KINA GECESİ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  10 Adet Kırmızıtef Def Kına Tefi Zilli Tef Kına Gecesi Malzemesi

  49,80 TL

  39,80 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Kına Gecesi Tef Def Kına Tefi 15 Adet Zilli Tef Kına Malzemeleri

  (3)

  56,00 TL

  55,00 TL

 • 11.11

  25 Adet Tül Kese Taşlı Mavi Kına Gecesi Çerez Kesesi (12cm*17cm)

  28,63 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Kına Gecesi Kına El Gülü Bordo 12 Adet Kına Malzemeleri

  (5)

  31,25 TL

  26,90 TL

 • KUBBE ÇOK AMAÇLI SULTAN MUMU KAPAĞI METAL 4.8X6.5 CM ALTIN PK:1 K

  4,25 TL

Kına Gecesi

Geçmişten günümüze kadar etkisini kaybetmeden gelen kına geceleri, düğünden bir ya da iki gün önce gelinlere kına yakmak için düzenlenen özel bir gecedir. Günümüzde daha çok parti şeklinde kutlanan kına gecesine ait farklı konseptler geliştirilmektedir. Kına geceniz için birbirinden şık kına kıyafetleri ya da eğlenceli kına aksesuarları için kategorimiz altındaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına organizasyonlarının en önemli parçası hiç şüphesiz gecede giyilecek kına kıyafetleridir. Gelinlerin kendilerini daha özel hissetmelerini sağlayan bindallı ve kaftan modelleri dekoratif motiflerle işlenmektedir. Tek parçadan oluşan bindallı modellerinin yanı sıra şalvar ve bluz şeklinde iki parçadan oluşan modeller de mevcuttur. Kadife ya da atlas kumaş üstüne sırma ya da sim ile farklı desenlerin işlenmesiyle elde edilen bindallı ve kaftanlar, başta kırmızı olmak üzere bordo, mor, fuşya, lacivert ya da gold renklerde tercih edilmektedir. Kına kıyafetine uygun olarak üretilen taşlarla süslenmiş kına tacı ve işlemeli kına duvağı modellerinin yanı sıra kına yakıldıktan sonra ele geçirilen kına eldivenleri de ayrılmaz bir bütünün parçalarıdır.

Kına Gecesi Aksesuarları

Kına Gecesi Aksesuarları

Kına gecelerinin en önemli ayrıntılarından biri de kına tepsisi ve kına sepetidir. Hem kınayı taşımak hem de görsel bir şova imza atmak için kullanılan tepsiler, kadife kumaşlarla ve Osmanlı motifleriyle bezenmektedir. Dekoratif kurdelelerle, çiçeklerle ve incilerle süslenen sepetler ise, misafirlere hediye edeceğiniz süsleri ve kına keselerini taşınmasını sağlamaktadır. Kırmızı başta olmak üzere bordo, fuşya ve gold renklerde tülden üretilen işlemeli kına keselerinin yanı sıra gelin damat figürü ya da kaftan şeklinde üretilmiş kınalıklar da beğeninize sunulmaktadır. Kına gecelerinin vazgeçilmesi çerez keseleri de birbirinden renkli tasarımlara sahiptir. Günümüzde kına gecelerini daha keyifli ve eğlenceli hale getirmek için kına pankartları da kullanılmaktadır. Konuşma balonu olarak da bilinen bu pankartlarda, kına konseptine uygun cümleler ve kelimeler yer almaktadır. Kına gecesi fotoğraf çekiminizde bu pankartları kullanarak unutulmaz ve eğlenceli anılar kaydedebilirsiniz.

Kına Hediyelikleri

Kına Hediyelikleri

Kına gecenizde konuklarınıza eğlenceli ve şık kına süsleri hediye ederek onlara gecenizden birer anı bırakabilirsiniz. Kına geceleri için özel olarak üretilen kına magnetleri, kına keseleri, kokulu minik sabunlar, pullu kına mendilleri ve lavanta keseleri gibi daha pek çok kına hediyelikleri tasarlanmaktadır. Siz de kategorimizde yer alan misafirlerinizin beğenisine uygun farklı süs hediyeler satın alarak onlara sürpriz bir kına gecesi yaşatabilirsiniz. Kına malzemesi seçeneklerinde yer alan nedime taç modelleri de son dönemin en çok tercih edilen kına hediyelikleri arasında bulunmaktadır. Çiçeklerle ve straz taşlarla süslenmiş tüllü kına taç modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Kına aksesuarlarını ayrı ayrı almanın yanı sıra tek bir paket halinde kına seti olarak da satın alabilirsiniz. Kına seti fiyatları; içinde bulunan aksesuarlara, malzemelerin kalitesine ve ürün çeşitliliğine göre değişiklik göstermektedir. Eğer düğün, davet vb. organizasyonlara hazırlanırken ihtiyacınız olacak diğer ürünleri de incelemek isterseniz Düğün, Davet, Organizasyon kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Kına Kıyafeti Önerileri

 • Kum Saati Vücut Tipi: Kalça ve göğüsleri dolgun, bel kısmı ince olan bu vücut tipindeki gelinler; balık formundaki elbiseler, basene kadar dar kesim olan ve sonrasında uçuşan modelleri tercih edebilirler.
 • Armut Tipi Vücut Tipi: Türk kadınlarında en yaygın olan vücut tiplerinden biri olan armut tipinde, göbek bölgesi ve basenler geniş, üst vücut daha dar olduğundan üst bedene tam oturan göğüs kulpu olan modeller tercih edilebilir.
 • Yuvarlak Vücut Tipi: Karın ve göğüs bölgesi daha geniş kişiler balık form kıyafetler yerine diz boyunda elbiseler ve V yaka abiyeleri tercih edebilirler.

Kına Mekanı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Kına gecesi yapılacak mekanı seçerken öncelikle nasıl konseptte bir organizasyon istediğinize karar vermeniz ve buna göre mekan özelliklerine dikkat etmeniz gerekir.
 • Yazın açık havada gerçekleşecek bir kına gecesi planlıyorsanız, havanın yağışlı olması ihtimalini göz önünde bulundurarak kapalı bir salonu olan bir mekan seçmelisiniz.
 • Düğün öncesinde maddi olarak sorun yaşamak istemiyorsanız bütçenizi belirleyerek daha ekonomik bir kına organizasyonu yapmalısınız.