Kına Gecesi

Kına gecesi, düğünden bir gün önce gelinlere kına yakmak için düzenlenen özel bir gecedir. Kına gecesine ait birtakım özellikler bulunmaktadır. Bunların başında kına yakma işlemi gelmektedir. Büyük şehirlerde kına yakmak çok fazla tercih edilmese de, adet yerini bulsun diye bu tip organizasyonlar yapılmaktadır. Kültürüne sadık kalan şehirlerde ise kına gecelerinin önemi oldukça büyüktür. Kına gecesinin asıl amacı: gelinin evindeki son gecesini, ailesi, kardeşleri ve dostları ile geçirmesidir. Bu gecede duygu yoğunluğu hat safhadadır. Kına gecesinde gelinler genelde bindallı ve kaftan giyerler. Bindallı modelleri arasında şalvarlı olanları ve elbiseli olanları bulunmaktadır. Her birinin üzerine genelde kına kaftanı giyilir ve bele de kaftan kemeri takılır. Bu görüntü, eski zamanlarda yaşamış sultanları andırmaktadır.

Mavi, yeşil, eflatun, kırmızı, bordo gibi birçok farklı renk seçeneğine sahip olan bindallı modelleri, genelde işlemeli olarak tasarlanmaktadır. Bindallıların altına ise çarık giyilir. Kına çarıkları, bindallı rengine uyumlu olarak seçilirse ortaya oldukça hoş bir görüntü çıkabilir. Bindallınızın üzerine giydiğiniz kaftanınızın üzerine tam oturması için işlemeli kına kaftan kemeri kullanabilirsiniz. Bindallı modelleri için kategorimizde yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz. Kına gecelerinin en önemli detaylarından biri de kına tepsisi ve kına sepetidir. Kına kasesini taşımak için genelde kına tepsisinden yararlanılır. Kına gecenize gelen konuklarınıza küçük hediyeler dağıtmak içi de kına sepetinden yararlanabilirsiniz. Kına sepetleri genelde kırmızı veya beyaz renklerde üretilir.

Kına gecesinin en önemli aksesuarlarından biri de kına duvağı ve kına eldivenidir. Kına duvağı masumiyetin simgesidir ve kına gecelerin vazgeçilmezidir. Kına duvakları genelde kırmızı renkte olur ve çeşitli işlemelerle tasarlanır. Kına eldivenleri, gelinlerin eline kına yakıldıktan sonra takılır ve kına kuruyana kadar gelinin ellerinde kalır. Onlar da genelde kırmızı renkte olurlar. Kategorimizde yer alan kına duvaklarını ve kına eldivenlerini inceleyerek kendiniz için en özelini satın alabilirsiniz. Günümüzde kına gecelerine eğlence katmak için kına pankartları kullanılır. Kına konseptine uygun olarak hazırlanan cümleler ya da kelimeler, kına pankartlarının üzerine basılır. Fotoğraf çekiminize kına pankartlarını da ekleyerek ortaya oldukça hoş bir görüntü çıkarabilirsiniz. Kına geceniz için gerekli olan her şeyi kategorimizde kolayca bulabilir ve mükemmel bir kına gecesi organizasyonu yapabilirsiniz.

Kına Gecesi

için 5,117 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Akay (21)
(1)
Bilgiçler (114)
Buket (21)
(1)
(1)
Dantelux (6)
(55)
(1)
Evsay (429)
(1)
(3)
(3)
LokmanAVM (16)
Miss Gaya (40)
mutluadım (14)
Osmanlı (55)
(3)
Tuvall (96)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Beden

(89)
(88)
(88)
(86)
(35)
(17)
(17)
(17)
(12)
(10)
(4)
(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(614)
ve üzeri (878)
ve üzeri (972)
ve üzeri (999)
ve üzeri (1,038)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL