Dambıl

Vücut ağırlıkları olarak bilinen spor aletleri ile yapılan egzersizler, vücut kaslarının kısa zamanda gelişmesini sağlamaktadır. El ağırlıkları ve ayak ağırlıkları olarak çeşitlere ayrılan vücut ağırlıkları, sporcuların vazgeçilmez egzersiz aletleridir. Dambıl olarak adlandırılan el halterleri, el ile kullanılan ve kol, omuz, bel bölgesindeki kasların çalıştırılmasını sağlayan ağırlık aletidir. Dambıllar, birçok sporcu tarafından egzersiz programlarında kullanmak üzere tercih edilmektedir. Dambıl, ingilizce dumbell kelimesinden dilimize çevrilen ve kol bölgesi kasları çalıştırmak için kullanılan sabit veya eklenebilir ağırlığa sahip bir spor aletidir. Dambıl; basketbol, futbol, vücut geliştirme, karate, yüzme, voleybol, boks, judo gibi spor dalları ile kişiler tarafından tercih edilmektedir. Hangi dambıl hareketinin sizin için faydalı olacağı konusunda, uzman spor eğitmenlerinden bilgi alabilir veya internetteki kaynakları inceleyebilirsiniz.

Dambılların özellikleri ağırlık derecelerine göre değişmektedir. Çalışacağınız dambılın ağırlığı, kaslarınızın gelişme oranını doğrudan etkiler. Sabit ağırlıklı dambıllar, sabit kilo seçenekleri olan dambıl çeşitleridir. Ağırlığı ayarlanabilir dambıllar ise kondisyon programınıza göre ağırlığını artırıp hafifletebileceğiniz modellerdir. Dambıl almadan önce dikkat edilmesi gerekenlerin başında dambılın ağırlığı gelmektedir. Eğer bu konuda özgür olmak istiyorsanız ağırlığı ayarlanabilir dambılları tercih edebilirsiniz. Dambılların fiyatları, aletlerin kilolarına ve malzeme kalitesine göre değişmektedir. Dambıl tavsiyeleri arasında çoğunlukla set halinde satılan dambıl setleri önerilmektedir. Kişisel dambıl çalışma programı oluşturabilir ve vücut çalışma programınıza göre ağırlıkları ayarlayabilirsiniz. Dambıl ile çalışmadan önce ısınma hareketleri ile vücudunuzdaki kas gruplarını sakatlanmalara karşı koruma altına almalısınız.

Dambıllar ile kısa zamanda kol ve omuz bölgenizdeki kasları daha kuvvetli bir hale getirebilirsiniz. En çok tavsiye edilen dambıl setleri arasında yer alan Altis döküm çantalı set dambıl ile çeşitli ağırlıklara sahip birçok dambıla sahip olabilirsiniz. Delta marka dambıllar, uygun fiyatları ve döküm yüzeyleri ile cildinize zarar vermeden spor yapmanızı sağlar. Metal yüzeyli dambılları kullanmakta zorluk çekenler, plastik yüzeyli dambıllar ile daha rahat çalışabilirler. Cosfer dambıl ağırlık seti ile dambılınızın kilo derecesini istediğiniz şekilde ayarlayabilir ve kondisyon programınızı programlayabilirsiniz. 


Öne Çıkanlar

Dambıl

için 2,873 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Delta (718)
(620)
Avessa (302)
Voit (222)
Busso (95)
Protech (67)
Dynamic (58)
Altis (54)
Cosfer (49)
Selex (42)
Valeo (39)
Reebok (30)
Sportive (28)
Hattrick (27)
Ravel (16)
Spin (15)
Liveup (14)
Remax (11)
Adidas (9)
Tryon (8)
Dunlop (7)
Vertex (6)
York (6)
(5)
(4)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(193)
ve üzeri (359)
ve üzeri (429)
ve üzeri (459)
ve üzeri (491)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL