Kategoriler

Mama Türleri

Standart (67)
Yetişkin (40)
Yavru (10)
(5)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Euro Gold (37)
Quik (35)
Gold Wings (32)
Vitakraft (31)
Tropifit (30)
Garden Mix (20)
Jungle (18)
Pawise (15)
Vixpet (10)
Polo (9)
Beaks (6)
Flamingo (4)
MYYEM (4)
Bonnie (3)
Fony (3)
Gardenmix (3)
Myyem (3)
Apex (2)
Bioline (2)
BirdMozz (2)
Esyem (2)
Eurogold (2)
Fizzy (2)
Majo (2)
Sleeker (2)
Bonisa (1)
Buddy (1)
Cleday (1)
Enjoy (1)
Exovit (1)
Getreide (1)
Gwc (1)
Hagen (1)
Qui̇k (1)
Rodent (1)
Rodmoz (1)
The Best (1)
Trixie (1)
(50)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (61)
4 yıldız ve üzeri (89)
3 yıldız ve üzeri (96)
2 yıldız ve üzeri (98)
1 yıldız ve üzeri (102)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tavşan

için 424 sonuç bulundu.

Tavşan Yemleri

Leoparidae ailesinden olan tavşan insanlarla yakın ilişki kurabilen evcil hayvan sınıfına dahildir. Kemirgen sınıfına dahil olan tavşanlar, yeşillik ya da sebzeler ile beslenmektedir. Siz de bir tavşan sahiplendiyseniz ve gelişim sürecini oldukça sağlıklı bir biçimde tamamlamasını istemekteyseniz, tavşan yemleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve böylece tavşanınız için en ideal olan yemi edinebilirsiniz. Evde tavşan beslemenin iki adet opsiyonu bulunmaktadır. Biri hazır tavşan yemi, diğeri ise direkt olarak yeşillik ya da sebze türleridir. Tavşanınızın gelişim düzeyine ve damak tadına uygun olan yem türlerinden alabilir ve böylece tavşanınızın sağlıklı olmasına katkı sunabilirsiniz. Evin eğlence kaynağı olan evcil hayvanların mutluluğunun sağlanması ya da iyi beslenmesi, ev ortamındaki huzurun artmasına da büyük ölçüde yardım etmektedir. Bu sebeple en iyi kalitedeki ve aynı zamanda da bütçenize uygun olan yemi alıp, aile saadetiniz için güzel bir adım atabilirsiniz. Tavşanlar için her iki opsiyon da oldukça uygundur. Günlük hayat rutini içerisindeyken bazı durumların gözden kaçması ya da unutulması durumundan dolayı, taze yeşillikler ya da sebzeler ile tavşan beslemek kimi zaman zorlaştırıcı olabilmektedir. Taze yeşilliklerin her mevsim taze olarak bulunamaması ya da her daim dolapta fazlasının muhafaza edilmesi mümkün olmadığından, pek çok tavşan sahibi hazır tavşan yemlerini tercih etmektedir. Bu hazır tavşan yemlerinin içerisinde genel olarak; buğday, arpa, keçiboynuzu, mısır, ay çekirdeği, yulaf, vitamin ya da mineraller gibi malzemeler bulunmaktadır. Bunlar ve benzeri destekleyici gıdalar sayesinde tavşanınızın sağlığı ya da gelişimi her geçen gün olumlu bir yönde ilerleyecektir. Bazı yem çeşitlerinde bu malzemelere ek olarak; kadife çiçeği, yukka bitkisi, keten tohumu, bezelye, kızılcık, havuç, maş fasulyesi, soya kabuğu, aspir, fıstık, deniz yosunu ya da probiyotik de bulunmaktadır.

Tavşanlar Nasıl Beslenir?

Tavşanlar Nasıl Beslenir?

Tavşanlar için en ideal besinler, içerisinde sebze ya da yeşillik bulunan besinlerdir. Bu sebeple satın almayı düşündüğünüz tavşan yeminin içerisinde mutlaka çim, saman ya da kurutulmuş çim bulunmalıdır. Çünkü bu besinler A ve D vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Hazır yemler ya da yeşillikler dışında, sebzeler de tavşan beslemesinde büyük önem taşımaktadır. Tavşanlar; fesleğen, lahana, brokoli yaprakları, havuçlar, kereviz, kişniş, karalahana, karahindiba yaprağı, dereotu, marul, nane, maydanoz ya da su teresi gibi sebzeleri de yemekten hoşlanırlar. Bu sebzeleri tavşanınız için hazırlarken taze olmasına ve aynı zamanda da böcek ilacı içermiyor olmasına dikkat etmelisiniz. Taze olmayan ya da böcek ilacı içeren sebzeler tavşan sağlığını büyük ölçüde olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple tavşanınıza vereceğiniz sebzelerin tazeliğini ve kimyasal içerme durumunu mercek altına almalı ve bu doğrultuda kararlar vermelisiniz. Ayrıyeten sebzeleri tavşanınıza sunmadan önce tertemiz yıkadığınıza da özen göstermelisiniz. İyi yıkanmamış sebzeler tavşanların vücut sağlığına zararlıdır. Bunlarla beraber su içme sıklığı da tavşan sağlığına yoğun etkisi bulunan unsurlar biridir. Bu sebeple tavşanınızın yeterli miktarda su içip içmediğine sürekli olarak dikkat etmelisiniz. Şayet tavşanınızın sudan pek hoşlanmıyorsa ve su içmek istemiyorsa, onun için hazırladığınız yemi, sebzeleri ya da yeşillikleri ıslatabilir ve ıslatılmış halini ona verebilirsiniz. Bu sayede hem sağlıklı ve besin değeri yüksek yiyecekler ile sağlığını koruyacaktır hem de dolaylı yoldan da olsa su ihtiyacını karşılamış olacaktır. Tavşanınızın beslenme tarzında yapabileceğiniz bu ve benzeri değişimler ya da oyunlar ile, normalde sevmediği ya da yemediği yiyecekleri rahatlıkla yemesini sağlayabilirsiniz. Bu durumlara ek olarak satın almayı düşündüğünüz yemin içerisinde fazlaca şeker ya da kalori içeren maddelerin olmamasına özen göstermeli ve seçeneklerinizi bu doğrultuda oluşturmalısınız. Özen göstermeniz sonucunda tavşan beslemek en zevkli uğraşınız ve en eğlenceli aktiviteniz haline dönüşecektir.

İdeal Tavşan Yemi Nasıl Olmalı?

İdeal Tavşan Yemi Nasıl Olmalı?

Satın almayı düşündüğünüz tavşan yeminizin içerisinde mutlaka yeşillik bulunmalıdır. Yeşillik yemek tavşanların dişlerini ve aynı zamanda da sindirim sistemini kuvvetlendirmektedir. Bu noktada birden fazla çeşitte yeşillik bulunduran yemleri tercih edebileceğiniz gibi, yemle beslemediğiniz zamanlarda da birden fazla yeşillik türünü de tercih edebilirsiniz. Böylece tavşanınız sağlıklı beslenecektir ve sindirim sistemi daha dayanıklı bir hale dönüşecektir. Beslenme rutininde önemli bir yere sahip olan yeşillikler, tavşanınızın böbrek ve idrar yolu için de oldukça iyidir. Bu nedenle yem ile beslendiği vakitler, yemin içeriğinin çoğu yeşilliklerden oluşmalıdır. Bununla beraber taze besinler ile beslendiğinde de sebzelerin yanı sıra ağırlığı yeşilliklere vermek gerekmektedir. Herhangi bir yerden edinebileceğiniz insanlar ya da atlar için uygun olan yeşillikleri tavşanınıza da gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz. Havuç ya da lahana gibi sebzeleri çok sevdiklerinden dolayı, günlük öğünlerinden en azından birine havuç ve lahana içerikli mamalar eklenmelidir. Yeşilliği de eksik etmemeli ve ona sunduğunuz her sebzenin yanına yeşilliği eklemelisiniz. Bahsedilen yönergeler yetişkin tavşanlar için geçerli olan hususlardır. Yavru tavşan ile yetişkin tavşanın beslenme stili birbirlerinden farklıdır. Öncelikle yavru tavşanların beslenme rutini ve içeriği, yetişkin tavşanlarınkine nispeten çok daha hassas ve üzerine eğilmesi gerekilen bir durumdur. Yavru tavşanların doğduklarından sonraki ilk tuz ya da kırk beş gün anne sütü ile beslenmeleri gerekmektedir. Bu sebeple henüz doğmuş olan bir yavru tavşanın annesi yanındaysa ya da süt verebilecek başka bir anne tavşan bulunuyorsa, anne sütü ile beslenmesi gerekmektedir. Süt verebilecek bir tavşanın bulunmadığı durumlarda, yavru tavşanların beslenmesine uygun olan yemler tercih edilebilmektedir. Satın almayı düşündüğünüz yemin yavru ya da yetişkin tavşanlara uygun olup olmadığına dikkat etmeli ve satın alma işleminizi bu doğrultuda gerçekleştirmelisiniz. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde tavşan bakımı daha eğlenceli bir hale dönüşecektir.

Evde Tavşan Bakımı

Evde Tavşan Bakımı

Evde tavşan bakımında hangi yemin alınacağı, yemliklerin yani mama kaplarının düzeninin nasıl olacağı ya da tuvalet gibi üzerinde durulması gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Öncelikle tavşanınızın cinsi, gelişim düzeyi ya da damak tadı için uygun ve aynı zamanda da ideal olan yem çeşitlerini bulmalısınız. Yavru ya da yetişkin olması fark etmeksizin her öğününde yeşillik ya da içerisinde yeşilliğin de yer aldığı yemleri bulundurmalısınız. Yemlerin seçilmesinin yanı sıra kafes içerisine nasıl yerleştirildiği de oldukça önemlidir. Tavşan mama kapları ya da yemlikleri, kafes içerisine sabit durabilecek bir biçimde konumlandırılmalıdır. Çünkü tavşanlar karakterleri gereği oldukça hareketli olan hayvanlardır. Tavşan kafesi içerisinde fazla hareket etmeleri durumunda yemlikleri dökülebilir ve aynı zamanda da etrafa sıçrayabilir. Özellikle ev dışında olduğunuz zamanlarda sabitlenmemiş yemlikler kişiye zorluk çıkarabilmektedir. Bu nedenle yemliklerin sabitlenebileceği bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Muhabbet kuşlarının yemliklerine benzeyen modellerden edinebilirsiniz. Üstü kapalı olan bu model mama kapları, yemin etrafa saçılmasını önlemektedir. Tavşan cinsleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve yemliğin kafesteki duruşuna ya da yemin türüne bu doğrultuda karar verebilirsiniz. Bu noktaya dikkat etmenin ardından tavşan özellikleri hakkında da bilgilenerek evde nasıl bir bakım türü uygulayacağınıza karar verebilirsiniz. Çünkü tavşanınız için ideal bakım türünü belirleyecek unsurlar, cinsi ve özellikleridir. Örneğin yavru bir tavşan ilk kırk beş gün anne sütü ile beslenmelidir. Anne sütünü bulamamanız durumunda yonca saman ya da özel olarak satılan yavru tavşan yemlerinden satın alabilir ve beslenme rutinini bu çerçevede oluşturabilirsiniz. Bununla beraber tavşanınıza her gün en az yarım litre su vermeniz gerekmektedir. Tavşanın yiyebileceği türden sebze ya da meyveler dışında besinler verilmemelidir. Çünkü mideleri oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve farklı türdeki besinlerin tüketilmesi halinde ishal olabilmektedirler.

Tavşan Yemi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavşan Yemi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İdeal yemi aldığınız takdirde tavşanınızın sağlığı her geçen gün olumlu bir yönde ilerleyecektir ve evde tavşan bakımı sizin için bir zevk ya da eğlence kaynağı haline dönüşecektir. Oldukça önemli noktalardan biri olan yem seçiminde doğru bir karar vermeniz, size ve tavşanınıza, dolayısıyla ev ortamına, büyük katkılar sağlayacaktır. İlk olarak tavşanların yeşilliği çok sevdiğini bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle satın alacağınız yemin içeriğinin yeşilliklerden oluşup oluşmadığı oldukça ehemmiyetli olan noktalardan biridir. Bununla beraber tavşanlar, bazı sebze türlerini yemekten de hoşlanmaktadır. Sebzelerden salatalığı ve havucu çok seven tavşanlar, yeşilliklerden de marulu fazlaca sevmektedir. Mideleri oldukça hassas olan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle satın almayı düşündüğünüz tavşan yeminin içeriğinde A vitamini bulunmalıdır. A vitamini tavşan midesine faydaları olan vitaminler arasında ilk sıralardadır. Bu noktalara dikkat etmeyerek satın aldığınız yem ile tavşanınız hastalanabilir ya da dışkısı ishal şeklinde oluşabilir. Tavşanınızın hastalanmaması için ona, gelişim düzeyine ve damak tadına uygun yemler almalı ve bu yemler ile beslenmesini sağlamalısınız. Otçul hayvanlar sınıfına dahil olan tavşanlar; salatalık, yonca, saman, elma, havuç ya da marul gibi besinleri severek yemektedir. Hem tavşanınızın sağlığı hem de bulunduğu ortamda mutlu olabilmesi için bu besinleri bünyesinde barındıran yemlerden seçiminizi yapabilirsiniz. Bu seçimleri yaptığınız takdirde tavşanınızın sağlığı tüm risk faktörlerinden arınacaktır. Tavşanınız yavru ise durumlar değişkenlik göstermektedir. Yavru tavşanlar ilk bir ay ya da kırk beş gün anne sütü ile beslenmelidir. Anne sütüne ulaşımınız bulunmuyorsa, yonca ya da kuru saman ile ya da içeriğinde bu besinlerin yer aldığı yemler ile tavşanınızı besleyebilirsiniz. Yonca ve kuru saman ile beslenmesi halinde gelişimi olumlu yönde etkilenecektir. Dilerseniz sayfamıza göz atabilir ve tavşanınızın yaşına, damak tadına ya da türüne uygun olan tavşan yemleri arasından seçenekler oluşturabilirsiniz.

Bütçenizi Sarsmayacak Tavşan Yemi Fiyatları

Bütçenizi Sarsmayacak Tavşan Yemi Fiyatları

Tavşan türleri hakkında bilgi sahibi olmanın ardından geriye tavşanınız için uygun olan yemi edinmek kalmaktadır. Her bütçeye uygun olan pek çok yetişkin ya da yavru tavşan yemi çeşitleri arasından seçenekler oluşturabilir ve satın alma işlemini bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz. Tavşan yemleri, fiyat skalası bakımından hamster yem fiyatları ya da sık sık beslenen bir diğer hayvan olan muhabbet kuşunun yem fiyatları ile aynı düzeydedir. Marka ya da yemin içeriğinde yer alan malzemelerden kaynaklı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir. İlk aşamada farklı mama türlerinden az miktarda satın alıp tavşanınıza sunabilirsiniz. Vereceği tepkilerden ya da tabakta bıraktığı miktardan yola çıkarak hangi çeşit mamayı sevdiğini anlayabilir ve kararınızı bu doğrultuda verebilirsiniz. Deneme yanılma yolu ile hem tavşanınızın sağlığına ya da damak tadına hem de bütçenize uygun olan mamaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu işlem için yerinizi değiştirmenize dahi gerek yoktur. Telefonunuz ile internete bağlanıp tavşan yemlerine göz atabilirsiniz. Bütçenize uygun olan modeller arasından seçenekler oluşturabilir ve işleminize bu doğrultuda devam edebilirsiniz. Oluşturduğunuz seçeneklerden az miktarda satın alıp farklı öğünlerde tavşanınıza sunabilir ve böylece doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Doğru sonuca ulaşmanın ardından tavşanınızın seçtiği mamadan bol miktarda alıp beslenme rutinini bir mama üzerinden devam ettirebilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz yemin içerisinde tavşanınızın sağlığına yönelik risk faktörü oluşturmayacak etkenlere dikkat etmelisiniz. Bu nedenle her yemin içeriğini dikkatlice okumalı ve gerekirse veterinerinize danışabilirsiniz. Uzman kimliğindeki biri vesilesiyle yanlış bir alışveriş yapmış olma ihtimaliniz minimum bir seviyeye inecektir. Tavşan yemi satın alırken tavşanınızın kafesine uygun bir mama kabı ya da tavşanınızın gelişim düzeyine uygun bir kafes alarak daha konforlu bir şekilde yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Tavşan Bakımı Nasıl Yapılır?

Tavşanlar evcil hayvan kategorisinde yer alan hayvanlar arasında bakımının kolaylığı açısından ilk sıralardadır. Sorun çıkabilecek durumlardan biri tavşanınızın tuvalet ihtiyacıdır. Gün içerisinde oldukça fazla kez tuvalet ihtiyaçları olan tavşanlar, sahiplenmenin ilk zamanlarında kişiye zorluk çıkarabilmektedir. Bu nedenle tuvalet eğitiminin en ideal bir biçimde verilmesi ve tavşanın kolayca tuvalete alışabilmesi sağlanmalıdır. Geceleri enerjik olan tavşanlar günün ilk saatlerinde beslenmektedir. Gündüz süresi boyunca da uyuyan tavşanların gece uyumasını istiyorsanız, gündüz süresince ilgisini sabit tutup onunla oynayabilirsiniz. Böylece geceye dek yorulacaktır ve uyuma anınızda size zorluk çıkarmayacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, kemirgen bir hayvan olmalarından kaynaklanmaktadır. Kemirebileceği maddeleri onun yakınına bırakabilir ve böylece sizin seçtiğiniz malzemeleri kemirmesine olanak sağlayabilirsiniz. Evin diğer bölgelerinde yer alan maddeleri kemirmesi, size zorluk çıkarabilmektedir. Bunlarla beraber tavşanınızı kızdırmamaya da özen göstermeniz gerekmektedir. Kızdığı takdirde daha fazla dışkılamaya çıkacaktır.

Tavşan Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle tavşanınızın barınacağı yeri iyi belirlemeniz gerekmektedir. Kemirmeyi seven canlılar olmaları sebebiyle, kemirmesini istemediğiniz eşyaların tavşanın yakınında olmaması sizin için oldukça faydalı olacaktır. Yerleştirdiğiniz yuvadan sık aralıklarla dışarı çıkarmamalısınız. Bu durum tavşanın yuvasına olan güvenini kaybetmesine neden olabilmektedir. Güven kaybetmesi de başka bir yuva arayışına girmesine vesile olacaktır. Satın aldığınız her yem türünü veterinerinize danışmalı ve bu doğrultuda karar vermelisiniz. Çünkü tavşanların cinsine, gelişim düzeyine ya da damak tadına göre sevebileceği ve sağlığına katkı sunabilecek mama çeşitleri değişkenlik gösterebilmektedir. Belirli dönemlerde tuz ya da şeker takviyesi yapmayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Bu noktalara dikkat ederek sahiplendiğiniz tavşan ile eğlenceli vakitler geçirebilir ve her ikinizin de mutlu olacağı anılar oluşturabilirsiniz.

Tavşan Nasıl Beslenir?

Tavşanlar yeşilliği oldukça fazla bir biçimde seven hayvan türlerinden biridir. Dolayısıyla bir tavşan sahiplendiğiniz vakit ona bolca yeşillik sunmanız hem sağlığına katkı sağlayacaktır hem de tavşanınızı mutlu edecektir. Özellikle marul yemekten fazlaca hoşlanmaktadırlar. Gündüz uyumasını istemediğiniz zamanlarda, ona marul sunarak uykusunu kaçırabilir ve ilgisinin sabit durmasını sağlayabilirsiniz. Böylece gece boyu uyanık olmayacaktır ve dolayısıyla sizin uykunuz da bölünmeyecektir. Bunlarla beraber tavşanlar, hazır yemler ile de beslenmektedir. Satın almayı düşündüğünüz hazır mamanın içeriğinde yer alan malzemelere dikkat etmeli ve bu doğrultuda karar vermelisiniz. Özellikle A vitamini bulunduran çeşitlerden seçiminizi yaparak tavşanınızın ishal olma riskini minimum bir seviyeye indirebilirsiniz. Aynı zamanda düzenli aralıklarla su vermeyi de unutmamanız gerekmektedir. Tavşanların her gün yarım litre su almaları gerekmektedir. Şayet suyu sevmeyen bir tavşanınız varsa, yemini ya da verdiğiniz yeşillikleri sulandırarak verebilir ve böylece su ihtiyacını karşılamasını sağlayabilirsiniz. Tavşanlar marul, havuç, salatalık, yonca, saman ya da elma gibi sebze ve meyveleri de fazlaca sevmektedir. Beslenme rutinine bu sebze ya da meyveleri ekleyebilir ve öğünlerini bu şekilde ayarlayabilirsiniz.