Kategoriler

Marka

Pawise (30)
Habitrail (23)
Imac (15)
Dayang (14)
Hagen (13)
Carno (11)
Eurogold (11)
Karlie (10)
Ferplast (6)
8in1 (4)
Bird Life (4)
Flip (3)
Quik (3)
Trixie (2)
Has (1)
Moderna (1)
Oripet (1)
(30)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (8)
4 yıldız ve üzeri (11)
3 yıldız ve üzeri (12)
2 yıldız ve üzeri (12)
1 yıldız ve üzeri (12)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Hamster Kafesi

için 183 sonuç bulundu.
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hamster Kafesi Oyuncaklı

  (0)
  200,00 TL SEPETTE 185,00 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dayang Hamster Kafesi 30x23x26cm

  (0)
  299,90 TL SEPETTE 284,90 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Habitrail 62815 Hamster Kafesi

  (0)
  931,63 TL SEPETTE 916,63 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Imac Criceti 60 Hamster Kafesi

  (0)
  833,88 TL SEPETTE 818,88 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hamster Kafesi̇ 35x26x34cm

  (0)
  499,99 TL SEPETTE 484,99 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hamster Kafesi̇ 35x26x46cm

  (0)
  649,99 TL SEPETTE 634,99 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hamster Kafesi̇ 35x26x31cm

  (0)
  449,99 TL SEPETTE 434,99 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Imac Criceti 7 Hamster Kafesi

  (0)
  849,00 TL SEPETTE 834,00 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hamster Kafesi

  (0)
  223,41 TL SEPETTE 206,22 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Imac Criceti 16 Hamster Kafesi

  (0)
  1.655,88 TL SEPETTE 1.640,88 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dayang Hamster Kafesi 27x20x26cm

  (0)
  219,90 TL SEPETTE 204,90 TL
  +

Hamster Kafesi

Kemirgenlerden hamsterlar, evlerde bakıldığında düzenli ve tertipli bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Yaşayacakları yerin her canlıda olduğu gibi hamsterlarda da büyük önemi vardır. Temiz ve bakımlı bir alanda yaşamaları gerekmektedir. Temiz ve bakımlı olmasının yanı sıra bu hayvanların doğası gereği hareketi sevmelerinden ötürü eğlenceli de bir yaşam alanına sahip olmaları önemlidir. Bu nedenle bu hayvanları beslerken onları rahat ettirebilmek ve sağlıklı olmalarını sağlamak adına yaşadıkları yerin onlara en uygun şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu evcil hayvanınıza uygun şartları sağlamak ve onu güvende hissettirebilmek için bir hamster kafesi edinebilirsiniz. Bu kafes onun bir nevi evi haline gelecektir. İçerisinde beslenmesi sağlanacak, uyuyacak, uyanacak, oyun oynayacak ve hayati diğer tüm fonksiyonlarını burada yerine getirecektir. Bu nedenle hamstera uygun bir kafes olması oldukça önemlidir. Bu kafesi seçerken de hayvanın boyutlarını, hareketlilik miktarını ve ne tür oyuncaklarla oynamayı sevdiğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Tüm bunlara uygun bir ev seçerseniz hamsterınızın daha konforlu bir yaşam sürmesine yardımcı olmuş olursunuz. Bunlarla birlikte kafesin sık sık temizlenmesi gerekeceğinden dolayı bu işlemi kolay gerçekleştirebileceğiniz bir kafes satın almak hamster sahibi için de iyi olacaktır. Her daim yapması gereken bu temizleme işini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektir. Ne de olsa uzun vadede oldukça önemli bir kıstastır. Tüm bunlarla birlikte hamsterınızın kafesinin nerede olduğu da oldukça önemlidir. Doğrudan güneş ışığı alan bir yerde yaşaması uygun olmayacaktır. Her ne kadar bu küçük dostlar sıcağı sevseler de doğrudan güneş ışığı almaları onların sağlıklarını olumsuz olarak etkileyecektir. Onlar için ideal sıcaklığın 18 ve 27 derece arasındaki bir sıcaklık olduğunu unutmamalısınız. Soba, kalorifer peteği gibi yerlerde bulunmaması gerektiği gibi balkon, teras gibi açık ve rüzgara maruz kalan yerde bulunmaması gerektiğini de aklınızdan çıkarmamalısınız. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise bu küçük dostlarınızı yüksek sese maruz kalabileceği hoparlör ve benzeri yerlerden uzak tutmanız gerektiğidir.

Hamster Kafesi Nasıl Olmalı?

Hamster Kafesi Nasıl Olmalı?

Hamsterlara en uygun kafes onların boyutlarına uygun seçilen kafeslerdir. Bu nedenle kafes tercihinde bulunurken öncelikli olarak hamsterın boyutlarını göz önüne almalısınız. Eğer büyük bir hamstera sahipseniz büyük hamster kafesi , küçük bir hamstera sahipseniz küçük hamster kafesi işinizi görecektir. Hamster, koşacak, tırmanacak ve yuva yapacaktır. Tüm bu faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için uygun boyutlarda bir kafese ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçlara uygun bir kafesin minimum boyutlarının tabanı 40x60 ve yüksekliği 30 cm olduğu söylenebilir. Tabi bu bir hamster için geçerli olup iki adet hamsterda bu boyut ikiye katlanmaktadır. Bu boyutlardan daha küçük ebatlara sahip kafeslerde ancak ve ancak cüce hamsterlar yaşayabilmektedir. Bazen bu küçük dostların akvaryumlarda beslendiği görülmektedir. Ancak bu yanlıştır. Hamsterlar akvaryum içerisinde hava akışı olmadığından sağlıklı bir şekilde bu ortamda yaşayamaz. Onlar için en uygun yaşama ortamı kafeslerdir. Tüm bunlarla birlikte kafesin içerisinde olması gereken bazı eşyalar da vardır. Bu eşyaların seçiminde hamsterın ilgisini neyin çekip neyin çekmediğini inceleyerek karar verebilirsiniz. Hayvanların ilgisini çekecek farklı farklı oyuncaklar, borular, tüneller tasarlanmaktadır. Bu ekipmanlara sahip olarak evcil hayvanınızın yaşam kalitesini arttırabilir ve onun daha mutlu bir hayvan olmasını sağlayabilirsiniz. Kafesi seçerken isteğinize göre rengine kadar verebilirsiniz. Çünkü maalesef ki bazı araştırmalar hamsterların renk körü olabileceklerini söylüyor. Bu nedenle rengine karar verirken tamamen kendi zevkinize uygun bir kafes seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise kafesin rahatça taşınabilir olmasıdır. Kafesin rahatça taşınabilmesi sayesinde gideceğiniz yerlere evcil hayvanınızı da götürürken büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz. Hepimizin bildiği gibi evcil hayvanlarımız en iyi arkadaşlarımızdır. Bu nedenle en iyi arkadaşlarımızı olabildiğince yanımızda taşımak isteriz. Bu şekilde kolay taşınabilen bir kafes alarak kendi rahatlığınızı da gözetmiş olursunuz. Taşıyabilme yönünden size kolaylık sağlaması oldukça önemlidir. Ve bir de sağlam olması gerekmektedir. Çünkü kafesi taşıma esnasında herhangi bir çarpma ve benzeri durumda evcil hayvanınızın zarar görmesini istemezsiniz. Telleri sağlam ve eğer plastikse sağlam bir plastikten imal edilmiş bir kafes seçmeniz oldukça önemlidir. Kafes içerisindeki ekipmanların da sağlam bir şekilde sabitlenmiş olması büyük önem taşır. Çünkü çarpma ve sarsılma gibi durumlarda yerinden kurtulan parçalar evcil hayvanınıza zarar verebilir. Bunu engellemek için de ekipmanların sağlam bir şekilde tutturulduğuna emi olduğunuz bir kafes almak oldukça önemlidir.

Hamster Kafesinde Neler Olmalı?

Hamster Kafesinde Neler Olmalı?

Hampsterların kafeslerin onların bir nevi evleridir. Bu sebeple evin içerisinde olması gereken ekipmanlar onun hayatını kolaylaştırmak üzere ve ihtiyaçlarına yönelik şekilde seçilmelidir. İçerisinde kaç adet hamster besleyeceğinize göre de seçiminiz değişebilir. Örneğin iki adet hamsterınız varsa 2 katlı hamster kafesi, üç adet hamsterınız varsa 3 katlı hamster kafesi satın almayı tercih edebilirsiniz. İçerisinde olması gerekenlerse hamsterların doğası gereği sahip olması gereken şeylerdir. Örneğin bu hayvanlar koşmayı çok severler ve buna ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple kafesin içerisinde bir silindir yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte kafesin zemininde olması gereken olmazsa olmaz parça da ufalanmış talaşlardır. Bu talaş parçaları sayesinde hayvanınız daha rahat bir şekilde yaşayacak, doğası gereği yapması gereken eşeleme hareketini özgürce yapabilecektir. Bunun yanında bir de hamsterın gerektiğinde su ihtiyacını karşılaması için bir suluk ve yemek ihtiyacını karşılaması için de yemlerini muhafaza edebileceği bir yer gerekmektedir. Suluğun bilyeli bir suluk olarak tercih edilmesi de önemlidir. Ayrıca su ve yemek kabı seçimi yaparken küçük dostunuzun içerisine giremeyeceği boyutlarda kaplar tercih etmeniz önemlidir. Bunların yanında farklı bir tasarıma sahip olmasını isterseniz sayaçlı hamster kafesi de temin edebilirsiniz. Bu sayede evcil hayvanın koşma sırasında ne kadar tur attığını sayaçtan kontrol edebilirsiniz. Bu özelliğe sahip kafesler sayesinde hem evcil hayvanınız eğlenebilir hem de siz onu takip ederken onunla birlikte eğlenebilirsiniz. Evcil hayvanınızın kafesinde bulunmasını isteyeceğiniz bir diğer ekipman ise tünellerdir. Tüneller sayesinde hamsterınız kendini saklayabilir, içinden geçerek eğlenceli bir oyun kurabilir. Hamsterların dişleri sürekli olarak uzamaktadır. Bu sebeple bir kemirmeliğe ihtiyaçları vardır. Kemirmelikler sayesinde hamsterınız dişlerini uzadıkça kısaltabilecektir. Ayrıca bu taşların içerisinde bulunan mineraller de kemirgen dostumuzun mineral ve kalsiyum ihtiyacını gidermeye de yardımcı olacaktır. Kafesin içinde bir de ot koymanız kemirme ihtiyacını karşılamaya yönelik güzel bir fikir olabilir. Hamsterlar oyun oynamayı koşmayı ve tırmanmayı çok severler. Bu yüzden kafes tercihinde bulunurken tünelli hamster kafesi veya borulu hamster kafesi edinebilirsiniz.

Hamster Kafesleri Çeşitleri

Hamster Kafesleri Çeşitleri

Hamster kafesleri ihtiyaca ve tercihinize yönelik olarak farklılık göstermektedir. Dış görünüşünü isteğinize bağlı olarak farklı tercih edebilirsiniz. Örneğin, ahşap hamster kafesi veya plastik hamster kafesi satın alabilirsiniz. Bununla birlikte cam hamster kafesi edinerek evcil hayvanınızı kafesin dışından izleme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Biraz daha sağlam bir kafes edinmek isterseniz demir hamster kafesi de tercihleriniz arasında bulunabilir. Demir malzemeden üretilmiş bu kafesler tabii ki diğerlerine kıyasla biraz daha sağlam olacaktır. Ancak telden yapılmış kafesleri tercih ederken tel sıklığının uygun olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Tellerin çok sık olmadığı takdirde sevimli dostunuz evin içinde koşmaya başlayabilir ve onu bulmanız zor bir hale gelir. Ancak uygun sıklığa sahip teller hamsterınız için güvenli ve sağlıklı bir yuva haline gelebilecektir. Hamster kafesi önerileri bu şekilde sıralanabilir. Bu öneriler ışığında seçiminizi yapabilir ve hamsterınızın neyden daha çok keyif aldığını gözlemleyerek buna uygun bir hamster evi tercihi yapabilirsiniz. Tek bir hamsterınız varsa küçük bir kafes yeterli olacaktır. Ancak sayıları birden fazla ise biraz daha geniş bir kafes tercih etmek hareket alanı sağlamak açısından daha iyi olacaktır. Hatta birden fazla kata sahip hamster evleri de satın almanız kullanışlı olacaktır. Bunun yanında tek bir tane hamsterınız olsa ile geniş veya birden çok katlı evler ve kafesler tercih edebilirsiniz. Bu sayede evcil hayvanınız daha büyük bir hareket alanına sahip olabilecektir. Bu yüzden bütçenizin el verdiği ölçüde seçiminizi büyütebilir hatta dev hamster kafesi bile satın alabilirsiniz. Bu hamster kafeslerinin içerisinde boyular ve tüneller de bulunmaktadır. Bu boru ve tüneller sayesinde küçük dostunuz oyunlar oynayabilir ve enerjisini eğlenceli bir şekilde atma imkanı bulabilir. Dostunuzun konforu için de hamster talaşı edinip kafesin en alt tabanına bunu sermeyi ve uygun sıklıkta temizliğini yapmayı unutmayınız. Bu hamster talaşının normal bilinen talaştan meydana gelmediğini hamsterlara özel bir talaş olarak imal edildiğini hatırlatmamızda fayda var.

Hamster Kafesi Nasıl Temizlenir?

Hamster Kafesi Nasıl Temizlenir?

Hamterların mutlu birer evcil hayvan olabilmeleri için yaşadıkları mekandan memnun olmaları gerekmektedir. Bu memnuniyeti sağlamanın en iyi yolu da yaşadığı ortamı temiz kılmak olacaktır. Bunun için hamster evinin temizliğinin sık sık doğru şekillerde yapılması gerekmektedir. Meydana gelebilecek kötü kokular hem sizi hem de evcil hayvanınızı rahatsız edecektir. Bu temizliğe kafesin içindeki her şeyi boşaltarak başlayabilirsiniz. Kafeste bulunan her bir eşyayı dışarı alıp temizlemeniz gerekecektir. Bunun için de öncelikli şartımız küçük dostumuzun güvenli bir yerde idareten bulunabilmesidir. Ellerinizi temiz bir hale getirmek için öncelikle su ve sabun yardımı ile ellerinizi yıkayınız. Ardından küçük dostumuzu da güvenli bir yere koyduktan sonra içerisinde çıkardığımız tüm eşyaları tek tek temizlemeliyiz. Kafesin en altında bulunan talaşı da tamamen alıp yerine temiz olan talaştan bir tabaka oluşturmalıyız. Bu talaş hamsterın eşeleme ihtiyacını karşılar ve dışkılaması sonucu meydana gelen pis atıkları kapatmasını sağlar. Talaşı tamamen zeminden aldıktan sonra zemini sabunlu su ile silmeyi de unutmayın. Bu sayede meydana gelen kötü kokuları da engellemiş olacaksınız. Şayet tüm bu adımlardan sonra hala koku mevcutsa daha özenli bir temizleme işlemine de tabi tutabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra kuru bir bez veya peçete yardımıyla zemini silmenizi de öneririz. Nemli kalması pek de iyi olmayacaktır. Kafesin içerisinde bulunan diğer ekipmanları da tek tek çıkarıp aynı şekilde temizlemelisiniz. Ardından tekrardan temiz talaşı serme adımına geçebilirsiniz. Kuru bir bez veya peçete yardımıyla kurulanan zemine hamsterlara özel olarak üretilen talaşı sermeniz gerekmektedir. Bu, daha önce de bahsettiğimiz gibi küçük dostunuzun birtakım içgüdüsel ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte bir üründür. Bu adımı da gerçekleştirdikten sonra hamsterın oyuncaklarını da kafes içinde gerekli yerlere koymanız gerekmekte. Bu oyuncakların da yeterince temizlenmiş olduğuna emin olmalısınız. Ardından küçük dostunuzun yemek kabını ve su kabını da temiz bir hale getirdikten sonra kabın içerisinde uygun yerlere yerleştiriniz. Artık küçük dostunuzun evi tertemiz bir şekilde yaşamaya hazır halde onu bekliyor olacaktır. Küçük dostunuzu kafesi temizlemek için idareten koyduğunuz yerden dikkatli bir şekilde alarak evine yerleştirebilirsiniz. Hamsterın tekrardan evine alışabilmesi için ona zaman tanımanız gerektiğini de unutmayın. Küçük dostlarınız aç kalma ihtimaline karşı yemeklerini saklama davranışı göstereceklerdir. Bu sakladıkları yemekler ise zamanla bakteri oluşumuna sebep olabilir. Bu nedenle küçük dostunuzun evini en az haftada bir kez temizlemeniz iyi olacaktır. Tüm bu temizleme işlerini gerçekleştirdikten sonra ellerini tekrardan su ve sabun ile yıkamayı unutmayın. Artık küçük dostunuz temizlenmiş evine alışabilir.

Hamster Bakımında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Hamster Bakımında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Hamsterlar uykudan uyandırılmayı sevmezler bu nedenle hamster taşıma kafesi ve hamterınızın kendi yaşadığı evi çok fazla sarsmamaya özen göstermelisiniz. Küçük dostunuzun yuvasını temizlemek için onu dışarı çıkarmaya çalıştığınızda ısırılma olasılığınız çok yüksektir. Rahatsız edilmekten çok hoşlanmazlar. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Bıyıklarına ve kafasına da dokunulmasından neredeyse nefret ederler. Bunlara dokunmaya çalışmak da büyük bir hata olacaktır. Her ne kadar tünel gibi dar alanlarda oynasalar da dar bir yerde yaşamayı sevmez bu küçük dostlar. Bu nedenle olabildiğince geniş bir kafes temin etmeniz daha iyi olacaktır. Bununla birlikte bu küçük sevimli dostlar suyu hiç sevmezler. Bu sebeple su yerine kum banyosu yaptırmak çok daha iyi olacaktır. Başka hayvanların kokularını duymak da yine hemstarlar için çok da hoşuna gitmeyen bir olaydır. Bu nedenle kuş ve benzeri başka evcil hayvanlarınız varsa bu hayvanları sevdikten sonra ellerini öncelikle yıkamalı sonrasında hamsterınızı elinize almalısınız. Bu şekilde küçük dostunuzun rahatsız olmasını engelleyebilirsiniz. Çığlık, bağırma, yüksek ses ve benzeri faktörler de hamsterınızı strese sokabilir. Bu nedenle bu küçük dostunuzu televizyon gibi ses çıkaran eşyaların yanında olmamasına özen göstermelisiniz. Çok fazla bakım gerektirmeyen bir evcil hayvan olsa da zaman zaman tüylerinin taranması ve tırnaklarının kesilmesi gerekmektedir. Bir kemirgen bakım seti temin ederek bu ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Gelelim bu küçük dostların beslenmesine. Bu küçük dostların beslenmesi için iki çeşit yem türü vardır. Birincisi pelet yemler; ikincisi ise tahıl, kuruyemiş ve benzeri şeylerden oluşan yemlerdir. Her ikisi de içerik olarak aynıdır ancak pelet yemler biraz daha küçük parçalardan oluşmaktadır diyebiliriz. Piyasada birden çok çeşitte yemler bulunmaktadır. Evcik hayvanınızı gözlemleyerek hangi yemi sevip hangi yemi sevmediğini anlayabilir ve buna göre yem seçimizi değiştirebilirsiniz. Hamsterınızın kafesini temizlerken size çok yardımı olacak bir üründen daha bahsedelim: Hamster topu. Bu toplar hamsterınızın evini temizlerken onu güvenli şekilde muhafaza etmenizi sağlar. Topun içerisine koyacağınız küçük dostunuz evin içerisinde topla birlikte dilediği gibi gezebilmektedir. Topun çıkaracağı ses sayesinde de dostunuzun nerede olduğunu kolayca tahmin edebilirsiniz. Hamster çarkları da hamster toplarına benzer şekilde tasarlanmış ürünlerdir. Ancak çarklar sabit şekilde yerinde durur ve içerisinde giren hamsterın onu çevirmesi ile harekete geçer. Evcil hayvanınızın egzersiz yapması ve sahip olduğu enerjiyi boşaltması için oldukça kullanışlı olan ürünlerden biridir. Hamster kafesleri de küçük dostların sahip oldukları tüm bu özelliklere uygun olarak seçilmelidir. Hamster kafesi fiyatları bu ihtiyaçlarınıza yönelik olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Bu ihtiyaçları da küçük sevimli dostunuzu gözlemleyerek ve neyi sevip neyi sevmediğini anlayarak giderebilmeniz mümkündür. Küçük sevimli dostunuzun ihtiyaçlarını belirleyip ona göre bir kafes temin edebilirsiniz.