Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Ekmek Yapma Makinesi

için 101 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek pişirmek, binlerce yıllık eski ve zahmetli bir zanaattır. Fakat zahmetsiz şekilde sağlıklı somunlar pişirebilmeye olanak sağlayan daha pratik yöntemler de vardır. Net, iyi etiketlenmiş kontrollerle donatılmış bir makine, bu süreci oldukça basitleştirebilir. Bir somun pişirmek birkaç saat içinde bitebilir ve bu sürenin çoğu hamurun yükselmesi veya yoğurma için harcanır. Kabaca söylemek gerekirse, bir somun pişirmek, için bir makine yaklaşık 0.2-0.5 kWh enerji kullanır. Bu da fırında pişirmek için harcadığınızın beşte biri kadar enerji kullandığınız anlamına gelir. Ekmek yapma makinesi kullanımı oldukça kolay bir cihazdır. Makineyi malzemelerle yüklemek için sadece beş ila on dakika harcarsınız ve çoğu makine bolca tarif içeren bir kılavuzla beraber satılır. Cihaz üreticileri, bu makineleri daha pratik yapan özellikler eklemeye devam ediyor. Bazı modellerde maya veya meyve ve fındık için otomatik dağıtıcılar bulunur. Meyve ve çerez seçeneği yararlıdır, çünkü genellikle bu malzemeleri sürecin ilerleyen aşamalarında eklemek igerekebilir, bu da zamana duyarlı bir adım ekler. Dağıtıcı ile her şeyi ayarlayıp gününüze devam edebilirsiniz. Önceden programlanmış ayarlar sayesinde; kepekli, maya, glutensiz seçenekler, pizza hamuru ve reçel yapmanız oldukça basitleşir. Birçok makine hızlı pişirme alternatifi sunar. Bu özellik sayesinde, baştan sona bir saat kadar kısa bir sürede pişmiş bir somun elde edebilirsiniz. Kimi cihazlar kullanıcılara katlanabilir bıçak teknolojileri bile sunuyor. Bütün bunların yanı sıra ekmek yapma makinesi tarifleri size cihazın pişirebileceği temel biçimleri için yol gösterebilir. Hemen şimdi elektrikli mutfak aletleri sayfamıza giderek, işlerinizi kolaylaştıracak elektrikli aletleri keşfedebilirsiniz.

Ekmek Yapma Makinesi Tüm Süreci Çok Daha Kolay Hale Getirir

Ekmek Yapma Makinesi Tüm Süreci Çok Daha Kolay Hale Getirir

Çoğu insan hayatında bir kez bile ekmek yapmaya kalkışmamış olabilir. Ancak son zamanlarda otomatik ekmek yapma makinelerinin icadı bu genellemeyi değiştirmeye başladı. Şimdi, milyonlarca kişi mutfaklarını pratik şekilde fırına dönüştürüyor ve her gün hazır ekmeklere ödeyecekleri maliyetin bir kısmıyla kendi taze pişmiş somunlarının tadını çıkarabiliyorlar. Ekmek yapma makinelerinin en büyük cazibesi uzun vadede ekmek maliyetinizi düşürmeleri olabilir. Ekmek yapma makinesi fiyatları değişkenlik gösterse de genelde maliyetlerini amorti etme eğilimindedirler. Bu cihazların, son 20-30 yıl içinde geliştirilen nispeten yeni bir teknoloji olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Küçük ev ekmek üreticilerinin 1990'larda popüler hale geldiğini söylemek yanlış olmaz. Fakat pratik ekmek yapma makineleri bundan çok daha eskidir. Birçok insanın yediği seri üretim dilimlenmiş somunların hepsi elle üretilmez. Aslında, mekanik ekmek yapma makineleri en azından 20. yüzyılın başlarından beri varlığını sürdürmüştür. Yine de evde ekmek yapma makinesi kullananlar son yirmi yılda oldukça artış gösterdi. Çoğu ekmek yapma makinesi, farklı tarzda ekmek yapmaya olanak sağlayacak şekilde, çok sayıda programa sahiptir. Böylece farklı unlar kullanarak ve diğer malzemeleri değiştirerek beyaz, kepekli veya özel somunlar yapabilirsiniz. Genelde programların sunduğu çeşitli seçenekleri ekran panelinde görebilirsiniz. Farklı çeşitler için, başlangıçta teneke içine biraz farklı bir karışım koymanız gerekebilir ve ekrandan doğru program seçtiğinizde, ekmek yapımcısı farklı yoğurma, kabarma ve pişirme sürelerini otomatik olarak yönetir. Böylece bagetler daha uzun bir kabarma süresine sahip olur, kepekli somunlar daha fazla ön ısıtma alır, tatlı ekmekler daha uzun yoğurma ve kabarma sürelerine ulaşabilir ve koyu çeşitler gereken ekstra pişirme süresini elde eder. Bazı üreticiler ayrıca hızlı pişirme, enerji tasarrufu modu da sunarlar. Bu mod somununuzu yaklaşık yarı sürede pişirebilir. Fakat yine de pişirmek zaman ve sabır gerektirir ve acele ederseniz mükemmel sonuçlar elde etmeniz zorlaşabilir. Ayrıca ekmek yapma makinesi ölçüleri belirtildiği gibi doğru ayarlanmalıdır. Bu cihazlar, sıkı kamu testi ve incelemelerinden geçerler. Bu makineleri üreten şirketler de yıllar boyunca yapılan geri bildirimlere kulak vererek, günümüzde bu teknolojiyi neredeyse mükemmel çalışacak bir seviyeye yükselttiler. Birçok somun yapmanız gerekiyorsa veya ekstra ekmek çeşitlerine ihtiyacınız varsa böyle bir makine almayı düşünebilirsiniz. Ürün sayfamızda yer alan Moulinex ekmek yapma makinesi modelleri ve diğer markalara ait ürünleri hemen inceleyebilirsiniz.

Ekmek Yapma Makinesi; Temiz, Düzenli ve Kullanımı Kolay

Ekmek Yapma Makinesi; Temiz, Düzenli ve Kullanımı Kolay

Yoğun bir programınız ya da iş temponuz varsa ya da sadece pişirme konusunda yeniyseniz, bu koşullar sizi makine almak için mükemmel bir aday haline getirir. Ekmek makineleri çok kullanışlıdır ve bu cihazlarla fırın kalitesinde bir ekmek yapamayacağınız algısı oldukça yanlıştır. Özellikle sabahları evi dolduran taze ekmek kokusuna uyanmak istiyorsanız, çoğu makine, gecenin ortasına ayarlayabileceğiniz bir zamanlayıcıya sahiptir ve bir düğmeye tek bir tıklama ile sabahları taze ekmek kokusuna uyanabilirsiniz. Bu zamanlayıcılar yaklaşık 12 saatlik bir aralığa sahiptir. Yani ekmeğinizin hazır olmasını istediğiniz zamandan 12 saat önce tüm hazırlık işlemlerini yapabilirsiniz. Bazı makinelerde ayrıca otomatik kabuklu yemişler ve meyveler -veya ekmeğinize eklemek istediğiniz diğer lezzetler için- karıştırıcıları vardır. Eklenen bu malzemeler, ekmek yapma makinesi haznesi tarafından, doğru zamanda otomatik olarak hamurunuza karıştırılır, yani bazı fındık ve kuru meyvelerle zenginleştirilmiş ekmekleri seviyorsanız, daha fazla rahatlık için bu ek özelliğe sahip bir makine satın alabilirsiniz. Hamuru yoğurmak, pişirirken belki de en zorlu fiziksel çabayı gerektiren adımdır. Birçok insan, tıbbi sorunlar, yaşla birlikte gelen yorgunluk veya başka bir nedenden dolayı hamuru yoğurmak için gereken sabır ve gücü kullanamıyor olabilir. Bu adımı atlatmak isteyen bireyler açısından ekmek makinası harika bir çözümdür. Ekmeği otomatik olarak yoğurur ve mükemmel bir iş çıkarır. Hatta geri kalan her adımı kendiniz yapmak isteseniz bile, yoğurma kısmı kesinlikle makinenin yetenekli ellerine bırakılabilir. Ekmek yapma makinesi motoru, oldukça dayanıklı ve kullanışlıdır. Basit karıştırma işlemlerinizin de kolayca üstesinden gelebilir. Ekmek yapma makinesi çift bıçaklı bir karıştırma aparatına sahipse, çoğu doğrama ve öğütme işini de tek bir cihazda halledebilir, ek doğrama işlemlerinizde yardımcı olarak bu aparatları kullanabilirsiniz. Genelde tek yapmanız gereken malzemeleri ekmek yapımcısına koymak, bir düğmeye basmak, zamanlayıcıyı ayarlamaktır. Mutfağınızın temizliği korunur ve geriye ekmeğin hazır olmasını beklemek kalır. Günlük olarak ekmek yapıyorsanız ve yoğun takvime sahipseniz, bu faktör çok önemli hale gelir. Bir mikserden farklı olarak, bir ekmek makinesi, karıştırmayı durdurmak, yükselmesine izin vermek, ekmeği yumruklamak ve benzeri işlemler için yerleşik programlara sahiptir. Siz de ürün sayfamızdan Fakir ekmek yapma makinesi ve diğer markalara ait makinelerin özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Ekmek Yapma Makinesi Sağlıklı Bir Seçim

Ekmek Yapma Makinesi Sağlıklı Bir Seçim

Evde ekmek yapmak, bir süpermarketten, hatta, belirli fırınlardan almaktan çok daha sağlıklı bir seçenektir. Ekmeğinize hangi malzemeleri koyacağınıza karar verirken, organik un, kepekli buğday, glütensiz ekmek veya diyet kısıtlamanız ve tercihleriniz doğrultusunda daha sağlıklı malzemeler seçebilirsiniz. Ekmek yapma makinesi glütensiz un kullanıyorsanız, sizin için çok daha pratik ve hesaplı bir çözüm haline gelebilir. Eğer ekmek pişirmede yeniyseniz, yani deneyiminiz ve öğrenecek zamanınız yoksa ama yine de taze pişmiş ekmekler istiyorsanız, doğru makineyle hızlıca bir fırıncıya dönüşebilirsiniz. Paradan, zamandan tasarruf edebilir, diyetinize daha sıkı şekilde bağlı kalabilirsiniz. Burada temel avantaj, vücudunuza ne girdiğini biliyor olmanızdı. Böylece sade, basit ve taze ekmeğin tadını çıkarabilirsiniz. Günlük olarak çok fazla ekmek tüketen büyük bir aileyseniz, evde ekmek yapmanın daha ekonomik bir seçim olduğu şüphesizdir. Malzemelerin maliyetini, zaman, emek denklemleriyle ilgili diğer bileşenleri göz önünde bulundurduğunuzda, büyük miktarlarda ekmek tüketmeseniz ve haftada bir somun yapsanız bile, uzun vadede paranız cebinizde kalır. Bu makinelerin üzerinde zamanlayıcılar vardır, bu nedenle her aşamada hamurunuzu kontrol etmeniz gerekmeyebilir. Bu da işlemi daha az zahmetli hale getirir. Ev tipi ekmek yapma makinesi modelleri genelde çoğu özelliği standart olarak barındırır. Fakat bir profesyonel ekmek yapma makinesi arıyorsanız, onlara biraz daha fazla harcama yapmanız gerekebilir. Tam otomatik ve eller serbest bir makine almanız durumunda, fırın kalitesinde ekmekler yapmanız daha zahmetsiz ve kolay hale gelir. Bir ekmek makinesinde ekşi maya ekmeği yapmak düşünüldüğü kadar zor değildir, ancak makinenizin maya ekmeği için önceden ayarlanmış bir programa sahip olması gerektiğini unutmayın. Ekşi mayalı farklı kabarma ve genellikle daha uzun mayalanma sürelerine sahiptir. Bu soruna karşı koymak için, makinelerin üzerinde manuel modlar vardır, böylece gereken süreleri kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ancak makinenizde mayanın tam olarak nasıl yapılacağını anlamak için biraz daha zaman ve test yapmanız gerekebilir.

Ekmek Yapma Makinesi ile Ekmeklerinizin İçeriğini Kendiniz Oluşturun

Ekmek Yapma Makinesi ile Ekmeklerinizin İçeriğini Kendiniz Oluşturun

Ekmek makinesi şirketleri, cihazları tasarlarken danışman fırıncılarla beraber çalışırlar. Bu yüzden kitapçıktaki tarifler, bu makinelerle denenmiş ve özellikle birlikte satıldığı ekmek makinesine uyarlamış profesyonel bir fırıncı tarafından bir araya getirildiği oldukça lezzetli sonuçlar elde edebilirsiniz. Çoğu ekmek makinesi kılavuzu bu tarifleri içerebilir ve ekmek yapma makinesi ölçekleri genelde bu tariflere göre özel olarak tasarlanırlar. Evde ekmek pişirmek istiyorsanız, bu özellikler zamandan tasarruf ederek, pişirmeyi kolay ve rahat hale getirecektir. Bunlar ev tipi cihazların iki ana avantajıdır. Sadece malzemeleri ekmek yapma makinesi ölçü kaşığı ile hazneye koyup, programı ayarlamanız yeterlidir. Ev ekmek makinası kullanmak çamaşır makinesi kullanmak kadar basit ve kolaydır. Sadece açıp, bitmesini beklemek yeterlidir. Hatta ekmeğiniz pişerken uyuyabileceğiniz kadar güvenlilerdir. Ekmek makinesi olmadan hamuru elle yoğurmalı, yükselmesini -bazen iki kez- beklemeli, somunu şekillendirmeli, fırına koymalı ve bittiğinde çıkarmalısınız. Bazı insanlar için, tüm bu adımlar onların evde kendi ekmeğini yapmalarını engelleyebilir. Ekmek yapma makinesi modelleri sayesinde yeni başlayanlar bile büyük bir somun pişirebilir ve mağazadan satın almaktan çok daha sağlıklı şekilde tüketebilir. Pişirmeye hazır bir karışım veya istediğiniz herhangi bir tarifi kullanabilirsiniz. Bu tariflerle, tam buğdaylı, soğanlı, peynirli, hatta muzlu pek çok farklı ekmek yapabilirsiniz. Birçok ekmek makinesi ekmek yapmaktan daha fazlasını vadeder. Örneğin, bazı makineler reçel, yoğurt ve daha fazlasını yapmanıza izin verir. Çoğu makine et bile pişirebilir. Çeşitli modeller için ekmek yapma makinesi yorumları ve incelemelere çevrimiçi bakabilirsiniz. Hazır ya da fırından satın alabileceğinizin aksine, bütün tahılı ekmekleri içeren daha sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşmak için doğru makineyi satın almanız yeterlidir Yediğiniz ekmeğin içinde hangi malzemelerin bulunduğunu bilmeniz önemlidir. Çölyak hastalığınız varsa ve glutensiz çeşitlerde tüketmek istiyorsanız ya da evde uzun zamandır pişiriyorsanız ve daha pratik bir seçenek arıyorsanız, makinenizi düzenli olarak kullanmanız çok olasıdır.

Ekmek Yapma Makinesiyle Farklı Tarifler Deneyebilirsiniz

Ekmek Yapma Makinesiyle Farklı Tarifler Deneyebilirsiniz

Büyük bir aileniz varsa veya sadece tek başınıza yaşıyorsanız, piyasada 500 ila 1800 g arasında pişiren cihazlar arasında seçim yapmanız gerekiyor. Bazı makineler sadece küçük somunları işlerken, diğerleri orta büyüklükteki somunları da işleyebilir ve sadece birkaç makine büyük somun yapabilir. Bu seçim aynı zamanda makineye ne kadar yatırım yapmak istediğinize bağlıdır. Ekmek yapma makinesi özellikleri farklılık gösterdiği ölçüde fiyat etiketleri de farklılaşabilir. Alüminyum cihazlar iyidir, ancak ideal değildir. En iyi makineler, dayanıklı ve tehlikeli bir yan etkisi olmayan paslanmaz çelikten yapılmıştır. Sadece küçük somunları pişireceğiniz, belirli bir tek bıçaklı bir makineyi tercih edecekseniz, bu sizin için yeterli olabilir. Çok miktarda hamur yoğurmayı planlıyorsanız, sadece bir bıçağı olan cihazlarda sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca, tek kanatlı makineler uzun somunlar yapamaz, sadece küçük somunlar yapabilir ve genellikle iki kanatlı makinelerden çok daha küçük değillerdir. Bunun ötesinde, belirli bir modelin yoğurmada iyi olup olmadığını anlamak için ekmek yapma makinesi karıştırıcı motorunun özelliklerine odaklanmak gerekebilir. Ekmek makinelerinin büyük çoğunluğunda önceden ayarlanmış birkaç program bulunur. Belirli bir modelin hangi programları sunduğunu ve bunun ihtiyaçlarınız için uygun olup olmadığını kontrol etmeniz, daha sorunsuz bir alışveriş yapmanıza olanak tanır. Örneğin, çoğu ekmek makinesinde sadece somun yapmakla kalmayacak, aynı zamanda “reçel” yapma ayarı da bulunacaktır. Ancak sadece bazı makinelerde “glutensiz” ayarı vardır. Daha doğrusu, herhangi bir makinede glutensiz çeşitler pişirilebilir, ancak sadece bazılarında bunu kolaylaştırmak için fazladan bir program vardır. Kimi makineler yoğurt için bir ayara sahiptir ve diğer makineler tek bir tuşla baget yapabilir. Bazı makinelerde kuru üzüm veya ayçiçeği çekirdeği gibi şeyler için bir dağıtıcı vardır, ancak bunlar nadiren kullanıldığından sınırlı kullanıma sahiptir. Bazı makineler, bazı avantajları olan yoğurma bıçakları kullanır. Makinenizde öğle veya akşam yemeği pişirmek isterseniz, birçok modelde et veya tavuk yapmak bile mümkündür. Hangi modellerin bunu sunduğunu ve nasıl yaptığını görmek için sayfamızdan faydalanabilirsiniz. Yalnızca yapım cihazlarına değil, ekmek yapma makinesi parçaları ve ek ürünlere de buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Ekmek Yapma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Makineyi programlamak basit bir işlemdir: Türünü seçin (temel, kepekli, çok tahıllı, vb). Pişirme modu ve pişirme hızı, hamur tipine göre değişiklik gösterebilir. Bu, karıştırma, yoğurma, yükselme ve pişirme sırasını değiştirir. Örneğin, hamur modunda, makine aslında hamuru pişirmeden durabilir. Son olarak somun boyutunu ve istediğiniz kabuk türünü seçerek zamanlayıcı ayarlamalısınız.

Ekmek Yapma Makinesi Nasıl Çalışır?

Cihazı çalışırken ekranda somunun hazırlanması ve pişirilmesi için geçen toplam süre gösterilir. Somun işiniz bittiğinde, kapağı çok dikkatli bir şekilde kaldırmanız gerekebilir. Makinenin çalışma prensipleri, kullandığınız içeriğe bağlı olarak değişecektir. Fakat genel olarak bütün makineler, kullanıcıların pratik şekilde lezzetli ve sağlıklı somunlar yapabilmelerine olanak tanıyacak, bunlar pratik çözümler sunan elektronik cihazlardır.

Hangi Ekmek Yapma Makinesi Almalıyım?

Hangi cihazı tercih edeceğiniz, kaç kişiye pişireceğiniz, beslenme şekliniz ve kişisel zevklerinize göre değişkenlik gösterebilir. Bu seçim tamamen kişiseldir. Daha büyük somunlar için, daha geniş hacimli bir cihaz satın alabilirsiniz. Profesyonel tarifler elde etmek istiyorsanız, profesyonel cihazlar sizin için daha uygundur. Seçiminiz yapmadan önce belli ölçüde ürün özelliklerini incelemek bu açıdan faydalı olabilir.

Ekmek Yapma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir makine satın almadan önce, boyutları kontrol etmeniz gerekiyor. Tezgahınızı ölçerek ve her zaman tezgahınıza doğru şekilde oturacağından emin olabilirsiniz. Bu makinelerin bazıları oldukça ağır olduğu için bu makineyi mutfağınızın bir bölümünde sabit tutmanız gerekebilir. Ayrıca makineyi hangi amaçla kullanacağınızı ve kaç kişi için yapacağınızı hesaba katmalısınız.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Ariete (1)
Arzum (12)
Arçelik (9)
Beko (5)
Caso (7)
(1)
Fakir (9)
Homend (2)
King (1)
Kiwi (4)
Korkmaz (1)
Moulinex (3)
Panasonic (1)
Princess (1)
Profilo (4)
Sinbo (2)
Tefal (30)
Tristar (1)
Wmf (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç (Watt)

(21)
(19)
(18)
(9)
(9)
(8)
(6)
(6)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hamur Kapasite

(35)
(19)
(14)
(14)
(9)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(13)
ve üzeri (17)
ve üzeri (18)
ve üzeri (18)
ve üzeri (18)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL