Kategoriler

Marka

Gold Wings (46)
Eurogold (37)
Vitakraft (16)
Jungle (12)
Polo (9)
Tropifit (9)
Beaks (7)
İpek (7)
Fizzy (6)
Quik (6)
Myyem (5)
Pawise (5)
Retox (5)
Majo (4)
Sera (3)
Tropical (3)
Apex (2)
Bursapet (2)
Natura (2)
Zürich (2)
Ahm (1)
Buddy (1)
Fatih Pet (1)
Flamingo (1)
Petamin (1)
Pupa (1)
Trixie (1)
Tuana (1)
Wildfield (1)
Zonaks (1)
(68)
Başka bir kelime deneyin

Mama Türleri

Standart (27)
Yetişkin (10)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (56)
4 yıldız ve üzeri (65)
3 yıldız ve üzeri (69)
2 yıldız ve üzeri (69)
1 yıldız ve üzeri (71)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kemirgen Yemleri Diğer

için 321 sonuç bulundu.

Diğer Kemirgen Yemleri

Ev içerisinde beslenilen pek çok evcil hayvan bulunur. Bu evcil hayvanlar içerisinde kolay bakımları sayesinde en sık tercih edilen hayvan türleri arasında kemirgenler, ilk sıralarda yer almaktadır. Kemirgenler denilince akla ilk gelen hayvanlar elbette ki hamsterlar ve tavşanlardır. Bu küçük dostlarınız size hayatınızda eşlik ederken aynı zamanda belli bir bakım rutinine de ihtiyaç duyarlar. Adeta bir çocuk bakıyormuşçasına büyük bir özenle besleyip büyütmeniz ve ona sevginizi vermeniz gerekir. Tüm bu bakım içerisinde ilk sırada gelen unsur evcil hayvanınızın beslenmesidir. Her canlı her besini yiyemeyeceğinden hemen hemen her türe özgü belli başlı yemler veya mamalar bulunmaktadır. Köpek, kedi gibi büyük hayvanların besinleri mama olarak adlandırılırken; kemirgenler, kuşlar ya da balıklar gibi canlıların besinleri ise yem olarak adlandırılır. Kemirgen yemleri sevimli dostunuzun bakımı için ilk sırada yer alan ve en önemli unsurdur. Pek çok marka tarafından farklı içeriklerde yemler sunulmakla birlikte bu yemler de kendi içlerinde kategorilere ayrılmaktadır. Örneğin; bir hamstera vereceğiniz yem ile tavşana vereceğiniz yem elbette ki aynı değildir. Bu nedenle küçük dostlarınız için besin seçerken, satın alacağınız besinlerin onun türüne ve cinsine uygun olması ilk koşul olarak söylenilebilir. Bu besinler kemirgenler için özel olarak hazırlanmış karışımlardır ve onların vücut yapıları, sindirim sistemlerine göre planlanmış olan yemlerdir. İhtiyaca uygun olarak değişebilen içerikleriyle farklı kullanım alanlarına hitap edebilir. Örneğin, hamster ya da tavşanınızda belirli bir vitamin eksikliği var ise, bu vitaminin içerisinde bulunduğu bir besinle o vitamini vücuduna takviye etmesini sağlayabilirsiniz. Küçük dostunuzun ihtiyacı olan tüm ürünleri sayfa üzerinden inceleyerek dilediğiniz ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

Kemirgen Yemlerinin İçeriğinde Neler Bulunur?

Kemirgen Yemlerinin İçeriğinde Neler Bulunur?

Evcil hayvan yemleri veya mamaları genel olarak hayvanın doğal yaşam alanında bulabileceği ve beslenebileceği ürünler örnek alınarak üretilmiş olan ürünlerdir. Bu nedenle satın alacağınız herhangi bir yemin doğal içerikli olması ve evcil hayvanınızın türüne göre üretilmiş olması oldukça önemlidir. Doğada yaşayan bir canlı oldukça zengin besinler tüketebileceğinden kemirgen yemleri özellikleri de bu şekilde belirlenmeye çalışılır. Ürün içerikleri markadan markaya farklılık gösterse de temel içerik olarak hemen hemen hepsi aynı maddelerden oluşur. Tavşan yemi içindekiler ve hamster yemleri genel olarak ortak kullanım ürünleri olarak satışa sunulmuştur. Bu yemlerin içeriklerinde genellikle; mısır, arpa, arpa ezmesi, buğday, yulaf, çekirdek, aspir, büyütme yemi, pelet yem, kırmızı pelet, nohut, mercimek, bezelye, keçiboynuzu ve farklı bakliyat çeşitlerinden bulunur. Besinlerin aromasını ve görünüşünü değiştirmek için içerisine farklı maddeler eklense de temel olarak bu içerikler etrafında oluşturulmuş besinlerdir. Tüm bu besinler kemirgenlerin vücutlarında ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri içermekle birlikte düzenleyici bir etkiye de sahiptir. Özellikle sindirim sistemleri için gerekli tüm maddeler bu besinlerin içerisinde fazlaca bulunmaktadır. Kemirgen yemleri seçimi yaparken mutlaka içeriklerini dikkatlice okumalı ve evcil hayvanınızın gerekli yapıtaşlarını bu besinlerden alacağından emin olmalısınız. Aynı zamanda dikkat etmeniz gereken bir başka unsur da küçük dostunuzun töleransı olan herhangi bir maddenin satın alacağınız besin içerisinde bulunmadığını kontrol etmeniz olabilir. Besin içerisindeki herhangi bir maddeye alerjik reaksiyon göstermesi kötü sonuçlar doğurabileceğinden onun hassas olduğu besinleri içermeyen ürünler satın almaya dikkat etmeniz gerekebilir. Hemen şimdi sayfa üzerinden ürün incelemelerine başlayarak evcil hayvanınıza en uygun yemleri keşfedebilir, açıklamalar kısmında yemlerin içeriklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca, yatak ve ev modellerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kemirgen Yemi Çeşitleri ve Kullanımı

Kemirgen Yemi Çeşitleri ve Kullanımı

Kemirgen yemleri çeşitleri en temel olarak kemirgenlerin türüne göre sınıflandırılır. Çoğu zaman hamsterlar ve tavşanlar için ortak yemler bulunsa da birbirinden ayrı içeriklere sahip yemler de bulunmaktadır. Yem çeşitleri ikincil olarak içeriğine göre birbirinden ayrılır. Kimi besinler fazlaca bitki kaynaklıyken kimi besinler ise daha çok bakliyat ve tahıl üzerine olabilmektedir. Kuru yonca kemirgenlerin en sevdiği yiyecekler arasında olup en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır. Bunlar dışında ekstra kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineralleri içeren besinler de bulunmaktadır. Aynı şekilde vitamin deposu olan ürünler de pek çok marka tarafından satışa sunulmuştur. İçerisinde ekstra vitamin ya da mineral içeren çeşitler genellikle veteriner tavsiyesi üzerine kullanılan ürünlerdir. Her şeyin fazlası zarar olduğundan, vitamin ve minerallerin de aynı şekilde fazlası zararlıdır. Bu nedenle hayvanların bünyesine fazladan bir yük bindirmek ileriki dönemde sağlık problemlerine yol açabilir. Evcil hayvanınızın ihtiyaçları doğrultusunda hangi yem çeşidini alacağınıza karar vermeniz en uygun alışveriş yöntemi olabilir. Kemirgen yemleri kullanımı yeni hayvan sahipleri için oldukça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Genellikle ürün paketleri üzerinde ne sıklıkla ve ne ölçüde verilmesi gerektiği yazmakla beraber genellikle tavşan ya da hamsterınızın büyüklüğüne ve ağırlığına göre miktar değişebilmektedir. Ortalama olarak bir değer vermek gerekirse bir hamster için kafesin içerisine koyduğunuz yem kabını tam doldurmayacak şekilde 1 parmak eksik şeklinde yem vermeniz yeterli olacaktır. Aynı şekilde tavşanınız için de mama kabının içine ne çok az ne çok fazla koyacağınız yem yeterli gelecektir. Ortalama büyüklükteki kemirgenler için bu ipuçları verilmekle birlikte bu konuda en doğru bilgileri veterinerlerinizden veya konuda uzman kişilerden almanız tavsiye edilebilir.

Kemirgen Yemi F Yorum ve Fiyatları

Kemirgen Yemi Yorum ve Fiyatları

Kemirgenler evlerde en sık beslenilen hayvanlardan biri olduğundan, kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen hayvan besinleri arasında kemirgen yemleri bulunmaktadır. Eğer satın alacağınız ürün hakkında endişeleriniz var ise veya daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ürünlerin alt kısmında yer alan satıcı açıklaması bölümünden tüm besinlerin içeriklerine en ince ayrıntısına kadar kolayca ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler size yeterli gelmediği takdirde daha önce bu besinleri denemiş kullanıcıların yorumlarından faydalanabilirsiniz. Kemirgen yemleri yorumları ihtiyacınız olan tüm bilgileri size verecek ve içinizdeki tüm endişeleri ortadan kaldıracaktır. Evcil hayvanlar konusunda merak edilen bir diğer konu ise elbette ki ürün fiyatlarıdır. Kemirgen bakımı genel olarak fazla maliyetli bir iş olmamakla beraber yemleri ya da ek besinleri de aynı şekilde oldukça uygun fiyatlı olan ürünlerdir. Hemen hemen sayfada bulunan her ürün gibi kemirgen yemi fiyatları da markadan markaya farklılık gösterebilir. Kemirgen yemlerinde fiyata etki eden bir diğer faktör ise ürünlerin ağırlığıdır. 1 kilogramdan 20 kilograma kadar farklı ebatlarda ürünler kullanıcılara sunulmuştur. Ebat büyüdükçe birim fiyatı daha uyguna gelmekle beraber endişe edeceğiniz bir fiyat farkı bulunmamaktadır. Oldukça bütçe dostu ve uygun fiyatlı olan kemirgen yemlerini sayfa üzerinden hemen inceleyerek, küçük dostunuz için en uygun ürünleri satın alabilirsiniz.