Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kum & Taş

için 842 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 23,14 TL 21,97 TL
  % 5
  SiyapYapıMarket
  %100
 • 67,00 TL 56,90 TL
  % 15
  GlobalPro
  %100
 • 58,84 TL 42,03 TL
  % 29
  atakanpetshop
  %100
 • 125,99 TL 115,99 TL
  % 8
  siliskumnet/AK-KUM
  %100
 • 125,99 TL 115,99 TL
  % 8
  siliskumnet/AK-KUM
  %100
 • 8,50 TL
  rofopett
  %100
 • 303,00 TL
  EkstremAkvaryum
  %100

Akvaryum Kum & Taş

Bir balık beslemek ve onunla ilgilenmek, hayata karşı stresinizi azaltarak evinizdeki ortamı değiştirir. Balıklara yaşam alanı oluşturmak ve onların içerisinde bulunduğu ortamı renklendirmek balıklarınıza iyi gelebilir. Akvaryumda birçok aksesuar bulunmakta ve bu aksesuarlar balıkların yaşam alanını süslerken, yaşanabilir hale getirmektedir. Akvaryumda kullanılan kumlar kuvars, lavalit, aquaclay, dere kumu olmak üzere farklı çeşitlere sahiptir. Kuvars kumu, akvaryumun içerisinde cam taneleri gibi parlayarak parlak bir görüntü oluşturur. pH dostu olan kuvars kumları beyaz, mor, pembe, mor gibi renklerden oluşmaktadır. Bu kumun özelliği sıcaklık değişimlerinden akvaryumdaki canlıları en az etkilemesidir. Aquaclay kumu, bitkilerin tutunmasını sağlayan alanda kullanılır. Zemin kumu olan bu tür, bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyümelerine katkı sağlar. Su içerisindeki sirkülasyonu arttırır. Lavalit kumlar, lav kırıklarından oluşmaktadır. Bitkiler bu kum türü içerisinde oldukça sıkı tutunurlar. Bitkilerin gelişimini olumlu yönde etkiler. Silikat taşlar, farklı renklerde akvaryum zeminini süslemektedir. Dere kumu, akvaryumun pH değerini düzenler. Akvaryum kumları doğal bir filtre temizleyici olarak balıklara ihtiyaç duyduğu oksijeni sağlarken, bitkileri de sağlıklı bir büyüme yolunda destekler. Hava akışını destekleyen akvaryum aksesuarları, akvaryumlarınızda doğal temizlik işlevi üstleniyor. Akvaryumunuza uygun kum ve taş arayışındaysanız, ürün sayfamıza göz atabilir ve farklı alternatiflerden kendi tercihinize uygun olanı satın alabilirsiniz.

Akvaryum Kumu ve Taşları

Akvaryum Kumu ve Taşları

Akvaryum kumu akvaryum içerisinde zeminde bulunan ve bitkilerin yaşam bulabileceği bir alandır. İhtiyaçları çeşitlilik gösteren balık ve bitkilerin yaşam alanında akvaryum kumuna yem vermek dekoratif olarak da çeşitlilik sağlar. Akvaryum kumlarının birçok çeşidi vardır. Siyah kum, beyaz silis kum, silis kumu, aragonit kum, mercan kırığı kumu, karides kumu, dere kumları, bitki kumları gibi çeşitlere sahiptir. Akvaryum kumu, bitkilerin kumları haricinde farklı taş ve kum çeşitlerinden de oluşmaktadır. Akvaryum kumu çeşitleri balıklarını türüne göre değişmekle birlikte, balığınızı satın aldığınız yere danışarak çoğu akvaryum kumunu akvaryumunuzda kullanabilirsiniz. Akvaryum içerisinde bulunan farklı boyutlarda ve renklerdeki taşlar, akvaryumda sadece dekor olarak kullanılmaz, aynı zamanda akvaryum taşı bitkilere ve balıklara oksijen sağlamaya yardımcı olur. Akvaryum kumu su akışını düzenler, bitkilerin sağlıklı bir büyüme evresi geçirmesine yardımcı olur. Isı değişimlerinden canlıları korur. Düzgün bir zemin oluşturarak, bitkileri canlı tutar. Aksesuar olarak kullanılabilen şık taşlar, akvaryumunuzda balıklarınıza sağlayacağınız yaşam alanını renklendirir.Akvaryum hava taşı balıkların su içerisinde yeterli oksijen almasını sağlar. Balıklar bazı durumlarda oksijen yetmezliği yaşayabilir ve su yüzeyine çıkmayabilir, yemek yemeyi reddedebilir veya solungaç hızlarında değişim görülebilir. Bu durumlarda oksijeni yeterli seviyede alamadığı anlaşılmaktadır. Balıkların bu davranışlarını fark ettiğinizde hava taşlarını akvaryum içerisine yerleştirerek yeterli oksijene ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Akvaryumlara nefes aldıran hava taşları, kapladığı alanın küçüklüğü ve yarattığı dekorla kullanışlılık sağlamaktadır. Akvaryum kumunun yüksekliğine ve tane boyutlarına dikkat ederek kullanacağınız kumu seçebilirsiniz.

 Akvaryum Kumu Modelleri

Akvaryum Kumu Modelleri

Akvaryum kumları ve taşları farklı renklerden oluşmaktadır. Akvaryumlarda bitkilerin yaşam alanı olan akvaryum kumları, akvaryumun görüşünü de etkilemektedir. Akvaryum kumu rengine karar verirken, kişisel tercihlerinizi ve akvaryum rengini göz önünde bulundurabilirsiniz. Akvaryum kumu beyaz kırmızı, siyah, pembe, mavi gibi renklerden oluşmaktadır. Akvaryum kumu siyah rengini koyu bir akvaryum görünümü elde etmek için kullanabilirsiniz. Lav kırığı şekline sahip akvaryum taşları sıra dışı bir görünüm sağlarken, doğal lav taşlarından oluşan yapısıyla akvaryum içerisinde gerçek bir okyanus görünümü sergiliyor. Bitkilerinizin iyi bir kök gelişimiyle büyümesini istiyorsanız, akvaryum taşlarınızın çeşitlerini özenle incelemelisiniz. Akvaryum suyuna zarar vermeyen lav kırığı kum taşları, suyun pH değerinde değişiklik yapmıyor. Yaşam döngüsünü devam ettirmeyi amaçlayan akvaryum taşları nitrat, oksijen ve azot gazı gibi bitki ve balıkların ihtiyaç duyduğu oksijeni sağlamaya yardımcı olur. Doğal kuvars madeninden oluşan akvaryum taşları, kimyasal katkı olmaksızın sağlıklı üretimden geçerek akvaryumunuza renk katmanıza yardımcı olur. Suyun berraklığını koruyan akvaryum taşları, fiziksel salınım yapmaması ve doğa yapısı ile balıklara kendilerini doğal alanlarındaymış gibi hissettirir. Yıkanmış sarı silis kumu, yıkanmadan doğrudan akvaryum tabanında kullanılabilir. Akvaryumda kullandığınız taşları balık türünüze uygun tercih ederek, bu taşların balıklarınıza olumlu etkisini sağlayabilirsiniz. Akvaryumunuzda bitki yetiştirme amacıyla Black Sand bitki kumu kullanabilirsiniz. Bu kum, bitki yetiştirmeye elverişli olup demir minareli içermektedir. Bitkiler için faydaları oldukça fazla olan bu kum, suya herhangi bir salınım yapmaz. Akvaryumlar için sterilize edilen akvaryum kumları, fanus içerisindeki temiz havayı korumaya yardımcı olur. Akvaryum kumunuzu akvaryumunuzun genişliğine göre farklı ağırlıklarda tercih edebilirsiniz. 1 kg, 10 kg, 25 kg gibi farklı ağırlıklara sahip akvaryum kumu ve taşları satılmaktadır.

 Akvaryum Kumu Özellikleri

Akvaryum Kumu Özellikleri

Akvaryumunuzda bitki de yaşatmayı düşünüyorsanız, akvaryum kumunun kalınlığını arttırmalı ve bitki köklerinin tutunacak alanını genişletmelisiniz. Eğer sadece dekor amaçlı kullanmak istiyorsanız kalınlığını kendi tercihlerinize göre belirleyebilirsiniz. Akvaryumların sorunu haline gelen amonyağı oksijene dönüştürmeyi sağlayan bakteriler, akvaryum kumlarında kolonileşerek döngüyü sağlıklı bir şekilde devam ettirir. Akvaryum kumu ve taşlarını aldıktan sonra iyice yıkamanız ve daha sonra akvaryuma yerleştirmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni akvaryumda balıklarınıza ve bitkilerinize toz, mikrop ve çamur etkisini göstererek zarar vermemesini sağlamaktır. Ancak eğer yıkanmış akvaryum kumu tercih ederseniz yıkamadan doğrudan akvaryuma yerleştirebilir ve zemini oluşturabilirsiniz. Zararlı bakteriler ve hastalıkları canlılardan uzak tutmak için yapmanız gereken iyi bir yıkama sağlamak ve bunu belli aralıklarla tekrarlamaktır. Akvaryum kumunu eklemeden hemen önce süzgeç yardımıyla su akıtma yöntemini deneyebilir ve yıkama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle akvaryum taşları, renkli veya sade kendi kişisel tercihlerinize göre yaşam alanı oluşturmanız için farklı alternatifler sunuyor. Doğal ve estetik görünüm sergileyen beyaz silis akvaryum kumu, her tür akvaryumda kullanılabilmektedir. Özel üretim ve klasik üretime sahip akvaryum taşları, akvaryum taş dekor ürünleri arasında da yer alıyor. Bitkilere zemin katmanı oluşturan akvaryum kumu, taneciklerinin boyutuna ve kumun özelliğine göre akvaryumun içerisinde sağlıklı bir alan oluşturmayı sağlar. Doğal bir temizleyici görevi gören akvaryum kumları, filtrelerin işlevini yerine getirmesine yardımcı olarak doğal bir oksijen temizleyici olarak kullanılmaktadır. Boya içeren fabrika üretimi akvaryum taşları ve kumları, boyanın suya karışması ile balıklarınızı öldürebilir. Canlılarınızı korumak ve sağlığına zarar gelsin istemiyorsanız doğal akvaryum taşlarını tercih edebilirsiniz. Siz de akvaryumunuzda balıklarınızı ve bitkilerinizi rahat ettirmek, huzurlu ve rahat bir ortamda sağlıkla yaşamalarını istiyorsanız, evinize uygun dekor taşları ve akvaryum kumlarını daha detaylı ürün sayfasından inceleyebilir ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Hagen (9)
Vitasand (44)
Reeflowers (68)
JBL (50)
Sera (23)
Ista (14)
Kanki Pet (11)
Aqua Deco (8)
fishell (6)
Seachem (5)
Smart (3)
8in1 (2)
Atlantik (2)
FishMozz (2)
Fluval (2)
Kampanya (2)
Afp (1)
Alfa (1)
BioAqua (1)
Dainichi (1)
EastRoot (1)
Europet (1)
Eurostar (1)
GAPPAY (1)
KM (1)
Marina (1)
Natural (1)
Naturansa (1)
Prodac (1)
Tetra (1)
Tropical (1)
Visan (1)
diğer (413)
(124)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(155)
ve üzeri (230)
ve üzeri (250)
ve üzeri (256)
ve üzeri (265)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL