TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Klasikler

için 16 sonuç bulundu.

Klasikler

Eski Türk filmlerini görüp de kanalı değiştirememek ve o sıcaklığı ta içinizde hissetmek. Birçoğumuzun yaşadığı bu hissi kalıcı hale getirmek, televizyondan bağımsız olarak istediğiniz zamanda reklamsız bir şekilde yerli klasikleri izlemek için adresiniz burası.

Hangi Filmler Klasik Sayılır?

Balık Beslemek İçin Gerekli Ürünler Nelerdir?

Genel olarak, hangi filmlere klasik film deneceği konusunda fikir birliği yoktur. Ama belli bir seviyenin üstünde kalitesi olan, belli bir süre zarfında kendini kanıtlamış ve izleyicilerin tekrar tekrar izlemekten sıkılmadığı filmlere klasik film denilmesine pek itiraz edilmez. İster aşk filmi, ister korku, ister gerilim, ister dram olsun, her ülkenin kendine özgü klasikleri vardır. Dünyaca en çok bilinenler klasik Amerikan filmleri olsa da aslında her ülkenin klasikleri şansı hak eder. Türkiye sinemasının klasikleri sayılan Yeşilçam filmleri ve bazı yönetmen filmleri de size her izleyişinizde müthiş bir beyaz perde deneyimi yaşatır. Aslında yerli klasikler arasında keşfedilenlerin yanı sıra keşfedilmeyi bekleyen daha birçok cevher bulabilirsiniz.

En İyi Yerli Klasik Filmler

En İyi Yerli Klasik Filmler

IMDb’de de en yüksek oyları toplayan yerli klasiklerin başında 1975 yapımı Hababam Sınıfı gelir. Rıfat Ilgaz’ın romanından uyarlanan bu filmde Kemal Sunal, Adile Naşit, Münir Özkul, Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi birçok unutulmaz oyuncu unutulmaz performanslar sergiler. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Hababam Sınıfı Uyanıyor, Hababam Sınıfı Tatilde dahil devam filmleri de en az o kadar zevkle izlenir. Kartal Tibet’in yönettiği, başrollerinde Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit ve Şener Şen’in oynadığı Tosun Paşa, Tellioğulları ve Seferoğulları arasındaki keyifli çekişmeyi ekrana yansıtır. Sinema tarihinin en eğlenceli gulyabanisini içeren Süt Kardeşler, Kemal Sunal’ın klasiklerinden Şaban Oğlu Şaban, Atıf Yılmaz’ın yönettiği unutulmaz Selvi Boylum Al Yazmalım, şehre göç etmek zorunda kalan ağanın maceralarını anlatan Züğürt Ağa ve daha birçok film en iyi yerli klasikler arasında sayılır.

Yerli Klasik Film Önerileri

Yerli Klasik Film Önerileri

En çok izlenen, en iyi filmler listesi Namus Uğruna, Yirmi Yıl Sonra, Turist Ömer serisi, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, Muhsin Bey, Kapıcılar Kralı, Şekerpare, Çiçek Abbas, Köyden İndim Şehire, Gülen Gözler, Bizim Aile, Canım Kardeşim ve Neşeli Günler ile daha da genişletilebilir. Kemal Sunal, Adile Naşit, Tarık Akan, Hülya Koçyiğit ve daha birçok ünlü oyuncunun filmleri yerli klasik filmler listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Ertem Eğilmez, Atıf Yılmaz ve Kartal Tibet gibi iyi yönetmenlerin filmlerinden de aradığınız klasik film tadını alabilirsiniz. Yerli klasik filmler denince akla genelde 60’lı ve 70’li yıllar veya daha öncesi gelse de 80’li ve 90’lı yıllarda ünlü yönetmenlerin ünlü oyuncularla çektiği, modern klasikler diyebileceğimiz filmler var. Bu filmleri de diğer yerli film kategorilerinde bulabilirsiniz. VCD ve DVD’lere yüklenen yerli klasiklerin görüntüleri restore edildiği için yüksek çözünürlüklü televizyon ve bilgisayarlarda görüntü kalitesinde kayıp yaşamazsınız. Bir başka efsane film kategorisi olan komedi filmlerini görmek için tıklayın!

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(12)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL