Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Akvaryum & Fanus

için 827 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Akvaryum ve Fanus

Ev ortamında balık besleyen pek çok kişi balığının yapısına, karakterine ya da yaşam biçimine uygun fanus ya da akvaryum bulmakta kimi zaman zorlanabilmektedir. Özellikle cam fanuslar birbirinden farklı olan pek çok varyasyona sahip olduğundan dolayı, kişileri kararsızlığa sürükleyebilmektedir. Bu noktada ideal akvaryumu seçebilmek için bilgi sahibi olmak süreci kolaylaştıran etkenlerden biri olacaktır. Cam fanus pek çok amaç için kullanılan ürünlerden biridir. Geniş kullanım alanı akvaryum, teraryum ya da gıda saklama gibi pek çok durumu bünyesinde barındırmaktadır. Sevdikleriniz ile beraber geçirdiğiniz güzel akşam yemeği zamanlarında sofranıza aksesuar olarak yerleştirebileceğiniz cam fanuslar, sofranızın zarafetine zarafet katacaktır. Bulunduğu alanı daha görkemli ve estetik bir görünüme kavuşturmasıyla bilinen bir ürün olması sebebiyle, pek çok insan tarafından bir aksesuar niteliği taşıyacak biçimde kullanılmaktadır. Bununla beraber ev ortamında japon balığı besleyen bireyler de balıkları için bir yaşam alanı oluşturmak istediğinde cam fanusun yardımını almaktadır. İlk olarak cam fanusların yardımının alınmasının sebebi, su temizleme işlemini büyük ölçüde kolaylaştırmasından kaynaklanmaktadır. Balık sahiplenen her birey günde bir defa olmak üzere her gün balığın suyunun temizliğini yapmalıdır. Her gün yapılması gereken bir işlem olması sebebiyle, bireyler bu eylemin kolaylaştırıcısı olabilecek ürünleri edinmektedir. Cam fanus kullanımı ile su temizleme oldukça kolay bir hale bürünecektir ve aynı zamanda da çok kısa sürecek zaman aralıklarında işlem tamamlanacaktır. Bunlarla beraber bir dekorasyon amacıyla da kullanılan cam fanuslar, canlı çiçek yetiştirmek için de oldukça ideal olan bir üründür. Evinizin belli bölgelerinde, balkonunuzda ya da terasınızda çiçek yetiştirmek istiyorsanız, bir cam fanus edinerek ilk adımı atabilirsiniz. Teraryum tasarımı için uygun boyutlara sahip olan modellerden yana tercih yaparak yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz tasarımlar hazırlayabilirsiniz. Farklı fiyatlarla satışa sunulan cam fanus modelleri arasından bütçenize uygun olanı seçebilir ve dilediğiniz alanda ya da amaçta kullanabilirsiniz.

Balık Beslemek İçin Cam Fanus Modelleri

Balık Beslemek İçin Cam Fanus Modelleri

Evde balık beslemek isteyen her birey ilk olarak cam modellere yönelmektedir. Bunun sebeplerinden başlıca olanı, akvaryumun cam fanusa nispeten daha büyük ebatlarda olması ve de dolayısıyla daha fazla yer kaplamasıdır. Bir diğer sebebi ise fanusta balık beslemenin akvaryuma nispeten daha kolay bir sürece gereksinim duymasıdır. Kolaylığıyla beraber getirdiği kimi meşakkatli durumlar da bulunmaktadır. Bu nedenle fanusta balık beslemenin incelikleri, ilkeleri ya da gereklilikleri tam anlamıyla bilinmelidir. Böylece süreç içerisinde kayıplar yaşanmayacaktır ve balığınız evinizin neşesi olacaktır. Fanus modelleri arasından bütçenize uygun olanı seçebilir ve bu sayede ilk adımı atabilirsiniz. Cam fanusta balık beslemek için öncelikle bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususların ilki, beslemeyi düşündüğünüz balığın oksijen ihtiyacıdır. Çünkü fanuslarda su seviyesi oldukça az bir seviyededir. Aynı zamanda suyun hareketsiz durması da etkenlerden biridir. Oksijen gereksinimi fazla olan bir balığın cam fanus içerisinde beslenmesi ve de yaşaması, balığın beden sağlığı açısından oldukça zararlı bir tercih olacaktır. Bu sebeple, beslemeyi düşündüğünüz balık türünün oksijen ihtiyacına yönelik bilgilenmeli ve evcil hayvanınızı bu şekilde seçmelisiniz. Evinizde akvaryum için yeterli olabilecek bir alan bulunmuyorsa ve cam fanus içerisinde beslemekte kararlıysanız, oksijen gereksinimi en az olan Beta türünü seçebilirsiniz. Bir diğer adıyla Kavgacı Siyam Balığı olarak bilinen bu türün oksijen toleransı oldukça yüksektir. Bu özelliği vesilesiyle cam fanusta yaşamak onun sağlığını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir risk faktörünü oluşturmayacaktır. Betta balıklarının bu özelliğini sağlayan niteliklerinden biri, labirentli solungaç yapısını bünyelerinde barındırmasıdır. Labirentli solungaç yapısı sayesinde su içerisinde bulunan oksijenin azaldığı anlarda suyun yüzeyine uzanıp oksijen alabilmektedir. Ayrıyeten Betta balıklarının kendi hemcinsleriyle aynı ortamda bulunmaktan hoşlanmadıklarının da bilinmesi elzemdir. Birden fazla balık beslemeyi düşünüyorsanız, aynı cinsiyetten olan Betta balıklarını bir cam fanusa yerleştirmemelisiniz.

Şık Akvaryum Modelleri

Şık Akvaryum Modelleri

Her insan hayatının belli dönemlerinde bazı değişimlere adım atmak istemektedir. Bu değişimlerin içerisinde evcil hayvan sahiplenme de bulunmaktadır. Siz de evde geçireceğiniz zamanı daha keyifli ve aynı zamanda da verimli bir hale dönüştürmek istiyorsanız, balık sahiplenmek için ideal zamanlardan birindesiniz demektir. Bazı nedenlerden daha sıcakkanlı bir yapıya sahip olan evcil hayvanlardan yana tercih yapmak istemiyorsanız, balık sahiplenmek sizi tüm kaygılarınızdan uzaklaştıracaktır. Çünkü uzmanlar akvaryumda balıkları izlemenin dinginleştirici bir etkisinin olduğunu belirtmektedir. Balıkları izlemek, uykusuzluk, stres ya da bazı sağlık sorunlarına karşı da daha dayanıklı olmanızı sağlayacak bir eylemdir. Akvaryum malzemeleri edinerek ilk adımı atabilirsiniz. Böylece yorgun ya da stresli olarak sona eren günlerinizde, akşam eve gidip balıklarınızı izleyebilir ve günlük hayatın yoğunluğundan biraz olsun uzaklaşabilirsiniz. Akvaryumun suyunu temizleme, balığı besleme ya da çeşitli zamanlarda dışkısını kontrol ederek sağlığına yönelik bilgilenme gibi eylemler sizin için verimli uğraşlardan biri olacaktır. Akvaryumunuzun içini balığınızın yaşam alanına uygun olabilecek bir biçimde düzenleyebilir ve balığınızın yaşadığı yerde mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Bazı balık türleri yalnız yaşamaktan pek hoşlanmamaktadır. Sahiplenmek istediğiniz balığın türüne yönelik iyice bilgilenmeli ve kararınızı bu doğrultuda vermelisiniz. Böylece sonrasında üzülmenizi gerektirecek olası hiçbir olumsuz durumla karşılaşmayabilirsiniz. Balığınızın türü hakkında bilgi sahibi olmanın ardından, onun sevebileceği bir yaşam alanı oluşturma eylemine başlayabilirsiniz. Alg, taş ya da deniz yıldızı gibi aksesuarlardan satın alarak akvaryumunuzun içini dekore edebilirsiniz. Evde sizinle beraber yaşayan ikinci bir evcil hayvanınız varsa, akvaryumun konumuna özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle kediler balık ve renkli su konusunda oldukça hassas bir yapıya sahip olan hayvanlardan biridir. Cam fanus içerisinde balık besleyen pek çok birey, kedinin fanus suyunu içtiğine şahit olmaktadır. Bu nedenle akvaryumunuzun ve balığınızın güvenliği konusunda gerekli gördüğünüz tüm adımları atmalısınız.

Cam Fanus ve Akvaryum Kullanımı

Cam Fanus ve Akvaryum Kullanımı

Yeni bir hobiye doğru adım atmak isteyen ve aynı zamanda da dinginlik isteyen biriyseniz, balık beslemek sizin için ideal bir tercih olacaktır. Balık türleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve böylece kararınızı daha kısa sürede verebilirsiniz. Sahiplenmeyi düşündüğünüz balığın oksijen toleransının ne düzeyde olduğu hakkında bilgilenmeniz en önemli noktalardan biridir. Çünkü oksijen gereksinimi fazla olan balıkların cam fanus içerisinde yaşaması, sağlıkları açısından olası risk faktörlerini oluşturabilmekte ve dolayısıyla kötü etkileyebilmektedir. Oksijen ihtiyacı fazla olan bir tür balık için akvaryum edinebilirsiniz. Geniş bir akvaryumda yaşamak onun sağlığı için ideal bir tercih olacaktır. Akvaryumunuzu çakıl taşı ya da canlı çiçekler gibi unsurlarla süsleyebilir ve böylece balığınız için uygun olan bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Yerleştireceğiniz aksesuarları seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Öncelikle düz yüzeylere sahip olan yani oyuklu olmayan unsurları seçmeye özen göstermelisiniz. Oyuklu aksesuarların bazı bölgelerinde bakteri oluşumu normalin üzerinde olabilmektedir. Bu durum da beraberinde balığınızın zarar görmesini getirmektedir. Akvaryum çeşitleri arasından hem balık ya da balıklarınızın yaşam alanına hem de bütçenize uygun olan seçenekler oluşturabilir ve kararınızı bu doğrultuda verebilirsiniz. Bütçenizin karşılayabileceği seçenekler oluşturmak ve sonrasında bu nokta itibariyle karara varmak hem doğru ürünü satın almanızı sağlayacaktır hem de alışverişinizin daha kısa bir sürede sonlanmasına vesile olacaktır. Seçtiğiniz akvaryum modeline uygun hava pompası ve hava taşı da satın alarak balığınızın sağlığı açısından olumlu sonuçlar doğurabilecek bir adım atabilirsiniz. Hava pompası ve hava taşı sayesinde suyun oksijen difüzyonu artmaktadır. Oksijen difüzyonunun artması da, balığınızın oksijen gereksiniminden kaynaklı hastalanmasını önleyecektir. Ayrıyeten cam fanus suyunu günde bir defa olmak üzere her gün, akvaryumunuzun tankını ise haftada bir temizlemeyi unutmamalısınız. Uzun zamandır değişmemiş bir suda balıkların yaşaması olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Teraryum İçin Cam Fanus Seçenekleri

Teraryum İçin Cam Fanus Seçenekleri

Teraryum Latince kökenli bir kelimedir. Kelime manası itibariyle, toprak anlamındaki terra ve de akvaryum anlamındaki arium kelimelerinin birleşimini ifade etmektedir. Dışarıdan bakıldığında oldukça meşakkatli görünmesinin yanı sıra gayet basit ve yapılabilir bir işlemdir. Günümüzde de oldukça moda olan teraryum yapımı, evinde değişimler yaratmak isteyen her bireyin yapabileceği yapım aşamalarını içermektedir. Teraryum yapımı için ilk olarak ağzı kapalı olan bir boş fanus gerekmektedir. Çünkü teraryum ağzı kapalı cam fanus içerisinde oluşturulan küçük bahçe manasına gelmektedir. Küçük bitkileri ya da hayvanları saklamak için inşa edilen teraryum; buharlaşma, yoğuşma ya da çökeltme gibi su döngüsünün aşamalarını çocuklara öğretmek için idealdir. İçerisinde su döngüsünün gerçekleşmesinden dolayı teraryumlar yıllarca su ihtiyacı gütmeden yaşayabilir. Evin içerisinde küçük ebatlardaki bir yaşam alanına sahip olmanın ruh sağlığı açısından da pek çok faydası bulunmaktadır. Şehir gürültüsü, yoğun iş ya da ev hayatı gibi etkenlerden dolayı bireyler yılın belli zamanlarında doğaya dönmek istemektedir. Siz de evinizde bir kapalı bir cam fanus içerisinde teraryum inşa ederek kendi doğanızı oluşturabilirsiniz. Teraryum, kum, taş, çakıl ve toprağı içeren katmanlardan oluşmaktadır. Farklı maddelerden katmanlar oluşturulmasının nedeni toprağın nefes alıp verişini mümkün kılmaktan kaynaklanmaktadır. Toprağın nefes alması mümkün hale geldiğinde su döngüsünün sağlanması için de uygun koşullar sağlanmış olmaktadır. Bu düzeneğin kurulmasının ardından, bitkiler ekilir ve yosunlar eklenir. Son olarak seçeceğiniz fanus aksesuarlarını yerleştirebilirsiniz. Bu aşamaları gerçekleştirerek kendi küçük doğanızı oluşturabilir ve evde geçirdiğiniz zamanları daha keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz sayfamızı ziyaret edebilir ve teraryum inşa etmek için gerekli olan malzemelere göz atabilirsiniz. Böylece satın alacağınız ürünler hakkında kolayca bilgilenebilir ve bütçenize uygun olan modellere yönelik de fikir edinebilirsiniz.

Akvaryum ve Fanus Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Akvaryum ve Fanus Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Akvaryum ya da fanus almadan önce bilmeniz gereken pek çok husus bulunmaktadır. Çeşitli akvaryum dekorasyon modellerine bakabilir ve kararınızı bu doğrultuda verebilirsiniz. Bu sayede bütçeniz için uygun olan akvaryum fiyatları hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Bu aşamanın ardından sahiplenmeyi düşündüğünüz balık türü hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Kimi balıkların oksijen gereksinimi fazladır ve bu sebeple cam fanus içerisinde yaşamak onları olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Kimi balıkların da oksijen gereksinimi oldukça az bir düzeydedir. Bu tür balıklar su içerisinde bulunan oksijen azaldığında yüzeye uzanıp oksijen ihtiyacını karşılamaktadır. Bunun sağlayıcısı olan özellik, labirentli bir solungaç yapısına sahip olmalarıdır. Labirentli bir solungaç yapısına sahip olan balıklar için cam fanuslar ideal konumdadır. Bilinenin aksine japon balıklarının labirentli solungaç yapısı bulunmamaktadır. Dolayısıyla da cam fanus içerisinde yaşamak sağlıkları açısından olumlu bir tercih olmayacaktır. Balık türünü ve balığın gereksinim duyduğu oksijen miktarına uygun fanus ya da akvaryum modelini seçmenin ardından aksesuar seçebilirsiniz. Aksesuar seçiminde düz yüzeyli olanları yani oyuklu olmayan modelleri seçmeye özen göstermeniz size fayda sağlayacaktır. Çünkü oyuklu model aksesuarların iç kısımlarında normalden daha fazla bir miktarda bakteri üremesi gerçekleşmektedir. Bu durum da balıkların sağlığını olumsuz yönde etkileyen unsurlardan biridir. Alg ya da deniz yıldızı gibi aksesuarlar edinerek akvaryumu ya da fanusu balığınız için uygun olan bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. Böylece balığınız bulunduğu ortamı sevecektir. Yorgun ya da stresli biten günlerinizin akşamında kahvenizi yudumlarken hareket halindeki balığınızı izleyebilir ve stresinizden arınabilirsiniz. Satın alma aşamasında belli direktifleri yol haritanıza ekleyerek sonucundan memnun olacağınız bir alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca akvaryumunuz için canlı bitkiler sayfamızı ziyaret eddebilirsiniz.

Fanus Nasıl Temizlenir?

Fanus temizliği belli bazı direktifleri bünyesinde barındıran ve de oldukça kolay bir niteliğe sahip olan işlemlerden biridir. Temizlik rutininin nasıl olması gerektiğini belirleyen başlıca unsur fanusunuzun boyutlarıdır. Küçük boyutlara sahip olan bir fanusunuz varsa, su değişikliğini her gün yapmanız balıklarınız için uygun koşulları yaratacaktır. Su değişimi esnasında balıkların farklı kaba konulmaması tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni her su değişimi esnasında başka alana konulan balığın hastalanma riskinin artmasından kaynaklanmaktadır. Fanus temizliğinde ise balıkların çıkarılması zorunludur. Bu aşama için daha küçük boyutlara sahip olan bir cam fanus edinebilir ve temizlik zamanlarınız süresince balıklarınızı içerisine konumlandırabilirsiniz. İlk olarak deterjan ya da herhangi bir temizlik malzemesini barındırmayan ve de suyla ıslatılmış olan bir sünger hazırlamanız gerekmektedir. Bu sünger ile fanusun iç yüzeyini silebilir ve yosunlanma durumunu ortadan kaldırabilirsiniz. Sonrasında da temiz su ile durulayabilir ve temizlik işlemini tamamlayabilirsiniz.

Akvaryum Bakımı Nasıl Olur?

İdeal akvaryum temizliği için tüm süreci kendisinde barındıran bir temizlik takviminin oluşturulması gerekmektedir. Böylece balıklarınızın sağlığı pek çok risk faktöründen arınacaktır. İlk olarak ayda bir olmak üzere suyun yüzde yirmi beşini değiştirmelisiniz. Bu durumu düzene oturtmak için “her ayın son pazar günü” gibi hatırlatıcı direktifleri kendinize yöneltebilirsiniz. Su değişimi esnasında ısıtıcının fişini çekmeyi ve işlem bitince tekrardan takmayı unutmamalısınız. En az 48 saat havalanmış içme ya da çeşme suyu kullanmalısınız. Bu işlem aylık rutine dahildir. Günlük rutin daha farklı işlemlere tabidir. Öncelikle günde iki ya da üç kez olmak üzere balıkların birkaç dakikada bitirebileceği ölçüde yem vermelisiniz. Böylece hem balıklarınız fazla yemekten rahatsızlık yaşamayacaktır hem de akvaryumunuzun kısa sürede kirlenmeyecektir. Haftalık rutinde ise akvaryum camı temizliği yer almaktadır. Özel tasarım olan mıknatıslı temizleyiciler ile akvaryum camında yer alan yosunları temizleyebilirsiniz.

Hangi Akvaryum Alınmalı?

Sahiplenmeyi düşündüğünüz balık türüne dair belli fikirler edinmenizin ardından akvaryum seçimine karar verebilirsiniz. Çünkü ideal akvaryumun belirleyicisi olan başlıca unsur balığın gereksinimi, karakteri ve de yaşam alanıdır. Örneğin balığınızın oksijen gereksinimi fazlaysa küçük boyutlardaki akvaryumlar sağlığı açısından bir tehlike unsuru niteliğindedir. Bu nedenle sahipleneceğiniz balık için kaç litrelik bir akvaryumun ideal olduğunu bilmeniz size fayda sağlayacaktır ve satın alma işleminizi kolaylaştıracaktır. Bununla beraber akvaryum için ayırdığınız alanın boyutları da önemli hususlardan biridir. Güneş almayan bir alana konumlandırmanız balıklarınız açısından daha faydalı bir karar olacaktır. Çünkü akvaryum içerisinde bulunan suyun ısı düzeyinin mevsim normallerine aykırı bir biçimde olmaması gerekmektedir. Buna ek olarak her zaman için sabit bir ısı olması da gerekmektedir. bu noktalara dikkat ederek satın alacağınız akvaryum sizi hiçbir zaman için pişman etmeyecektir ve balıklarınız ile güzel ve verimli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır.