Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kulübe

için 94 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Köpek Kulübesi

Hayatımızda büyük bir yer eden hayvan dostlarımızdan birisi de hem sevecenlikleriyle hem de yardımsever ve sağdık olmalarıyla tanınan köpeklerdir. Köpeklerin diğer hayvanlardan farklı olarak insanlarla iletişimi çok daha kuvvetli ve değerlidir. Bazen bir polisin yanında suçluları yakalarken bazen engelli bir bireyin iyileşmesine yardımcı olurken bazen de en yakın arkadaşımız olarak evimizin güvenliğini ve sahibinin güvenliğini sağlayan dostlarımız olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte tam bu noktada onların da bir yuvası, kendine ait bir alanının olması gerektiği bir gerçektir. Ki bir yere ait olmak bir yuvaya sahip olmak insanlar kadar, köpek dostlarımızın da ihtiyaçları arasındadır. Köpeğinize hem temizlik açısından hem de belirli bir yerde uyuyup aidiyet duygusunun pekişmesi ve kendine ait özel bir alan oluşturması açısından köpek kulübeleri büyük önem taşımaktadır. Eviniz bahçeli bile olsa köpeğinizi dış etkenlerden veya oluşabilecek herhangi bir doğal afetten koruyacak bir kulübeye ihtiyacınız olacaktır. İşte tam bu noktada aklınızdaki soruları alıp götürecek ve köpeğinizin daha rahat ve konforlu yaşamasını sağlayacak köpek kulübeleri karşınıza çıkacaktır. Araştırmaya başladığınızda birçok farklı tasarımda ve özellikte köpek kulübeleriyle karşılaşacaksınız. Köpek kulübelerinin konforlu ve olabildiğince gerek duyulan ihtiyaçlara yanıt veriyor olması tercih edilme aşamasında önemli bir rol üstlenecektir. Köpek kulübeleri köpek dostlarımızın evi olduğu kadar evin dekoratif birer parçasıdır da aslında. O yüzden evle uyumu ve tasarımı da, bazı kişiler tarafından göz önünde bulundurulan özellikler arasındadır.

Plastik ve Ahşap Köpek Kulübelerinin Genel Özellikleri

Plastik ve Ahşap Köpek Kulübelerinin Genel Özellikleri

Birçok alıcının bir ürün satın alırken dikkat ettiği en temel şeyler arasında hangi malzemeler kullanılarak yapıldığı vardır. Çünkü bir ürünün kullanım süresi sağlamlığıyla doğru orantılıdır. Dolayısıyla yapıldığı malzeme dikkat edilen en temel şeylerdendir. Üstelik bu ürün bir canlının yuvası olacaksa alıcının alışılan alışverişten daha dikkatli davranması ve hayvanın sağlığını göz önünde bulundurarak ürün alımını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Doğadaki diğer canlılardan farklı olup insan yaşamına en çabuk ve kolay adapte olan köpek dostlarımızın en temel ihtiyaçlarından biri olan barınma ihtiyacını karşılayacak olan köpek kulübeleri modelden modele değişkenlik gösterirken farklı tasarımları ve yapıldığı malzemeye göre de aynı şeyleri söylemek mümkündür. Ahşap köpek kulübelerinin yanında plastik köpek kulübesi gerek hafif oluşuyla gerek daha kolay temizlenebilir oluşuyla daha çok tercih edilebilir noktada olabilir. Ancak dekorasyon da bazı alıcılar tarafından büyük önem taşımaktadır. Ahşap kulübeler daha nostaljik bir hava yayması nedeniyle de tercih edilebilir. ahşap köpek kulübesi çam gibi sağlam ağaçlardan üretilir. Böylece köpek kulübesini çok daha uzun zamanlar kullanabilirsiniz. Dış yüzenin genellikle vernikli bir şekilde üreticiye sunulması dolayısıyla su geçirmez ve rüzgâr, yağmur gibi dış etkenlere karşı köpek dostlarımıza güvenli bir alan oluşturmaktadır.

Köpek Kulübesi Boyutları

Köpek Kulübesi Boyutları

Herhangi bir ürün alırken dikkat edilenler arasında ürünün büyüklüğü ve ne kadar yer kapladığı da yer alır. Teknolojinin hayata bu kadar dâhil olmasıyla birlikte satın alınan ürünün olağan ihtiyaçları karşılamasının yanında yer kaplamayıp ürünün alıcısı tarafından kolay muhafaza edilmesine de dikkat edilmektedir. Köpek dostlarımız için de köpek kulübesi modelleri tam bu noktada farklılık göstermektedir. Köpeğinizin boyuna ve kilosuna göre bir kulübe seçmeniz köpeğinizin en iyi ortamda yaşamını devam ettirmesine olanak sağlayacaktır. Kulübenizin boyutu köpeğinizin normal büyüklüğünde biraz daha büyük olmalıdır. Böylece hareket alanı artacak köpeğinizin kulübesini sevip sahiplenmesi uzun zaman almayacaktır. Atlanmaması gereken bir diğer konu ise köpeğinizin ırkına göre bir kulübe seçimi yapmaktır. Köpeğinizin ne kadar büyüyeceğini bilmek ona göre bir kulübe almanızı ve ilerde yaşanacak sorunları minimuma indirmenizi sağlar. Eğer büyük bir köpeğe sahipseniz kulübesini geniş ve yüksek tavanlı seçmeniz akıllıca olacaktır. Küçük bir köpeğiniz için ise durum tam tersidir. Büyük bir kulübe seçtiğinizde bu durum köpeğinizin ısınamamasına neden olabilir. Kulübenin içine yerleştirdiğiniz minder ve yastıklarla bu durumun önüne geçebilirsiniz ancak yine de köpek kulübesi ölçüleri iyice incelenmeli ondan sonra satın alınmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken yegâne şey evde veya bahçede fazla yer kaplar olayını düşünmeden önce köpeğin ihtiyaçlarını dikkate alarak hareke etmektir. Sonuçta uyurken, yemeğini yerken veya dinlenirken köpeğiniz hep kulübesinde vakit geçirecektir. İdeal ölçü köpeğinizin üst omuz yüksekliğidir. Köpeğiniz dört ayak üstündeyken bu ölçüyü öğrenebilir kulübe alırken bu ölçüyü temel alabilirsiniz. Normalinden daha büyük bir kulübe satın almak köpeğinizin alanı nasıl kullanacağı konusunda kafasını karıştırabilir bu sebeple kulübenin bir kısmını tuvalet olarak dahi kullanabilir. O yüzden içerde rahatça dönüp hareket edeceği kadar büyüklükte bir kulübe seçilmesi doğru bir tercih olacaktır. Doğru ölçülerde ürün satın almak köpeğinizin daha kolay alışmasına yardımcı olacaktır.

Köpek Kulübesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Kulübesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek kulübesi alırken kulübenin alt kısmının yalıtımlı oluşuna dikkat edilmelidir; çünkü barınma söz konusu olduğunda birinci öncelik çoğunlukla korunaklı ve olumsuz hava koşullarıyla baş edebilir nitelikte olmasıdır. Nitekim kaliteli malzemeden yapılmış kaliteli bir yalıtıma sahip kulübeler köpeğinizin soğuktan kaynaklı hastalıklara bulaşmasını minimum seviyeye düşürür. Böylece köpeğiniz hem daha mutlu hem de daha huzurlu bir ortamda vakit geçirip kulübesini daha kısa bir sürede benimsemesine yardımcı olacaktır. Köpek kulübeleri karanlık olduğu için köpeklere korkunç gelebilir bu yüzden ışıklandırması olan bir kulübe tercih edebilir veya sonradan kolaylıkla aydınlatma monte edebileceğiniz bir ürün satın almayı tercih edebilirsiniz. Satın alınan kulübenin içinde köpeğinize zarar verecek herhangi bir sivri alet, bir çivi çıkıntısı olup olmadığına dikkat etmeli elden geldiğince köpek evi konforlu bir hale getirilmelidir. Bunun yanında kapının boyutu köpeğinizin rahat bir şekilde girip çıkmasına göre tasarlanmış olmalıdır ve özellikle de kış ayları için korunaklı ve kapanabilir kapıların tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır. İyi bir ısı yalıtımına sahip olmasının yanında mutlaka su geçirmez de olmalıdır. Ahşap ve plastik kulübelerin yanında tel ve kumaş kulübeler de mevcuttur. Kumaş kulübeler daha çok seyahat ve kamp gibi aktivitelerde işinize yarayacaktır. Ancak bu noktada köpeğinizin iyi bir eğitime sahip olması gerekir.

Köpek Kulübelerinin Fiyatları

Köpek Kulübelerinin Fiyatları

Her alıcı alacağı ürünün fiyat performansının maksimum seviyede olmasını bekler. Alınan ürünün hem uzun yıllar gitmesi hem de sağlıklı ve konforlu olması istenir. Ancak tüm bunların yanında ürüne ayrılan fon da belirleyici olacaktır. İşte tam da bu yüzden iyi bir ürün araştırma aşamasından geçip ürün hakkında yapılmış yorumları dikkatli bir şekilde okuyup alışveriş yapmak yararlı olacaktır. Bazen aynı özelliklere sahip iki ürün arasında tek fark marka da olabilmektedir, bu noktada tamamen alıcının hangi markayı tercih edeceği devreye girer. Bu aşamada yapılan yorumlar ve markanın prestiji devreye girecektir. Fiyatları etkileyen en büyük etkenlerden birisi de hangi malzemeden yapıldığıdır. Fiyatlar ahşap, kumaş, metal ve plastik olmak üzere farklılık gösterir. Kaliteli ve büyük bir ahşap köpek yuvası ile kumaş olan köpek kulübeleri farklı fiyatlandırılabilir. En sadık dostlarımız için en iyi köpek kulübesinin almada fiyatları belirleyen temel şeyler arsında; kulübenin sudan etkilenip etkilenmemesi, vernik kalitesi, ısı yalıtımı, boyutu, içte ve dışta kullanılan malzemeler, kapı ve pencere büyüklüğü etkili olmaktadır. Ayrıca temel ihtiyaçları karşılamasının yanında bazı köpek kulübeleri; dekoratif olarak da tercih edilmesiyle birlikte, ultra lüks oluşu, açılır verandalı bahçeli oluşuyla da diğer ürünlere fiyat farkı atabilmektedir. Ayrıca soğuk ve yağmuru engelleyen oldukça yüksek kaliteli PVC perdeli bir ürünü seçecek olmanızda fiyatı değiştirebilir. Bu aşamada her şeyden önemlisi köpeğinizin rahat ve konforlu bir şekilde içinde yaşam sürmesidir. Bu yüzden marka veyahut lüks ya da dekoratif olmasıyla çok ilgilenmeyip daha çok köpeğinizin ihtiyaçlarını hangi ölçüde karşılayacağına dikkat etmek çok daha faydalı olacaktır. Sonuçta satın alacağınız kulübe minik dostlarımızın evi niteliğindedir. Siz nasıl ev alırken ısı yalıtımına, büyüklüğüne bakıyorsanız köpeğiniz için de aynı şeylere dikkat etmeniz gerekecektir. Köpek yuvalarının yanı sıra birbirinden farklı tasarımlara sahip köpek elbiselerini de inceleyebilirsiniz.

Köpek Kulübesinin Bakımı

Köpek Kulübesinin Bakımı

Köpek kulübesini satın alırken bakılan bir diğer özellik de bakım rutinleridir. Köpeğinizin yaşam alanını haftada en az iki kere temizlemenizde yarar vardır. Ancak eğer köpeğiniz ishalse ya da başka bir sağlık sorunu varsa o zaman daha sık temizlemeli ve temizlik aşamasında kimyasal maddeler kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca köpekler bilindiği gibi parazit üreten canlılardır; bu yüzden veterinerinizin tavsiyesi doğrultusunda kulübeye dezenfekte işlemi uygulayabilirsiniz. Ya da sıcak suyla iyice yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu aşamada köpek kulübesi ölçüleri devreye girecektir. Ölçülerin farklılığına göre bakım işleminin süresi de farklılık gösterecektir. Bunun yanında cilalı bir ahşap kulübenin ve iyi bir plastik kulübenin temizliği gayet rahat olacaktır. Kulübenin içindeki kıl, tüy ve diğer döküntüler süpürülerek temizlenmeli, içerdeki minderlerin kuru olmasına ve rutubet yapmamasına özen gösterilmeli her zaman kuru bir şekilde bırakılmalıdır. Ayrıca kulübenin temizlenmesinden sonra dışarıya çıkan atıklar evden uzak bir yere gömülmeli böylece insan sağlığına verilecek zarar minimuma indirilmelidir. Aynı zamanda köpek kulübesini temiz tutmanız köpeğinizin konforu için önemlidir. Köpeğinizin tozlu ve tüylü bir ortamda uzun süre kalması bazı solunum yolu problemlerine yol açacaktır. Günün belirli saatlerini orda geçirecek olan köpeğiniz dişlerini kulübeye geçirdiğinde kendisine zarar verecek bir maddeyle karşı karşıya kalmamalıdır. Köpeğinizin beslenmesi de önemli bir kriterdir. Köpeğinize uygun kuru mama seçeneklerini de ayrıca değerlendirebilirsiniz.

Köpek Kulübesi Nasıl Olmalı?

Normal bir ürün alırken bile her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünürken iş minik hayvan dostlarımıza geldiğinde ekstra önem kazanmalıdır. İdeal bir köpek kulübesi olabilecek doğal afetlere karşı uzun yıllar dayanıklı olurken herhangi bir sorun çıkarmamalıdır. Korunaklı olabilmesi için sağlam ve düzgün bir çatıya sahip olması ve ısı yalıtımının yanında kolay bir şekilde içerisinin soğumaması için ideal ölçülerde bir boyuta sahip olmalıdır. Ayrıca zemini de önemlidir. Çünkü minik dostlarımız zamanının büyük bir kısmını burada geçirecektir. Bu yüzden piyasada pek çok özellik barındıran kulübelerden size ve köpeğinize en uygun olanını seçmek mantıklı olacaktır.

Köpek Kulübesi Neyden Yapılır?

Satın alınan ürüne göre değişkenlik gösteren modeller köpek kulübelerinde de farklılık gösterir. Ahşaptan, plastikten metal veya kalın tellerden ve kumaştan yapılan modelleri mevcuttur. Köpek kulübesi kullanılacağı mekâna göre ahşap veya kumaştan seçilebilir. Ahşaptan yapılıyorsa kullanılan tahtanın, kumaştan yapılıyorsa kullanılan kumaş kalitesi bu noktada önem kazanır. Eğer plastik bir ürün tercih edilecekse bu noktada ekstra kaliteli bir plastik seçmek gerekir.

Köpek Kulübesi Kaç CM Olmalı?

Köpek kulübesi alırken minik dostlarımız için en idealini ve en uygununu alabilmek için önce köpeğimizi tanımak gerekir. Köpeğinizin ölçülerini iyice belirlemeli ve konforlu bir şekilde hareket edebileceği bir alan için ona uygun bir kulübe seçmeniz gerekecektir. Bu noktada köpeğinizin ırkını da bilmek yardımcı olacaktır. Büyümeyen bir ırka sahipseniz ona uygun almalı yahut büyüyen bir ırksa ilerisini düşünerek ona göre bir kulübe satın alınması daha doğru olacaktır. Köpeğinizin üst omzundan alacağınız ölçü ideal olacaktır. Ne büyük ne küçük tam köpeğinize uygun bir kulübe seçimi onun konforu açısından oldukça önemlidir.