Kategoriler

Marka

Imac (12)
Leganest (11)
Pawise (7)
Bursapet (5)
Dayang (4)
Oripet (3)
Eurogold (2)
Mandu (1)
Sera (1)
Trixie (1)
(29)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (8)
4 yıldız ve üzeri (11)
3 yıldız ve üzeri (13)
2 yıldız ve üzeri (13)
1 yıldız ve üzeri (13)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tavşan Kafesi

için 76 sonuç bulundu.

Tavşan Kafesi

Evcilleştirilmesi oldukça kolay canlı türlerinden olan tavşanlar, hemen hemen çoğu kişinin severek evinde rahatlıkla beslediği hayvanlar arasında yer almaktadır. Genel bakımlarının oldukça kolay olması ayrıca da otçul bir hayvan türü olmasından dolayı bakan kişiye pek zorluk çıkarmayan isteyen herkesin evinde bakabileceği bir hayvan türüdür. Bunun için tek ihtiyacınız olan ürün evinizde tavşan kafesi olmasıdır. Tavşan boyutunuz ile uyumlu olan kafesiniz olması halinde yeterli alanı evcil hayvanına açmış olacaksınız. Ancak hareketli bir hayvan olmaları sebebiyle bakılacak evin bahçesi ya da bahçeli bir evin yoksa tavşanınıza uygun bir kafes seçmeniz gerekecektir. Boyları 60 santime ve 5 kiloya kadar değişen büyüklüklerde tavşanlar bulunmaktadır. Alacağınız tavşana göre evinizin bahçesine koyacağınız ya da evin içinde sabit tutacağınız kafesin boyutları önemlidir. Tavşan kafesi ölçüleri tavşanın hareket edeceği alanın yeterli genişlikte olması, tuvaletini yapacağı, yemlik ve sulukların konulacağı ve dinleneceği alanların ayrılabiliyor olması tavşana ayrı bir konfor sağlayacaktır. Kafeslerin tuvalet yapılan bölümleri titizlikle temizlenmeli ve mümkünse hijyen kurallarına önemle uyulmalıdır. Boyutları 62x46x49cm olan küçük türdeki tavşanlar için cüce tavşan kafesi satıldığı gibi orta boy bir tavşan için ideal kafes ölçü standardı olarak 60-75 cm en, 75 cm boy ve 45-60 cm yükseklik önerilmektedir.

Alanınıza Uygun Tavşan Kafesi Ölçüleri

Alanınıza Uygun Tavşan Kafesi Ölçüleri

Tavşanlar boyutlarına göre rutin olarak kafesleri değiştirilmeleri gereklidir. Kemirgen olmaları çoğunluklar evlerde bakma zorluğu yaşatıyor olsa da aslında günlerinin büyük çoğunluklarını evin içinde geçirmeleri kas ve kemik gelişimleri için daha uygun olacaktır. Tabii ki, bahçeli evlerde beslenen tavşanlar evlerde yetiştirilenlere oranla daha şanslı tür olabilmektedirler. Tavşan kafesi100x52x40 boyutlarında büyük kafes tercih edilmesi halinde ise tavşanın hareket etme alanı ve konforu evcil daha da artacaktır. Tavşan kafeslerinden kullanılan malzemeye göre ahşap, plastik ve metal olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Her boy ve türden kafeslere tavşanların bakımında ihtiyaç duyulmaktadır. Tavşan kafesi küçük türde de yine satılmaktadır. Kafeslerin hemen hemen her boyda çeşitlilikleri vardır. Tavşanların ebatlarına göre tercih edilebilmeleri için farklı boyut ve ebatlarda birçok model yer almaktadır. Kafesleri alırken güven duyduğumuz bir firmadan almanız gelen olarak ürün kalitesinden emin olabilmeniz adına daha sağlıklı bir karar olabilmektedir. Sonuç olarak hayvanlar için alınan kafesler hayvanları evi olmakta ve alışmaktadırlar. Kısa bir süre sonra kafeslerde sorun olması onları alıştığı düzenlerden geri kalmaları ve belki de yeni bir kafese alışmalarını gerektirecek durumlara itmektedir. Evcil dostlarınız için böyle bir durum ruhsal olarak etkilenmelerini ve huzursuz olmalarını sağlaması nedeniyle, bu durum davranışlarına yansıyarak huzursuz tavşan sendromu ile davranışlarına yansıyacak ve saldırgan olmasını sağlayacaktır. Dilerseniz hamster kafesi modelleri de sayfamızda yerini almaktadır.

 Tavşan Kafesleri ve Özellikleri

Tavşan Kafesleri ve Özellikleri

Evinin bahçesinde tavşan beslemek isteyenler için ahşap malzemeden yapılmış tavşan kafesi ahşap olarak bu ürünler satılmaktadır. Ahşap malzemeden yapılan bu tavşan kafeslerinin yanında profesyonel tavşan kafesi bir başka deyişle tavşan evleri de satılmaktadır. Ahşap kafeslerin görünümleri diğerlerine oranla daha gösterişli ve güzel olmaktadır. Ahşap tavşan evlerinin dış kısmı ahşap marin plywood malzemeden üretildiği için hava koşullarına tam anlamıyla uyum sağlamaktadır. Ahşap tavşan evlerinin uzunluğu 175-185 cm, genişlik - 1 m, yükseklik - 60-70 cm’ye kadar ulaşmaktadır. Tavşan kafesi 2 katlı olarak yapılabilen ve maksimum 5 tavşan kapasiteli bu tavşan evlerin bahçeye ve üst kata açılan kapı ve pencereleri sayesinde kafes içine rahatlıkla ulaşılarak temizliği yapılabilmektedir. Bunlar büyük tavşan kafesi olarak da değerlendirilmektedir. Kafeslerin seçimi oldukça önemli bir konu olarak tavşanların hayatlarına dokunmaktadır. Ahşap, metal ya da plastik tavşanlar için herhangi bir öneme sahip değildir. Sadece ahşap modeller muhtemel olarak sorun yaşatabilmektedir. Genellikle, tavşan kafesi öneri olarak evin içine konulacak kafesler için plastik ya da metal olanları tercih edilmektedir. Metal malzemeden yapılmış bir kafeslerde kullanılan malzeme toksit içermeyen bir yapıya sahip olmalıdır. Ancak metal malzemelerin paslanma ihtimalleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kemirgen yapılı hayvanlar için metal bir kafes doğru bir tercih olmamaktadır. Tavşan kafesi teli arada bir de olsa kemireceğini varsayarsak vücut yavaş yavaş alacağı toksitler ile zehirlenecektir. Bunun önüne geçmek diğerlerine göre daha sağlıklı olduğu için döğme demir ve çelik malzemeden yapılmış kafes tercih edilmelidir. Ancak döğme demir ve çelik kafeslerin plastik kafeslere göre daha yüksek fiyatlı ve kullanışlı olmaması nedeniyle evinde tavşan beslemek isteyenler daha çok plastik tavşan kafeslerini tercih etmektedirler. Metal kafes tercih edilmemesinin bir diğer sebep ise plastik kafese göre temizliklerinin daha zor olmasıdır. Ahşap kafes belirli bir süre sonra nefes alabilen bir yüzey olması nedeniyle, hayvanların tuvalet ihtiyaçlarını hücrelerine hapsetmesi nedeniyle koku sorunu yaşanmasına sebep olabilecektir.

 Tavşan Kafeslerinde Hijyen

Tavşan Kafeslerinde Hijyen

Metal kafesler daha çok pet shoplar da ve tavşan yetiştiriciliği yapan işletmelerde tercih edildiği görülmektedir. Daha çok metal kafeslerde kullanılan kafes telleri kullanılan malzemeye göre galvanizli tel, krom tel, nikel paslanmaz tel olarak 3 kısma ayrılmaktadır. Tellerin göz aralığı, tel kalınlığı ve uzunluğuna göre fiyatları değişmektedir. Evde bir evcil havyan beslediğinizde belirli bir süre temizlik yapılmazsa koku yapacağı bilinmektedir. Evcil tavşan kafesi gibi kafesler tavşanların beslenme ve dışkılamalarından ötürü kafesler zamanla kirlenmektedir. Tavşanların yedikleri sebzelerin artıkları ve tavşanın idrarı ve dışkısı kafesi kirleteceğinden tavşanın sağlığını korumak ve hijyen bir ortam sağlamak için aynı zamanda çevreye yayılacak kötü kokunun da önüne geçmek adına bazı tedbirler alınması gerekmektedir. Buna göre öncelikle tavşanlara tuvalet alışkanlığı kazandırılmalıdır. Bu alışkanlık kazandırıldığında tavşanlar tuvaletlerini özel tuvalet kaplarına yaptıkları için kafes içerisinde aşırı ölçüde kirlenme meydana gelmez. Ancak tavşan kafeslerinin temizliklerinin günlük ve haftalık olarak düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Tavşanın tuvaletini yaptığı plastik kabın içine idrarın tavşana bulaşmaması için saman, talaş ve kum gibi bir malzemenin konulması idrarın tavşana bulaşmasının önüne geçecek bu sayede hem tavşanın idrar ile birlikte iltihap kapıp hastalanmasının önüne geçmiş oluruz hem de tavşana bulaşan idrar nedeniyle etrafa kötü koku yayılmasına engel oluruz. Tuvalet kabına talaş ve saman benzeri bir malzeme koymanın yanında kapın ebatlarına uygun bir metal veya plastik ızgara koymamız durumunda idrar akıp ızgaranın altında kalacağından tavşanın ayaklarına bulaşmasını engelleyerek, idrarın tavşan kafesi ızgarası sayesinde tavşanla temasının tamamen engellemiş oluruz. Bu nedenle kafes içindeki ızgaralar tavşanınızın yaşam kalitesi konusunda bir konfor halinde olmasını sağlayacaktır.

 Tavşan Kafeslerinde Plastik Nasıl Olmalı?

Tavşan Kafeslerinde Plastik Nasıl Olmalı?

Tavşanımızın kafes tabanına azami özen göstermek gerekir. Kafeslerin taban bölümünde sıkıştırılmış talaş kullanmak kemirgen yapılı tavşanlar için temiz ve konforlu bir ortamda yaşamalarını sağlamaktadırlar. Herhangi bir kimyasal madde ile temas etmemiş beyaz çamdan üretilmekte olan sıkıştırılmış talaş, kemirgen yapılı tavşanların dışkısını kurutarak kafeslerinin daha temiz ve kuru kalmasını sağlayacaktır. Eğer istersek sadece tuvalet kabının tabanına değil tavşan kafesi zemini olduğu tabanına ızgara koymak suretiyle tavşanın zeminin daha kuru ve temiz kalmasını sağlayabiliriz. Kafes ızgaralarını seçerken delikli, kolay temizlenebilir malzemeden olduğuna ve tavşanın ayağının kaymasını önlemek için ayak pedleri olup olmadığına dikkat edilmesinde fayda vardır. Kafes temizliğinin önemi kadar kafes malzemelerinin de hijyenik olması da evcil kemirgen tavşanlarınızın sağlığını korumak için gereklidir. Kemirgen tavşanlar kafesindeki yemlik, suluk ve diğer kısımlar titizlik ve özenle temizlenmelidir. Yemlik ve sulukların plastik malzemeden seçilmesi bunların temizliğini kolaylaştıracaktır. Tavşan kafesleri plastik olması sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Genel olarak hijyenini sağlamak için kafes içinde bulunan yemlik ve sulukların haftada bir düzenli olarak temizlenerek tekrar yerine koyulması suretiyle içerisinde tortu ve bakteri oluşmasının önüne geçilmesi gerekmektedir. Yine kafes içerisinde bulunan talaş ve saman benzeri malzemenin haftada bir değiştirilmesi sağlık açısından önemlidir. Yapılacak hu temizliklere ek olarak belirli aralıklarla tavşan kafesleri dezenfekte ve hijyen koşullarına göre idame edilmelidir. Bunun için piyasada satılan kafes dezenfektanları veya sulandırılmış çamaşır suyu kullanılabilir. Dezenfekte edilen parçalar yerine takılırken kimyevi artıklar kalmayacak şekilde suyla yıkanmalıdır.

 Tavşan Kafesi Modelleri

Tavşan Kafesi Modelleri

Tavşan kafesindeki fiyatları boyutlarına, kafesin tek katlı ya da birden fazla katlı olup olmamasına, kafes ve malzemelerin de kullanılan yapıya göre fiyatları değişmektedir. Tek katlı orta boy bir tavşan kafesi fiyatı 150 TL’den başlamakla birlikte, iki veya üç katlı tavşanın oyun alanları için oluşturmuş malzemelerinin de olduğu bir tavşan kafesinin fiyatı 1000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Birbirinden El yapımı tavşan kafesi bulmak da mümkün. Günümüzde kafesler konusunda kendini oldukça iyi yönde geliştirmiş bir sektör bulunmaktadır. Kafeslerin çeşitlilikleri tavşan boyutlarına göre ve beslenilen ortamın büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Tavşan kafesi modelleri zaman içinde ihtiyaçlara yön verebilmek adına şekillenerek son halini almış kasalardır. Ve bu yine sistemde evcil hayvanlar huzurla ve tüm ihtiyaçlarına yönelik kafeslere sahip olabilmektedir. Kafeslerin içinde en minik olanları ise yavru tavşan kafesi boyutlarıdır. En küçük üye olarak en minik ve ihtiyaçlara hitap eden kafestir. Ve tavşan büyüdükçe kafesin büyük kafeslerle değiştirilmesi gerekmektedir. Tavşan kafesi seti olarak satılan ürünleri tercih etmeniz durumunda tavşan kafesi ile beraber farklı unsurları da beraberinde alınabilmektedir. Tavşan yemlerini, yemliğini, suluğunu, tasmasını, tavşan taşıma çantasını, kemirme taşlarını, tavşan tarak ve fırçasını, tavşan talaşını, tırnak makası, tavşan bakım ürünlerini ve koku giderici spreyinden oluşan bir seti de satın alarak ilerde ihtiyaç duyacağınız ve parça parça alacağınız ürünleri bir seferde alma şansınızda bulunmaktadır. Tavşan kafeslerinde yemliği önemi oldukça fazladır. Yemlik hususi olarak seçilmeli ve tuvalet bölümüne dâhil etmemelidir. Hijyen ürünleri de fazlasıyla evcil bir pet sahiplerinin ihtiyacı olabilmektedir. Tavşanların bakımında temizlik detayı önemli bir konudur. Bu tür malzemeleri satan kişilerden bunların tamamını bir set olarak evlere alınması aslında yapılabilecek en doğru hareketlerden biri olacaktır. Sonuç olarak tavşanınızın ileride hepsine ihtiyacı olacaktır. Yemlik, suluk bunların hepsi alınacaklar arasında bulunmaktadır. Tavşanlar, bulundukları kafeslerinin içinde uzunca bir süre kapalı bırakılmamalıdır. Arada hareket etmeleri gerekir. Serbest dolaşması için olanaklar tanınmalıdır. Eğer tavşanınızı açık alanda gezdirme imkânınız yoksa onun hareket etmesini enerjisini atmasını sağlamak için tavşan oyun kafeslerine ihtiyaç vardır. Piyasada satılan bazı tavşan kafeslerinin içine oyun parkurları kurularak tavşanın yeme içme dışında hareket etme ve oynama imkânı sağlandığı görülmektedir. Bunun yanında sadece oyun oynamasını sağlamak için evcil tavşan oyun kafesi satın alarak bu sevimli evcil hayvanın neşeli bir şekilde oyun parkurunda oyun oynamasını ve hareket ederek sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Tavşan Kafesi Nasıl Olmalı?

Tavşan kafesi genel olarak tavşanların ebatlarına göre seçilmelidir. Metal ya da ahşap olan modellerin tercih edilmesi pek önerilmemektedir. Metal bir süre sonra paslanma gibi ya da kemirgen bir hayvan olması sebebiyle metal üzerindeki maddeleri kemirmesi sonucu ağır metalleri vücutlarına almalarına sebep olacak ve bir şekilde bu durumun kontrol altına alınamaması halinde tavşanlar toksin zehirlenmesiyle karşı karşıya kalacaklardır. Kafes seçimi yaparken içinde ızgara olması en önemli şartlardan bir tanesi durumdadır. Izgara tavşanların tuvaletlerinin alt bölüme inmesini ve tavşanı için tuvalet ile birebir maruz kalmak gibi bir risk yaratmamak amacıyla ızgaralar konulmuştur. Yemlik, suluk gibi gıda ürünlerine tuvaletinin bulaşması hijyen kurallarını ihlal etmektedir. Tavşanların temiz bir ortamda olmaları gerekmektedir.

Tavşan Kafesi Nasıl Temizlenir?

Tavşanlar havalandırılmaya çıkartıldığında öncelikli olarak varsa ızgaranın alt bölümü olan tuvalet atıkları temizlenmelidir. Mümkünse kafes temizliğinde aşırı derece kimyasal kullanılmamalıdır. Önemli olan yaşam alanlarında bakteri ve herhangi bir hayati tehdit unsuru kimyasal olmaması. Yemlik, su ve kemirme taşlarının temizlenerek tekrar kafese konulması yeterli miktarda temizlenmesi anlamı taşımaktadır. Tavşanlar kafeslerinde tam bir gün geçirmiyor olmaları gerekir. Bahçeli evlerde bahçelere bırakılmalı mümkünse, açık havada özgür olarak dolaşmaları kemik ve kas döngüleri açısından gerekli bir egzersiz olacaktır. Tavşanlar kendi kendilerini temizleyebilme özelliğine sahip hayvanlar olmaları sebebiyle, temizlik konusunda dışkılarını temizlemek dışında bakımları pek ağır olmamaktadır. Tavşanlar günün büyük bir kısmını kendilerini temizleyerek geçirmektedirler.

Tavşan Kafesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikli olarak kafesin yapısına ve şeklide titizlikle bakmalı tavşanınız için ne kadar uygun olup olmadığı konusunda kararlı bir şekilde incelenmelidir. Kafesin kare tasarımı ve yapısının kare olmasına özen gösterilmelidir. Kafesler yuvarlak olmamalıdır. Yuvarlak kafesler için hayvanlarda yön kaybına sebebiyet verebileceğine inanılmaktadır. Kafes seçimi yaparken yeni doğmuş bir tavşanınız varsa yavru tavşanlar için uygun olan kafesleri tercih etmelidir. Tavşan sahipleri. Kafeslerin hangi maddelerden yapıldığını araştırmaları gerekir. Genellikle görünümleri güzel olmaları sebebiyle ahşap kafesler tercih edilmektedir. Ancak ahşap kafeslerin koku ve bakteri tutma gibi bir özelliği olması sebebiyle. Pek tercih edilmemektedir. Sağlık açısından ahşap zemin sağlıklı gibi görünüyor olsa da aslında zamanla bakteri üretebileceği için tavşanların tuvaletlerini de kafeslerine yapıyor olmaları nedeniyle. Bu durum ahşap üzerinde bakteri üretecektir. Bu nedenle plastik tasarımlı kafesler olabildiğince kullanışlıdır kafesler konusunda. Evet, plastik pek sağlıklı bir tercih unsuru değildir. Ancak tavşanların bakımı ve yaşam alanı olarak düşünüldüğünde kolay temizleniyor olması ve herhangi bir ağır metal içermemesi sebebiyle tavşanlar güvenle yaşayabilecektir.