TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yuva

için 1,769 sonuç bulundu.

Yuva

Eski zamanlarda kuş yuvaları köşk, saray, cami ve medrese gibi mimari yapıların dış cephesinde bulunan, birçok kuş çeşidinin ömrünü sürdürdüğü bir barınak olmuştur. İlk başlarda basit inşa edilirken, 18. yüzyıldan sonra çeşitlenmeye başlamıştır. Kuş sarayı ya da güvercinlik olarak da bilinen bu yapılar, geçmişten günümüze sıklıkla kullanılan kuş yuvası modellerini oluşturmuştur.

Kuş Yuvası İle Doğanın Mucizelerini Yanı Başınızda Hissedin

Kuş Yuvası İle Doğanın Mucizelerini Yanı Başınızda Hissedin

Sabah kuş cıvıltıları ile uyanmak, yuvada bulunan yumurtanın büyüyüp kuş halini alması gibi mucizelere tanık olmayı herkes ister. Güne bu şekilde güzel ve pozitif bir şekilde başlamanız için yapmanız gereken tek şey bir kuş yuvası temin etmektir. Piyasada birbirinden farklı modellerde ihtiyaçlarınıza uygun binlerce kuş yuvası çeşidi bulunmaktadır. Bahçenize alacağınız bir kuş yuvası size görsel bir şölen sunarken, bir yandan da bahçeyi ve bitkilerinizi zararlı canlılardan korur. Günümüz yaşam şartları insan için olduğu kadar hayvanlar için de oldukça zordur. Özellikle kış aylarında yemek ve barınma ihtiyacı her zamankinden daha fazla olacaktır. Hal böyle olunca onların halinden anlayan ve hayvan sevgisine sahip her bireyin yapması gereken en önemli yardımlardan biri de önce kendi çevresinden başlayarak bahçe kuş yuvası edinmektir. İster ayaklı, ister ağaç kuş yuvası modelleri arasından birini tercih edebilirsiniz. Ayaklı modeller bahçenizde şık bir objeye dönüşürken davetsiz misafirleriniz için konforlu bir yuva haline gelir. Ayaklı kuş yuvaları insan boyutunda olacağından kalabalığın içerisinde bulunmaması önerilir.

Dayanıklı Materyalden Üretilen Ahşap Kuş Yuvası

Dayanıklı Materyalden Üretilen Ahşap Kuş Yuvası

Kuş yuvası tercih ederken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, yuvanın dayanıklı malzemeden yapılması ve sabit olmasıdır. Etrafta kuş yuvalarını ele geçirmek isteyen birden fazla canlı olduğundan, ayaklı yuvalar yerine asılan modeller daha çok tercih edilmektedir, fakat ayaklı yuvanızın sağlamlığından eminseniz herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Bu kriterlere göre en çok tercih edilen model ahşap kuş yuvası olmaktadır. Ahşap yuvalar, darbelere ve çeşitli hava koşullarına karşı dayanıklı olduğundan uzun yıllar boyunca kullanılabilen bir yuva çeşididir. Bu yuvalar, bir sırık ya da merdiven yardımı ile asma kancasından 5-10 cm çapındaki ağaç dallarından birine asılır. Direkt olarak ağaç gövdesine tutturulmaması gerekir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise bahçenize ne tür kuşları çekmek istediğiniz olmalı. Yuvaların giriş kısımları, kuşun cinsine göre büyük önem taşır. Serçe, saka gibi küçük kuşlar için 5 ile 6 cm arasında bir delik çapı yeterli olacaktır. Daha büyük ya da kalabalık kuş grupları için temin edebileceğiniz, birden fazla odası bulunan büyük kuş yuvası çeşitleri de mevcuttur.

Kuş Yuvası Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Kuş Yuvası Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Hem dekoratif amaçlı hem de ahşaptan bir miktar daha ince olan tahta kuş yuvası modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle ham halinde satılan bu kuş yuvalarını istediğiniz renge boyayarak ve çeşitli işlemeler yaparak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Yuvanın içerisine çalı ya da talaş gibi malzemeler koymanıza gerek yoktur çünkü kuşlar bu tip ihtiyaçları kendileri kolayca karşılayacak, kendilerine uygun malzemeleri yuvaya taşıyacaklardır. Özellikle kış aylarında yeme ihtiyacını karşılamak zor olduğundan, yuva yakınlarına kuş yemi, ıslanmış bayat ekmek ve bir miktar su koymak doğru bir hareket olacaktır. Doğal malzemelerden üretilen yuvaların yanı sıra plastik kuş yuvası modelleri de mevcuttur. Bu tür yuvalar, çocuk oyuncağı materyalinde üretilmiş olup kış aylarında ahşap yuvalardan daha sıcak tutabilme özelliğine sahiptir fakat canlıların doğal ortamı olan ağaçtan, dolayısıyla ahşaptan çok uzaklaşmamak gerekir. kuş yuvası fiyatları içerdiği materyallere, özelliklere ve boyutlara göre çeşitlilik gösterir. İhtiyacınıza uygun olan Kuş Kafes & Yuva çeşitlerini sayfamız üzerinden inceleyebilir, kullanıcı yorumlarını da dikkate alarak istediğiniz modeli kolayca satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

1st Choice (19)
Acana (1)
Ada (2)
Advance (1)
Afp (3)
Angora (1)
Atlantik (1)
Bambi (1)
Canser (1)
Carnaval (1)
Chg (20)
(1131)
Dog Chow (1)
Eastland (66)
Elif (31)
Fit Fly (20)
Hagen (4)
Kardelen (6)
Karlie (9)
Kavi Pet (1)
Marina (1)
Markapet (5)
Mr.Dog (1)
Naturbird (32)
Oripet (10)
Percell (45)
Pet Garden (12)
PetBul (2)
Quik (3)
Ti-Sert (8)
Trexie (1)
Trixie (9)
Vixpet (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(161)
ve üzeri (245)
ve üzeri (268)
ve üzeri (273)
ve üzeri (282)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL