Filtreleri Temizle
Yazar
Mustafa Orakçı

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mustafa Orakçı Kitap

için 245 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mustafa Orakçı

1979 yılında Çanakkale’nin Çan ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Orakçı, Trakya Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Eğitimini tamamladıktan sonra zamanının çoğunu öğrencilerine adamıştır. Mustafa Orakçı, öğrencilerinin keyif alacağı eserleri üretmeyi amaç edinmiştir. Yazdığı çocuk kitaplarıyla günümüz yazarları arasında yer almaktadır. “İstanbul Dedektifleri” serisi, yazarın en bilindik eseridir.

Mustafa Orakçı Eserleri

Mustafa Orakçı İstanbul Dedektifleri adlı çocuk kitabını dört seri olarak yazmıştır. Bu kitaplar, 6-9 yaş arasındaki çocukların okuyacağı seviyededir. Hikâyede Bilgin, Bora ve Bilge üç kardeştir. Gittikleri İstanbul gezisinde Bilge’ye bir mail gelir. Bir haritanın peşine düşen kardeşler tehlikeli ve macera dolu bir hayata atılırlar. İstanbul’un güzelliğini de okuyuculara aktarırlar. 144 sayfadan oluşan bu kitap, Timaş Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Çocukların okuma alışkanlığı kazanmasında fayda sağlayan bu seriyi çocuklar da severek okuyacaktır. Mustafa Orakçı Bitirim İkili kitabında aksiyon ve komediye yer vermiştir. İki ajanın kötülerle ve felaketlere yaptığı kıyasıya mücadelesini bu kitabında kaleme almıştır. Üçüncü ve dördüncü sınıfların severek okuyabileceği bu eser çocuklarda yaratıcı düşünmeyi, neden sonuç ilişkisi kurmayı, dostluğu ve birçok konuda eğitici olarak anlatıyor. Çoçuklarda merak uyandıran “Bitirim İkili” kitabı dört set halindedir. Bu kitaplar; “Bitirim İkili Çoook Uzak Doğu’da”, “Bitirim İkili Baltagirmez Ormanında”, “Bitirim İkili Afrika Kıtası’nda”, “Bitirim İkili Güney Kutbunda” olarak sıralanabilir.

Mustafa Orakçı ve Levent Türkiye’yi Geziyorum

Mustafa Orakçı Levent Türkiye’yi Geziyorum adlı kitapları çocukları gitmediği şehirlere götürüyor. Türkiye’nin her yerinde dolaşan Levent aklına geleni yapan bir çocuktur. Tünel kazıp Çin’e gitmeyi planlayan Levent’in Türkiye gezisini tüm çocuklar merakla okuyacaktır. Gezdiği şehirlerin tarihi yapıları, doğal güzellikleri gerçeği yansıtmaktadır. Levent karakterinin renkli kişiliğine de çizimlerle eşlik edilmiştir. Durdurak bilmeyen Levent Bolu, Van, Erzurum, Eskişehir, Şanlıurfa, Muğla, Konya ve daha birçok şehri okuyucunun ilgisini çekerek anlatıyor. Mustafa Orakçı bu seriyi kaleme alırken çocukların okuyarak öğrenmesine dikkat etmiştir. Türkiye’yi karış karış gezen Levent’le birlikte tüm çocuklar da Türkiye turu atacaktır. Hayal gücünün imkanlarını da çocuklara aktarıyor. Çocukların anlayabileceği bir dille yazılan bu seri hitap ettiği kitleye yeni keşifler sunarken araştırmacı olmalarını da sağlıyor. Olay örgüsünün yanında Levent’in zenginliği de dikkat çekiyor. Çocukların kişilik gelişimine katkı sağlayan bu kitap 480 sayfadır.

Mustafa Orakçı’nın Kağan Kitabı

Yazarın kaleminden çıkan bir diğer kitapta, dedesinden mektup alan Kağan bir daha dedesine ulaşamaz. Kağan ve arkadaşları tüm ipuçlarını bulmak için kendilerini maceranın içine atarlar. Kağan’ın dedesini ararken başından geçenleri anlatan bu seri dört kitaptan oluşuyor. “Kağan/Dedem Neden Kayboldu?”, “Kağan/Göldeki Hayalet Kim?”, “Kağan/Kayıp Şehir Ortaya Çıkıyor”, “Kağan/ Resmin Gizemini Çözebilecek Miyiz?” Mustafa Orakçı Kağan adlı seriyi 2020 yılında yayımlamıştır. Mustafa Orakçı kitapları okuyucunun ilgisini çekiyor. Mustafa Orakçı biyografi kısmından da anlaşıldığı üzere hayatı çocuklara adamış bir yazar ve eğitmendir. Çocuk edebiyatı alanında oldukça başarılı olan yazar çocukların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Seri halinde çıkardığı tüm kitapları okuyucular tarafından sevilerek okunuyor. Mustafa Orakçı hayatı çocukların üzerine inşa eden ve kitaplarıyla günümüzde adından sıkça bahsedilen yazar olarak anılmaktadır. Mustafa Orakçı, eserleriyle çocuk kitapları alanında ustalığını konuşturuyor.