri olan fondöten fırçaları oldukça önemlidir. Pürüzsüz bir görünüm için fondötenin sürülmesi ve yayılması çok önemlidir. Fondöten fırçaları farklı kıl yapılarına ve açılarına sahiptir. Yassı, oval ya da uzun fondöten fırçalarını kullanarak etkili bir makyaj yapabilirsiniz. Makyaj, kadınların hem günlük yaşantılarında hem de özel günlerinde yapmaktan keyif aldıkları bir şeydir. Makyaj yapmanın en önemli kurallarından biri kaliteli makyaj aksesuar malzemesi olduğu gibi kaliteli fırçaların kullanılmasıdır. Makyaj fırçası, farklı ürünler için kullanılan özel ürünlerdir. Her kozmetik ürünü için ayrı bir fırça çeşidi vardır. Doğru fırça seçilmiş olarak uygulanan ürünler her zaman daha iyi makyaj sonuçları ve keyif verecektir.

 Makyaj Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Yüzünüze ışıltılı bir hava katmak için kullanılan ürünlerin başında aydınlatıcılar geliyor. Aydınlatıcıların sürülmesi için özel fırçalar kullanılır. Yelpaze şeklinde olan aydınlatıcı fırçaları sayesinde en doğru uygulamayı yapabilirsiniz. Bu fırça sayesinde aydınlatıcılar yüzünüze eşit miktarda dağılacaktır. Makyaj fırçaları arasında en çok kullanılan modellerin başında elbette göz makyajı esnasında kullanılan fırçalar geliyor. Göz makyajı fırçaları far sürmek, dağıtmak, eyeliner sürmek ve diğer uygulamalar için kullanılabilecek farklı formlarda üretilir. Diğer fırça modellerine göre daha küçük yapıya sahiptir. Göz makyajı uygulayacağınız fırçaların oval ve yassı yapıda olması oldukça önemlidir. Bu fırçalar far pigmentlerinin tutulması açısından oldukça iyidir. Oval fırçaların dışında düz ve ince yapılı far fırçaları vardır. Bu fırçalar daha çok likit farların uygulanması için kullanılan çeşitlerdir. Göz makyajının doğal bir görünüme kavuşması için elbette dağılması gerekir. Bu aşamada da far dağıtma fırçaları devreye girer. Genellikle yumuşak uçlara sahip olan karıştırma fırçaları kolay kullanım imkânı sunar. Yüz makyajının en önemli faktörlerinden bir tanesi allıktır. Bir allığın doğru ya da yanlış uygulanması yapılan bütün makyaja etki eder. Doğru allık fırçası kullanıldığı takdirde yüzünüze eşit miktarda allık sürebilirsiniz. Allık fırçaları uzun kıl yapılarına sahip olan ve kontrolü kolay olan esnek fırçalardır. Allık fırçasına benzeyen fakat pudra sürme işlemlerinde kullanılan pudra fırçası ise uzun kıllı ve daha geniş açılıdır. Toz halinde bulunan makyaj malzemelerinin cilde en kolay şekilde uygulanmasını sağlar. Makyaj fırçaları arasında bir de kesik uçlu fırça bulunur. Kesik uçlu fırça genellikle eyeliner sürerken kullanılır. Bunun yanı sıra ruj sürmek için kullanabileceğiniz ince yapılı ve düz fırçalar da oldukça kullanışlı ürünlerdir. Özellikle dudak çizgisine düzgün bir ruj uygulaması yapmak istiyorsanız bir ruj fırçası kullanmalısınız. Bir makyaj fırçası seti almak istediğiniz zaman bütün bu ürünleri bir arada bulmanız mümkündür. Önemli olan hangi fırçayı hangi makyaj malzemesi ile kullanmanız gerektiğidir. Doğru malzeme ve fırça kullanımı ile eşsiz makyajlara imza atabilirsiniz. Sayfamızdan Eklips makyaj fırçası ve aplikatör çeşitlerine bakabilirsiniz.

 Makyaj Fırçası Temizliği Nasıl Yapılır?

Makyaj Fırçası Temizliği Nasıl Yapılır?

Makyaj fırçalarının kullanımı kadar temizliği de önemlidir. Sağlıklı bir kullanım ve makyaj için düzenli aralıklar ile makyaj fırçalarınızı temizlemeniz gerekir. Çünkü temizlenmeyen makyaj fırçaları adeta birer bakteri yuvasıdır. Kalan makyaj malzemesi artıkları arındırılmadığı sürece bakteri üretimi devam eder. Makyaj fırçalarının ve aplikatörlerin yapılarına göre değişik temizleme yöntemleri tercih edilebilir. Makyaj fırçası temizliği için kullanılan en yaygın yöntem ılık su, antibakteriyel sabun ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı karışımdan oluşan losyondur. Bu malzemeleri bir kaba koyarak karıştırmalısınız. Bu karışımda bulunan zeytinyağının işlevini sorgulayacak olursanız fırçanın kıllarının kurumasını engelleyecek olmasıdır. Fırçalarını tek tek bu karışım içine batırarak kalıntılar çıkana kadar ovalayın. Fırçaların kıllarının köpürmesine dikkat edin. Böylece derinlemesine bir temizlik sağlayabilirsiniz. Ardından köpüren ve kalıntılardan arınan fırçaları ılık su ile durulayın. Ardından kâğıt havlu ile kurulayın. Makyaj fırçalarını temizlemenin bir başka yolu ise yalnızca sabunlu su kullanmaktır. Bir kap içerisine hazırladığınız sabunlu suyun içerisine fırçalarınızın ucu suyun içine girecek şekilde dik bırakın. Birkaç saat bu suyun içinde bekleyen fırçalarınızı makyaj fırçası temizleme aparatı kullanarak kılların arasında bulunan kalıntılardan arındırın ve durulayın. Makyaj fırçalarınızı temizlerken beyaz sabun kullanımı da oldukça yaygındır. Islattığınız fırça kıllarını sabunun üzerinde dairesel hareketler ile gezdirdiğiniz zaman makyaj kalıntıları bıraktığını görürseniz. Fırçanızı en iyi şekilde yıkadıktan sonra durulayıp kaldırabilirsiniz. Bu yöntemlerin dışında kılların formunun bozulmaması ve kopmaması için fırçayı akan suyun altında yıkamanız oldukça önemlidir. Fırçaların yanlış bir yöntem ile yıkanması kullanım ömrünün azalmasına neden olacaktır. Fırçaların metal kısımları ile herhangi bir şekilde su temas etmemelidir. Bu metal kısmın içerisinde fırça kıllarının sabitlenmesini sağlayan silikonlar vardır ve bu silikonların su ile temas etmesi zamanla yıpranmalarına neden olabilir. Fırçanızı yıkarken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise dairesel hareketler ile yıkanmasıdır. Aksi takdirde fırçanın kıl yapısının bozulması olası durumdur. Fırçanın formunun bozulması kullanılmaz hale gelmesinin yanı sıra doğru bir makyaj uygulaması yapmanıza engel olacaktır. Makyaj fırçası çeşitleri haftada bir kez temizlenmelidir. Yaptığınız temizlik fırçanızı uzun süre kullanmanıza neden olacak ve ekstra masraf yapmanızın önüne geçecektir. Aynı zamanda makyaj fırçası ve aplikatör çeşitleri de ilginizi çekecektir.

 Makyaj Fırçası Özellikleri

Makyaj Fırçası Özellikleri

Makyaj fırçalarının her biri oldukça özel ürünlerdir. Bu nedenle farklı özelliklere sahip olarak üretilirler. Makyaj fırçası özellikleri alınan ürüne ve çeşidine göre farklılık gösterir. Standart makyaj fırçalarının yanı sıra son yıllarda sıklıkla kullanılan fırça çeşitlerinin başında kaşık fırçalar geliyor. Kaşık fırça modelleri kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Kaşık fırçaların özellikleri arasında ilk olarak ürünlerin kolay ve iyi bir şekilde uygulanmasına olanak sağlıyor olması geliyor. Özellikle makyaj yapmaya yeni başlayan kişiler için ideal fırçaların başında gelen kaşık fırçalar, ürünlerin eşit miktarda ve iz bırakmadan dağılmasını sağlayan yumuşak kıl yapılarına sahiptir. Son yıllarda özellikle profesyonel makyaj artistleri tarafından tercih edilen bir diğer makyaj çeşidi ise kabuki fırça modelleridir. Kabuki fırçalar dünyanın en iyi makyaj fırçaları olarak biliniyor ve diğer fırçalara göre ayırt edici özellikleri vardır. Profesyonel makyaj fırçası olan kabuki fırça çeşitleri özel teknikler kullanılarak dikilir. Bu fırçaların en önemli özelliklerinin başında kılların herhangi bir kesme işlemine maruz kalmadan el yordamı ile çekerek şekil verilmesidir. Bunun yanı sıra bu fırçalarda normal fırçalara oranla çok daha fazla kıl bulunur. Genellikle at ve keçi kılı kullanılarak üretilir. Bu fırçaların en önemli özellikleri ise kullandığınız kozmetik ürünleri ziyan etmiyor olmalarıdır. Yüzünüze yalnızca gerektiği kadar ürün uygulayan bu fırçalar ile profesyonel makyaj yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Genel olarak kaliteli bir makyaj fırçasının en temel özelliği kıl dökmeyen yapılarıdır. Bu fırçalar doğru kullanım ve doğru temizlik aşamaları uygulandığı zaman uzun yıllar kullanılabilecek fırça yapılarına sahiptir. Siz de herhangi bir makyaj fırçası almadan önce mutlaka fırçanın özelliklere göz atmalısınız.

 Makyaj Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Makyaj Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Makyaj fırçası kullanımı oldukça yaygın olan bir durumdur. Her kadının makyaj malzemeleri arasında mutlaka farklı amaçlar için kullandığı fırçası mevcuttur. Çünkü makyaj fırçası, doğru bir makyaj uygulamasının anahtarıdır. Makyaj fırçası bu kadar önemli bir faktörken elbette makyaj fırçasının seçimi esnasında da dikkat edilmesi gereken maddeler vardır. Makyaj fırçası alacağınız zaman ilk olarak hangi fırçanın hangi ürün için kullanıldığını biliyor olmanız gerekir. Yanlış fırça ile kullanacağınız ürünlerin kullanımı da doğru olmayacaktır. Makyaj fırçası kullanımları esnasında en çok karşılaşılan fırça çeşidi göz makyajı için kullanılan fırça çeşitleridir. Göz makyajı için fırça seçeceğiniz zaman fırçanın kalitesine ve kıl yapısının düzgün olmasına dikkat etmelisiniz. Göz makyajı oldukça önemli olduğu için kullanılacak olan fırçanın seçimi de bir o kadar önemlidir. Far fırçası olarak da bilinen bu fırçaların oval ve yassı kıl formuna sahip olması oldukça önemlidir. Bu yapıya sahip olan fırçaların farı dağıtma kapasitesi çok daha yüksektir. Bu nedenle düz fırçalar yerine oval fırçaları almanız önerilir. En çok kullanılan makyaj fırçalarından bir diğeri ise fondöten fırçalarıdır. Fondöten bir makyajın temel taşıdır. Bu nedenle doğru uygulanmalıdır. Fondöten fırçası seçerken kılların yumuşak olmasına ve yoğun yapılı olmasına dikkat edilmelidir. Fırçanın dairesel kullanım için uygun olması da oldukça önemlidir. Fondöten fırçası alırken tercihinizi kaşık fırçalardan yana da kullanabilirsiniz. Bu fırçalar hem çok yumuşak hem de iz bırakmayan yapıları ile dikkat çeker. Aynı zamanda kullanımı oldukça kolaydır. Makyaj fırçalarından bir diğeri ise pudra fırçasıdır. Pudra fırçasının geniş açılı ve uzun kıllara sahip olması gerekir. Bu fırçaları seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey pudrayı iyi tutuyor olmasıdır. Hangi makyaj fırçasını seçerseniz seçin kılların kalitesi ve sıklığı oldukça önemlidir. Bir fırçanın kıllarının sık yapılı olması düzgün bir makyaj uygulaması açısından oldukça önemlidir. Sizler de makyaj fırçası seçerken kaliteli ürünleri tercih ederek doğru bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Makyaj fırçası alacağınız zaman profesyonel makyaj fırçası modellerini tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bu fırçalar hem çok kaliteli hem de oldukça kullanışlıdır.

 Makyaj Fırçası ve Aplikatör Fiyatları

Makyaj Fırçası ve Aplikatör Fiyatları

Makyaj yapımı esnasında fırça kullanımı kadar aplikatör kullanımı da oldukça yaygındır. Makyaj aplikatörleri genellikle göz makyajı esnasında kullanılan ürünlerin başında geliyor. Farklı amaçlar için kullanılan bu ürünler işlevselliği ile dikkatleri çekiyor. Sayfamızda onlarca farklı makyaj fırçası ve makyaj aplikatörü bulmanız mümkündür. Bu makyaj fırçaları tek tek satılabildiği gibi setler halinde de satılabilir. Makyaj fırçası fiyatları belirlenirken bu setler belirleyici olduğu kadar fırçanın özellikleri de oldukça önemli bir faktördür. Fırçaların ve aplikatörlerin kalitesi, üretiminde kullanılan malzemeler fiyatın belirlenmesi aşamasında belirleyici rol oynar. Makyaj fırçası alacağınız zaman sayfamızda bulunan fiyat aralıklarını inceleyebileceğiniz gibi ürünler hakkında yapılan yorumları okuyarak kullanıcı deneyimlerini de okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sayesinde fırçalar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bu yorumların içerisinde makyaj fırçası önerileri ve tavsiyelerini de bulmanız mümkündür. Makyaj fırçası fiyatlarını belirleyen önemli etkenlerin başında fırçaların set halinde satılıyor olması da gelir. 3’lü makyaj fırçası setleri ile çok daha fazla fırçanın bir araya gelerek oluşturduğu setler arasında fiyat farkları gözlemlenir. Bütçenizi belirleyerek ihtiyaçlarınıza uygun bir makyaj fırçası seti alabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Nasıl Kullanılır?

Makyaj fırçalarının kullanımı oldukça kolaydır. İlk olarak makyaj fırçalarının hangi ürün ile birlikte kullanılacağını bilmelisiniz. Fondöten fırçası, dairesel hareketler ile kullanılır. Fondötenin yüze yedirilmesi açısından oldukça başarılı sonuçlar verir. Allık fırçası olarak kullanılan açılı fırçalar, yüze yumuşak ve tek yönlü hareketler ile uygulanır. Dairesel kullanım allık sürerken yanlış olacaktır. Pudra fırçası da tıpkı allık fırçası gibi bastırılmadan ve yavaş hareketler ile kullanılır. Pudranın fondöteni bozmaması açısından oldukça önemlidir. Dairesel hareketler ile uygulama yapılır. Göz fırçalarının genel kullanımı ise ister ileri geri isterseniz de dairesel hareketler şeklinde olacaktır. Uygulama esnasında fırçacınız göz kapağınıza bastırmamanız önerilir. Görüldüğü gibi makyaj fırçalarının kullanımı bir hayli kolaydır. Doğru ürünler ile eşleştirildiği zaman harika bir makyaj yapma deneyimi yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Hangi Makyaj Fırçası Ne İçin Kullanılır?

Kozmetik dünyası oldukça gelişmiş bir pazardır ve yüzlerce farklı ürüne ev sahipliği yapar. Kozmetik denince akla gelen makyaj malzemelerinin uygulanmasını ve daha sağlıklı bir makyaj yapmanın anahtarı olan fırçaların kullanım alanları da farklılık gösterir. Her bir ürün için kullanılması gereken farklı fırça çeşitleri vardır. Fondöten fırçası, allık fırçası, pudra fırçası, kirpik fırçası, göz makyajında kullanılan far fırçaları, aydınlatıcı fırçalara, ruj fırçaları en ve daha onlarca makyaj fırçası, makyaj yapan kadınların en büyük yardımcıları olarak karşınıza çıkıyor. Bu makyaj fırçaları, uygulanacak ürünün yapısına göre farklı kıl şekillerine ve sıklıklarına sahip olarak sunuluyor. Günlük hayatta kullanılan makyaj fırçalarının yanı sıra oldukça profesyonel ve özel olan makyaj fırçaları da vardır. Bu fırçalar çok doğal ve güzel makyajların yapılması için üretilmiş olup minimum ürün ile maksimum fayda sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Makyaj Aplikatör Nedir?

Makyaj yaparken genellikle fırçalar kullanılır. Fakat aplikatör olarak bilinen yardımcı ürünler de sıklıkla başvurulan makyaj fırçaları arasında yer alıyor. Makyaj aplikatörü nedir sorusuna kısaca cevap verecek olursak; özellikle göz makyajı uygulamalarında tercih edilen, far ve eyeliner gibi ürünlerin uygulanması esnasında kullanılan, ucu kıl değil süngerimsi bir yapıya sahip olan ürünlerdir diyebilir. Makyaj aplikatörleri kullanışlı olmasının yanı sıra küçük parçalar olduğu için saklanması da bir hayli kolaydır. Dikey kullanımda far sürmek için kullanılırken aplikatörü biraz yatay şekilde kullandığınız zaman eyeliner sürmek için etkili bir araç olacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

1000 Hour (15)
Accu-Chek (1)
Amway (6)
Artdeco (1)
Aubrey (1)
Avon (76)
Bell (4)
Beyu (2)
Bioderma (1)
Bote (9)
Bourjois (1)
Box up (1)
Buffer (2)
Carla (1)
Catrice (1)
Cecile (1)
Clarins (4)
Clinique (6)
Couleur (1)
Ddf (1)
De Nature (1)
Divage (7)
(2135)
Dvl (88)
Ecotools (98)
Eklips (12)
Ellaro (2)
Elly (77)
Emotion (12)
Esila (1)
Essence (6)
Estel'la (402)
Esterel (2)
Farmasi (57)
Fe (27)
Filorga (1)
Flormar (25)
GNX (13)
Gold (57)
Huncalife (8)
Innova (1)
İzla (12)
Kanebo (1)
Kiko (2)
Kiss (3)
Kozel (2)
Kryolan (1)
Lionesse (243)
Lob (23)
Loreal (1)
LR (1)
Lush Lash (4)
M.A.C (8)
M.Asam (8)
Match (82)
Matraş (1)
MERRYS (4)
Miniso (1)
Miramax (1)
Missha (19)
MT (1)
Nascita (1117)
New Well (22)
Newmacy (3)
Nuxe (2)
Nvey Eco (3)
Nyx (1)
Ocean (197)
Oriflame (31)
Palladio (1)
Pastel (38)
Promani (5)
Revlon (2)
Ruby Rose (2)
Sephora (18)
Shiseido (1)
Sigma (3)
Sisley (3)
Solingen (29)
Tarko (121)
Tarte (5)
TCA (2)
The Balm (1)
Tom Ford (2)
Too Faced (1)
Trim (5)
Trina (11)
Veronni (16)
Watsons (4)
Xp (43)
XP (2)
Youngblood (21)
Zigavus (1)
Zirh (1)
Zorah (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Özelliği

Set (335)
Sünger (206)
(5)
(5)
(4)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün İçeriği

(326)
(246)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(283)
ve üzeri (376)
ve üzeri (408)
ve üzeri (420)
ve üzeri (436)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL