Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Fotokopi Kağıdı

için 2.462 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Fotokopi Kağıdı

A4 kağıt, işyerlerinde ve okullarda en çok kullanılan kağıt ürünlerinden biridir ve fotokopi kağıdı olarak da bilinir. Fotokopi kağıdı fotokopi makineleri, yazıcılar ve faks makineleri için de uygundur. Toplantı tutanakları, mektuplar, sözleşmeler ve bildirimler gibi farklı belgeleri kopyalayarak işyerinde arşivlemeniz gerektiğinde kullanmanız gereken kağıt türüdür. A4 fotokopi kağıdı 210 mm x 297 mm ölçülerine sahip ve kopyalama için en yaygın kullanılan kağıt boyutudur. Bu sıradan ama teknik kağıtlar, günlük kullanım için çok uygundur. Renkli fotokopi veya siyah beyaz baskıda yüksek performans sağlar. Mürekkep yaymadan veya aşırı emmeden yüksek verimli baskı elde etmeyi sağlar. A4 kağıt fiyatı, ürünün gramajına, markasına ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. A4 kopya kağıdı, önemli belgeleri yedeklemek veya belge kopya sayısını artırmak için kullanılabilir ve aynı zamanda boyutlar, kağıt kalitesi ve markasına göre değişiklik gösterebilir, farklı fiyatlarda A4 kağıt ürün grubunda satılabilir. Ayrıca fotokopi kağıdının ağırlığı ve fiyatı farklıdır çünkü farklı kalitelerde baskı yapmanıza olanak sağlayan sınıflandırmalar vardır. Kırtasiye, eğitim ve iş hayatının en önemli ihtiyaçlarından biridir. Çoğu ofis, kırtasiye malzemelerini seçerken marka fiyat politikalarına daha fazla önem verir. Kırtasiye malzemeleri seçerken fiyat kadar kalite de önemlidir. En çok satın alınan ofis kırtasiye malzemeleri fotokopi kağıdıdır. Geniş fotokopi kağıdı yelpazesi, boyut, kağıt kalitesi, ağırlık ve türüne göre birçok gruba ayrılabilir.

Her Alanda Kullanılabilecek Fotokopi Kağıdı Çeşitleri

Her Alanda Kullanılabilecek Fotokopi Kağıdı Çeşitleri

Mimari planlar, organizasyon şemaları, zaman tabloları gibi çok geniş ölçekli materyallerin kağıda dökümü için uygun olan A3 fotokopi kağıdı ürünleri, boyut olarak A4 kağıttan büyüktür. Renkli fotokopiler için ise oldukça pratik bir kullanım sağlar. A3 kağıt, A4 kopya kağıdı ürünlerinden 2 kat daha büyüktür ve esas olarak büyük belgeleri yazdırmak için kullanılır. Bu yöntem dizüstü bilgisayar ekranına tam olarak sığan bir içeriğin tüm sayfaya sığabilecek şekilde kullanımına olanak tanır, çünkü 297 mm x 420 mm A3 kağıdı ikiye katlandığında iki A4 kağıdına eşit gelir. Fotokopi makinesinin yazdırma ayarlarını değiştirerek, gerekli belgeleri A4'ten A3'e kolayca yazdırabilirsiniz. Kağıdın ağırlığı, mürekkebin dağılmayacağı anlamına gelir. Bu, temiz ve net baskılar almanızı sağlayan faktörlerden biridir. Ayrıca kağıdın dolu kalmasını, kullanımının kolay olmasını ve kırışmamasını sağlar. İdeal A3 veyaA4 fotokopi kağıdı 80 gr veya 75 gram ağırlığında olmalıdır. A3 ve A4 boyutları dışında bir de A5 kağıt boyutu bulunur. A5 kağıt genellikle kısa notlar için kullanılır ve yazdırılabilen en küçük kağıt boyutudur. Bu nedenle sıklıkla büyük miktarlarda kullanılmaktadır. Aslında A4 kopya kağıdının ürün boyutunun yarısıdır. Bu kağıtlar fotokopi makineleri, yazıcılar ve faks makineleri için uygundur ve küçük belgeleri yazdırmak için idealdir. 148 mm x 210 mm boyutundaki A5 fotokopi kağıdı A4 kopya kağıdının tam olarak yarısıdır. Küçük boyutlu A5 kağıtlar toplantı notları, mektuplar ve kısa makaleler için idealdir. A5 kağıdın fiyatı; paket ebadı, yaprak adedi ve ürün ağırlığına göre değişmektedir.

Fotokopi Kağıdının Kullanım Alanları

Fotokopi Kağıdının Kullanım Alanları

Kopya kağıdı temelde A3, A4 ve A5 kağıdına bölünebilir. Bu boyutlar kullanım alanı ve değişen ihtiyaçlara göre sınıflandırılmıştır. En yaygın kullanılan kağıt türü A4 kağıttır. A4 kağıt; sözleşme, beyanname, dilekçe ve şartname gibi arşivlenecek tüm evraklar için kullanılabilir. Fotokopi kağıdı modelleri arasında en çok tercih edilen tür olan A4 kağıt boyutu 210 mm x 297 mm'dir. Günlük kullanım A4 fotokopi kağıdı siyah beyaz ve renkli çıktıda yüksek performans sağlar. A4 fotokopi kağıdının fiyatı markası, ağırlığı ve miktarına göre değişmektedir. Bir pakette 500 yaprak kağıt vardır, ancak toplu satın alımdaki her paket 5 rulo kağıt içerir. A3 kağıt çeşitleri genellikle mimari ofislerde kullanılır ve bunun yanında organizasyon şemaları ve takvim planları için ilk tercihtir. A4 kağıttan daha büyük boyuta sahiptir ve A4 kağıttan sonra en popüler fotokopi kağıdı modeli olarak sayılabilir. Ofis duvarlarında kullanılan planlar veya küçük toplantılardaki sunum planları için idealdir. 290 mm x 420 mm kağıt ebadının yan yana iki A4 kağıt ile oluşturulduğu düşünülürse, bu yöntem defter boyutundaki kitapçık baskısında rahatlıkla kullanılabilir. A5 boyutlu kağıt, kısa notlar veya küçük yazı tipleri için çok uygundur. Yazıcıdan yazdırılması mümkün olan en küçük kağıt boyutudur. Kitapçık basımı gibi işlemlerde tek başına kullanılması tercih edilir. 148mm x 210mm ebadındaki A5 kağıt, A4 kağıdın yarısıdır. Toplantı tutanaklarını, kısa metinleri veya küçük notları yazdırmak için uygundur. Genellikle ofislere fotokopi kağıdı sağlanırken birden fazla satın alma yapılır. Ofis ortamında çok sayıda belgenin sürekli olarak basılması ve arşivlenmesi gerektiğinden baskı kalitesi ve fotokopi kağıdı fiyatını göz önünde bulundurarak gerekli karşılaştırmalar yapılmalı, ona göre kağıdın kalitesi seçilmelidir. Kağıdın baskı sırasında hafif olmasından dolayı fotokopi makinesinin arızalanması, fotokopi kağıdı üzerindeki notlarda bozulmalar gerçekleşme ihtimalini arttırır. Yazdırma sırasında kalitesiz kağıt seçimi sebebi ile mürekkebin kağıda yayılması, zayıf emilim ve ışık geçirgenliği gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kalitesiz kağıt ürünlerin kullanılmasının gelecekte tasarruf anlamına gelmediği, makine ömrünü kısalttığı ve kullanım açısından zarar verdiği anlamına geldiği anlaşılmalıdır.

Fotokopi Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fotokopi Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Fotokopi kağıdının ortalama ağırlığı 80 gramdır. 80 gramın altındaki fotokopi kağıdı yarı saydamdır. Artan mürekkep emilimi nedeniyle, çift taraflı baskıda metin veya grafikler birbirine karışabilir. Fotokopi kağıdının performansını kontrol ederken ağırlık dikkate alınmalıdır. Fotokopi kağıdı boyutları ve modelleri arasında seçim yaparken, basım yapılacak makinenin yeteneklerini de göz önünde bulundurmalısınız. A4 fotokopi kağıdı genel ve günlük kullanım için çok uygundur. Fotokopi makinesi profesyonel ise, gerekli ayarları yapabilir ve A3 veya A5 kağıtları da baskı için kullanabilirsiniz. Kağıdın ağırlığı fotokopi makinesinin işlevinde dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntı da mürekkebin sabitlenmesi ve yayılmasını önlemektir. Mürekkep leke bırakmaz; temiz, net ve okunması kolay göz desenleri sağlar. İnce kağıt kullanılması, fotokopi performansının düşmesine ve makine arızasına da neden olabilir. Kağıt sıkışması veya kırışması nedeniyle kağıt ve baskı kağıdının kalitesi düşebilir. Bugün en çok kullandığımız kağıt fotokopi kağıdıdır. Resmi veya resmi olmayan fotokopi kağıdı türleri, evde veya ofiste en popüler kağıt türleridir. Ev yazıcılarında, ofis yazıcılarında ve fotokopi makinelerinde kullanılan kopya kağıdı genellikle A4 boyutlu kağıttır. Bir veya daha fazla belgeyi kopyalamak veya bir yazıcıdan yazdırmak istiyorsanız, bunu bir fotokopi kağıdına makine yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Fotokopi kağıdı sadece baskı veya kopyalama için kullanılmaz. Boş kağıda ihtiyaç duyulması halinde de fotokopi kağıdı kullanılır. Fotokopi kağıdı, standart uygunluğu ve kopya boyutu nedeniyle en sık kullanılan kağıttır. Burada A4 kopya kağıdı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu fotokopi kağıdı kalitesi olmalıdır. Ayrıca gerekli miktar satın almadan önce belirlenmelidir. A4 fotokopi kağıdı seçerken kağıdın ağırlığı en önemli noktalardan biridir. A4 kopya kağıdı üretmek için kullanılan hammaddelerin niteliğine bağlı olarak, bu kağıtlar daha parlak veya daha pürüzlü olabilir. Renkli baskı yapmak istiyorsanız özellikle fotoğraf baskısında daha parlak bir yapıya sahip A4 kopya kağıdını tercih edebilirsiniz. Popüler markalar arasında yer alan kağıt ürünleri ve ofis ürünlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Fotokopi Kağıdı Gramajları Ne Anlama Gelmektedir?

Fotokopi Kağıdı Gramajları Ne Anlama Gelmektedir?

Standart olarak A4 fotokopi kağıdı ağırlığı iki gramdır. Genellikle A4 kopya kağıdının çıktısının 80 gr olduğu görülmektedir. Ayrıca 100 gram A4 kopya kağıdı üreten firmalar da bulunmaktadır. Ayrıca 75 gram A4 fotokopi kağıdının nadiren üretildiği görülmektedir. A4 fotokopi kağıdının ağırlığı üreticiye göre değişmekle birlikte standart A4 fotokopi kağıdı ağırlığının 80 gram olduğu bilinmektedir. Buradaki ağırlık farkı, üretilen kağıdın kalitesini de belirler. Üretilen A4 kopya kağıdının ağırlığı genellikle aynıdır. Ağırlık farkı kağıt kalınlığına da yansır. 80 gramlık standart kopya kağıdının üretilmesinin nedeni kalitesinin gereksinimleri tam olarak karşılamasıdır. Bu sayede fotokopi kağıdının fotokopi makinesinde kullanıldığında yırtılması veya deforme olması engellenebilir. Daha yüksek gramajlı kopya kağıdının üretimine nadiren rastlandığı görülmektedir. Bunun sebebinin kağıdın çok kalın olmasını engellemek olduğu görülür. A4 kopya kağıdı farklı miktarlarda paketlenir. Her pakette genellikle 125, 250 veya 500 yaprak A4 kopya kağıdı vardır. Bunlar arasında en çok tercih edileni 500 yapraklık paketlenmiş A4 kağıttır. Hem ofiste hem de evde kullanmak istiyorsanız, ekonomik ve pratiklik açısından en iyisi 500 sayfa A4 kopya kağıdı kullanmaktır. A4 fotokopi kağıdı, ambalajlı olarak satılmasının yanı sıra bu ambalajları içeren çoklu paketler şeklinde kutularda da satılmaktadır. Bu kutularda 5 paket A4 kopya kağıdı bulunur. Paket içerisindeki kağıt ambalajları 125 adet, 250 adet veya 500 adet olabilmekte olup adet değişkenlik göstermektedir. Dilerseniz fotoğraf kağıtları çeşitlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Önemli Belgeleriniz için En Uygun Fotokopi Kağıdı

Önemli Belgeleriniz için En Uygun Fotokopi Kağıdı

Fotokopi kağıdı kullanarak belgeleri veya dokümanları kopyalarken, orijinal belgelerin iyi durumda olduğundan emin olmanız gerekir. Doküman kötü durumdaysa, fotokopiniz de kötü durumda olacaktır Bu, fotokopi kağıdı veya fotokopi makinesi ile ilgili bir sorun değildir. Fotokopi kağıdı size en iyi performansı sunabilmek için uygun standartlarda üretilir. Kopya kağıdının işlevi söz konusu olduğunda ürünler birçok amaç için kullanılabilir. Standart A4 kopya kağıdının kağıt boyutu 210 mm x 297 mm'dir. A4 kopya kağıdı ofiste toplantı tutanaklarını tutmak, iş için temiz standart kağıt kullanmak, önemli belgeleri kopyalamak veya bir yazıcıdan yazdırmak için kullanılır. Resmi bir mektubunuz varsa, fotokopi kağıdı kullanabilirsiniz. Çok sayıda sayfa yazdırmak istiyorsanız, çok fazla kopya kağıdına da ihtiyacınız var. Bu uygulamada fotokopi kağıdı genellikle beyaz seçilmelidir. Beyaz ve kaliteli fotokopi kağıdı halihazırda piyasadaki en uygun ve en yaygın kullanılan kopya kağıdıdır. Bu noktadaki ikincil sık tercih ürünü A3 fotokopi kağıdı ürünleridir. Fotokopi kağıdının ağırlığı aynı zamanda kağıdın fiyatını belirler. Ağırlık arttıkça fiyat da orantılı olarak artar. Standart olarak A4 kopya kağıdının ağırlığı 80 gramdır. Ancak farklı ağırlıklarda ürünler de üretmektedir. Ayrıca satın alınacak parça adedine göre fiyat değişmektedir. Paket başına 5 yaprak olmak üzere toplam 2500 kopya kağıt ekonomik seçeneklerden biridir. Fiyatları etkileyen bir diğer faktör de markadır. Her markanın farklı bir fiyat politikası vardır. Bu üretim maliyetlerinde kağıt üretiminin yeri de önemlidir. A4 fotokopi kağıdı fiyatıyla ilgili bir diğer önemli husus da kağıdın rengidir. Beyaz standart renkli A4 fotokopi kağıdı aynı zamanda farklı renkler sağlayabilir. Bununla birlikte, şirketler için A4 kopya kağıdını renklendirme işlemi ek maliyetler getirecektir. Tüm ürün çeşitleri için kağıt ürünleri ve ofis sayfamıza bakabilirsiniz.

Fotokopi Kağıdı Kaç Gramdır?

Ortalama A4 boyutlarındaki bir fotokopi kağıdının ağırlığı 80 gramdır. Ancak piyasada mevcut olarak daha ağır veya daha hafif kağıt ağırlıklarına sahip fotokopi kağıtları da satıştadır. Bir fotokopi makinesi için en uygun olan kağıt ağırlığı 80 gramdır. Ağırlık bu seviyede olduğunda kağıt makine içinde mürekkebi dağıtamaz, arkaya geçiremez ya da sıkışamaz.

Fotokopi Kağıdı Nasıl Kullanılır?

İhtiyacınıza uygun boyut ve ağırlıklara, hatta renklere sahip fotokopi kağıdını satın aldıktan sonra kullanmak için herhangi bir şeye ihtiyaç duymazsınız. Kağıtları dilediğiniz gibi ihtiyacınıza yönelik şekilde kullanabilirsiniz. Fotokopi makinesindeki kağıt kullanımı için ise makinenizin kılavuzunu incelemeli, buna göre yerleştirme yapmalısınız. Aksi taktirde hem kağıtlarınız hem de makine zarar görebilir.

A4 Kağıt Kaç CM'dir?

Standart A4 fotokopi kağıdı ölçüleri 210 mm x 297 mm şeklindedir. Bilinen ve alanında iddialı markalarda hata payı olmaz, ölçüler daima bu şekildedir. Ayrıca A3 fotokopi kağıdı ölçüsü 297 x 420mm ve A5 fotokopi kağıdı ölçüsü 148 x 210mm şeklindedir.

A4 Kağıt Kaç Adettir?

Fotokopi kağıdının paket adeti içeriği satın aldığınız marka ve paketleme sistemine göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak incelendiğinde bu paketleme sistemleri 100, 250, 500 ya da 1000’erlik paketler şeklindedir. İhtiyaca göre bu sayılar değişiklik gösterebilir, çoklu alımlarda istenilen yuvarlanmış sayıya ulaşmak amacı ile küçük paketlerden doğru sayılarda seçilerek kullanıcıya özel bir set oluşturulabilir. Birbirinden çeşitli sayı ve boyutlardaki fotokopi kağıtlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3K (48)
3M (49)
A-4 Tech (5)
A5 (35)
Aktif (1)
Alex (36)
Alex Toys (2)
Alfa (1)
Ark (1)
Art (1)
Ballet (3)
Bigpoint (35)
Bold (1)
Brons (6)
Cadence (2)
Canon (2)
Codeline (1)
Copic (1)
Digno (2)
Dilman (1)
(976)
Dns (4)
DNS Color (7)
Double A (26)
Elba (1)
Epson (22)
FİYPER (2)
Giant (1)
Ginza (1)
GIPTA (8)
Globox (17)
Gold (2)
Goodwin (3)
Gp (1)
Hobby (1)
hobi24 (4)
HP (14)
İdora (1)
Jet Print (1)
Kaukko (1)
Kks (1)
Kodak (3)
KORALL (1)
Kraf (6)
Kyocera (1)
Laçin (1)
Lino (1)
Magner (1)
Maped (1)
Marla (1)
MAS (2)
Masis (13)
Maxi (1)
Meteksan (1)
Monalisa (2)
Mondi (83)
Mopak (96)
Multicopy (1)
Navigator (129)
No Name (1)
Noki (5)
Notte (1)
NSR PAPER (4)
ofmark (1)
Oki (1)
Panasonic (2)
Panda (2)
Paperline (2)
Piano (1)
Premium (2)
PRESIDENT (1)
Puti (10)
Rem (1)
Rey Copy (5)
Sarff (2)
Sim (1)
Sony (1)
Staedtler (1)
StarFilm (2)
Svetocopy (6)
Südor (25)
Tanex (192)
Tarifold (1)
Tekogold (1)
Temat (12)
Tenex (1)
TICON (1)
Top Model (1)
Trodat (1)
Umur (45)
Universal (4)
Ve-Ge (30)
Vege (37)
World (3)
Xblack (11)
Xerox (100)
Zweck (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Adet

(701)
(395)
(375)
(287)
(252)
(149)
(82)
(82)
(8)
(3)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(363)
ve üzeri (500)
ve üzeri (534)
ve üzeri (541)
ve üzeri (566)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL