Basınç Ölçme Saati

için 607 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Basınç Ölçme Saati

Araç lastikleri, hem aracın hem de taşıdığı yolcuların güvenliğini sağlama bakımından son derece önemli elemanlardır. Aracın yol ile temasını sağlayan lastikler, yola sağlam olarak basmayı, virajları rahat bir şekilde dönmeyi ve fren yapıldığında güvenle durmayı sağlar. Bir lastiğin tüm bu işlemleri doğru ve güvenli bir şekilde yapabilmesi için gerekli olan en önemli bileşenlerden bir tanesi de lastik basıncının doğru olmasıdır. Doğru hava basıncını kontrol etmek ise lastik basıncı ölçme aleti ile son derece kolaydır.

Basınç Ölçme Saati Kullanmak Neden Önemli?

Basınç Ölçme Saati Kullanmak Neden Önemli?

Lastik basıncı doğru olarak ayarlanmış bir araç; yolu dengeli bir şekilde kavrar, daha kısa mesafelerde durabilir ve güvenli bir yolculuk yapılmasını temin eder. Doğru lastik basıncı aynı zamanda, sarsıntıyı en aza indirgeyerek daha konforlu bir yolculuk yapılmasına yardımcı olur. Bu sebeplerden dolayı araç lastiklerinin iç basınçlarının lastik basınç ölçme saati kullanılarak doğru şekilde ayarlanması önemlidir. Basıncın az olması durumu lastik şeklinde bozulmalara sebebiyet verir. Basınç azlığının sebep olduğu bir diğer önemli durumda denge probleminin ortaya çıkmasıdır. Dengesi bozuk olan araç ile yolculuk, yoldaki bozuklukların araç içinde daha fazla hissedilmesi demektir. Basıncı düşük olan lastikler daha fazla yakıt tüketimine sebep olmalarından dolayı maddi anlamda da zararlıdır. Tasarruflu bir kullanım için araçlarda bulunması gereken önemli donanım arasında lastik basınç ölçer tavsiye edilmektedir.

Basınç Ölçme Saati ile Basınç Nasıl Ölçülür?

Basınç Ölçme Saati ile Basınç Nasıl Ölçülür?

Doğru sonuçlar almak için basıncı ölçülecek lastiklerin soğuk olması önerilir. Bu öneriye göre aracı kullanmaya başlamadan yapılacak ölçüm en doğru ölçüm zamanıdır. Ölçüm yapmak için lastiğin hava giriş başlığı çıkarılır ve lastik hava basınç ölçer cihazı hava giriş yuvasına sert bir şekilde bastırılır. Böylece lastik içinden gelen basınçlı hava cihazın göstergeleri tarafından kullanıcıya aktarılır. Elde edilen değerin doğruluğundan emin olmak için ölçüm işleminin iki kez tekrarlanması ve aynı sonuçların izlenmiş olması gerekir. Sonuç olarak da ölçülen değere göre lastik iç basıncında düzenleme yapılır. Lastik basınç değeri ölçme işleminin, uzun seyahatlerden önce ve sonra, mevsim geçişlerinde, araçların uzun süre kullanılmaması gibi durumlarda tekrarlanması, hatta bu işin aylık dönemler halinde yenilenmesi, aracın sürekli olarak doğru basınçlı lastikler ile kullanılması bakımından önemlidir. İç basıncı, lastik basınç ölçer ile sürekli kontrol edilen ve doğru basınç seviyeleri ile kullanılan lastikler daha uzun ömürlü olurlar.

Basınç Ölçme Saati Özellikleri

Basınç Ölçme Saati Özellikleri

Pek çok firma tarafından üretilmiş, çeşitli görünüm ve işlevselliğe sahip basınç ölçme aleti bulmak mümkündür. Değişik ebatlara sahip lastiklerin basınçlarını ölçme gücüne sahip dijital modeller kullanım açısından kolaylık sağlar; ancak bu modeller genellikle pil kullanan modeller olduğu için kullanımda aksama olmaması için yedek pil bulundurmak da gerekir. Dijital göstergesi olmayan ve pil kullanmayan ayrıca yer kaplamayan ve kalem görünümlü lastik basınç ölçüm kalemi modelleri de kullanmak mümkündür. Her iki model de pratik kullanım sunar, küçük boyutları sayesinde araç alet çantalarında veya torpido gözlerinde muhafaza edilebilir. İdeal lastik basınç seviyeleri, aracın üreticisi tarafından önerilen seviyelerde tutulmalıdır. Bu seviyenin altında veya üstünde olacak şekilde ayarlanan basınç düzeyleri tehlike arz edebilir. Lastiklerin basınç düzeyleri, rutin kontrollerin dışında özellikle uzun seyahatlere çıkılmadan önce de mutlaka lastik basınç ölçme cihazı kullanılarak kontrol edilmeli ve tavsiye edilen seviyeye ayarlanmalıdır. Basıncın ideal seviyenin altında ya da üstünde olması, aracın yol tutuşunu direkt olarak etkileyen bir sebep olması dolayısıyla kaza riskini de artıran bir sebep olarak öne çıkmaktadır. Diğer lastik ve jant bakım ürünleri için Lastik & Jant Bakım Ürünleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(42)
ve üzeri (60)
ve üzeri (65)
ve üzeri (69)
ve üzeri (72)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL