Meyve Sıkacağı

için 1,083 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Meyve Sıkacağı

Sağlıklı yaşamın vazgeçilmezlerinden biri meyveler. Meyveleri oldukları gibi tüketmenin yanı sıra meyve suyu olarak içmek de oldukça yaygın. Sıcak havalarda serinlemek, soğuk havalarda da vitamin eksiğinizi kapatmak için meyve suyuna sarılanlardansanız elektrikli mutfak aletleri arasında yer alan meyve sıkacağı tam size göre.

Meyve Sıkacağı Nedir?

Meyve Sıkacağı Nedir?

Meyve sıkacağı, meyvelerin etlerini, saplarını, derilerini, tohumlarını, posalarını yapraklarını ve üstlerindeki döküntüleri (toz, kum, çöp, vb) meyve suyundan ayırmak için kullanılan bir elektrikli ev aletidir. Meyve sıkacakları elma sıkacağı ve şarap (üzüm) sıkacağı gibi çeşitlere ayrılır ama bunlar genelde atölye ve fabrikalara uygundur. Evde kullanabileceğiniz tezgah üstü ürünler genelde katı meyve sıkacağı veya (portakal sıkacağı özelliği de dahil) narenciye sıkacağıdır. Elektrikli olmayan meyve sıkacağı kollu olur ve nar sıkacağı olarak kullanılabilir. Katı meyve sıkacağı, kollu sıkacakların aksine sizi yormaz. Üstelik kabukları, çekirdekleri, posayı ve diğer şeyleri özel çöp bölmesine ayırarak kullanışlı bir çözüm sunar. Parçaları çıkarılabildiği için kolayca temizlenir ve uzun yıllar kullanılabilir. Narenciye sıkacağı ise portakal, mandalina, greyfurt ve limon gibi yumuşak meyveleri pratik bir şekilde meyve suyu elde etmenizi sağlar.

Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

İster katı meyve sıkacağı olsun ister narenciye sıkacağı olsun, ev tipi ve tezgah üstü olan meyve sıkacaklarını kullanmak oldukça kolaydır. Çalıştırmadan önce meyve suyunun akacağı yere bir bardak ya da yeterli yükseklik varsa bir karaf veya sürahi yerleştirmelisiniz. Meyveleri ilgili bölmeye yerleştirdikten sonra onları ezmek için kullanacağınız malzemeyi alın ve makineyi fişe takın. Siz meyveleri ittirdikçe meyveler sıkacağın bıçakları arasından süzülecek. Posalar ilgili bölmeye atılırken meyvelerin suyu bardağınıza dolacak. Katı meyve sıkacağında elma ve portakal gibi suyu en çok sıkılan meyvelerin yanı sıra üzüm gibi küçük ve yumuşak meyvelerin veya bazı sebzelerin de suyunu sıkabilir, böylece sağlıklı meyve suları, detoks suları ve hatta kokteyller için karışımlar hazırlayabilirsiniz. Narenciye sıkacağında ise narenciyeleri ikiye bölüp döner sıkacağın üstüne tutarak meyve suyu elde edebilirsiniz. Katı meyve suyu sıkacağı ve narenciye sıkacağının ayrılabilen parçalarını elde veya bulaşık makinesinde yıkamanız mümkün.

Meyve Sıkacağı Fiyatları Ne Kadar?

Meyve Sıkacağı Fiyatları Ne Kadar?

Meyve sıkacağı fiyatları öncelikle alacağınız ürünün katı meyve sıkacağı mı yoksa narenciye sıkacağı mı olduğuna göre farklılık gösterebilir. Narenciye sıkacakları, katı meyve sıkacaklarına göre daha az karmaşık olduğu için fiyatları da daha uygundur ama ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurunca katı meyve sıkacağının işlevleri daha fazla işinize yarayacaksa, uzun süre kullanacağınızı da hesaba katarak ondan almanız daha iyi olur. Arçelik katı meyve sıkacağı başta olmak üzere Sinbo, Tefal, King, Bosch, Breville, Fakir, Philips, Braun, Kenwood, Premier, Arnica, Korkmaz, Homend, Arzum ve diğer birçok markanın meyve sıkacaklarını web sitemizde bulabilirsiniz. Daha fazla kullanışlı ve pratik mutfak aletleri için Elektrikli Mutfak Aletleri kategorimizi ziyaret edin.

Kolay İpuçları

  • Meyve sıkacakları gelişmiş olsa da katı meyveleri dilimleyerek sıkmanız daha iyi olacaktır.
  • Meyve sıkacağınızdan çıkan posaları atmayıp doğal gübre olarak kullanabilirsiniz.
  • Özellikle sert meyvelerde şeffaf değil posalı su elde edebilirsiniz, bunu süzmeyin çünkü sindirim sisteminiz için yararlı.

Bunlara Dikkat!

  • Meyve sıkacağı çalışırken meyveleri attığınız bölümüne parmaklarınızı kesinlikle sokmayın.
  • Makinenin motorundan garip sesler veya kokular geliyorsa onu hemen kapatın.
  • Meyve sıkacağına meyve ve bazı yumuşak sebzeler dışında bir şey atmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alf (1)
Altus (7)
Arnica (4)
Arzum (19)
Arçelik (36)
Beko (19)
Biev (1)
Bluehouse (3)
Bosch (25)
Braun (11)
Breville (9)
Caso (5)
Conti (4)
Cvs (60)
Day-co (1)
Delonghi (1)
(155)
Dündar (10)
Emsan (15)
Fakir (28)
Fantom (1)
Felix (2)
H2 (2)
Hisar (1)
Homend (5)
Hoover (2)
Kale (13)
Karcher (1)
Kenwood (14)
King (13)
Korkmaz (14)
Kuvings (13)
Lider (5)
Master (3)
Moulinex (4)
Philips (22)
Premier (8)
Profilo (9)
SCARLETT (3)
SCHAFER (16)
Siemens (12)
Sinbo (42)
SM (1)
Smeg (3)
Stilea (1)
Stilevs (20)
T-design (3)
Tefal (26)
Vestel (30)
WMF (10)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(117)
ve üzeri (184)
ve üzeri (197)
ve üzeri (203)
ve üzeri (210)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL