Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Yaş Grubu

Başka bir kelime deneyin

Irk Boyutu

Başka bir kelime deneyin

Marka

Aroma

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Konserve Mama

için 840 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Konserve Köpek Maması

Evinde ya da dışarda köpek besleyen insanlar, köpekleri besinlerle ödüllendirirler. Fakat bu besinler her zaman köpekler için doğru olmayabilir. Köpekler de aynı insanların beslendiği gibi düzenli ve sağlıklı beslenmelidir. Köpekler bazen ev yemekleriyle de beslense bile, onlar için en sağlıklısı mamalardır. İnsanların en sadık dostu olan köpekler, sadık oluşlarının karşılığında sadece yiyecek ve biraz ilgi beklerler. Köpek besleyen insanlar ise bu ilgiyi en başta severek ve yemek vererek gösterirler. Fakat insanlar köpekleri ödüllendirirken kendi yediği yemeklerinden değil de, köpekler için özel üretilen mamalardan vermesi köpeklerin sağlığı açısından daha faydalı olacaktır. Mamalar, köpeklerin sindirim sistemine daha uygun bir şekilde üretilirler ve ev yemekleri ile aynı sürede sindirilmezler. Ev yemeklerinde kullanılan yağlar ve diğer malzemelerin kombinasyonları köpekler için pek sağlıklı olmayabilir. Köpek mamaları ise köpeklerin hem sindirim sistemini tam anlamıyla düşünülerek üretilir hem de köpeklerin sağlıklı besinleri en basit yoldan almasını sağlar. Köpekler aslında etçil hayvan sınıfındadır fakat köpeklerin evcilleştirilme süreci ile ortaya çıkan durum, köpekleri farklı beslenme şekillerine itmiştir. Fakat köpekler için hala en önemli besin kaynakları proteinler, yağlar ve karbonhidratlardır. Doğumlarından itibaren bu besinleri düzenli bir şekilde tüketmeleri, sağlıklı büyümeleri açısından çok önemlidir. Fakat her köpeğin alması gereken besin miktarı bellidir. Köpeğin ırkı, yaşı ve sağlık durumu, köpeklerin beslenme düzenini etkileyen başlıca faktörlerdir. Köpek maması üreten markalar ise bu durumu göz ardı etmeden, bütün titizlikle köpek mamaları üretmektedir. Köpek mamaları genel olarak ikiye ayrılır; kuru mama ve yaş mama. Yaş köpek maması ve kuru mama çoğu köpek tarafından çok sevilerek tüketilir. Bu mamalar sayesinde, köpeklerin gündelik alması gereken besin ve vitamin miktarı karşılanmış olur. Her hayvanda olduğu gibi köpeğin gelişiminde de besinin önemi çok fazladır. Kaliteli bir şekilde beslenen bir hayvan ile kalitesiz beslenen hayvanın sağlık durumu kısa sürede farklılık gösterecektir. Mama markaları ise kaliteden ödün vermeden, köpeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren ve gerekli besinleri almasını sağlayan mamaları iki farklı türde üretir. Bazı köpekler yaş mamayı daha çok severken bazı köpekler kuru mamalara daha düşkün olmaktadır. Bu durum tamamen köpeğin doğumundan itibaren ne türde beslendiği ile alakalıdır.

 Konserve Köpek Maması Nedir?

Konserve Köpek Maması Nedir?

Köpeklerin insan yaşamındaki yeri gün geçtikçe değer kazanmaktadır. Durum böyle olunca köpeklerin beslenme alışkanlıkları insanların sorumluluğuna geçmiştir. İnsanlar köpeklerin beslenmelerini hiçbir zaman aksatmamıştır fakat önceden bu durum evdeki yemeklerin artıkları ile karşılanıyordu. Zaman geçtikçe, insanların sorumlulukları da farklı bir boyut kazandı ve köpeklere verilen yemekler daha düzenli ve sağlıklı bir hale geldi. Bu sorumluluk bir süre sonra bireysel bir etkiden çıkıp kitlesel bir etkiye dönüşmüştür ve köpek mamaları ortaya çıkmıştır. Köpek mamaları ilk ortaya çıktığında bilimsellikten bir hayli uzak, tamamen iyi niyetli bir şekilde köpeklerin beslenmelerine destek olmak amacıyla üretilmeye başlanmıştır. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte mama konusunda profesyonel çalışmalar ve araştırmalar gerçekleştirilmiştir. Bu araştırmalar sonucunda ise köpek mamaları daha profesyonel ve doğru şekilde hayvan dostlarımıza sunulmuştur. Yaş mama ve kuru mama olarak ikiye ayrılan mama türleri, farklı şekilde paketlenmektedir. Yaş mamalar genellikle konservelerde servis edilirken, kuru mamalar hava almayan kaliteli paketlerde servis edilmektedir. Yaş mama çoğu zaman konserve mama olarak da anılmaktadır. İsim olarak farklı anılmalarına rağmen, bu iki farklı ismin ortak noktası yaş mamadır. İnsanoğlu her geçen gün köpekler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmaktadır. Bu bilgiler sonucunda ise köpeğin sindirim sistemi, bağışıklık sistemi ve ihtiyaçları konusunda daha doğru fikirler edinmekteyiz. Gerçekliği güncel olan bilgiler kapsamında ise köpeklerin ihtiyaç duyduğu besinler daha iyi anlaşılabiliyor ve hayvan dostlarımızın en çok ihtiyaç duyduğu besinler doğru şekilde üretiliyor. Günümüzde olan köpek mamalarının amacı, köpeklerde herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeden, iyi protein değerleri ile beslenmesine destek olmak ve kolay sindirilebilen karbonhidrat içerikleriyle köpeklerin sorunsuz bir şekilde beslenmesidir. Elbette bu protein ve karbonhidrat karışımında, köpeklerin hormonsal dengesini stabil tutmak adına sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller de eklenmektedir. Köpekler, yaşları ilerledikçe hormonsal sorunlar yaşayabilmektedir. Bu sorunları ortadan kaldırmak adına da düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeleri gerekir. Köpek mamaları ise bu sorunu ortadan kaldırmak için harika bir seçenektir. Konserve köpek maması ve kuru mamanın farkı köpekler tarafından belli bir süre içerisinde anlaşılmaktadır. Bazı yaş mamalar ya da kuru mamalar her köpeğe uygun olmayabilir. Köpeklerin beslenmelerinde sorumlu olan insanlar bu durumu iyi gözlemleyip mamaları ona göre seçmelidir. Köpek dostlarımızın hayati ihtiyaçlarından olan göğüs tasması modellerini de inceleyebilirsiniz.

 Konserve Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konserve Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek maması basit bir şeymiş gibi düşünülse de seçim yapılırken çok özen gösterilmesi gerekir. Eğer besleyeceğiniz köpeğe uygun mama alınmazsa köpeğin sindirim sisteminde, bağışıklık sisteminde ya da hormonal dengesinde sorunlar yaşanabilir. Elbette her köpek bu tür sorunları yaşamamaktadır fakat büyük çoğunluğu kendilerine uygun olmayan mamaları belli bir süre tükettikten sonra sorunlar yaşamaktadır. Mama seçimi yaparken köpeğin genel özellikleri dikkate alınmalıdır ve gerekirse mamalar veteriner eşliği ile seçilmelidir. Çoğu insan köpeklere uygun mama konusunda fazla bilgiye sahip değildir. Veterinerler ise bu soruna ilaç olabiliyor. Köpekler, yeterli bir şekilde beslenmediği zaman vücutlarında direnç eksiği olmaktadır ve bu durum çeşitli hastalıkların önünü açmaktadır. Her köpeğin alması gereken besin değeri farklıdır. Bazı köpek ırklarının günlük alması gereken protein miktarı diğer ırklara göre daha fazladır. Eğer protein ihtiyacı yüksek bir köpek ırkı düşük protein içeren bir mama tüketirse, bu durum anlık olarak belirgin bir etki yaratmasa bile belli bir müddet sonra vücut içerisinde dengesizliklere neden olacaktır. Kuzu etli konserve köpek maması içerdiği yüksek protein değeri ile bu tür protein ihtiyacı yüksek olan ırklara önerilen bir mama türüdür. İçeriğinde sadece kuzu eti yoktur. Çeşitli bitki ve yağlarla kombine edilmiş bu konserve türü, köpekler tarafından da severek tüketilir. Yaş mama genellikle ek gıda olarak tercih edilir. Kuru mama iştahı fazla olmayan köpeklere verilen yaş mama, köpeklerin kaybolan iştahlarının düzenlenmesine yardımcı olur. Yaş mamalar kuru mamalarla karşılaştırıldığında daha lezzetli olduğu bilinir. Fakat yaş mamalar kuru mamalar gibi ana öğün olarak verilmemelidir. Yaş mamalar sadece ara öğün olarak ya da iştah açıcı olarak değerlendirilmelidir. Yaş mamaların kalori değeri çok daha yüksek olduğundan dolayı, obezite sınırında olan köpeklere çok fazla tavsiye edilmemektedir. Obezite sınırında olan köpeklerin, yaş mamayı kontrollü bir şekilde tüketmesi önerilmektedir. Mamaların besin değeri protein bakımından zengin olmalıdır. Fakat her protein değeri her köpek ırkına uygun olmadığından dolayı köpeğinizin genel özelliklerinden yola çıkarak, bilimsel olarak kanıtlanmış verilerle birlikte köpeğinizin beslenmesi onun uzun süreli sağlığı açısından önemli bir yere sahiptir. Veterinerinize danışarak mamalar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 Konserve Mamalar Köpeklerin İlk Tercihi

Konserve Mamalar Köpeklerin İlk Tercihi

Köpeklerin beslenme rutininde tercih edilecek iki gıdadan biri konserve mamalardır. Bu tür mamaların içerisinde et, et ürünleri, tahıllar, kıvam artırıcı maddeler ve aromalar kullanılmaktadır. Yaş mamalarda kullanılan su oranı yüksektir. Bu durum hem köpeklerin iştahını açar hem de yaş mamaya lezzet katar. Konserve köpek maması nasıl verilir sorusu birçok insan tarafından merak edilmektedir. Yaş mamalar, içerisinde bulundurduğu yüksek su oranı ile kuru mamalara kıyasla daha çabuk bozulabilme ihtimaline sahiptir. Bir konserve gıda açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında muhafaza edilmelidir. Açıldıktan sonra buzdolabında kalma süresi ise en fazla 3 gündür. Eğer bir konserve açıldıktan sonra buzdolabında 3 günden fazla kalırsa bakteri üretmeye başlayacaktır. Yaş mamanın hem etli oluşu hem de su oranının yüksek oluşundan dolayı bakteri üremesi muhtemeldir. Yaş mamalar uzun süreli kullanımda köpeklerin dişlerine ve diş etlerine zarar vermektedir. Uzun süreli tüketilen yumuşak gıdalar, dişlerde tartara ve diş eti çekilmesine neden olmaktadır. Ancak, ağız sağlığında bazı problemler yaşayan, diş eksikliği olan ya da çenesinde güç kaybı yaşayan köpekler için köpek konserve mama tavsiye edilmektedir. Yaş mamalar, kuru mamalar verilmeden yarım saat önce verilmelidir. Yaş mamaların iştah açıcı özelliği bu şekilde verimli bir şekilde kullanılır. Köpekler, yürüyüşlerden sonra acıkırlar ve lezzetli bir şeyler yemek isterler. Yürüyüşte kaybedilen kalori değerini yaş mamalar ile tamamlayabilirsiniz. Konserve mamaların sadece tadı değil, kokusu da köpekler için iştah açıcı bir özelliğe sahiptir. Eğer konserveyi açtıktan sonra köpeğinize koklatırsanız iştahı oldukça açılacaktır. Konserve mamayı koklattıktan hemen sonra köpeğinize servis etmek yerine biraz bekletmek ve kokusunu almasını sağlamak, yemeğini daha iştahlı yemesini sağlar. İştah sorunu olan köpeklerde mamayı koklatıp biraz beklemek köpek için daha sağlıklı olacaktır. Sonrasında ise mama servis edilebilir. Ortalama 400 gram bir yaş mama köpeğinizin öğünlük ihtiyacını karşılayacaktır. Uzun süreli kuru mama kullanımında köpeklerde deri problemleri ile karşılaşılmaktadır. Bu problemi ortadan kaldırmak adına veterinerler köpekleri yaş mama ve kuru mama ile dengeli bir şekilde beslemeyi önerir. Sadece yaş mama ile beslenen köpeklerde ise aşırı yağlanma ve obezite sorunlarıyla karşılaşılacağından dolayı, yaş mamalar kuru mamalarla dengelenerek servis edilmelidir.

 Çeşit Çeşit Konserve Köpek Maması

Çeşit Çeşit Konserve Köpek Maması

Marketlerde ve alışveriş merkezlerinde çokça satılan konserve mamalar onlarca çeşitle karşımıza çıkıyor. Bazı köpek sahipleri tekli şekilde mama satın almayı tercih etseler de bazıları toplu bir şekilde almayı maddi açıdan daha uygun buluyor. 24’lü konserve köpek maması ise bu seçeneklerden bir tanesi. Her damak zevkine ve bütçeye uygun mamalar hem köpeklerin hem de sahiplerinin beğenisine sunuluyor. Mama alırken köpek sahiplerinin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar var. Mamalarda gereğinden fazla katkı maddesi bulunmamalıdır. Aksi takdirde köpeğin hormonsal dengesinde ve sindirim sisteminde bazı problemler meydana gelecektir. Kısa süreç içerisinde bu tür durumlar gözle görülmese bile, katkı maddesi yüksek olan mamalar düzenli bir şekilde kullanıldığında sonuçlar kendini gösterecektir. Köpek mamasında bulunması gereken en önemli şeylerden biri olan doğal oksidanlar, köpeklerin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Doğal oksidanlardan yoksun beslenen bir köpek, bağışıklık sisteminin bir süre sonra düşmesiyle birlikte hastalık kapma olasılığı yükselecektir. Mamalarda bulunan vitaminler ve mineraller ise en az mamada bulunan protein kadar değerlidir. B1, D, A ve birçok önemli vitamini barındıran mamalar tercih edilmelidir. Bu vitaminlerin yanı sıra mamanın fosfor, sodyum ve kalsiyum gibi mineralleri içeren mamalar da ayrıca köpeklerin bağışıklık sistemi, kas sistemi ve kemik sistemini güçlendiren önemli kaynaklardır. Bilinçli köpek sahipleri mama alırken bu tür detaylara önem göstermelidir. Bu sayede köpeklerin ömrü uzamakla kalmaz, yaşadığı hayat kalitesi de artar. Gerekli besinleri alamayan köpekler bir süre sonra hastalıklarla boğuşmaya başlar. Bu durumun önüne geçmek adına gerekli besinler düzenli ve sağlıklı bir şekilde hayvan dostlarımızla paylaşılmalıdır. Çeşitli yaş mama ürünlerinde soya kullanılmaktadır fakat bu durum çoğu köpekte olmasa bile bazı köpeklerde alerjik reaksiyona neden olur. Konserve ürün alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mamaların taze olmasıdır. Çok uzun süre raflarda beklemiş bir mama, köpekler tarafından tercih edilmeyebilir. Taze ve bayat mamanın tadını ve kokusunu insanlardan daha iyi analiz eden köpekler, bu tür bayatlamış mamaları tercih etmez. Mamalarda kullanılan bir diğer sakıncalı madde ise GDO’dur. İnsan yaşamında da birçok tehlike arz eden GDO, bazı köpek mamalarında da kullanılmaktadır. Özellikle yavru köpeklerin GDO içeren mamalardan uzak durması gerekmektedir aksi takdirde hormon yapısında bozulmalar meydana gelecektir.

 Köpek Mamalarının İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Köpek Mamalarının İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Birçok hayvan sahibi kendi maddi durumuna göre mama seçimi yapmaktadır. Fiyatları çok uygun mamalar köpekler tarafından iştahla yenebilir fakat bu durum mamaların sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Bu tür mamaların içerisinde kemik unu, sakatat ve birçok et ve et türevini taklit eden içerikler kullanılır. İçeriğinde bulunan yüksek yağ oranı ve tatlandırıcılar, mamanın lezzetli olmasına imkan tanır. Fakat bu durumda yaş mamaların besin değerleri de değişir. Protein değeri bakımından yüksek olması gereken köpek mamalarının kalitesi düştükçe yağ oranında yükselme görülür. Fakat bu yağlar beklenilen üzere sağlıklı yağlar değildir. Köpekler bu tür mamaları tükettikten sonra derilerinde problemler yaşamaya başlayabilirler. Tüy dökme problemi ve ciltte kaşınmalar bu sorunun en büyük belirtileridir. Köpek yaş mama tercihi bu yüzden kaliteli ürünlerden yapılmalıdır. Köpekler etoburdur klişesi, köpeklerin beslenmesi insanlar tarafından değiştirildiğinden beri geçersiz sayılmaktadır. Birçok köpek, etlerin yanında sebze de yemektedir ve beslenme rutinleri bu sayede değişmiştir. Bu beslenme rutinindeki değişme, köpeklerin hayatına tahılları da eklemiştir. Neredeyse bütün köpeklerin sindirim sisteminin beslenme rutinleriyle birlikte değişmesiyle, köpekler tahıllara da ihtiyaç duymaya başlamıştır. Mamalarda bulunan proteinlerin köpeklerin vücudunda sentezlenebilmesi açısından tahıllar da artık kullanılmaktadır. Birçok marka, köpek mamalarında proteinlerin yanı sıra, protein değerlerini de destekleyecek tahılları mamalara eklemeye başladı. Aşırı protein ağırlıklı beslenen köpeklerde protein sentezi sağlıklı bir şekilde gerçekleşemediğinden dolayı böbrekler strese girer. Bu durum böbreğin çok çalışmasına neden olur ve köpeklerin hormon seviyelerinde değişiklikler meydana gelir. Uzun süreli protein ve yağ odaklı beslenme şekli ile hastalıklara davetiye çıkarak bu durum, markalar tarafından da fark edilmeye başlanmıştır. Tahıl alerjisi hayvanlar kapsamında en az görülen alerji tipidir. Bu sayede tahıllı gıdalar, çok abartılmayacak şekilde, mamalarda kullanılmaktadır. Buradaki amaç, köpeklerin protein ve yağ tüketirken sindirimi kolaylaştırması açısından bitkisel lifleri destek olarak sunmaktır. İnsanlarda da bu durum benzer bir şekilde gerçekleşmektedir. Bir sindirim sisteminin verimli ve sağlıklı çalışması isteniyorsa, protein ağırlıklı beslenmenin yanı sıra lifli gıdalar da tüketmek gerekir ve beslenmede bulunan yağların doymuş yağ olmaması gerekmektedir. Doymuş yağlar köpeklerin hem sindirim sistemi için hem de kalp sinir sistemi için olumsuz durumlara neden olur. Köpekler için sağlıklı yağları içeren, protein değeri yüksek ve imkan varsa lif değeri de olan gıdalar tercih edilmesi önerilir.