Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Resim Defteri

için 2,795 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Resim Defteri

Okul çağına gelmiş olan çocukların resim derslerinde kullanabileceği, çizim yapma amacıyla farklı ebatlarda bulunan ve kapaklarında çeşitli desen, ilgi çekici motifler bulunan defterlerdir. Yetişkinlerinde kullanımına uygun olan bu resim defteri kişinin farklı alanlarda, farklı biçimlerde kullanmalarına fayda sağlayabilir. Çocuklar resim yapmak amacı ile kullanırken, yetişkinler kendi günlerini belirlemek amacıyla ajanda olarak kullanabilirler. Kalın yaprakları sayesinde örneğin sulu boya arka tarafa geçmez ya da kuru boya arka tarafa yansımaz. Genel olarak 35x50 resim defteri tercih edilir ve kişilerce kabul görür. Bu defter üzerine guaş boya, sulu boya, kuru boya dilerseniz de karakalemle çizimler yapmanız mümkün. Pürüzsüz yüzeye sahip olan resim defterleri fırçanızın veya kaleminizin rahatça kâğıt üzerinden kaymasına ve herhangi bir engele takılmamasını sağlamaktadır. Yeni başlayanlar için resim defteri 25x35 alarak çizim yapmaya başlayabilirler. Alacağınız resim defterleri farklı sayfa sayılarına da sahip olmaktadır. Bu resim defterleri üzerine kuru boya, kara kalem ile farklı çalışmalar yapabileceğiniz gibi farklı sulu boylar, fosforlu kalemler, keçeli kalemler, boya kalemleri ve guaş boyalar gibi birçok çeşit boyama yöntemleri aynı zamanda renklendirme işlemi de gerçekleştirmeniz oldukça mümkündür. Pürüz içermeyen bu yapısı sayesinde hem fırça kullanılan işlemlerde hem de fırçanın, sayfa üzerinde kolayca kullanılmasına yarayan bu defterler, kolay resim yapabilme gibi deneyimini sizlere sunacaktır. Genel olarak kullanıma uygun birçok çeşitlerinin bulunduğu aynı zamanda ise farklı boya türleri olduğu gibi farklı kalınlıklarda sayfalara da sahip olan çeşitleri de aynı zamanda bulunmaktadır. Genellikle elli ya da yüz sayfadan meydana gelen bu defterleri dilerseniz çocuğunuzun kullanımı, dilerseniz de kendi kullanımınız amacıyla satın alabileceğiniz kaliteye sahip ürünlerdir. Okul çağında olan çocukların, okullarda resim derslerinde kullanılan ayrıca çocukların yaratıcılığını geliştirmesine katkı sağlayan, yardımcı olan bu resim defterleri, çocuğunuzun çeşitli ya da sanatsal yönlerini keşfetmesini ayrıca da geliştirmesini sağlayacaktır. Bu resim defteri çeşitleri; her öğrenci için bütün eğitim hayatı boyunca yanında bulundurulup gereken tüm kırtasiye malzeme ürünleri arasındadır yer alır. Birçok işlev için kullanım imkânı veriş olan resim defterleri ise bir sanat malzemesi görevi görür. Bu konuda asıl önemli olan materyal şeklinde eskiz defteriler de resme adeta yeni merak salanların bütün ihtiyacını karşılayan çok önemli bir araçtır. Diğer yandan profesyonel olarak da idealdir. Dilerseniz sayfamızdan defter ve ajanda ürünlerine göz atabilirsiniz.

 Resim Defteri Çeşitleri

Resim Defteri Çeşitleri

Resim defteri çeşitleri modellerden oluşur. Bu modeller ise resim defterlerinin kullanım yerini ya da kullanım biçimini belirler. Modellerin ise birbirinden çeşitlilik göstermesini belirleyen en temel kriterlerden biri haline gelmiş olan resim defterlerinin boyutlarıdır. Resim defteri boyutları; kişiden kişiye kullanım amacını belirleyen en önemli ölçütler arasındadır. Resim defteri büyük boy aynı zaman resim defteri orta boy şeklinde çeşitleri bulunmaktadır. Bir model olan bu resim defterleri, hem teknik çizimlerin yapılmasına hem de bu imkân veren çok büyük boy bir materyaldir haline gelmiştir. Teknik ressam aynı zamanda profesyonel biçimde çizim yapma gibi ihtiyaçlar hisseden farklı profesyonel meslek grupları çeşitli defterlerden sıklıkla yararlanır. Sayfa ya da yaprak sayıları ile resim defteri çeşitlerinin kullanım yerlerini etkileyen faktörlerden zamanla biri haline gelmiştir. Her biri öğrencilerin farklı sanatsal gücünün süreçlerine katkı sağlamak için elverişlidir. Aynı zamanda ise günlük hayatta çok farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. Bu boyutta olan resim defterleri ise kullanıcıların hem okul hayatında hem de profesyonel yaşamlarınızda önemli olan tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Boyut olarak ise birbirinden çeşitli amaçlarda kullanım imkânı da sunan bu resim defterleri aslında kara kalemden ve sulu boya çalışmalarına kadar bütün farklı tekniklerin de uygulanması için çok idealdir. Çeşitli resim teknikleri yapmak için uygun olan en iyi resim defteri modelleri, çeşitli cilt yapılarıyla da son derece dikkat çeker hale gelmiştir. Bu gibi konularda en çok kullanışlı olan resim defteri farklılıklar arasında spiralli modeller vardır. Bütün bunlara da ek olarak çok daha çeşitli resim defteri ve modelleri de en az bu spiralli modeller kadar çok tercih edilir. Defterlerin ise sayfalarının dağılmasını önlemek amacıyla çok tercih edilen yenilikçi aynı zamanda geleneksel olan ciltleme teknikleri ve kullanıcıların resim defterlerinden çok ergonomik bir biçimde de yararlanmasına imkân sağlar. Sulu boya ve guaş boya gibi boyalar ile çizimler yapacaksanız eğer satın alacağınız ürünlerin oldukça emici olmasına dikkat etmenizde fayda var. Bu defterler arasında ise size fayda sağlayacak çeşitli modeller bulunur. Birbirinden özel detaylara sahip takvimler de, uygun fiyatlarla sayfamızda mevcuttur.

Resim Defteri fiyatları

Resim Defteri fiyatları

Resim defteri fiyatları aslında yaprak sayısına göre farklılıklar gösterir. Fiyatların farklılık göstermesine sebep olan faktörler ise sadece sayfa sayıları değildir; ayrıca defterlerin farklı büyüklüğü de bu fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu nedenden dolayı ise resim defteri 50x70 biçiminde çok daha çeşitli boylarda defter model çeşitleri arasında farklı fiyat farklılığı da gözlemlemek oldukça mümkündür. Bu resim defteri fiyatlarını farklı biçimlerde etkileyen faktörlerden diğeri ise farklı defter tasarımlarıdır. Spiralli biçimde olan bu defterler daha ergonomik bir kullanım sunar sizlere ve sizin için daha çeşitli şekilde fiyatlara sahiptir. Diğer bir yandan çeşitli ciltleme teknikleri ile kapak tasarım özellikleri de bu resim defter fiyatlarında farklılıklar yaratan unsurlar arasındadır. Bazı defter çeşitleri, modelleri ise boyayı hemen emen bir biçimde dizayn edilir. Dolayısıyla da sizlere özel olarak geliştirilmiş olan bu sayfa yapıları da resim defterleri çeşitleri arasında model fiyatları üzerinde çeşitlilikler yaratır. Bu resim defterlerinin ise kullanım yerleri de fiyatların çeşitli olmasının sebeplerinden biridir. Örneğin; resim defteri profesyonel şekli ile de günlük kullanım amacı için üretilmiş olan resim defterleri fiyatları birbirinden çeşitlidir. Bu resim defterleri ise modelleri ayrıca fiyatları yönünden detaylı biçimde bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizin filtreleme bölümünden istediğiniz özellikleri kullanarak ihtiyacınızı karşılayacak size en uygun fiyatlı resim defterlerine ulaşmanız, göz atmanız mümkün. Herhangi çalışmanızda tonlama yapmayı tercih ediyorsanız ise yine bu defterlerden tercih etmeniz son derece uygun yapıları ile sizlere uygun kullanım sağlayacaktır. Genellikle 20 veya 30 yaprağa sahip olan bu resim defterleri de standart defter çeşitlerine göre, özel yapıları sayesinde çalışmalarınızda bulunan kontrastları en güzel biçimde sizlerin yansıtmanızı sağlar. Bunun yanı sıra spiral özellikleri sayesinde ise yaptığınız çalışmaları âdeta tablo içine alınıp sergilenecek hale gelmesine sebep olur. Bütün yaptığınız çizimlerin bu tür durumlarda herhangi bir biçimde zarar görme gibi bir ihtimali de olmayacaktır. Çalışmalarınızda eğer genel olarak akrilik gibi boyaları tercih ediyorsanız yapmış olduğunuz resimlerinizde ise en iyi sonuca ulaşmak için; boyayı daha hızlı emip daha hızlı kuruyan yapıda olan defterleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çalışmalarınızı çeşit çeşit renklendirdiğiniz boyalar bu sayfalar üzerinde oldukça hızlı şekilde kuruyarak da çalışmalarınızın çok daha uzun ömürlü olmasına fayda sağlayacaktır. Güzel yazı defteri modelleri de sayfamızda sizleri bekliyor.

 Resim Defterlerinin Kullanım Alan

Resim Defterlerinin Kullanım Alan

Resim eskiz defteri; genellikle moda veya tasarım amaçlı alanlar ile ilgilenen kişilerin çizimlerini yapmak ayrıca fikir geliştirmek amacıyla da kullanmış oldukları defterlere verilen isimlerdir. Çizim yapmayı seven bireyler için moda tasarım okuyan öğrencilerinin yaşamlarında sürekli bulunan bu defter; eski yıllardan ta bu yana kapak tasarımları konusunda oldukça değişime uğramış olan ve çizim yaparken de daha eğlenceli bir biçime getirilmiş olur. Bu defterler diğer bir anlamda ise resim günlüğü olarak da kullanılabilir. Hem el becerisi hem de çizim becerileri geliştirmek isteyen bireyler tarafından gün geçtikçe çizimler de yapılarak, günden güne değişen bu çizim noktaları ayrıca eski çizimlerine de bakarak ne tür hatalar yapmış olduğunu da görebilir. Bu defterlerin ise hem mühendislik hem de ayrıca mimarlık gibi tarzdaki alanlarda yer alan kullanıma en uygun şekilde üretilmiş teknik resim defteri çeşidi haline gelmiştir. Normal yapıda olan defterlere göre genellikle A3 resim defteri boyutunda olup ve de milimetrik özelliğe sahip A4 teknik resim defteri haline gelmiştir. Dik konumda kullanıma uygun olarak üretilmiş ve ciltli olan yapıdaki defterlerdir. Teknik detay gereken işlerde de kullanılan bu defterler farklı yaprak çeşitlerine göre sizlerin yanında yer alır. Genel olarak baktığımız zaman çalışmalarınızı daha kolay daha rahat şekilde koruyabilmek adına ise kapak yapısı olarak kalın kartondan bir malzemeden üretilmiş birçok çeşitleri mevcuttur. Çünkü kapak biçimine ise sahip olan bu defterler, kolayca kırılıp, bükülmeyecek ve de dolayısı ile çalışmanızın yer almış olduğu sayfalarında zarar görmeyecek olması tercih edilebilir özelliğini arttırmış olur. Eskiz defterini genel herkes kullanabilir. En çok modelistler çizim yaparken kullanır ve başka bireyler sadece not tutmak amacı ile kullanabilir. Bu eskiz defteri modelist bireyler olan kişilerin çantalarında olmazsa olmazların arasında yer alır. Defterlerin kullanım yerlerine göre çeşitli ölçülerde üretiliştir. Diğer ürünlerde de olduğu gibi, bu defterlerinin de özgünlüğü, uygun fiyatlısı ve farklı biçimde kalitesi bulunur. Eğer bizler genelleme yapacak olursak bu modelistler ve mimarlar aslında moda tasarım alanında okuyan öğrenciler ya da çalışanlar tarafından tercih edilebilir. Moda tasarım bölümü okuyan öğrencilerin ya da çalışan bu bireylerin proje niteliğinde olabilir. Kısacası okul başlangıcından takın okul bitimine kadar süren bu dönemde hem öğreticiler tarafından değerlendirerek hem de öğrenciler tarafından tercih edileler arasında bulunur.

 Boyutlarına Göre Resim Defterleri

Boyutlarına Göre Resim Defterleri

Resim dersinde kullanılabilen 20 yapraklı üründe pastel boya veya karakalem gibi teknikler ile resim yapabilmeniz mümkündür. Kaliteli kâğıt yapısına sahip, dikkat çeken defterler çocukların özgün çizimler yapabilesine imkân tanımaktadır. Ürünler hem dayanıklı kapağı sayesinde rahat bir kullanım sağlıyor hem de spiralli olan yapısı ile ürünün kolaylıkla açılıp kapanabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu sayede ürün sayfalarının kenarları kırışıp yıpranmıyor. Çocuklar canlı, desenli ya da ilgi çekici görselleri genel olarak çok sevdikleri için bu defterlerde de canlı kapak renklerinden oluşmuş olup çocuklar tarafından da dikkat çekeceği düşünülmektedir. Bu ürünleri çocuklarınızın resim dersi veya da siz yetişkinler çizim amaçlı kullanabilirsiniz. Güzel çizim yapmak şart değil sadece vakit geçirmek amacı ile de hobi olarak bu defterlerden yararlanabilirsiniz ki unutmayın zamanla birçok şey öğrenip resim konusunda başarılı olanız son derece mümkün. Farklı boyama tekniklerinin bir yanına basit eskiz çizimleri içinde büyük resim defteri kullanabilirsiniz. Resim yapmanın o kadar güzel yanları vardır ki en güzel yanı ise her yaşta deneyim kazanabilmektir aslında. Eğer çizmeyi seven bireylerseniz ve öğrenmek istiyorsanız kendinize çok güzel spiral bir defter ya da çok sayıda sayfa içeren ciltli bir şekilde resim defterleri alabilirsiniz. Eğer gözünüzü büyük bomboş bir kâğıt korkutuyor ise sarmal şekilde küçük çizim defteri de alabilirsiniz. Resim olan ilginiz arttıkça kendinize olan güveniniz de son derece artacaktır ve arttıkça ise resim defteri kalitenizi yükseltip harika çizimler yapmaya devam edebilirsiniz. Resim yapmak varsa hayalinizde vazgeçmeyin. Herhangi bir yüzey üzerinde bir çizim yapabilmeniz mümkündür. Spiral bağlı olan resim defterleri kullanım açısından en rahat ve kolay olanıdır çünkü bütün sayfaları kolayca siz çekmediğiniz sürece kopmaz. A4 kâğıtlarından iki, üç kat daha kalın olduğundan boyama yönünden sıkıntı çekmeyeceksiniz.

 Resim Defterleri ve Tarihi Hakkında Bilgi

Resim Defterleri ve Tarihi Hakkında Bilgi

Bir resim defteri aldıysanız bu orta boy resim defteri ya da büyük boy resim defteri fark etmez, dikey olarak aynı zamanda yatay olarak istediğiniz biçimde kullanmanız tercihinize göre kullanmanız mümkün. Birçok geçici keşif aynı zamanda öğrenim için tasarlanmışlardır. Bu defterler kullanım amaçlarında göre farklılıklar ya da çeşitlilikler göstermektedir. İster teknik olarak çizim için ister profesyonel olarak çizim için teknik resim defterleri hem öğrenciler hem de yetişkinlerin kullanımı açısındır son derece mümkündür. Her boyut aynı zamanda her türde yer alan, bulunan bu defterler sizlere her konuda yardımcı olmak için yanınızda yer alacaktır. Resim yaparken ise kullanacağınız malzemeler şu şekilde olabilir; akrilik, kuru-pastel-sulu gibi boyalar ya da guaş, sprey, yağlı ve de mürekkep biçiminde çeşitli boyalar gerekir. Eğer sulu boya gibi bir boya kullanacaksınız fırçanız da olması gerekir ve bir de kendinizin tercih ettiği farklı boy ve çeşitlerde resim defteriniz olması gerekmektedir. Özellikle öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bu ürünler, uygun fiyatlarla beğeniye sunulmaktadır. Eski zamanlarda kullanılan resim defterlerinin arasına şeffaf mumlu kâğıtlar konulurdu. Kullanılan sayfaların karışmamasına yarayan bu yöntem, oldukça meşakkatlidir. Artık bu tür uğraşlara gerek kalmamıştır. A3 resim defteri genel olarak sulu boya için kullanılıp kişiler tarafından ise tercih edilip aynı zamanda da sizlere önerilen resim defteri çeşitleri arasında yer almaktadır. Resim dersiniz ya da hobi amaçlı çizim yapmak istiyorsanız bu tarz çeşitlere sahip ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Ponart (55)
Keskin Color (166)
Canson (152)
Gıpta (115)
Alex (57)
Talens (57)
GIPTA (55)
Mopak (45)
Art (30)
Çınar (28)
Südor (23)
Van Gogh (20)
Bigpoint (19)
Umur (19)
Notte (18)
Mynote (16)
Umut (16)
Özkan (16)
Liz (12)
Vox Art (12)
Arches (10)
Frozen (10)
Mikro (10)
PAKLON (10)
10 Parmak (8)
Abka (8)
Cars (8)
Gülpaş (8)
Fanart (7)
Monalisa (7)
Oem (7)
3K (6)
Ema (6)
Linea (6)
Meteksan (6)
Sim (6)
Spiderman (5)
Umix (5)
sketch (5)
Alfa (4)
Disney (3)
3M (2)
Adel (2)
Artline (2)
BARBIE (2)
Carioca (2)
Etika (2)
Fatih (2)
Lutart (2)
Magnani (2)
Mead (2)
Phoenix (2)
Platinum (2)
Rembrandt (2)
Uni (2)
infonotes (2)
404 (1)
A-4 Tech (1)
Ace Kart (1)
Adeland (1)
Aykur (1)
BY&DK (1)
Ben 10 (1)
Brons (1)
Cute (1)
Delta (1)
Dilman (1)
Faber (1)
Gen-Of (1)
Halsa (1)
KM (1)
Kraf (1)
Kw-Trio (1)
Lamy (1)
Play-Doh (1)
Puti (1)
Rich (1)
Royal (1)
TICON (1)
Top Model (1)
Turkuaz (1)
Yener (1)
(1002)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(245)
ve üzeri (281)
ve üzeri (291)
ve üzeri (291)
ve üzeri (299)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL