Giyim

Geleneksel düğün öncesi kadınlara özel kutlama gecesi olarak bilinen kına gecelerinin vazgeçilmezi olan kıyafetler, bindallılar ve kına kaftanlarıdır. İki ya da üç parçadan oluşan bindallı modelleri, kırmızı başta olmak üzere, pembe, mor, yeşil ve lacivert tonlarında da tercih edilmektedir. Üzerinde işlemeler bulunan bindallı ve kına kaftanları, her zevke uygun modellerde tasarlanmaktadır. Kategorimizde yer alan birbirinden şık kına kıyafetlerini inceleyebilir ve dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Bindallı Nedir?

Bindallı Nedir?

Kına giyim ürünlerinin başlıca parçası olan bindallılar, kadife ve ya da atlas kumaş üstüne, sırma, kılaptan ya da sim ile farklı desenlerin işlenerek elde edilen işlemeli kına kıyafetidir. Geçmişten günümüze geleneksel bir şekilde kullanılan kına gecesi kıyafeti olan bindallılar, en son moda trendlerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Bindallılar iki ya da üç parçadan oluşmakla birlikte kına tacı ve kına duvağı ile birlikte tamamlanırlar. Kına kaftanı olarak da bilinen bindallılar genellikle geleneksel motiflerin işlendiği ve geçmiş Osmanlı sultanlarını andıran bir tasarıma sahiptir. Erkekler için de özel olarak padişah kostümünde gelen kına kaftanları, her zevke uygun modellerde kına gecesi organizasyonlarına uygun olarak üretilmektedir.

Kına Elbiseleri Modelleri

Kına Elbiseleri Modelleri

Şalvarlı ya da elbise şeklinde olarak modelleri bulunan bindallılar, altın ya da gümüş renkte çiçek, yaprak ve dal motifli simli işlemelerle süslenmektedir. Belinde kemer bulunan kına elbiseleri modellerinin yanı sıra kol kısmı geniş modeller oldukça tercih edilmektedir. Çerkez bindallı modelleri, klasik bindallı modelleri ve Hürrem Sultan bindallı modellerinin yanı sıra şimdilerde geleneksel Hint kıyafeti olan sariler şeklinde farklı kültürlerden esinlenerek tasarlanmış bindallı ve kaftan modelleri satışa sunulmaktadır. Tesettürlü gelinler için de tesettür bindallı modelleri üretilmektedir. Bindallıdan sonra kına gecesinin en önemli detaylarından bir de genellikle takım halinde satılan kına duvağı ve kına eldivenidir. Ellere yakılan kınanın diğer yerlere bulaşmaması için gelinin eline giydirilen kına eldivenleri de genellikle kırmızı renkte ve tülden üretilmektedir. İşlemeli ya da sade kına duvakları da bindallının rengine uygun tonlarda kırmızı veya farklı renlerde tercih edilebilir. Bindallıların en önemli tamamlayıcı aksesuarlı olan kına tacı modelleri de süslü taşlardan ve gösterişli saç aksesuarlarından oluşabilir.

Bindallı Fiyatları

Bindallı Fiyatları

Kına gecenizin en önemli öğesi olan kına elbisesi modelleri, birbirinden renkli ve etkileyici tasarımlarda satışa sunulmaktadır. Markasına, modeline, kumaş ve işleme türüne, aksesuarlarına göre değişken fiyatlara sahip bindallı modelleri ve kına kaftanı modelleri arasından zevkinize ve bütçenize en uygun modeli seçebilirsiniz. Bindallınızın altına kıyafetinize uygun çarık şeklinde bindallı terliği ya da abiye topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Fiyat filtreleme seçeneğini kullanarak bindallı fiyatlarını dilediğiniz aralıkta sıralayabilirsiniz. Kına gecenizi unutulmaz kılacak şık bindallı modellerinin yanı sıra ihtiyacınız olan diğer ürünleri de incelemek için Kına Gecesi kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Giyim

için 311 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Beden

(92)
(91)
(90)
(89)
(16)
(12)
(7)
(6)
(6)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Dantelux (3)
(11)
Evsay (2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(32)
ve üzeri (39)
ve üzeri (39)
ve üzeri (39)
ve üzeri (41)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL