Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Hesap Makinesi

için 1,270 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 75,90 TL
  zirvekırtasiye
  %100
 • 435,00 TL 404,55 TL

  Sepette Ek İndirim

  384,32 TL

  % 7
  GençlikKırtasiye
  %100
 • 689,90 TL 639,90 TL
  % 7
  VeyselTicaret
  %100
 • 159,90 TL 139,90 TL
  % 13
  elektroshop34
  %100
 • 194,90 TL 174,90 TL
  % 10
  BAYİNDİRELEKTRONİK
  %100
 • 175,11 TL 135,49 TL
  % 23
  sarfmarket
  %100
 • 201,00 TL 178,89 TL
  % 11
  testkitaplari
  %100
 • 36,00 TL
  zirvekırtasiye
  %100
 • 419,90 TL 398,91 TL
  % 5
  Smallman
  %100
 • 589,99 TL 569,99 TL
  % 3
  EMPAEGITIM
  %100
 • 151,00 TL
  sertkırtasiye
  %99
 • 39,90 TL
  Hırdavat-Şehri
  %100
 • 55,00 TL
  Durutemzilik0307
  %100
 • 108,00 TL 100,44 TL
  % 7
  GENÇAYKIRTASİYE
  %100
 • 189,00 TL 175,77 TL
  % 7
  GENÇAYKIRTASİYE
  %100
 • 199,90 TL 159,90 TL
  % 20
  telefonshop
  %100

Hesap Makinesi

Hayatın hemen hemen her yerinde hesaplamalara ihtiyaç duymaktayız. Market alışverişlerinden aylık kar zarar tablomuzu hesaplamaya okulda veya üniversitede problem ve işlem çözmek için hesaplamalara ihtiyaç duyarız. Her kesimden ve her yaştan kişinin günlük ve iş yaşamında mutlaka başvurduğu hesap makinesi teknolojinin gelişmesi sonucu birçok farklı özelliklere sahip olarak bizlerin kullanımlarına sunulmuştur. Günlük olarak kullandıklarımızın yanı sıra gerek birçok iş kolu gerek bilim dünyası hesap makinelerini sıklıkla kullanmaktadırlar. İstediğimiz birçok matematik işlemini hızlı ve doğru şekilde veren hesap makineleri özellikle hayati olan durumlarda en doğru sonucu vermektedir. Basit bir ekran üzerinde belirli basamaklara kadar işlem yapanlarından kar zarar oranlarını hesaplayan ve hatta çeşitli matematik işlemlerini hatasız olarak hesaplayan birçok çeşide ev sahipliği yapmaktadır. Kötü matematik bilgisine sahip olan birçok kişi hesap makineleri sayelerinde günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri birçok işlemi rahatlıkla çözerek büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Basit matematiksel işlemlerden karmaşık işlemlerin çözümüne kadar birçok özellikleri bulunan hesap makineleri aynı zamanda iyi birer dört işlem öğretmeni olarak görülmektedirler. Sizler de hesap makinesi çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için ofis makineleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Hesap Makinesi Özellikeri

Hayatınızı Kolaylaştıracak Hesap Makinesi Özellikleri

Günlük kullanımdan karmaşık hesaplamalara kadar birçok özelliklere sahip hesap makineleri kullanıcıların ihtiyaçlarına göre birçok özelliğe sahiptirler. Öncelikle farklı boyutlara sahip hesap makineleri kişilerin günlük ihtiyaçlarına göre paralellik göstermektedir. Cep boylarındaki hesap makineleri belirli basamaklara kadar işlem ve yüzde alma işlemlerini yapabilen ufak boyutlu şık görünümlü makinelerdir. Alışverişlerde kadınlarının en büyük yardımcısı durumunda olan hesap makineleri tasarımları ile de dikkat çekmektedir. Pembe hesap makinesi kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen şık ve kolay taşınabilir bir hesap makinesidir. Basit fonksiyonlara sahip hesap makinesi türlerinden olan masaüstü hesap makineleri birçok esnaf tarafından kullanılmaktadır. Güvenli bir alışveriş için gerek hesap alma gerek indirim hesaplama gibi birçok işleve sahip olan bu hesap makineleri büyük tuşları ve parlak LED göstergesi ile kolay bir kullanım sunmaktadır. Diğer yandan farklı işlemler yapabilen daha gelişmiş özelliklerle donatılmış hesap makineleri bazı üniversite derslerinde zorunlu olarak taşınmak durumundadır. Özellikle matematik, mühendislik veya istatistik okuyan öğrencilerin derslerde zorlu birçok matematik işlemleri yaptıkları bilinmektedir. Katlanabilir oluşları ve uzun süreli kullanım olanağı sağlayan bu hesap makineleri bizlere en zorlu ödevlerde ve sınavlarda hızlı ve doğru hesaplamalar yapmamıza olanak sağlayacaktır. Hesap makineleri yüksek enerji gereksinimi duymadan çalışabilen basit cihazlardır. Genel olarak kullanılan modellerinde pil kullanımı yaygınken daha karmaşık donanımsal özelliklere sahip olan hesap makineleri hibrit sistemle çalışmaktadır. Güneş enerjisi ve pil gücünü aynı anda barındıran bu hesap makineleri bizlere uzun saatler boyunca kullanım imkanı sunmaktadır. Birçok hesap makinesi basit dört işlemler yanı sıra günlük hayatta sıkça kullanılan yüzde ve küsurat hesaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadırlar. Özellikle birçok işletme veya toptancı alıcılarına istedikleri indirimi tam olarak hesaplamak veya ürünler bazında yapacakları indirimin kar ve zarar oranını belirlemek isterler. Bu yüzden hesap makineleri alım ve satım yapan birçok kişi tarafından küçük boyundan büyük boyuna kadar olan farklı özelliğe sahip Casio hesap makinesi çeşitleri kullanılmaktadır.

Kullanım Alanlarına Göre Hesap Makinesi Çeşitleri

Kullanım Alanlarına Göre Hesap Makinesi Çeşitleri

Dört işlemden yüzde hesaplarına, olasılık hesaplamalarından zorlu logaritma ve fonksiyon hesaplarına kadar birçok alanda kullandığımız hesap makineleri üreticileri tarafından her geçen gün farklı özellikler ile bizlerin kullanımına sunulmaktadır. Günlük hesaplamalardan bina yapımına fizik veya kimya formüllerinin hesaplanmasına kadar birçok açıdan bizlere büyük yardımları olmaktadır. Basit fonksiyonlu işlemleri yapabilen hesap makineleri olduğu kadar bilimsel hesap makinesi adı altında birçok zor ve karmaşık yapıdaki hesaplamaları yapan türleri mevcuttur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte 70li yıllardan itibaren hayatımızda yer edinmeye başlamış olan bilimsel hesap makineleri başta sayısal bölümlerde öğrenim gören birçok öğrencinin derslerinde yanlarında bulundurdukları en önemli araçlardan biridir. Özellikle fizik, kimya ve biyoloji alanı başta olmak üzere birçok alanda ince hesaplamaların yapıldıkları formüller için ideal kullanımdadırlar. Özellikle yapılan deney sonuçlarını büyük bir incelikle hesapladıkları gibi bazı modellerinde çoklu olasılıkları sunarak raporlara büyük katkı sunmaktadırlar. Özellikle bilgisayar ve jeofizik alanlarında önemi yüksek olan logaritmik hesaplamalar bu makineler sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedirler. Ayrıca inşaat alanında bina yapımlarında sıklıkla kullanılan trigonometrik hesaplamalar bu cihazlar sayesinde kolaylıkla yapılmaktadırlar. Klasik hesap makinelerinin aksine geniş bir ekran hacmine sahip olan bu makineler karanlık ortamlarda çalışan kişiler için bazı modellerinde LED aydınlatmaya sahiptirler. Özellikle birçok önemli şirket ve hatta devlet kurumlarında hayati öneme sahip olan istatistik bilimi için sıklıkla kullanılan bu cihazlar permütasyon ve olasılık hesaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadırlar. Bilim alanında kullanılan hesap makinelerinin yanı sıra çok fonksiyonlu hesap makinesi olarak bilinen görsel desteğe sahip hesap makineleri bilinen hesap makinelerinin aksine yaptıkları işlemleri belirli grafiklerle daha anlaşılabilir hale getirmektedirler. Eğitim ve iş dünyasının sıklıkla tercih ettiği çeşitler arasında gelen bu hesap makineleri özellikle şirketlerde kar zarar tablosu sunumlarında sizlere büyük yardım sağlayacaklardır. Bazı iş kollarında hızlı hesaplamalara ihtiyaç duyulmaktadır bu yüzden bu çeşitteki hesap makineleri sahip oldukları çoklu hesap yapabilme yetenekleri sayesinde bizlere en kısa sürede maksimum sayıda hesap yaparak tüm bunları genel bir grafik üzerinde gösterebilmektedirler. Bazı modellerinde bulunan farklı renkteki göstergeler ile yapılan işlemlerin grafik üzerinde çok daha anlaşılır hale getirmektedirler. Dilerseniz etiketleme makinesi çeşitlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Günlük İşlerinizde Yardımcınız Hesap Makinesi Fiyatları

Günlük İşlerinizde Yardımcınız Hesap Makinesi Fiyatları

Neredeyse tüm iş kollarında basit ve karmaşık olmak üzere matematiksel hesaplamalara ihtiyaç duymaktayız. Her ne kadar basit matematik işlemlerini zihinden yapabiliyor olsak da bizden çok daha hızlı ve hatasız sonuç veren hesap makineleri gerek günlük gerek çalışma hayatımızda başucu aletlerinden biri olmaktadır. Belirli basamakta dört işlem yapabilen kredi kartı boyunda olanlardan insan tarafından çözülmesi çok zor hatta imkansız olan matematiksel hesaplamaları yüksek hızda hesaplayan hesap makineleri birçok problemi bizler adına çözmektedir. Hesap makinesi fiyatları gerek boyut gerek içerdiği donanımsal özellikleri sayesinde değişkenlik göstermektedir. Basit işlem yapanlardan bilimsel çalışmalara katkı sağlayanlara kadar birçok modele ev sahipliği yapan hesap makineleri her bütçeye uygundur. Örneğin günümüzde birçok banka, orta ve büyük ölçekli şirketlerin kullandığı şeritli hesap makineleri görünürde klasik hesap makinelerine benziyor olsa da kullanım amacı bakımından yüksek farklılık göstermektedir. Bankalar için günlük, haftalık, aylık ve yıllık kar zarar gibi birçok değişkenin farklı formüller aracılığıyla hesaplanmasına yardım eden şeritli hesap makineleri yazıcıya bağlanabilir oluşu ile bizlere rapor alma konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bulduğu çoklu sonuçları dilerseniz farklı renkler ile basabilir bu sayede raporlama ve sunum konusunda büyük bir kolaylığa sahip olmuş olursunuz. Pilli olanların yanı sıra şarj edilebilir özellikte olmaları sizlere uzun süreli bir kullanım olanağı sağlamaktadır. Dahası bu tipteki hesap makineleri sahip oldukları KDV oranları, birim ve yüzde hesaplama gibi çoklu fonksiyonel özellikleri sayesinde birçok muhasebeci tarafından tercih edilmektedirler. Bu modeldeki hesap makineleri güçlü hafızalara sahip olduğundan yapılan işlemleri kolaylıkla kayıt altına alıp bizlerin yaptığı zorlu işlemleri ve raporları koruma altına almaktadır. Hesap makinesi kullanma yalnızca zorlu işlemler yapan bilim ve iş adamlarına ait değildir. Aynı zamanda birçok çocuk küçük yaşlardan itibaren bu kullanımı basit aletlere ilgi duymaktadır. Dahası lise ve üniversite çağlarında birçok hesaplamalara yardımcı olmaktadır. Günümüzde bazı uzmanlar hesap makinesi kullanmanın çocukları kolaycılığa ittiğini savunurken bazı eğitimciler çocukların hesaplama yeteneklerinin gelişebileceklerini savunmuşturlar.

Hesap Makinesi Nasıl Kullanılır?

Hesap Makinesi Nasıl Kullanılır?

Her yaştan ve her kesimden kullanıcı basit hesaplamalar ve belirli matematik işlemleri yapabilmek için hesap makinelerini kullanmaktadırlar. Günlük hayatımızın hemen hemen her yerinde matematiksel işlemlere ihtiyaç duymaktayız ve yaptığımız hesaplamalar bizler için oldukça önemli olabilmektedirler. Hesap makinesi kullanımı kullanılan hesap makinesinin işlevine ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Belirli temel bilgiler ışığında ev okul ve iş yerimizde hesap makinelerinin birçok fonksiyonunu kolaylıkla kullanabiliriz. Hesap makineleri genel olarak kartvizit boyundan bilgisayar boyutuna kadar birçok farklı ebatlara sahip olmaktadır ancak hesap makinesi tuşları modeller arasında farklılık gösterse de kullanım amaçları genelde birbirlerine benzemektedir. İşe ilk olarak düğmelerin ne işe yaradığını öğrenerek başlarsak birçok işlemimizi çok daha hızlı ve sorunsuz bir biçimde hesaplayabiliriz. Öncelikle hesap makinemizin nasıl kullanıma hazır hale getirildiğini bilmemiz gerekmektedir. Birçok model belirli sayıdaki tuşlardan oluşmuştur bunların başında açma ve kapama butonu gelmektedir. Hesap makinelerimizi kullanıma hazır hale getirmek için bu tuşa basmanız yeterli olacaktır. Bazı modeller güneş enerjisiyle çalışmaktadır bu yüzden güneş ışığını gördükleri zaman otomatik açılan çeşitleri olduğu gibi bu enerjiyi içinde barındırıp açma kapama tuşuna sahip olan modellere sahip olan türleri mevcuttur. Hesap makinemiz açıldıktan sonra alet üzerinde bulunan sayıları ve dört işlem yapmak için belirli sembolleri görebilirsiniz. Örneğin iki sayıyı birbirinden çıkarmak istediğiniz zaman eksi tuşuna basıp daha sonra eşit tuşuna bakarak sonuca sahip olabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bazı çoklu işlemlerde eşit tuşuna basmadan sadece dört işlem sembolleri ile işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bir işlemden sonra tüm yapılan işlemleri temizlemek istiyorsanız bunun için kolay bir kısa yol tuşu olan AC ile tüm yaptığınız işlemleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bilinmelidir ki klasik hesap makineleri kısa süreli hafızaya sahipken bazı modeller sizlerin işlemlerini uzun süreli olarak bünyesinde barındırabilmektedirler.

Hesap Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hesap Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her yaştan kullanıcı belirli amaçlar doğrultusunda hesap makineleri kullanmaktadırlar. Hesaplamaların hayatımızın her noktasında olduğunun düşünürsek hesap makineleri adeta bizlerin hesap uzmanları olarak görev yapmaktadırlar. Son yıllarda birçok farklı kullanım alanlarına göre üretilen farklı boyut ve işlevsel özelliklere sahip hesap makineleri kafa karışıklığına sebep olmalıdır. Üretici firmalar çoğunlukla her iş koluna veya kullanıcı kitlesine uygun hesap makineleri üretmektedirler. Bu yüzden hesap makinesi satın alırken belirli kriterleri göz önünde bulundurmalıyız. Öncelikle hesap makinemizi hangi alanda kullanacağımızı belirlememiz gerekmektedir. Örneğin basit dört işlem hesaplamaları için cep ve katlanır boydaki hesap makineleri bizler için yeterli olurken çok fonksiyonlu işlemler için daha gelişmiş hesap makinelerine ihtiyaç duymaktayız. Bilimsel ve istatiksel hesaplamalar için kullanılacak hesap makineleri birçok fonksiyona sahip daha karmaşık yapılardan oluşmaktadırlar. Hesap makinesi kesirli türleri iş ve bilimsel alanlarda kullanılmak üzere alınan hesap makinelerinde aranması gereken özelliklerin başında gelmektedirler. Kesirli hesap makineleri birçok fonksiyona sahiptirler. Derslerde kullanılmak üzere kullanılacak hesap makineleri öğrencilerin bölümlerine göre seçmeleri oldukça önemlidir çünkü her sayısal ders için farklı hesaplama yöntemleri kullanılmaktadır. Ayrıca bazı hesap makineleri sınav kullanımlarına uygun olurken bazıları sınavlarda kullanılmamaktadır. İş yerlerinde ve devlet dairelerinde kullanılan hesap makineleri çoklu işlem yeteneğine sahip olmakla birlikte geniş ekranlara ve rapor sunma olanağına sahip olmalıdırlar. Dahası bu gibi hesap makineleri hızlı işlem yapma kapasitelerine sahip olmalıdırlar bu yüzden işlemcilerinin gücü bizlere seçim konusunda yardımcı olmaktadır.

Hesap Makinesi Nasıl Çalışır?

İnsanlar günlük yaşamlarında dört işlemi sıklıkla kullanmaktadırlar. Çoğu insan daha küçük yaşlarda önce ailesinden sonra ise okulda bunları öğrenmektedir. Ancak çoğu hesap karmaşık veya çok daha vakit alıcı derece çözülmektedir. Bu yüzden bunu kullanıcılar adına yapan hesap makinelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Hesap makineleri çağlar boyunca birçok farklı şekilde yardımcı olmuşladır günümüzde ise birçok işlemi yüksek hızda yapan elektronik hesap makinelerini kullanılmaktadır. Her ne kadar karmaşık yapılara sahip olsa da günümüzün hesap makineleri bugün bilgisayar komutlarına benzer 0-1 sistemi ile çalışmaktadırlar. Yapılan tüm işlemlerde elektronik sinyaller işlemcisi tarafından hesaplanarak kesin sonuçları vermektedir.

Hesap Makinesi Ne ile Çalışır?

Hesap makineleri günümüzde elektronik küçük aletlerin başında gelmektedirler. Birçok alanda sıklıkla kullanılan bu makineler elbet çalışmak için bir enerjiye ihtiyaç duyarlar. Yüksek enerjiye ihtiyaç duymayan hesap makineleri genel olarak pil ile çalışmaktadırlar. Uzun ömürlü bir kullanım için pil ömrünün bitmemesi açısından gerekmediği zamanlarda açık bırakılmaması gerekmektedir. Ayrıca son yıllarda yenilebilir enerjinin kullanımından hesap makineleri de paylarını almışlardır. Güneş enerjisi ile çalışan birçok model gün ışığından yararlanarak sizlere hem uzun süreli hem de çevre dostu bir kullanım sunmaktadır. İçerisinde bulunduğu minik paneli sayesinde açık bir günde yeterli enerjiyi toplayarak sizlerin kullanımına hazır hale gelecektir.

Hesap Makinesi Nasıl Kapanır?

Hesap makineleri farklı boyutlarda ve üstlerinde belirli sayılarda tuşlara sahip basit kullanımlı makinalardır. Genellikle birçok alanda kullanılan bu makinalar yalnızca hesaplama ve matematiksel problem çözme işlerinde kullanılmaktadırlar. Birçok tuşa sahip olan modelleri gibi az sayıda tuşa sahip modelleri ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulmuştur. Hesap makineleri kullanılmadıkları zamanda ya manuel olarak ya da otomatik olarak kapanmaktadırlar. Manuel olan modeller barındıkları tuş ile kolaylıkla kapatılmaktadır. Bazı modeller belirli bir zamana kadar açık durabilirken daha fazla donanımsal özelliklere sahip olanlar zaman ayarı sayesinde istenilen süre kadar açık durmaktadırlar. Güneş enerjisi ile çalışan modellerde ise kapanma güneş ışığı enerjisinin olup olmamasına bağlıdır.

Hesap Makinesi Modelleri Nelerdir?

Hesap makineleri kullanım amaçları doğrultusunda farklı teknik özellikler ile donatılmıştırlar. En bilinen hesap makinesi modelleri klasik, bilimsel ve çok fonksiyonlu hesap makineleri olarak bilinmektedirler. Klasik modeller daha çok basit işlemleri yaptığımız hemen hemen her kesimden kişinin evinde ve çantasında bulunan hesap makineleridir. Çok fonksiyonlu ve bilimsel hesap makineleri daha öğrenim ya da iş hayatında kullanılmaktadır. Özellikle bilimsel alanlarda çalışan ve belirli sayısal dallarda okuyan öğrenciler zorlu işlemler için bu özellikte makinaları tercih etmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Casio (709)
Canon (9)
Kadio (19)
Noki (93)
Rubenis (62)
Tiga (23)
Citizen (17)
Kraf (64)
Gıpta (40)
Daxi (21)
Caslo (20)
Mas (19)
Puzzle (15)
Bigpoint (12)
Ofica (12)
Catiga (11)
Cbtx (11)
Tangy (11)
Karce-X (10)
Sarff (10)
Casine (9)
Cassa (9)
Ticon (9)
Exxo (7)
Karce (3)
CSL (2)
HP (2)
Italyano (2)
Keenly (2)
Lexon (2)
Timebird (2)
Assis (1)
Clton (1)
Degasun (1)
Deli (1)
Dosy (1)
Gaxio (1)
Holl (1)
Joinus (1)
Kakosan (1)
Karuida (1)
Linea (1)
Tima (1)
Topwrite (1)
Xiaomi (1)
(12)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(125)
ve üzeri (145)
ve üzeri (153)
ve üzeri (154)
ve üzeri (159)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL