Filtreleri Temizle
Yazar
Mavisel Yener

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yaş

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mavisel Yener Kitap

için 252 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mavisel Yener

10 Aralık 1962 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlkokulu Ankara Teğmen Kalkmaz İlkokulu’nda okumuş ardından ortaokulu Ankara Gazipaşa Ortaokulu’nda tamamlamıştır. Ailesiyle birlikte İzmir’e taşınmasının ardından liseye İzmir Eşrefpaşa Lisesi’nde devam etmiş ve buradan mezun olmuştur. 1984 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuş ve diş hekimi olarak mesleğini yapmaya başlamıştır.

Mavisel Yener Edebi Kişiliği

1987 yılında Aydın Yener ile hayatını birleştirmiş ve bu birliktelikten iki kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Edebiyata öğrencilik yıllarındayken ilgi duymaya başlayan Mavisel Yener çeşitli edebi türlerde eserler yazmış ve bu yazıları Varlık, Virgül, Edebiyat Eleştiri ve benzeri dergilerde yayımlanmıştır. Çocuklar ve gençler için hikaye, masal, şiir, öykü ve roman türlerinde yazılar yazmıştır. Ayrıca Cumhuriyet gazetesinin haftalık kitap ekinde de belirli konularda eleştiri ve inceleme yazıları yazmaktadır. İki yıl boyunca Gazete Ege’de çocuk sayfası hazırlamıştır. Çocuk edebiyatına dair kendini geliştirmiş Haber Expres gazetesinin çocuk sayısında bir dönem köşe yazarlığı yapmıştır. Mavisel Yener kitapları çocukların hayal gücü besleyecek fantastik ve macera dolu hikayelere yer vermiştir. TRT-İzmir radyosunda “Yüreğimizde Sesler” ve “Kitap Kurdu” isimli radyo programları hazırlamış ve kendisi sunmuştur. Halen daha çocuk yazını alanında atölye eğitmenliği görevini sürdürmektedir. Edebiyat alanındaki çalışmalarına ek sosyal sorumluluk projelerine de katılmış İzmir’deki AIDS ile Mücadele Derneği’nin yönetim kurulu üyesi olmuştur. Yazar hâlihazırda Edebiyatçılar Derneği, Yazarlar Sendikası, Dil Derneği ve P.E.N Yazarlar Derneklerinde de üyedir.

Mavisel Yener Kitapları

Birçok hikayesi ve şiiri ilköğretim ve ortaöğretim ders kitaplarında yer almış ve okutulmuştur. Yüzden fazla yayımlanmış eseri bulunan yazarın ilk kitabı “Mavi Elma” 1998 yılında yayımlanmıştır. Mavisel Yener Mavi Zamanlar adlı eseriyle 2003 yılında düzenlenen Tudem tarafından düzenlenen edebiyat yarışması Çocuk Romanı dalında birincilik ödülünü almıştır. Bu hikayesinde sekizinci sınıf öğrencisi Birce ve arkadaşlarının tarih ve arkeolojiyle harmanlanmış birbirinden farklı maceralarını konu almıştır. Mavisel Yener Dolunay Dedektifleri 6 kitaptan oluşan bir dizidir. Beş yakın arkadaşın hayal gücü ve ipuçlarını takip etme yeteneği sayesinde birçok olayı çözerek farklı serüvenlere katılmasını anlatmıştır. Mavisel Yener kitap seti olarak karton kapaklı bu seri toplu bir şekilde de okuyucuya sunulmuştur. Kitapların isimleri; Dehşet Mektupları, İz Peşinde, Mumya Dükkanı, Ölüler Ormanı ve Yarasa Yarışları, Korkunç Satranç olarak sıralanabilir. Mavisel Yener İle Öykü Atölyesi isimli kitabı öykü okumayı seven genç okurları için yazdığı ve Tudem Yayınları tarafından yayımlanan bir eseridir. Bu kitabını birbirinden farklı karakterlerin hikayelerine ve hatta bu hikayeleri oluşturma serüvenine okuyucuyu da dahil edecek şekilde hazırlamıştır.

Mavisel Yener Eserleri

Mavisel Yener Öğretmenim Atatürk isimli eseri Bilgi Yayınevi Çocuk Kitapları tarafından yayımlanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ten öykülerin yer aldığı bu kitabını gençlerdeki vatan sevgisi, millet bilinci ve Atatürk’ü tanıma üzerine yazmıştır. Mavisel Yener Üşengeç adlı öykü kitabını 2001 yılında yayımlamıştır. Bu eserinde kitap okumaya üşenen çocuklara okumayı sevdirecek ve kendilerini görebilecekleri bir bakış açısı sunmuştur. Sözcük oyunları ve kolay anlaşılır diliyle eğlenceli 18 öyküden oluşmuştur. Yazın hayatı boyunca birçok ödüle layık görülmüştür. 1998 yılında Yeni Asır gazetesinin İçimizdeki Köşe Yazarları Ödülünü ardından 1999 yılında “Evinden Kaçan Masal” adlı eseri ile TÖMER Anadili Masal Yarışması Ödülünü almıştır. “Kayıp Seslerin İzinde” ile önce 2001 yılında Bu Yayınevi Çocuk Romanı Yarışması Birincilik Ödülüne ardından 2002 yılında Samim Kocagöz Öykü Birincilik Ödülüne sahip olmuştur. 2004 yılında yayımladığı şiiri “Mavi Ay” ile Çocuk Edebiyatçıları Birliği Yılın Çocuk Şiiri Kitabı Ödülüne layık bulunmuştur. Aytül Akal ile birlikte bölüştüğü Çocuk Edebiyatçıları Birliği Yılın Çocuk Şiiri Kitabı Ödülü’nü 2004 yılında “Mavi Ay” isimli şiiri ile almıştır.