Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Talaşlar & Kemirme Taşları

için 272 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Talaşlar ve Kemirme Taşları

Ev içerisinde bakılan bazı canlılar zaman zaman doğal yaşam ortamlarında bulabilecekleri besinleri ev ortamlarında ya da yemlerinin içinde bulamayabilir. Bu da hayvanların güç kaybına hatta sağlık problemlerine dahi yol açabilir. Bu gibi durumlarda bu hayvanlara dışarıdan takviye yapılabilir veya gerekli besinleri içeren maddeler verilerek normal hayatına dönmesi sağlanabilir. Kemirgen gibi canlılar için bu besinleri içeren ürünler genellikle talaşlar veya kemirme taşı olarak piyasaya sunulmuş olan ürünlerdir. Bu ürünler içerisinde pek çok farklı vitamin ve minerali bir arada bulundurduğundan, küçük dostlarınız bu maddeleri kemirirken bir yandan da vücudu için gerekli olan vitamin ve mineralleri vücuduna almış olur. Bu talaş ve taşlar genellikle kemirgenler için özel olarak üretilmiştir. Sadece hayvanların vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamakla kalmaz, kafesin içine konulduğunda kimi zaman kafesi temizleme görevi görürken kimi zaman da yatak görevi görerek kullanışlı bir alan sağlar. Bu nedenle her kemirgen kafesi içerisinde bulunması gereken ürünler arasında yer alan ürünlerden sayılabilir. Genellikle sıkıştırılmış halde satılan bu ürünler, duruma göre sıkıştırılmamış halde toz olarak da satılabilir. Sıkıştırılmamış ürünler fazla toz halinde olduğundan pek sık tercih edilen ürünler olmamakla birlikte gerekli durumlarda elbette ki tercih edilebilir. Sık tercih edilmemesinin nedeni fazla toz haline geldiğinde kemirgenin solunum yollarını tıkama riski yüksek olduğundan kemirgen sahiplerinin fazla tercih ettiği ürünler arasında değildir. Kemirgeninize en uygun kemirme talaşı ve kemirgen talaşı ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Kemirgen Taşı ve Kemirme Talaşı Özellikleri

Kemirgen Taşı ve Kemirme Talaşı Özellikleri

Kemirgen taşları ya da talaşları temel olarak aynı görevde kullanılan ürünlerdir. Her ikisi de vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir ve temel amaçları kafes içerisinde gelişen kemirgenlerin vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamaktır. Özellikle kemirgen beslenmesinde büyük önem taşıyan kalsiyum minerali açısından oldukça zengin olan ürünlerdir. Aynı zamanda bu sert ürünleri kemirmeye çalışırken, sevimli dostlarınızın dişlerinin güçlenmesine ve törpülenmesine de yardımcı olurlar. Bu talaş ve taşlar genellikle sürekli olarak kafesin içinde bulundurulur. Her iki ürün de kafes içinde olmadığı zamanlarda nemsiz, serin ve kuru yerlerde muhafaza edilmelidir. Kemirgen taşı, talaşlara göre daha sert yapılara sahiptirler. Genellikle kalın ve dairesel şekilde satışa sunulmuş olan ürünlerdir. Kemirgen talaşı ise daha yumuşak bir yapıya sahiptir ve büyük bloklar halinde satılabilir. Elle kolayca koparılabildiğinden parça parça koparılarak kafesin içine konulabilir. Aynı zamanda talaşlar, kafes içerisindeki nemi çekerek kemirgenlerin vücutlarında oluşabilecek nem kaynaklı yaralar veya başka birtakım problemlerin önüne geçebilir. Tüm bu taş ve talaşları daha ayrıntılı bir şekilde de inceleyebilirsiniz.

Kemirgen Taşı veya Talaşı Nasıl Seçilir, Çeşitleri Nelerdir?

Kemirgen Taşı veya Talaşı Nasıl Seçilir, Çeşitleri Nelerdir?

Kemirgen taşları ve talaşları pek çok yönden birbirinden ayrılarak çeşitlendirilebilir. İlk olarak elbette ki kemirgen kategorisine göre farklı ürünler piyasaya sunulmuştur. Tavşan talaşı kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Hamsterlar için kemirme taşları ise ikinci sırada yer alan ve oldukça fazla tercih edilen ürünlerdir. Genellikle kemirgenlerin diş yapısına ve gücüne göre birbirlerinden ayrılırlar. Bunun dışında yapıldıkları malzemeler ve içerdikleri maddelere göre de çeşitlendirilebilirler. Kemirme talaşları arasında en çok satılan ürün meşe talaşıdır. Bu meşe talaşları oldukça fazla vitamin ve mineral içerdiğinden tüm kemirgen türleri için oldukça faydalıdır ve uzmanlar tarafından sıkça önerilen ürünlerdir. Kemirgen talaşı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi taş veya talaşın, küçük dostunuzun kemirebileceği sertlikte boyutlarda olmasıdır. Çok sert bir taş kemirgenin ağız çevresinde yaralar oluşmasına ya da dişlerinin zarar görmesine neden olabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise bu taş ve talaşların içerisindeki maddeler, besinler, vitamin ve minerallerdir. Evcil kemirgeninizin ihtiyaçları ya da eksiklikleri doğrultusunda bir ürün almanız hem onun sağlığına fayda sağlayacak hem de işe yarayan bir ürüne sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Yorumlar üzerinden kemirgen taşı önerilerini inceleyerek, bu taşlar ve talaşlar hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgiler edinebilir, dilerseniz alışverişlerinizi bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.

Kemirme Talaş ve Taş Kullanıcıları, Ürün Yorumları ve Fiyatları

Kemirme Talaş ve Taş Kullanıcıları, Ürün Yorumları ve Fiyatları

Bir kemirme taşı veya talaşı satın almadan önce detaylı bir ürün incelemesi ve araştırması yapmak elbette ki önemlidir. Evcil hayvanınız için en doğru, en sağlıklı ve sizin için de en uygun ve kaliteli ürünü bulmak oldukça uzun bir süreç olabilir. Tüm bu süreci daha kısa sürede tamamlamak için sayfamızda ürün açıklamaları kısmında, ürünlerle ilgili pek çok ayrıntı ve detaylı açıklamalar bulunmaktadır. Kemirme taşı yorumları ve kemirgen talaşı yorumları en uygun ürünleri seçebilmeniz için size yol gösterici bir nitelik taşıyacaktır. Ürünleri daha önce denemiş kişiler tarafından yapılmış olan bu yorumlar ürünler hakkında pek çok detay bilgi verirken, yorum yapan kişinin evcil hayvanının ürünle nasıl bir bağ kurduğunu da kolayca anlayabilirsiniz. Kemirme taşı kullananlar ya da kemirgen talaşı kullananlar genel olarak sayfamızda yer alan ürünlerden oldukça memnun kalmışlardır. Kemirgen talaşı fiyatları oldukça uygun fiyatlı ürünler olup, bütçe zorlamayan türden bakım ürünleri arasında yer alır. Aynı şekilde Kemirme taşı fiyatları da kullanıcıları zorlamayacak tutarlardadır. Elbette ki bu fiyatlar marka ve modellere göre farklılık gösterebilir. Sizlere en uygun ürünü satın almak için sayfamızı inceleyerek tüm ürünlere ulaşabilirsiniz. Tüm bu ürünleri detaylı incelemek ve daha fazlasına ulaşmak için sayfamızıinceleyebilirsiniz.