Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kına Gecesi Aksesuar

için 766 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kına Malzemeleri

Kına, Türk kültüründe oldukça yaygın olan bir gelenektir. Özellikle kadınlar için önemli organizasyonlardan birisidir. Eğlence sektörünün bir parçası olan kına geceleri, kadınların kına yaktığı, güzel vakit geçirdiği ve eğlendiği bir etkinliktir. Düğün, nişan, bekarlığa veda partisi gibi kına da evlenme kararı almış kişilerin dilediklerinde organize edebilecekleri etkinliklerden birisidir. Kına gecesi genellikle belirli konseptlerle yerine getirilir. Etkinlikte kullanılacak ürünler bile sıklıkla tercih edilen kırmızı renkte olabilmektedir. Kına gecesi aksesuarları da hemen hemen birçok kına gecesinde benzerlik taşıyabilir. Ancak organizasyona olan merak gün geçtikçe artış gösterdiği için kullanılacak olan malzemeler de farklı özellikleri barındırmıştır. Kına aksesuarları alınlık gibi takıya yönelen ürünleri de içerisinde barındırır. Bu taç kullanımına benzeyen alınlıklar Osmanlı döneminden kalma sultanların taktığı takılara benzemektedir. Kına etkinliği de çok eski zamanlardan beri gelenekleşmiş olduğu için bu tarz aksesuarların kullanılmaya devam edilmesi oldukça normaldir. Kişiler bunları kullanmakla birlikte dilerse tasarım ürünlerine de yönelebilir. Kına malzemelerinin tercih edilmesini etkileyen bir diğer nokta ise organizasyonun nerede yapılacağıdır. Açık havada yapılacağı zaman seçilen ürünler ile kapalı alanda tercih edilen aksesuarlar birbirinden farklılık gösterebilir. Özellikle kapalı alanlarda yapılan organizasyonlarda kapı ve duvar süslemeleri kişilerin sıklıkla karşılaştığı manzaralardan birisidir. Kına organizasyonu düğün gibi kişilerin hayatında önemli bir yere sahip olduğundan kına aksesuar ve süsleme işlemine kişiler önem vermektedir. Kına aksesuarları evlenecek kişiyi odak olarak alsa da davetlileri de ilgilendiren ürünlerin varlığı unutulmamalıdır. Bunlar arasında içerisine şekerlerin veya paraların bulunduğu testi, kınaların veya süs eşyalarının bulunduğu sepet veya kınada halayda yer alan kişilerin avuç içlerinde sabitlenmiş halde bulunan mumlar yer almaktadır. Avuca yerleştirilen bu mumluklar herhangi bir yangın tehlikesinin oluşmayacağı tarza ürünlerdir. Işıksız veya loş ortamlarda mumlarla birlikte birkaç kişinin kına tepsisini alıp müzik eşliğinde halay çekmesi eğlenceli ve geleneksel bir görüntü meydana getirecektir. Bu olay genellikle geline kına yakılmadan önce gerçekleşen bir etkinliktir. Bu etkinlikte baş tarafta kına tepsisini tutan bir kişinin önderliğinde gelinin etrafında belirli türküler söylenerek dönülür. Yine gelinin etrafında dönen kişilerin ellerinde farklı renklerde mendiller de bulunmaktadır. Tüm bunlar kına organizasyonunun daha eğlenceli hale getirmek için organize edilmektedir. Ve çok eski tarihlerden beri kültüre yerleşmiştir. Düğünü yapan kişiler bu organizasyonu sağladığı gibi gelinin adının yazılı olduğu çiçeklerle donatılmış bir çelenk ile de davetliler dilerse dekorasyona katkıda bulunabilirler.

Farklı Modellerdeki Kına Saç Aksesuarları

Farklı Modellerdeki Kına Saç Aksesuarları

Organizasyonlar gün geçtikçe kişiler tarafından ilgi görmekte ve hemen hemen birçok etkinlik adı altında bir araya gelip eğlenebilmektedir. Kişilerin bir araya gelip güzel vakit geçirmek istedikleri organizasyonlardan birisi de kına geceleridir. Zorunlu bir faaliyet olmamakla birlikte kişiler evlendiklerinde düğünden önce kına eğlencesi yapmak isteyebilir. Çok eski bir gelenek olan kına geceleri günümüzde hala devam etmektedir. Kişilerin dekorasyon üzerinde çokça düşünüp kafa yorduğu ve aynı zamanda oldukça eğlenceli olabilen bu etkinlik, kına aksesuarları ile daha da eğlenceli bir hale gelebilmektedir. Kına aksesuarları tek tip olmayıp birçok alan ve yer için kullanılabilmektedir. Kişilerin organizasyonlara olan ilgisinin artması ile birlikte kına aksesuarlarındaki ürün ve seçenek çeşitliliği de gözle görülür bir şekilde artmıştır. Ortam dekorasyonunda kullanılan ürünler olduğu gibi düğünün en çok dikkat çeken kişisi gelin için de birçok aksesuar üretilmiştir. Kına saçı aksesuarları bunlar arasında yer almaktadır. Gelin başı düğünde de kına gecesinde de kişilerin dikkat ettikleri noktalar arasındadır. Kadınların hayatlarının önemli anlarından birisi olan düğün ve kına gecelerinde güzel görünmek istemeleri oldukça doğaldır. Söz konusu dış görünüş olduğunda devreye giyilen kıyafetler kadar onları tamamlayan saç tasarımı da girmektedir. Gelin kına saç aksesuarları kişilerin isteklerine ve zevklerine göre farklı modellerde kişilerin karşısına çıkmaktadır. Genellikle kırmızı rengin tercih edilmesi, kına etkinliğinde bu rengin ağırlıklı olarak tercih edilmesindendir. Ancak kişilerin bu noktada kendi istekleri ön planda olacaktır. Saç aksesuarları kafes şeklinde olabileceği gibi taç şeklinde de olabilir. Bu tamamen giyilecek olan kıyafetle nasıl bir uyum yakalanmak istendiği ile ilgilidir. Kına gecelerinde kişiler giyim konusunda da farklı tercihlerde bulunabilmektedir. Genellikle kına etkinliğinde farklı renklerde olan kaftanlar tercih edilmektedir. Ancak bunun yanında kişiler kısa veya uzun elbiselere de yönelebilmektedir. Bu tamamen kişilerin kına gecelerini nasıl organize ettiğiyle ilgidir. Kaftan uzun kollu ve uzun etekli belden kemer veya kuşak ile bağlanabilen işlemeleri mevcut olan gösterişli kıyafetlerdir. Kaftan tercih edildiğinde kaftanın bir parçası olan saç aksesuarları da kullanılabilir. Taç şeklinde olan bu saç ürünleri kullanılabildiği gibi daha sade işlenmiş taçlar da tercih edilebilir. Bu tamamen kişilerin isteklerine, kombinlerine ve saç şekillerine bağlıdır.

Kına Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kına Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Organizasyon yapmak birtakım incelikleri ve detayları beraberinde getirmektedir. Organizasyonların genel amaçları arasında kişilerin sevdikleri insanlarla bir araya gelmesi ve eğlenmesi yer alır. Kına gecelerinin olmazsa olmazları arasında gelinin kıyafeti ve tamamlayıcı aksesuarların yanında kına da gelmektedir. Gelinler kıyafet tercihinde birçok farklı ürüne yönelebilir. Bu noktada kişiler öncelikli olarak kaftan mı yoksa bir elbise mi giyeceklerine karar vermelidir. Bu karardan sonra kıyafetlerin kumaşlarına dikkat edilmelidir. Terletmeyen ve fazla ağır olmayan kıyafetlerin tercih edilmesi kişilerin hareket kabiliyetini kısıtlamayacak ve kişileri rahatsız etmeyecektir. Kına gecelerinde kişiler bolca dans edip eğlendikleri ve gün boyu ayakta kaldıkları için kıyafetlerin şıklığı kadar rahatlığına da dikkat edilmesinde yarar vardır. Kaftanlar genellikle standart bedende olsalar da kişilerin beden ölçülerini iyi bilmesinde yarar vardır. Kaftanın içerisine giyilecek elbiselerde de bu ölçülere ihtiyaç duyulacaktır. Olması gerekenden daha sıkı kıyafetler içerisinde olmak kişileri olumsuz etkileyecekken bol kıyafetlerin tercihi görüntü açısından rahatsızlık verebilir. Dolayısıyla kişilerin tam bedenlerine uygun kıyafetleri seçmeleri mantıklı olacaktır. Bununla birlikte giyilen kaftan veya elbiselerde kullanılan malzemelerin kaşındırmadığından da kişiler emin olmalıdır. İşleme veya simli kıyafetlerde cilt ile temasında kaşıntı gibi olayların meydana gelebilmesi doğaldır. Bu yüzden kişilerin kıyafetleri almadan önce tüm bunları göz önünde bulundurması mantıklı olacaktır. Kıyafetlerin tamamlayıcı olarak görülen kına başı aksesuarları da kıyafetlere uygun olarak seçilmekte ve tasarımları yapılabilmektedir. Saç aksesuarları başlık olarak olabildiği gibi taç şeklinde de olabilir. Ancak bazı kına aksesuarları saç diplerini acıtabilir. Bu noktada kişiler eğlenmeleri gereken anlara odaklanamayabilir ve mutsuz olabilirler. Bu yüzden en azından bu aksesuarların belirli bir süre sonra çıkarılmasının yanında daha hafif ve saçları fazla sıkmayan ürünler tercih edilebilir. Kına gecelerinin olmazsa olmazları arasında yer alan kına seçiminde de kişilerin dikkatli olması gerekir. Doğal kına ürünlerine yönelmek daha mantıklı bir tercih olacaktır. Hint kınası gibi farklı kınaların tercih edilmesi de organizasyona renk katabilir. Direkt deriye nüfuz eden kınaların kanserojen içermeyen maddelerden yapılmadığına da dikkat edilmelidir. Bununla birlikte davetlilere dağıtılan kınaların ambalajlarının sağlamlığına da dikkat edilmelidir. Toz ve kolay dökülebilir halde bulunan kınalar doğru paketlenmediğinde dökülebilir. Dolayısıyla doğru bir şekilde davetlilere sunulmasında yarar vardır. Kına gecelerinde kullanılan aksesuarlar arasında yer alan mumların seçimi de önemlidir. Olabildiğince kaliteli mumların kullanılması hem çevreye verilen zararı azaltacak hem de kokusuyla kişileri rahatsız etmeyecektir.

Kına Aksesuarları Fiyatları

Kına Aksesuarları Fiyatları

Kına aksesuar fiyatları ürünlerin boyutuna, barındırdığı özelliklere, markasına, kalitesine veya kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Kına fiyatları ürünlerin doğal olup olmadığına veya farklı bir kına türü olup olmadığına göre değişiklik gösterir. Kıvam da yine kınalarda fiyatları belirleyen özellikler arasındadır. Fazla sıvı veya katı bir kına sürülme aşamasında zorluk çıkarabilir. Dolayısıyla kına tercihinde dikkatli olunmalıdır. Kına etkinliğinde sıklıkla karşılaşılan müzik aletlerinden birisi olan tef ise ses kalitesine, boyutuna veya taşıdığı zil sayısına göre farklılık gösterir. Yine tefte kullanılan malzemenin kalınlığı fiyatlarda etkilidir. Bir diğer müzik aleti olarak adlandırılabilecek ziller ise boyuta ve kolay takımına göre fiyat farklılıkları taşır. Kına etkinliğinin olmazsa olmazları arasında yer alan mumların da boyutlarına, kullanım sürelerine, pilli olup olmamasına göre fiyatları değişecektir. Kişiler dilerse mumları tek tek tercih etmek yerine set halinde de alabilirler. Set haldeki ürünlerin fiyatlarının farklı olacağı da gözden kaçırmamak gerekir. Kına için aksesuarlar tek tek satılmakla birlikte set halinde de kullanıcıların karşısına sunulmaktadır. Setler içerdiği ürün ve sayılarına göre değişiklik gösterse de genellikle kına için lazım olan birçok malzemeye setlerde rastlanması mümkündür. Setlerin içinde kına sepeti ve tepsi, kemer, mendil, tef ve kına yer almaktadır. Bunun yanında kınanın sürümünü kolaylaştıran malzemelere de rastlanmaktadır. Set halinde olan ürünler içerisinde birden çok ürün barındırdığı için fiyat olarak farklılık taşıması doğaldır. Kına kıyafetleri de kullanılan kumaşlara, işlemelere ve tasarıma göre farklılığı taşıyacaktır. Genellikle kaftanlar saten veya saten kumaştan üretilmektedir. Bu noktada kişilerin mevsimi de göz önünde bulundurmaları faydalı olacaktır. Kış ayları için kadife kumaşın tercihi daha mantıklı olabilir. Yaz veya bahar aylarında ise saten kaftanların tercih edilmesi rahatlık sağlayacaktır. Kıyafet ve saç aksesuarlarının yanında gelinin oturacağı taht da süsleme yapılan yerlerden birisidir. Genellikle belirli renklerde tüllerle süslenen tahtlarda birbirinden farklı kına tahtı aksesuarları kullanılabilir. Bu süsler arasında kurdele, renkli ipler veya kumaşlar yer alabilmektedir. Kişiler kına organizasyonlarında kullanacakları aksesuarları seçmeden önce bütçelerini de göz önünde bulundurması mantıklı olacaktır. Kişiler diledikleri aksesuarlara sayfamızdan kolayca ulaşabilir, dilerlerse kullanıcı yorumlarını okuyarak ürünler hakkında daha detaylı bilgiler edinebilir.

Kına Elbisesinde Doğru Seçim Nasıl Olmalıdır?

Kına Elbisesinde Doğru Seçim Nasıl Olmalıdır?

Kınada gelin tarafından giyilecek olan kıyafetler çeşitlilik göstermektedir. Kaftan veya elbise tercih edilebilir. Bunun yanında kişiler her ikisini de tercih edebilirler. Kaftanın içerisine giyilen elbiseler gecenin ilerleyen saatlerinde kaftanın çıkarılmasıyla ortaya çıkabilir. Bu noktada kişilerin rahatlıklarını önemsemeleri önemlidir. Kına gecelerinde dans edildiği ve eğlenildiği düşünüldüğünde rahatsız edici ve hareketleri kısıtlayıcı kıyafetlerin tercih edilmesi çok da mantıklı olmayacaktır. Kaftan yerine bindallı modelleri de tercih edilebilir. Bu noktada kişilerin vücut şeklini göz önünde bulundurarak tercih yapması mantıklı olacaktır. Bindallı ve kaftan arasında birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Kaftanlar daha koyu renklerde olmakla birlikte işleme olarak daha yoğun motifler barındırmaktadır. Bindallılarda ise daha az işlemeyle birlikte daha açık renkler tercih edilir. Kaftanlar daha kalınken bindallıların daha ince bir yapısı vardır. Bu yüzden yazın yapılacak olan organizasyonlarda bindallı tercihi daha mantıklıdır. Gösterişli ve yoğun motifli bir konsept belirlenmişse kaftan tercihi daha mantıklı olabilir. Kıyafetlerin tamamlayıcıları olarak ayakkabılar da önemlidir. İnce topuk yerine kalın topuk tercih edilmesi yürümeyi kolaylaştıracak ve uzun süre ayakta durulması gereken anlarda kişileri destekleyecektir. Kına geceleri denildiğinde her ne kadar akla direkt kırmızı renk gelse de çeşitliliğin artmasıyla birlikte mor, mavi, pembe gibi birçok farklı renk konsept rengi olarak belirlenebilmektedir. Seçilecek olan kaftanın mekanda kullanılan diğer aksesuarlarla uyum içerisinde olması da önemlidir. Böylece konseptte uyum yakalanmış olur. Kaftanların içerisindeki kıyafetle uyumuna da dikkat edilmelidir. Kına gecesi büyük ve çok kişinin katıldığı bir yerde yapılacaksa kaftanlarda tarlatan tercih edilebilir. Ancak küçük ve sayılı kişinin yer alacağı bir organizasyon düşünülüyorsa o zaman tarlatansız modellerin seçilmesi daha mantıklı olabilir. Seçilecek olan kıyafetlerin vücuda tam oturmasına da dikkat edilmelidir. Çok sıkı kıyafetler kişilerin hareket kabiliyetini kısıtlayabilir hatta nefes alış verişlerini de etkileyebilir. Dolayısıyla vücut ölçülerine uygun kıyafet tercihi gereklidir. Gelin kına aksesuarları arasında yer alan bir diğer şey ise saç aksesuarlarıdır. Saç aksesuarları kıyafetleri tamamlayıcı rol üstlendiğinden önem gösterilmesinde fayda vardır. Fes ya da kaftan tacı bu noktada tercih edilebilir. Ancak kişiler daha sade isteklere de yönelebilir. Bu noktada boyut olarak daha küçük olan taçlar tercih edilebilir. Saçlarda kullanılan tüm ürünlerin fazla ağır olmamasına ve kolay çıkarılmasına dikkat edilmelidir. Kolay çıkabilmesi gelinin saçlarına zarar vermemesi açısından önemlidir. Gelin başına kolay ve düşmeyecek şekilde sabitlenen ürünlerin tercih edilmesi kişilere kullanım kolaylığı sunacaktır.

Kına Aksesuarları Nasıl Kullanılmalıdır?

Kına Aksesuarları Nasıl Kullanılmalıdır?

Kına aksesuarları mekan ve kişi odaklı olmalarıyla çeşitlilik gösterebilir. Mekan odaklı aksesuarlarda çelenk, tül veya kurdele gibi ürünler kullanılırken kişi odaklı ürünlerde kına aksesuarları takı şeklinde de kişilerin karşısına çıkabilir. Kolye, bilezik veya yüzükler kıyafetleri tamamlayıcı özelliktedir. Kına aksesuarları taç olarak da kişilerin karşısına çıkmaktadır. Bu taçlar da yine kıyafetleri tamamlayıcı özelliktedir. Diğer aksesuarlar arasında yer alan mekan süsleri, tepsi, sepet, sandalye, eldiven, masa, kına hediyelikleri gibi ürünlerin seçiminde konsept ile uyum sağlayıp sağlamadığına da dikkat edilmelidir. Konsept ile uyum kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de bazı renklerin temel alınması ve ona göre seçimlerin yapılması işleri kolaylaştırabilir. Organizasyon sahiplerinin aksesuarları almadan önce kişi sayılarına dikkat etmeleri önemlidir. Böylece aksesuarların yetmemesi gibi bir durumla karşılaşılmaz. Kına organizasyonunda aksesuarların kullanımı kadar bazı müzik aletlerinin tercih edilmesi de ortamı farklı bir havaya sokabilir. Bunlar arasında yer alan zil ve tef tercihi kişilerin eğlenmesine katkıda bulunacaktır. Düğün sahiplerinin kına gecesini önceden planlamaları ve aksesuarları davetli sayısına göre satın almaları da atlanmamalıdır. Böylece kişiler en mutlu anlarından birisinde stres yaşamaz, eğlenceye odaklanabilir. Kullanılacak olan aksesuarların özellikleri de detaylı bir şekilde bilinmelidir. Böylece birden çok işlevi olan aksesuarların kullanım konforu elde edilmiş olur.