Filtreleri Temizle
Yazar
Birsen Ekim Özen

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Birsen Ekim Özen Kitap

için 203 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Birsen Ekim Özen

1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tüm eğitim hayatını İstanbul’da geçirmiş ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra öğretmenlik mesleğine önceleri vekil öğretmen olarak başlamış 1996 yılında kadrolu öğretmen olarak devam etmiştir. 2001 yılında eşinin işi dolayısıyla öğretmenlik mesleğinden istifa etmiş ve bir süre Almanya ve Rusya’da yaşamıştır.

Birsen Ekim Özen ve Hayatı

Birsen Ekim Özen 2008 yılında geri Türkiye’ye dönmüş ve burada bir yayınevinde genel yayın yönetmeni olarak çalışmıştır. 2009 yılında severek yaptığı mesleği öğretmenliğe geri dönmüş ve 6 yıl sonra bu görevinden tekrar istifa etmiştir. Evli ve iki çocuk annesi olan yazar eserlerinde kendi çocuklarına anlattığı hikayelerden ve çocukluğundaki yaşanmışlıklarından ilham almıştır. İlk başlarda yazı yazmaya olan ilgisini fark ettiği dönemlerde her türde yazmış ancak daha sonra öğretmenlik yaptığı dönemler onu çocuk edebiyatına yöneltmiştir. Öğrencilerine bir şeyler öğretme ve onlara yeni beceriler kazandırma isteğini eserleriyle de devam ettirmeyi hedeflemiştir. Bunu yaparken de çocukken kurduğu hayallerden ve kendi iç dünyasından faydalanarak yazmıştır. Çocuklara onların gözünden bakabilmeyi ve ne okumak istediklerini tespit edebilmiş olduğu için eserleriyle onların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Fantastik öğelerle süsleyerek eğitici ve öğretici pek çok toplumsal ve ahlaki konuları genç okurlarına geçirebilmeye çalışmıştır. Eğitime duyduğu sevgi onun yazarlık kariyerinde de yükselmesine yardımcı olmuş pek çok kesimden ve ülkeden insanla iletişim kurabilmiştir.

Birsen Ekim Özen Edebi Kişiliği

Farklı ülkelerde bulunmuş ve farklı kültürlerden de pek çok insanla tanışmış olan Özen, eserlerinde de tarihi ve kültürel öğeleri kullanmıştır. Hatta bu şekilde farklı mekanlar ve kültürel özellikleri de anlattığı bir kitap serisi kaleme almıştır. Birsen Ekim Özen Şirin adlı kitap dizisinde pek çok kitap yayımlamıştır. 5’er kitaptan oluşan tarih ve kültürün anlatıldığı Şirin İstanbul’u Geziyorum 1’i 2015 yılında, devamı niteliğindeki İstanbul’u Geziyorum 2’yi 2016 yılında yayımlamıştır. Her birinde farklı yerlere giden ve yaşadıklarını anlatan küçük kız çocuğu Şirin’in hikayesini yazmıştır. Yine 5 kitaptan oluşan Şirin Dünyayı Geziyorum setini 2017 yılında yayımlamıştır. Her birinde farklı bir ülkeyi anlatmıştır. Bu kitaplar; “Almanya’da Garip Bir Şato”, “Rusya’da Uyutan Göl”, “İspanya Boğalarından Kaçarken”, “Fransa’da Büyük Fiyasko” ve “ Beyaz İtalya Yalanları”dır. Şirin isimli kahramanın başından geçen maceralı ve bir o kadar da eğlenceli olaylar okurlar tarafından çok sevildiği için 5 kitaptan oluşan Şirin Kendimi Durduramıyorum serisini de 2015 yılında yayımlamıştır.

Birsen Ekim Özen Kitapları

Kolay anlaşılır ve sade dili sayesinde okul kütüphanelerinde de yer alan kitapların başında gelmiştir. 9-10-11 yaş grubu için uygun olan fen ve teknoloji dersiyle de bağlantılı olarak Profesör İyon ve Fen isimli bir dizi kitabı 2016 yılında yayımlamıştır. 5’er kitaptan oluşan ve 2 set halindeki toplam 10 adet kitaplık bu seride elektrik, ses kaynakları, çevre kirliliği, dünyanın yapısı gibi pek çok konu işlenmiştir. Ayrıca bu öykü kitapları değerlendirme sorularıyla birlikte hazırlanmıştır. Okuyucu hem kitap okuyup hem de bilgilerini tazeleyerek yeni şeyler öğrenmiş olacaktır. Birsen Ekim Özen kitapları genellikle set olarak ulaşılabilen kitaplar olmuştur. Birsen Ekim Özen Mühürler Sandığı isimli 3 kitaptan oluşan bir dizi macera kitabı yazmıştır. 2015 yılında yayımlanan ve serinin ilk kitabı “Mühürler Sandığı Gizli Görev: Sümer”dir. Ardından “Mühürler Sandığı Gizli Görev: Mısır” ve “Mühürler Sandığı Gizli Görev: Olimpiyatlar” Doğan Egmont Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır. Daha küçük yaşlardaki çocuklar için Değer Eğitimi serisi hazırlamış ve hem etkinlik hem hikaye kitabı olan 5 kitaptan oluşan Çufçuflar’ı yazmıştır.