Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Yapay Bitki

için 235 sonuç bulundu.
  • 14,87 TL
    tlspetmarket
    %100
  • 25,00 TL
    BettaMarketimPetShop
    %100

Yapay Bitki

Güzel bir akvaryuma sahip olmak için akvaryumun zemininin ve arka planının da oldukça estetik ve özenli şekilde hazırlanması, uygun şekilde dekore edilmesi gerekir. Çok sevilen balıkların beslendiği akvaryumlar aynı zamanda hem evlerin hem de ofislerin kısaca bulunduğu mekânlara şıklık ve renk katan aksesuarlar olarak bilinir. Dolayısı ile birbirinden güzel şekilde tasarlanan, oldukça şık görünen akvaryum aksesuarları ve akvaryum yapay bitki çeşitleri akvaryumların vazgeçilmez objeleridir. Özellikle yapay bitki akvaryum için oldukça önemlidir. Akvaryumların olduğundan daha çık ve gösterişli görünmesini sağlar. Akvaryumlar aksesuarlar sayesinde oldukça hoş görünümlere kavuşurlar. Dolayısı ile dekorasyon amaçlı olarak da kullanılmaktadırlar. Farklı malzemelerden üretilen akvaryum ürünleri çeşitli straforlar, farklı renklerdeki taşlar, çeşitli objeler ve yapay bitkiler gibi çok sayıda aksesuar seçeneği bulunur.

Yapay Bitki Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Yapay Bitki Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Akvaryum dekorasyonu için çok sayıda ürün bulunur. Farklı şekillerdeki doğal taşlar, delikli taşlar, yapay bitkiler ve diğer akvaryum ekipmanları sıklıkla kullanılır. Ancak hayallerinizdeki gibi bir akvaryum yaratmak ve balıklarınızın kendilerini doğal ortamlarında gibi hissetmesini sağlamak için ilk ihtiyacınız olan şey yapay bitki adı verilen ürünlerdir. Bazı akvaryum sahipleri akvaryumlarının içinde canlı bitki de yetiştirmeyi tercih ediyor ama bu bitkilerin akvaryum canlıları için bazı yan etkileri ve zararları olabiliyor. Bu nedenle genellikle yapay havuz bitkileri yetiştirilmesi tavsiye edilir. Yapay bitki kullanmanın çok sayıda faydası vardır. Bunlardan en önemlisi temizliklerinin bakımlarının kolay olmasıdır. Ancak yapay bitkilerin bakımları kolay olsa da temizlerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Örneğin, akvaryum temizlerken temizlenebilecek olan bu bitkiler sadece duru saf su ile temizlenmelidir. Herhangi bir kimyasal ürün, sabun, çamaşır suyu, sabun tozu ve benzeri temizleyiciler temizlik sırasında kullanılmamalıdır. Yapay bitki uzun olanlar belirli bir süre suda da bekletilerek temizlenebilir. Kolay temizlenmesi ile balık ve diğer akvaryum canlılarınızın sağlığı açısından da risk oluşturmayan yapay bitki dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz ve görünümünden oldukça hoşnut alacağınız ürünler ve akvaryum dekorlarıdır. Yapay bitki küçük olan modellerden tercih ederseniz büyük olanlara göre özellikle küçük ebatlara sahip olan akvaryum canlılarınız daha görünür olurlar. Farklı yapay bitki çeşitleri ile akvaryumlarınızı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Önce bir taslak oluşturup, sonrasında o taslağa uygun olacak şekilde alacağınız yapay bitkiler sayesinde akvaryumlarınız her baktığınızda sizi mutlu edecek ve dinlendirecek, huzur veren bir görünüme kavuşabilir. Akvaryumunuzda kullanacağınız diğer aksesuarla da uyumlu olacak şekilde bir dünya yaratabilirsiniz. Balıklarınızın da bu durumda fazlası ile hoşlanacağını zamanla siz de göreceksiniz. Çeşitli bitkilerle akvaryumlarınızı dekore ederken dikkat etmeniz en önemli konu ise estetik açıdan da birbirlerine uyumlu olmaları. Bu nedenle satın alırken renklerine, ebatlarına, türlerine, yapımında kullanılan malzemeye de dikkat etmeniz gerekir ki ortaya bir görüntü karmaşası çıkmasın. Akvaryum dekore etmek oldukça keyif veren bir iştir. Tamamlandıktan sonra eserinizi izlemek ise en büyük hediyesidir.

 Yapay Bitki Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yapay Bitki Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yapay bitkilerinizi alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey akvaryumda yaşayan canlılarınız için zararlı olmamasıdır. Farklı plastiklerden üretilen ürünlerin bazıları uzun süre zarfında akvaryum canlıları için istenmeyen hastalıklara sebep olduğundan dikkat edilmesi gereken en önemli konu budur. Sonrasında nasıl bitkiler istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu bitkiler daha doğrusu akvaryum tabanında kullanılan tüm aksesuarlar okyanus tabanlarında bulunan çeşitli özelliklere sahip ve farklı şekillerde olan taşlardan, renkli bitki türlerinden, mercanlardan ve diğer canlı sistemlerinden ilham alınarak tasarlanırlar. Bu nedenle tüm çeşitlere baktıktan sonra ilk önce bir kompozisyon oluşturmanız ve o kompozisyon dâhilinde bu ürünleri satın almanız tavsiye edilir. Tek tek de alabilirsiniz ancak sonradan eklenen ürünlerle bütünlüğü sağlamak zor olacağından genelde hepsini aynı anda almanızı öneririz. Zamanla fanus dekorasyonunuza uygun farklı ürünler bulursanız onları da satın alabilir, dekorunuza ekleyebilir veya da bazı dekoratif ürünleri dönüşümlü şekilde kullanabilirsiniz. Satın almadan önce genel olarak yapay bitki fiyatları için küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Akvaryuma alacağınız bitkiler ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken diğer bir konuda akvaryum sakinleridir. Önemli olan sadece çok güzel ve herkesin hayran kalacağı bir akvaryum dekorasyonuna sahip olmak değildir, yaptığınız her şey için akvaryumda yaşayan canlıları da düşünerek karar vermeniz gerekmektedir. Bu konu oldukça önemlidir. Akvaryumlar için sayılan bazı bitkiler ve resif türlerinin üretildiği plastik içinde bazı zararlı maddeler bulunabilir. Bunlar polietilen, çeşitli boyalar ve sudan etkilenmeyen verniklerdir. Bu maddelerin tamamı toksiktir. Bu nedenle muhteviyatının bu maddelerden birini içerdiğini gördüğünüz tüm aksesuarları almaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Akvaryumu herkesin beğeneceği şekilde dekore etmeyi düşünüyorsanız ve maceralara atılmaya gerek yok diyorsanız doğal bir dekor seçimi tam size göre olacaktır. Bu da bol bol yapay bitki kullanacaksınız demektir. Uzmanlar ve akvaryum bakımı konusunda profesyonel kişiler arasında bu seçeneğin kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Canlı olan bitki türleri için ise çok dikkatli olunması gerektiğini zaten daha önce belirtmiştik.

 Akvaryum Nasıl Dekore Edilmeli?

Akvaryum Nasıl Dekore Edilmeli?

Akvaryumlarınızı dekore etmeden önce bazı özelliklerini netleştirmeniz gerek. Örneğin, akvayumunuzun nasıl bir görünüme sahip olmasını isterseniz? Çünkü deniz ve nehir görünümlü olarak iki farklı görünüm şekli mevcuttur. Ayrıca akvaryumlar şekillerine göre de farklılık gösterirler. Kare, dikdörtgen, dış bükey ya da yuvarlak. Çok sayıda alternatif var. Sizin sahip olduğunuz nasıl bir akvaryum. Bu çok önemli. Çünkü dekore ederken kullanacağınız her ürün gibi akvaryum yapay bitki fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Sonrasında da akvaryum manzarasına karar vermelisiniz. İki farklı çeşidi olduğunu söylemiştik. Deniz ve nehir manzarası. Dekorasyonlarda en çok kullanılan uzun yapay bitki çeşidi bariyer resifidir. Doğal olanları da kullanılabilir ama yapaylar çok daha fazla tercih edilir. Bu arada nehir manzarası olan akvaryumlar yaratıcılığınızı kullanmanıza daha çok izin verir. Bu nedenle nehir manzarası akvaryum sahiplerinin asla vazgeçemediği manzaralardan biridir. Sonrasında yapay bitki büyük olan çeşitlerinden birkaç tane ekleme yapabilirsiniz. Bu arada nehir manzarası olan akvaryumlarda tatlı, deniz manzarası olan akvaryumlarda ise gerçek deniz suyu kullanılması tavsiye edilir. Akvaryumunuzda kullanacağınız komposizyon ve tasarım görünüşü önemli ölçüde etkiler. Kavisli camlara sahip bir akvaryumunuz varsa özellikle yapay yeşil bitki büyük boy olanları eklerken dikkat etmenizi öneririz. Camlarda fazla kavis varsa görüntü bozulacaktır ve bitkilerin gerçek boyutları ortaya çıkmayacaktır. Yapılan tasarımın farklı açılardan bakıldığında da güzel bir görüntü sergilemesi oldukça önemlidir. İlk kez akvaryum sahibi olacaksanız dikdörtgen şekilli olanlarından almanızı tavsiye ederiz. Dikdörtgen olan akvaryumlar diğerlerine göre görece daha kolay bakımı yapılan modellerdir. Temizlikleri, istenilen alana sabitlenmesi de kolay şekilde yapılabilir. Akvaryumunuzun şekline ve ebatlarına göre uygun dekorasyon seçeneği için çeşitli kitaplardan da yardım alabilirsiniz. Bu konuda yazılan çok sayıda kitap bulunuyor. Farklı dekorasyon ve manzara seçeneklerine göre ayrılan ve kategorilendirilen tüm akvaryum aksesuarları, dekorları, taşlar, doğal taşlar, delikli taşlar, yapay bitkiler ve resiflere buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstediğiniz zaman sipariş edebilir kendinize özel bir dünyanın kapılarını sonuna kadar aralayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Alfa (8)
Has (8)
Ans (4)
Angora (1)
Bohem (1)
Eurogold (1)
diğer (122)
(83)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(41)
ve üzeri (46)
ve üzeri (53)
ve üzeri (54)
ve üzeri (54)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL